DMB alternator

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

DMB alternator

PostPostao/la belic0209 » 25. 01. 2016. (17:34)

Lipi pozdrav svima! Imam problema s alternatorom na svom DMB-u, pa me interesira da li netko zna kakav se alternator može stavit na taj motor. Čuo sam neke priče da ide od Zastave neke ili čak neki od Iskre ali neznam model. Ili još bolje ako netko zna koje marke i modela ide original...
Avatar
belic0209
New Entry
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 30. 12. 2015. (21:44)
Lokacija: Rab
Tip plovila: Greben

Re: DMB alternator

PostPostao/la peroLA » 25. 01. 2016. (17:42)

Altenator bi trabao biti stojadinov, donesi ga kod nekog starijeg auto elktričara i riješit će ti ga ili preedložit gdje da nađeš drugi... ne kupuj novo... ja s altenatorom nisam nikad imao problema, dok sa el.pokretačem jesam. Jednom smo ga otvorili i bio je kao novi... prije svega vidi onu žicu koja ja nataknuta u njega ako ima dobar kontakt, ja sam je jenom slučajno isčupao pa nije bilo uzbude
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3325
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: DMB alternator

PostPostao/la belic0209 » 25. 01. 2016. (18:00)

Hvala Pero! Prije tri godine sam nosio alternator kod auto električara, pa kad sam došao kući skužio sam da je stavio zadnji dio kućišta( gdje se nalazi diodni most) od nekog drugog alternatora, i jedva sam upasao alternator natrag na nosač. Od tada ili puni na većim okretajima samo, ili žaruljica uvijek ful lagano tinja.
Zato planiram stavit drugi pa da se riješim toga više :)
Avatar
belic0209
New Entry
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 30. 12. 2015. (21:44)
Lokacija: Rab
Tip plovila: Greben

Re: DMB alternator

PostPostao/la peroLA » 25. 01. 2016. (18:57)

na minimumu zaboravio sam na točno koliko okretaja i meni je tinjala ponekad, kod paljenj motora na minimumu svijetlila je, pa kad sam dodao gasa proradila je uzbuda i onda je punio i na minimumu.. tinjala je na full malim okretajima.... rekao sam da ne kupiješ novo novo, jer u iskri bi sigurno našao. kod rubrike el.pokretači imaš nedgdje link na iskrine stranice gdje se sve može pretraživati... imao sam slučaj sa el. pokretačem da je novi izgledao dosta slabiji od starog, bio je lakši i imao puno plastičnih dijelova a da ne govorim da je opruge imao slabije nego u kemijskim olovkama
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3325
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: DMB alternator

PostPostao/la stipo600 » 19. 05. 2016. (13:47)

još uvijek se može naći novi alternatora i el.pokretača od zastave
Avatar
stipo600
New Entry
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 17. 05. 2016. (13:34)
Lokacija: slavonski brod

Re: DMB alternator

PostPostao/la peroLA » 19. 05. 2016. (14:32)

el. pokretač od zastave ti ne pomaže, nego ako ti treba za dmb moguće ga je kupiti kod distributera iskre, i košta oko 1000kn... a altenator mislim da je isti
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3325
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender


Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.