Sole mini 33 i Maestral 700

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la lupis » 15. 01. 2018. (15:56)

Prvi put sam kupio dva zn u Ri u Industrijskoj,u butigi koja je tada prodavalaJLM(ja sam uzeo motor direktno u JLM),i znam da me par cinkova od šipke došao skoro duplo jeftinije.
Ne znam sad te cifre više točno,ali omjer sam zapamtio.Ta dva zn kupljena u butigi nisu naravno bili zn od Perkinsa,nego od cinka :mrgreen: .Kao što sam zapamtio i tokarevih 40 kn za to,jer kod tokara sam bio dva puta u životu,drugi put je bilo zbog vešmašine.

Već smo pisali o cijeni dijelova,Volvo do 60 ks koristi iste baze motora ko i JLM,one od Perkinsa shibaure,ali cijena filtera ili impelera iz kutije na kojoj piše Volvo ili Perkins su daleko od blizu 8-)

Za 4.50 moreš kupit manov filter ,perkinsov ili od volva..ima ih još...svi su dobri,ali volvov je npr osjetno skuplji..

Te cijene motora ,da je sole jeftiniji,bi volio provjerit... :thumbup:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la SEA » 16. 01. 2018. (06:57)

Orut je napisao/la:
SEA je napisao/la:
lupis je napisao/la:Da dodam...vjerujem da je i Sole 33 pouzdan i dobar,ali ne i da je bolji od JLM ili SCAM,ja ga nisam uzeo jedino zbog cijene,da je bio bolji popust možda i bi,mada pitam se koliko bi me koštalo održavanje i potrošni dijelovi ,jer sumnjam da postoji jeftiniji originalni npr filter bilo čega ili impeler,od Perkinsovih oriđiđi dijelova.

Inače,moj motor ima 6 godina i 1550 h ,u hladnjaku ima dva cinka,koje sam kupio prvi put original,a onda mi je po njima,prije ugradnje,od Zn šipke koju sam kupio za malo više od niš,tokar napravio "zinkova" da ih nisam do danas potrošio,a minjam ih jednom godišnje.

lupis

original dijelovi ne postoje
to je porez na budale
taj sole je Mitsubishi baza a ovo o cemu pricas ti je scam kubota ili perkins Shibaura
najveca razlika moze bit u marinizaciji

ako nemas sconto u ducanu ta zinc sipka je 150kn plus tokar jos 70kn min ,odnit donit materijal s autom 6,7 tondina oko 40kn komad min
za malo vece solde uzmem osculatizinc s coper chepom






Sea šta trkeljaš . Koji su to tokari ? Šta tokare srebro? Meni za dva cinka (materijal i rad) uzme 50 kuna.

Većina motora je bazirana na Kuboti i Mitsubishiju. JLM koristi seriju "400" od Perkinsa. Koliko je to englez ili neki bastard upitno je. Činjenica je da je dobro napravljen i kompatibilan sa Volvom.


ajmo ponovit jer ti nije jasno

cink sipka wassi je 120-150kn 16-18mm debljina duzina 30-35cm
kad je das tokaru da to izreze i napravi nareze stavi jo70kn

sad mozes imat 30posto sconto na materijal i tokara s zidica di pijes pivu pa je mukte
ali ono gore su cijene
ja imam 12 cinkova na dva motora

sad mogu uzest i osculati set cink s cepovima za yanmara i dodze me nesto malo skuplje ali ne trcem okolo za istokarit sipku i prebacivat capove
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 762
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la lupis » 16. 01. 2018. (07:52)

Znači tu famoznu šipku kupio sam jednom,zajedno sa još nekim proizvodima,prije 6-7 godina ,a tokar živi u ulici kojom prođem dnevno doslovno barem 5 puta,udaljeni smo cca 500 m cestom.Imam još uvik 2 para zn,od tada.
O kakvim capovima(čep?) je riječ?Moji zn se više ili manje jednostavno(vremenski razlika 22 sekunde),ovisno koliko su bili pojedeni,odvrnu stari i zavrnu novi na "čepove".
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la Orut » 16. 01. 2018. (10:58)

Lupis ,pretpostavljam da je ovo zadnje objašnjenje upućeno za " sea". Mislim se koliko bi tribalo objašnjavati da se radi o nečem više kompliciranom. Ti imaš uvik spremne zn uvidane ili nabijene u čepove . Stare vanka, nove unutra , paziti
da ne izgubiš bakrenu brtvu i gotovo. Jeli tako lupis ?
Ja u wasi Vodice nisam vidija zn šipke . Ima gotovih zn- a svake vrste (dangovih, kineskih i talij.).
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la lupis » 16. 01. 2018. (14:40)

Čep je uvik isti tvornički,stari zn se odvrne,novi zavrne na njega,i onda se čep s novim zn zavrne .
Rashladnik je marke Danger.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la zore70 » 16. 01. 2018. (16:02)

lupis je napisao/la:Čep je uvik isti tvornički,stari zn se odvrne,novi zavrne na njega,i onda se čep s novim zn zavrne .
Rashladnik je marke Danger.


Taj Danger je puno lošiji od čuvene marke Caution Hot i zato ti loše rade cinkovi :angel:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la Trogiranin » 16. 01. 2018. (17:03)

Ufffff ..... ja sad nesmin ništa komentirat ....
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la Trogiranin » 16. 01. 2018. (17:08)

Orut je napisao/la:
Trogiranin je napisao/la:Cinkovi imaju i na izmjenjivaču na Lombardinijima. Moj motor ima više od 2200 sati rada u 11 godina. Cink mjenjam zavisno od stanja potrošenosti (lako dostupan), a izmnenjivač je čišćen do sada dva puta od kamenca.


Trogiranin , malo si ga puta čistija od kamenca. Di voziš? Nije vrag da je kod tebe meka voda , boćata.


Orut neznam šta bi ti reka, ali činjenica je da je čišćen samo dva puta (by Zore :mrgreen: ). Inače obaša je Vis, Hvar, Brač, Šoltu, Drvenike, Čiovo ..... znači nikad u boćatoj vodi nije bija tipa Cetin, Neretva, Krka ....
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la Orut » 16. 01. 2018. (17:26)

zore70 je napisao/la:
lupis je napisao/la:Čep je uvik isti tvornički,stari zn se odvrne,novi zavrne na njega,i onda se čep s novim zn zavrne .
Rashladnik je marke Danger.


Taj Danger je puno lošiji od čuvene marke Caution Hot i zato ti loše rade cinkovi :angel:[/quot

Caution hot je čuvena marka iz Tunguzije . Njihove proizvode ugrađuje Caterpilar , Detroit i John Deer.
Ajme, još će se netko uvatit' za ovo.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la Orut » 16. 01. 2018. (17:41)

Trogiranin je napisao/la:
Orut je napisao/la:
Trogiranin je napisao/la:Cinkovi imaju i na izmjenjivaču na Lombardinijima. Moj motor ima više od 2200 sati rada u 11 godina. Cink mjenjam zavisno od stanja potrošenosti (lako dostupan), a izmnenjivač je čišćen do sada dva puta od kamenca.


Trogiranin , malo si ga puta čistija od kamenca. Di voziš? Nije vrag da je kod tebe meka voda , boćata.


Orut neznam šta bi ti reka, ali činjenica je da je čišćen samo dva puta (by Zore :mrgreen: ). Inače obaša je Vis, Hvar, Brač, Šoltu, Drvenike, Čiovo ..... znači nikad u boćatoj vodi nije bija tipa Cetin, Neretva, Krka ....


Neznam ,trogiranine. Kroz dvi godine uvati mi se puno kamenca i to u donjoj polovici rashladnika jer tu stoji more i kad se ne vozi. Primjetim ja to jer mi se digne temperatura za 5-10 % a uvik vozin na 2000 rpm. Zbog toga ga neko vrime vozin na 1800 pa onda slijedi čišćenje. Ja to radim sa 9% solnom k. Dali je kvasina bolja?
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la Trogiranin » 16. 01. 2018. (18:43)

Neznan. Zore je meštar od zanata i on mi je isto čistija sa solnom. Isto se tako bilo nataložilo u donjoj polovici i pri većem broju okretaja je temperatura počels rast. Kod mene motor ritko kad da dugo stoji bez upotrebe (+2200 h).
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la lupis » 16. 01. 2018. (19:29)

Orut je napisao/la:
Trogiranin je napisao/la:Cinkovi imaju i na izmjenjivaču na Lombardinijima. Moj motor ima više od 2200 sati rada u 11 godina. Cink mjenjam zavisno od stanja potrošenosti (lako dostupan), a izmnenjivač je čišćen do sada dva puta od kamenca.


Trogiranin , malo si ga puta čistija od kamenca. Di voziš? Nije vrag da je kod tebe meka voda , boćata.

Trogiranin je napisao/la:Orut neznam šta bi ti reka, ali činjenica je da je čišćen samo dva puta (by Zore :mrgreen: ). Inače obaša je Vis, Hvar, Brač, Šoltu, Drvenike, Čiovo ..... znači nikad u boćatoj vodi nije bija tipa Cetin, Neretva, Krka ....


Oko Krka osim kafe je jedino još bevanda boćata..,kad smo kod toga žalosno je to da jedan bauštelac i njegov Lombardini,u srid sezone kad je više manje zabranjeno izvođenje bauštelnih radova,ne plovi dalje od dometa tokivokija,pa tako nije plovio boćatim morem oko Krka...

Utore pusti Trođiranina koji plovi Plitvicama,i Zoroa,to su stari provokatori... :wave:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la Orut » 16. 01. 2018. (19:56)

lupis je napisao/la:
Orut je napisao/la:
Trogiranin je napisao/la:Cinkovi imaju i na izmjenjivaču na Lombardinijima. Moj motor ima više od 2200 sati rada u 11 godina. Cink mjenjam zavisno od stanja potrošenosti (lako dostupan), a izmnenjivač je čišćen do sada dva puta od kamenca.


Trogiranin , malo si ga puta čistija od kamenca. Di voziš? Nije vrag da je kod tebe meka voda , boćata.

Trogiranin je napisao/la:Orut neznam šta bi ti reka, ali činjenica je da je čišćen samo dva puta (by Zore :mrgreen: ). Inače obaša je Vis, Hvar, Brač, Šoltu, Drvenike, Čiovo ..... znači nikad u boćatoj vodi nije bija tipa Cetin, Neretva, Krka ....


Oko Krka osim kafe je jedino još bevanda boćata..,kad smo kod toga žalosno je to da jedan bauštelac i njegov Lombardini,u srid sezone kad je više manje zabranjeno izvođenje bauštelnih radova,ne plovi dalje od dometa tokivokija,pa tako nije plovio boćatim morem oko Krka...

Utore pusti Trođiranina koji plovi Plitvicama,i Zoroa,to su stari provokatori... :wave:

Lupisu, nije on mislija na Krk kad je napisa Cetina,Neretva, Krka....
A šta će on iz Trogira tamo kad ste sve polovili zajedno sa vikend ribarima iz Zg.
Old senior members (2008/2009) svi ste vi stari mačci i " provokatori " par excellance.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la som » 16. 01. 2018. (22:16)

Trogiranin je napisao/la:
Trogiranin , malo si ga puta čistija od kamenca. Di voziš? Nije vrag da je kod tebe meka voda , boćata.


Orut neznam šta bi ti reka, ali činjenica je da je čišćen samo dva puta (by Zore :mrgreen: ). Inače obaša je Vis, Hvar, Brač, Šoltu, Drvenike, Čiovo ..... znači nikad u boćatoj vodi nije bija tipa Cetin, Neretva, Krka ....[/quote]

Skoro 3000 uri, otvoren, zatvoren, kamenca u tragovima.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2969
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la beba » 24. 01. 2018. (00:05)

Avatar
beba
Senior Member
 
Postovi: 872
Pridružen/a: 10. 06. 2008. (22:36)
Lokacija: Ploče
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral 710,marušić 580,damor 300

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.