Sole mini 33 i Maestral 700

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la baltazar007 » 11. 01. 2018. (15:23)

Pozdrav svima...prijatelj ima veliku dilemu oko kupnje novog motora za svoj M700.Odlucio se za sole mini 33,ali koji prijenosni omjer...2:1 ili 2,6:1...
Da li neko ima neka saznanja o tom motoru,i opcenito misljenje o tom motoru u takvom brodu...U glavi su mu jos i jlm 334 i vetus m435....mozda necija preporuka za nesto drugo..vodeno osobnim iskustvom,znanjem?Hvala...
baltazar007
New Entry

Tip plovila: drvena pasara

Re: Sole mini 33 i Maestral 700

PostPostao/la peroLA » 11. 01. 2018. (15:25)

ja za sad nemam primjedbi na sole motor, svi podaci dostupni online a i zastupnici su vrlo uslužni i prijatni... za kopču osim što tu pročitaš po meni bi trebalo pitati proizvođača propelera, jer će se vjerojatno i propeler mijenjat...
peroLA
Old Senior Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka 700byElPasso-Sole 26

PostPostao/la ginekol7 » 11. 01. 2018. (15:38)

teški brod, bolje je veći omjer kopče.
ginekol7
Member

Tip plovila: Istranka, Parsun 9,9

PostPostao/la Orut » 11. 01. 2018. (16:45)

Prof. Baltazaru ,
reci prijatelju neka biži ća od sole motora. Ja sam mini 17 priporučija jednom prijatelju i kajem se. Vodija sam se činjenicom da rade motore za španj. vojsku. Izmjenjivač topline nije dobar , nema u sebi cink anode i pojilo ga jako brzo. Morali smo ga slati u Zg. na varenje. Za na pr. skinit anlaser moraš skiniti po motora. Ovi motor ima 50-tak uri rada (oni su u Slov.) i već je napola ostarija. Možda je 33 bolji ali ne virujem.
JLM je bolja opcija . Na zadnjem sajmu u Biogradu razgovara sam sa ljudima iz JLM-a i baš smo se dotakli izmjenjivača .
Oni ga rade bolje i ima nekoliko anoda što je jako važno. Motor je bolje koncipiran i Perkinsova baza.
Proguglajte malo njihove stranice pa odlučite . Četvorka bi bila idealna.
Vetus ? Puno liđerast.
p.s. Ovi iz JLM- a će vam dati sve potrebne informacije o kopči, propeleru i sl. jer imaju znanja i tradiciju.
Orut
Senior Member

Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

PostPostao/la Orut » 11. 01. 2018. (19:33)

Naletiš na post di netko pita i traži savjet temeljen na osobnom iskustvu ili iskustvu drugih i onda nikoga nije briga dali je netko utrošio svoje vrime za pomoći.
Orut
Senior Member

PostPostao/la macro » 11. 01. 2018. (20:05)

Orut, šta si neurozan. nije ovo fejsbuk, tviter ni vocup da se odgovara u sekundi.

pomalo :Cool34:
Lovin da bi prodava, prodajen da bi lovija. Uživan u ribolovu ka kurba u seksu.

Rad je stvorija čovika, a nerad gospodina.

Država je problem, a ne rješenje. Država i sloboda, dva antipoda...

S računom se ne računa.

Tko se boji, na grobu mu prde.
macro
Old Senior Member

Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

PostPostao/la Orut » 11. 01. 2018. (20:21)

macro je napisao/la:Orut, šta si neurozan. nije ovo fejsbuk, tviter ni vocup da se odgovara u sekundi.

pomalo :Cool34:

Nije neuroza, niti šta gubin niti dobivan , nego ako si tu na forumu prisutan i pita si nešto onda te mora uvatit' gricula ako ti je zaista stalo do mišljenja nekog forumaša.

Šta se tiče tih ostalih modernih novotarija ,zanimaju me samo mail-ovi vezani za web str. rent a boat.
Orut
Senior Member

PostPostao/la Bourbon » 11. 01. 2018. (20:39)

SCAM SD serija imaju i rashladnik ulja....treba vidit kolika je razlika u cijeni....
Bourbon
Member

Tip plovila: Antares 620 - Nanni 85 hp

PostPostao/la baltazar007 » 11. 01. 2018. (22:56)

Cijena je u korist vetusa... Najpovolnjni je... A jlm i sole su tu negdje... Puno je nepoznanica i dvoumljenja kod prijatelja... Jer ipak, ne kupujes motor svakih par godina.... A i nije bas, ta cijela prica jeftina... Pa je dobro cut i misljenje i iskustva drugih... Na zalost, u nasem kraju nema niko sole motor u barci.. Da ga se vidi, cuje... Slijede neptospavane noći :lol:..... Orut, oprosti ali ja te ne kužim... Ali svjedno, hvala sto sudjelujes... :thumbup:
Pozz svima i hvala!
baltazar007
New Entry

PostPostao/la Orut » 12. 01. 2018. (01:20)

baltazar007 je napisao/la:Cijena je u korist vetusa... Najpovolnjni je... A jlm i sole su tu negdje... Puno je nepoznanica i dvoumljenja kod prijatelja... Jer ipak, ne kupujes motor svakih par godina.... A i nije bas, ta cijela prica jeftina... Pa je dobro cut i misljenje i iskustva drugih... Na zalost, u nasem kraju nema niko sole motor u barci.. Da ga se vidi, cuje... Slijede neptospavane noći :lol:..... Orut, oprosti ali ja te ne kužim... Ali svjedno, hvala sto sudjelujes... :thumbup:
Pozz svima i hvala!

Neznam baltazar ča ne razumiš? Ali da se vratimo na temu. Najviše motora unutarnjih i vanjskih ima tamo di je zastupnik i ča je najvažnije SERVIS. Sole zastupa Dang iz Splita i u našoj šib.- knin. županiji serviser je na Murteru i Brodarici , ali nemaju ništa čak ni obični remen.
Vi ste blizu Rijeke a JLM je u Viškovo . Ča triba više govoriti . Reka sam vam veliku manu Sole-a koja nije za zanemariti.
Napomenija bi da je jlm motor kompatibilan sa Volvom jer su Perkins i Volvo surađivali. Moji prijatelji iz Slo. (već sam reka ) uzeli su mini 17. Sa ovim saznanjima ,ja ga nebi uzeja ni da je , kako se kaže , mukte.
Mislim da vam nije daleko dobiti informacije iz prve ruke u Viškovu.
Orut
Senior Member

PostPostao/la baltazar007 » 12. 01. 2018. (06:11)

Što se tiče prodavača/proizvođača... Svi oni imaju jako lijepe riječi i sve to dijeluje vrhunski.... Bitnije je sto ce ljudi, koji imaju te motore, reći. Zato sam i otvorio tu temu, da ljudi iz iskustva kazu koju riječ... Cisto da ne bi kasnije prijatelj rekao... Eh da sam znao...
baltazar007
New Entry

PostPostao/la ginekol7 » 12. 01. 2018. (08:05)

Sve sam dva puta pročita i nikako ne berem di je problem!?
Čovik pita za mišljenje/iskustva, drugi čovik daje mišljenje/iskustva i
odma neka nervoza u zraku!? Ajte namore i opustite se ako je neka
nervoza ili problemi.
ginekol7
Member

Tip plovila: Istranka, Parsun 9,9

PostPostao/la baltazar007 » 12. 01. 2018. (09:04)

:clap:
baltazar007
New Entry

PostPostao/la peroLA » 12. 01. 2018. (09:37)

još malo bih se nadovezao na meni jako zanimljivu temu, kao prvo da kupujem novo prvi izbor bi mi bio pravac Rijeka i JLM, stari moj vrlo cijenjeni forumaš pohvalio mi je Perkinsa i niš drugo mi ne treba... ovo za problem rashladnik sam čuo za sole i vetusa, za druge neznam ali me interesira koliko drugih sa indirektnim hlađenjem ima cinkove?(to bih i novu temu otvorio), za lombardini sam čuo za skup popravak kad crkne nešto na ubrizgavanju.
Ja preventivno kad vadim brod čim više i bolje gledam isprat rashladnik, a na sreću problema nije bilo.. sad sam na nešto ispod 1000sati, imamo tu na forumu i turčina koji ima 17sole pa ima puno više sati.... ovo gore mi je sumnjivo sa el.pokretač kaže da ima 70sati i već skidat pokretač, asocira me da je taj sole plivao u santini pa je i zato podložan, a tako bi bio svaki podlođan raspadu...
priznajem nepristupačnost jer sam skidao filter ulja za doć do impelera :) ostalo nisam ništa dirao... sad će ić revizija koliko stignem ali motor radi uvjek bez problema, palo mi i je napamet preventivno čiščenje anlasera i altenatora...
peroLA
Old Senior Member

Tip plovila: Primorka 700byElPasso-Sole 26

PostPostao/la Orut » 12. 01. 2018. (12:05)

peroLA je napisao/la:još malo bih se nadovezao na meni jako zanimljivu temu, kao prvo da kupujem novo prvi izbor bi mi bio pravac Rijeka i JLM, stari moj vrlo cijenjeni forumaš pohvalio mi je Perkinsa i niš drugo mi ne treba... ovo za problem rashladnik sam čuo za sole i vetusa, za druge neznam ali me interesira koliko drugih sa indirektnim hlađenjem ima cinkove?(to bih i novu temu otvorio), za lombardini sam čuo za skup popravak kad crkne nešto na ubrizgavanju.
Ja preventivno kad vadim brod čim više i bolje gledam isprat rashladnik, a na sreću problema nije bilo.. sad sam na nešto ispod 1000sati, imamo tu na forumu i turčina koji ima 17sole pa ima puno više sati.... ovo gore mi je sumnjivo sa el.pokretač kaže da ima 70sati i već skidat pokretač, asocira me da je taj sole plivao u santini pa je i zato podložan, a tako bi bio svaki podlođan raspadu...
priznajem nepristupačnost jer sam skidao filter ulja za doć do impelera :) ostalo nisam ništa dirao... sad će ić revizija koliko stignem ali motor radi uvjek bez problema, palo mi i je napamet preventivno čiščenje anlasera i altenatora...

Pero , drago mi je da si na neki način potvrdija ono o čemu sam pisa. Puno motora ima cink anode unutar izmjenjivača jer znaju što se događa kad ga nema. Ja znam. Ko ne viruje neka jednu sezonu odvozi bez cinka na propeli. Ja imam kineza 3 cil.
28 ks i imam scamov izmjenjivač od mesinga . Svake drugu godinu ga ispirem a anode minjam jednom godišnje jer su pristupačni za odvidati.
Sole o kojem sam govorio je na Gradacu 5.80 i ako je malo mora/vode u santini ,zamajac (zamašnjak) je povuče i prska unutar dekla i po zupčaniku anlasera. Nakon par dana blokira.?
Osim jlm-a u okolici Rijeke (Matulji ili Viškovo) djeluje SCAM MARINE koji rade motore na bazi jap. KUBOTE. Ima ih dosta ovdje jer su ih zastupali u Murteru ( marina Hramina).
Mislim da nebi trebalo biti presudno za odabir par tisuća kuna ali po mom mišljenju definitivno otpadaju Sole i Vetus.
Ako se ipak želi bolje i skuplje onda Yanmar ( Navela Pula) iako ni oni nisu što su bili. Osim navedenog postoji i solidan Nanni diesel .
S poštovanjem i najboliim namjerama.
Orut
Orut
Senior Member

Sljedeća

Natrag na Dizelaši

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.