IMR M33/T zamjena AC pumpe sa elekričnom 12V

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: IMR M33/T zamjena AC pumpe sa elekričnom 12V

PostPostao/la dragi7 » 17. 04. 2016. (08:13)

U pravu si sad gledam je UK je misto slanja i dođe brže :thumbup:
Rado informiram ali ništa ne sugeriram
Avatar
dragi7
Senior Member
 
Postovi: 843
Pridružen/a: 05. 02. 2015. (13:12)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatik 790 IMR M33/T Bajbot 3m Mercury 5ks

Re: IMR M33/T zamjena AC pumpe sa elekričnom 12V

PostPostao/la dragi7 » 17. 04. 2016. (08:19)

http://m.ebay.com/itm/NEW-ELECTRIC-FUEL ... 408.m24606
Ovako izgleda ova moja koju sam trenutno ugradio s time da uz nju ide i jedan nosač kao obujmica sa gumenim kederom na sebi i tlak je 0,1 bar a priključci su 8 mm (uglavnom je to standard kod svih)
Rado informiram ali ništa ne sugeriram
Avatar
dragi7
Senior Member
 
Postovi: 843
Pridružen/a: 05. 02. 2015. (13:12)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatik 790 IMR M33/T Bajbot 3m Mercury 5ks

Re: IMR M33/T zamjena AC pumpe sa elekričnom 12V

PostPostao/la dragi7 » 23. 04. 2016. (11:31)

pozdrav da izvjestim da sam blindirao priključak meh AC pumpe i ugradio ovu niskotlačnu od 0,1 bar pumpu. To radi super i lako je za ugradit i zaminit. Nema više onog crnog ulja kad odspojiš AC membransku meh. pumpu i nema straha da mi curi oko ručke za pumpanje ili da ne daj Bože probije membrana i izmiša naftu i ulje. Naručio sam još jednu preko ebay-a kao što stavlja SOLE kako je beba predložio s time da meni nije priša pa sam naručio i doći će me cca 115,00-120,00 kn sa mesinganim priključcima i filterom jer ima ih i sa plastičnim a to mi nije baš drago. Evo uglavnom ako se netko odluči pogledajte slike da vidite kako to izgleda . Napominjem da sam provjeravao uglavnom 99% pumpi ima priključak na 8 mm. I mora bit pumpa niskotlačna 0,1 do 0,5 bara eventualno do 0,8- I onako višak se vraća u rezervar.

Blindirani priključak stare AC pumpe

slika

Evo kako izgledaju priključci jedan je veći drugi manji da se zna šta je plus šta minus iako normalno na plastici je isto utisnuta oznaka gdje je + a gdje -

slika

sa pumpom sam dobio i ovu bragu sa gumenim kederom i to sam zavida na jednu od vida stare pumpe i sve pet

slika
Rado informiram ali ništa ne sugeriram
Avatar
dragi7
Senior Member
 
Postovi: 843
Pridružen/a: 05. 02. 2015. (13:12)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatik 790 IMR M33/T Bajbot 3m Mercury 5ks

Re: IMR M33/T zamjena AC pumpe sa elekričnom 12V

PostPostao/la dragi7 » 03. 06. 2016. (20:03)

Pozz svima evo malo infa vezano uz dobavnu el.pumpu.Prema sugestiji bebe naručija i dobija ovu koju Sole ugrađuje isprobao je i sve radi super ona je sad kao rezerva.Nego želim samo kazat da ovaj moj susid na vezu do mene je ugradio na Yanmara električnu jer mu je meh ispalila međutim stavio je kao što sam i ja direktno do bloka motora i puno se grijala i ispalila mu je i sad je kupio opet meh.original od Yanmara platio 1.200,00 kn . Ponukan time i ja sam moju skinuo sa bloka motora di sam je bio stavio i ugradio na pregradu sastrane i uopće se ne grije.Negdje sam pročitao da je preporučena temperatura za te el.pumpe do 60 stupnjeva i mislim da mu je zato ova ispalila.Sada gledam pumpa se uopće ne grije a vidim da su i na Sole motoru šta je beba stavija sliku da je stavljena na zvono vjerovatno baš radi grijanja.Tako eto mislim da su el.pumpe dobre ali se nesmije puno grijat.Velika je stvar kod el pumpe jer sama odzračuje sistem .Mjenjao sam sad filter nafte i samo pustio 2 min da pumpa radi na prvom zubu kontakt ključu i nema odzračivanja jer ona to progura kroz filter i višak goriva bosch pumpe i pali i vozi :thumbup:
Rado informiram ali ništa ne sugeriram
Avatar
dragi7
Senior Member
 
Postovi: 843
Pridružen/a: 05. 02. 2015. (13:12)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatik 790 IMR M33/T Bajbot 3m Mercury 5ks

Re: IMR M33/T zamjena AC pumpe sa elekričnom 12V

PostPostao/la beba » 03. 06. 2016. (22:25)

odlično :thumbup:
Avatar
beba
Senior Member
 
Postovi: 866
Pridružen/a: 10. 06. 2008. (22:36)
Lokacija: Ploče
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral 710,marušić 580,damor 300

Re: IMR M33/T zamjena AC pumpe sa elekričnom 12V

PostPostao/la dragi7 » 04. 06. 2016. (06:28)

E dašta za sada baš odlično i zaboravija sam reć ugradija sam i onaj rekli bi neki skrozirni predfilter za naftu a kad sam pita zašto se reće skroziran ovi mi je reka pa zato što se skrozira kroz njega :D
Rado informiram ali ništa ne sugeriram
Avatar
dragi7
Senior Member
 
Postovi: 843
Pridružen/a: 05. 02. 2015. (13:12)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatik 790 IMR M33/T Bajbot 3m Mercury 5ks

Prethodna

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.