Smrad iz auspuha diesel motora

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Smrad iz auspuha diesel motora

PostPostao/la pagus » 17. 08. 2017. (21:34)

Zadnjih nekoliko tjedana mi se čini da ispušni plinovi mojeg motora na barci smrde više nego prije, i to neovisno o tome sa koliko gasa vozim.
Ovaj post pišem zato jer mi se čini da i druga vozila sa dizel motorima u posljednje vrijeme smrde više nego prije, bez obzira da li se radi o automobilima, kamionima, traktorima. :o

Da li je to još netko primjetio ?
Da li netko ima kakva konkretna saznanja o tome ?

Nekad davno, još u bivšoj državi, znalo se takvo što dogoditi pa se govorkalo da INA periodički prodaje gorivo iz vojnih rezervi kako bi se te rezerve obnovile i da zato auti smrde i idu lošije nego inače.
Da li i danas uopće postoje takve rezerve i da li nam sada u doba velike potrošnje goriva toče odstajalo gorivo niže kvalitete ?
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Smrad iz auspuha diesel motora

PostPostao/la maky » 18. 08. 2017. (06:51)

Neznam dali postoje rezerve goriva ili nesto slicno ali je moguce da uvaljuju losije gorivo jer sam ja primjetio kad sam lijevao gorivo u kante prije desetak dana da je velika razlika u boji nafte nego inace ima crvenkastu nijansu a inace je boja skoro ko benzin neke zute boje
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

Re: Smrad iz auspuha diesel motora

PostPostao/la lupis » 18. 08. 2017. (07:04)

pagus je napisao/la:
Nekad davno, još u bivšoj državi, znalo se takvo što dogoditi pa se govorkalo da INA periodički prodaje gorivo iz vojnih rezervi kako bi se te rezerve obnovile i da zato auti smrde i idu lošije nego inače.
Da li i danas uopće postoje takve rezerve i da li nam sada u doba velike potrošnje goriva toče odstajalo gorivo niže kvalitete ?


Da,postoje.Sigurno!
Imamo u rezervi svega.

Od vatrogasnih crijeva,sanitetskog materijala pa do goriva i aviona....sve je na broju i čeka zlu ne trebalo....

Kako možeš uopće postavit takvo pitanje?Znaš da imamo sposobne ljude koji misle godinama samo unaprijed.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Smrad iz auspuha diesel motora

PostPostao/la bananko28 » 18. 08. 2017. (07:39)

Ma bitno je da ima u zalihi cukra i brasna
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Smrad iz auspuha diesel motora

PostPostao/la peroLA » 18. 08. 2017. (08:56)

ja osjetim kad imam vjetar u krmu pa mi ide pod tendu... inače nikad ništa
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Smrad iz auspuha diesel motora

PostPostao/la lvky » 20. 08. 2017. (20:26)

i ja osjetim kad imam vjetrove NNE ;)
"Najveća draž braka je što bračne partnere prisiljava na -preljub" by Oscar Wilde
Avatar
lvky
Old Senior Member
 
Postovi: 1525
Pridružen/a: 12. 09. 2010. (22:23)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: beneteau antares 760, volvo penta 200ks

Re: Smrad iz auspuha diesel motora

PostPostao/la brfun » 20. 08. 2017. (22:15)

lupis je pravu danass sam u jednoj valinaša na dnu cijelu vatrogasnu razvučenu c cijev sa spojnicama podnu .edaj Bože da plane trava na 4 m dubine.
Avatar
brfun
Member
 
Postovi: 219
Pridružen/a: 29. 10. 2014. (13:03)
Lokacija: Trogir
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 490

Re: Smrad iz auspuha diesel motora

PostPostao/la chomli » 21. 08. 2017. (14:28)

pagus je napisao/la:Zadnjih nekoliko tjedana mi se čini da ispušni plinovi mojeg motora na barci smrde više nego prije, i to neovisno o tome sa koliko gasa vozim.
Ovaj post pišem zato jer mi se čini da i druga vozila sa dizel motorima u posljednje vrijeme smrde više nego prije, bez obzira da li se radi o automobilima, kamionima, traktorima. :o

Da li je to još netko primjetio ?
Da li netko ima kakva konkretna saznanja o tome ?

Nekad davno, još u bivšoj državi, znalo se takvo što dogoditi pa se govorkalo da INA periodički prodaje gorivo iz vojnih rezervi kako bi se te rezerve obnovile i da zato auti smrde i idu lošije nego inače.
Da li i danas uopće postoje takve rezerve i da li nam sada u doba velike potrošnje goriva toče odstajalo gorivo niže kvalitete ?


Evo i ja sam primjetio. Već sam u glavi imao crne scenarije, ali nakon sljedećeg punjenja rezervoara je bilo OK.
Avatar
chomli
Senior Member
 
Postovi: 877
Pridružen/a: 27. 01. 2010. (15:05)
Lokacija: Zadar/Dugi otok
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Quicksilver 650 weekend / Mariner 115


Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.