PYTHON-DRIVE

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

PYTHON-DRIVE

PostPostao/la franco » 23. 05. 2009. (11:32)

Kolege upravo se spreman za ugradnju novog motora u brod, pa pošto u jednom brodu već godinama iman kardan i odrivni ležaj i vidin da je to ZAKON,odlučija san i u ovoga ugradit kardan.Ponuđeno mi je ugradnja Python-drive -a i to za cijenu od 850€(montaža moja).Kakva su Vaša iskustva i jeste li zadovoljni Vi koji to već imate.
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: PYTHON-DRIVE

PostPostao/la Žabar » 23. 05. 2009. (19:40)

Kolega,šta se tiće naše struke,o kardanu i aksijalnom ležaju isto mislim da nemre odmoći,dapače!
A o ovom Montypython drajvu zbilja nemam pojma :lol:
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: PYTHON-DRIVE

PostPostao/la Gaso » 24. 05. 2009. (19:58)

Ja ima aquadrive na motoru 13KS, masa motora cca 80kg, odlično radi posao i mislim da ima smisla ga ugrađivati za manje motore, dok svejedno mislim da za neki jači motor, recimo mase 250kg, da je aquadrive bespotreban trošak. Na motoru 155HP nemam aquadriva, motor je na gumenim nosačima, i direktno spojen na osovinu i po plastičnom trupu ne prenosi se buka i vibracije(odnosno u razini normale), isto sam u početku mislio imati aquadrive za taj motor, ali sam na kraju odlučio, da ga neču imat i nije mi žao. Kod novih večih motora moč kopča preuzet svu snago, tako da odrivni ležaj ne treba zbog toga ne treba.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: PYTHON-DRIVE

PostPostao/la franco » 25. 05. 2009. (11:44)

Ja sam jako zadovoljan na motoru od 150 ks sa kardanom i odrivnim ležajem i zato i ne samo mislim staviti i u ovaj brod.Izlaz osovine iz ležaja mi je petnaestak centimetara niži od izlaza kopče ( od centra flanđe kopče),kopča ima nagib od 8 stupnjeva i malo bi bilo zaj... centriranje a na kraju krajeva staviš motor skoro u vodoravni položaj, motor ti radi mirno i možeš si dozvoliti i malo odstupanje od idealnog centra.
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: PYTHON-DRIVE

PostPostao/la Gaso » 25. 05. 2009. (14:06)

Što se tiče centriranja, može ti pomoči kardan. Samo ne vjerujem da če ti phyton-drive za motor od 150KS koštat 800€, toliko koštaju oni manji za osovinu phi 25 i manje snage. Dok sam pričao sa firmom, koja je ugrađivala moj motor u brod, a ista je i dealer za aquadrive, kaže da ako očem može mi on bez problema prodat i kardan, ali ovako na 4 oka kazao, da na tom motoru osim dodatnog troška neču ništa profitirati i samo potvrdio je moje mišljene.
Ako imaš kopču sa 8° nagiba možeš rješiti da če bit motor u horizontali. Ovi phyton-drive i aquadrive mislim da ionako imaju ograničen max. nagib na 4°, ali idealno je da uopše nema nagiba.
Motor ide i sad bez aquadriva mirno i bez vibracija, ali vjeruj mi da sam dosta zahtjevan oko buke i toga. :)
Mišljena sam, da ako nečeš uzeti neki radni motor, Perkins, Scam, ...., nizkih obrtaja, nečeš absolutno ništa profitirati, pa ako pogledaš moje postove prije godinu, kad smo sa Unijem imali slično debatu, vidjet češ, da sam tad imao drugačije mišljenje i sam bio zainteresiran za ugradnjo kardana i za motor od 150KS, čak mislim da je bolje ove pare dat nekim profesionalcima da ti centriraju i ugrade motor kako treba.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: PYTHON-DRIVE

PostPostao/la franco » 25. 05. 2009. (16:46)

Ja ga ne moru spustit niže zbog kartera, a motor koji sada mislim ugraditi je 90ks.Zato je problem centriranja,a šta se tiče ugradnje ne da se hvalim ali je sam taj koji ide drugima ugraditi motor, pa ću valda i sebi to znat napraviti
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: PYTHON-DRIVE

PostPostao/la Žabar » 25. 05. 2009. (17:48)

Ma i mene uvijek zovu za centriranje,no dobro...

Jesi strojar? Jesi!

Da mi brod život znači,ubacio bih ga...
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: PYTHON-DRIVE

PostPostao/la Gaso » 25. 05. 2009. (17:52)

Pa dobro, sigurno štetit on ne može :D
Pitao si za iskustva, ja u jednom brodu ga imam a u jednom ne, pa sam ti kazao šta mislim o tome. A kod tvoje situacije izgleda da neče moči drugačije onda bezveze raspravljat o našim iskustivma ;)
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: PYTHON-DRIVE

PostPostao/la franco » 25. 05. 2009. (19:35)

Nisam imao iskustva sa Pythonom daok kardan nije problem.Nego baš mi se ne ide korak unazad pa da stavljam klasični kamionski kardan i odrivni ležaj(kojeg bi trebalo i nać, nije da ga iman) već mislim da ako idemo u modernizaciju onda bih išao na taj Python, pa me interesira ako ga neko ima kako je problematika kod montaže.Po uputstvima trpi kut montaže od 8° , pa tako ako je moj izlazni kut od skoro 90° i Python od 8° te na samoj kopči 8° tako da sam skoro na nuli, a pozitiva je ta da mogu nagnut motor prema naprijed i time on dolazi skoru u vodoravan položaj ili veoma mali kut prema osovini, a svi znamo koliko znači kad je motor ravan za sam njegov rad
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: PYTHON-DRIVE

PostPostao/la tacek » 11. 08. 2010. (20:06)

franco je napisao/la:Nisam imao iskustva sa Pythonom daok kardan nije problem.Nego baš mi se ne ide korak unazad pa da stavljam klasični kamionski kardan i odrivni ležaj(kojeg bi trebalo i nać, nije da ga iman) već mislim da ako idemo u modernizaciju onda bih išao na taj Python, pa me interesira ako ga neko ima kako je problematika kod montaže.Po uputstvima trpi kut montaže od 8° , pa tako ako je moj izlazni kut od skoro 90° i Python od 8° te na samoj kopči 8° tako da sam skoro na nuli, a pozitiva je ta da mogu nagnut motor prema naprijed i time on dolazi skoru u vodoravan položaj ili veoma mali kut prema osovini, a svi znamo koliko znači kad je motor ravan za sam njegov rad

Ma kakav Python Drive. AquaDrive je zakon. 10 godina garancije. Neunistiv. Ali treba kod ugradnje jos motor staviti na mekse nosace da bi se postigao puni efekat.
Avatar
tacek
Meštar od propela
 
Postovi: 798
Pridružen/a: 05. 08. 2010. (10:01)
Lokacija: vrsar

Re: PYTHON-DRIVE

PostPostao/la anton » 13. 09. 2012. (20:04)

Daj Franko spašavaj sirotinju.Kako da dođemo u kontakt da ja vidin to čudo od kardana. I tako smo skoro paesani ( kćer mi živi tamo).
Avatar
anton
New Entry
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 22. 03. 2010. (18:47)
Lokacija: Pula-Vodnjan

Re: PYTHON-DRIVE

PostPostao/la tacek » 14. 09. 2012. (07:42)

Aquadrie ili Python drive - ako pricamo ozbiljno - ovo su prava rjesenja za propulziju. Odvajaju motor od propele, ne prenosi se porivna snaga propele na motor koji tu snagu trpi preko gumenih nosaca. Nosaci kod koristenja AD ili Paython mogu biti mnogo meksi. Isto tako nije toliko vazno centriranje. Zna se da se vremenom nosaci snize, centriranje nije vise tocno, buka i tresnja se pocne javljati, trpi lezaj na kopci, lezaj na osovini. Vaz za sve motore cak su veci ojetljivijii nego manji osim kod najvecih radnih motora kdje porivna snaga ne prelazi tezinu motora (porvna snaga moze biti bar dvaput manja od tezine motora) . Da ne bude zabune - svi bolji brodovi imaju takav sistem cec ugradjen.(vazi za jedrilice i motorne camce te brodove.
Avatar
tacek
Meštar od propela
 
Postovi: 798
Pridružen/a: 05. 08. 2010. (10:01)
Lokacija: vrsar


Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.