Torpedo 18/24

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la kapetan mate » 31. 03. 2017. (08:37)

Možete li mi preporučiti majstora za brodske motore (torpedo 18/24) u zadru ili okolici. Kad sam ga kupio nakon izmjene ulja je počeo puštati ulje na brtvi pumpe koju sam stavio novu. No sad pušta na drugom mjestu.
Avatar
kapetan mate
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 27. 03. 2017. (11:26)
Lokacija: novalja
Tip plovila: draco 2000

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la Meduza » 31. 03. 2017. (09:48)

Nisi na pisao koju brtvu si mjenjao ( ili si mjenjao pumpu ) dali brtvu između kučišta pumpe i bloka ili ispod poklopca pumpe ulja ?
Mada ta brtva ispod poklopca tj. između poklopca i kučišta pumpe se ne stavlja onako odokativno nego se treba izmjerit debljinu koju treba stavit, a i poklopac treba bit rqavan bez riseva .itd.
Pozdrav i svako dobro mirno more i puni siči !
Avatar
Meduza
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 11. 12. 2011. (23:25)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka 590 - Torpedo 18/24

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la kapetan mate » 31. 03. 2017. (10:02)

Hvala na brzom odgovoru!

Brtvu ispod poklopca pumpe (onaj bliže zamajcu). Sada mi više ne curi tu već negdje ispod. Bio mi je majstor pogledati i rekao da se to može čak na brodu riješiti da motor ne treba vaditi. Na žalost završio je ubolnici u međuvremenu. Spominjao je kako je nešto stavljeno od aluminija umjesto od bakra pa je dotrajalo i tu curi.
Avatar
kapetan mate
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 27. 03. 2017. (11:26)
Lokacija: novalja
Tip plovila: draco 2000

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la Meduza » 31. 03. 2017. (11:05)

kapetan mate je napisao/la:Hvala na brzom odgovoru!

Brtvu ispod poklopca pumpe (onaj bliže zamajcu). Sada mi više ne curi tu već negdje ispod. Bio mi je majstor pogledati i rekao da se to može čak na brodu riješiti da motor ne treba vaditi. Na žalost završio je ubolnici u međuvremenu. Spominjao je kako je nešto stavljeno od aluminija umjesto od bakra pa je dotrajalo i tu curi.



ja ti tu nista ne kuzim pa ajmo crtat eto slike :

slika


Kao test dali slini oko pumpe lipo uzmes krpu odmastis pumpu svud okolo ili papirni sugaman nakon toga vozis motor kad se vratis u porat ili negdje na po puta ugasis motor i opet prodjes papirnim sugamanom da vidis dali je sve ok i na cemu si.
Ako pust brtva na slici oznacena pod brojem 2. trebas skinut pumpu i provjerit poklopac pumpe u kakvom je stanju nakon toga provjerit debljinu brtve koju trebas i takvu stavit silikon i hermetik ne dolazi u obzir samo brtva i normalno kod povratka stavit novu brtvu između pumpe i bloka.
Ovo sto si napiso vise mi se cini kao da se radio o brtvi između cilindra i bloka ali to je vec druga prica.Jer koliko zana ispod poklopca kucista pumpe ulja ne ide ni aluminijska ni bakrena brtva vec papirna.
Koliki ti je pritisak ulja na hladno i toplo pri 800 obrtaja ?

PS.
Jeli to brod kupljen u Zadru Kapetan Mate bio je na vezu blizu mene cak sam u datom momentu razmisljao da bi mozda prodao svoj i kupio njega jer ima siroku krmu za ribanje. Ako je to taj brod koliko se sjecam u oglasu je pisalo da je u nutra novi motor ali mozda sam pobrko plovila.
Pozdrav i svako dobro mirno more i puni siči !
Avatar
Meduza
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 11. 12. 2011. (23:25)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka 590 - Torpedo 18/24

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la kapetan mate » 31. 03. 2017. (12:02)

Da, to je taj brod. Čovjek je tvrdio da je napravljena generalka. Gore je nova pumpa. Mijenjana je brtva 2 što je bilo nepotrebno jer je bila u super stanju.
Nakon toga je i dalje curio (napominjem da se to desilo kako sam izmjenio ulje) sa starim uljem je sve bilo ok. Majstor je procijenio da je u pitanju ta brtva (označena-2) što se pokazalo pogrešnim. Nakon toga je kazao kako mora motor van da bi to riješio, pa nakon tri tjedna kako to može na brodu riješiti samo odvida i podigne malo onaj kraj gdje je zamajac da može pristupiti. I tako dva mjeseca, a ja u kraju. Odlučio sam potražiti novu ponudu. To, siguran sam nije zahtjevan niti kompliciran zahvat po svemu što je on kazao.
Tlak ulja mi je bio 4,5-5. Dok sam vozio.
Sada se ne mogu voziti jer ulje curi na mjestu čim ga upalim.
Inače motor je odličan. Pali od prve, fino ide, ne dimi
Avatar
kapetan mate
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 27. 03. 2017. (11:26)
Lokacija: novalja
Tip plovila: draco 2000

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la Meduza » 31. 03. 2017. (14:04)

kapetan mate je napisao/la:Da, to je taj brod. Čovjek je tvrdio da je napravljena generalka. Gore je nova pumpa. Mijenjana je brtva 2 što je bilo nepotrebno jer je bila u super stanju.
Nakon toga je i dalje curio (napominjem da se to desilo kako sam izmjenio ulje) sa starim uljem je sve bilo ok. Majstor je procijenio da je u pitanju ta brtva (označena-2) što se pokazalo pogrešnim.


Ovo je malo cudno da bi se promjenila brtva 2 treba skinut pumpu ulja i ponovno vratit nazad.
Mislim da izmjena ulja nema veze da je to samo splet okolnosti.


kapetan mate je napisao/la:Nakon toga je kazao kako mora motor van da bi to riješio, pa nakon tri tjedna kako to može na brodu riješiti samo odvida i podigne malo onaj kraj gdje je zamajac da može pristupiti. I tako dva mjeseca, a ja u kraju.


kako je prije promjenio brtvu 2 bez da dize motor. Nije mi jasno?!


kapetan mate je napisao/la: Odlučio sam potražiti novu ponudu.



Mozda bi ti mogao dat ruku da ti se to rijesi ako ne nađeš nikog tamo kod tebe i ako se dogovorimo valjda ima netko da ti pomogne ?!


kapetan mate je napisao/la:To, siguran sam nije zahtjevan niti kompliciran zahvat po svemu što je on kazao.


Pa valjda si geledao sto je prvi put radio nije kompliciran ali je malo zaheban mislim položaj ruke izlomis sve prste imao sam negdje slike od tog broda i motornog prostora dok je bio na njuskalu ali nemam vise pa nemogu si predocit 100% motorni prostor i pristup motoru.
Ako hoces posaljim mi svoj mail na PP pa cu ti se javit da mi na mail posaljes par slika oko motora.
I jos jednom pitanje : Jesi li siguran da pušta baš na pumpi ulja tj. toj brtvi ?
Pozdrav i svako dobro mirno more i puni siči !
Avatar
Meduza
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 11. 12. 2011. (23:25)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka 590 - Torpedo 18/24

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la kapetan mate » 31. 03. 2017. (15:51)

Moguće je da je slučajnost da je procurio nakon izmjene ulja.
Ovu brtvu je zamjenio bez vađenja motora. Doduše malo teže.
Ne. Ne pušta na pumpi. Pušta negdje ispod kad zavučem ruku.
Mogu poslikati motor ako bi ti pomoglo.
Ako bi trebalo vaditi motor tu ima dizalica.
Ukoliko bi ponuda bila korektna lako se dogovorimo.
Ali možda bolje prvo pogledati slike kad Vam pošaljem. Ovaj majstor je rekao da nema sat posla (nije se baš proslavio).
Avatar
kapetan mate
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 27. 03. 2017. (11:26)
Lokacija: novalja
Tip plovila: draco 2000

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la kapetan mate » 31. 03. 2017. (16:38)

Dužan sam ispriku. Ipak je mijenjana brtva 1.
Tamo gdje je pumpa kad zavučem ruku ispod je ulje.
Avatar
kapetan mate
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 27. 03. 2017. (11:26)
Lokacija: novalja
Tip plovila: draco 2000

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la kapetan mate » 31. 03. 2017. (16:46)

slika
slika
slika

Ispričavam se zbog načina ali nikako ubosti pp. :sick:
Avatar
kapetan mate
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 27. 03. 2017. (11:26)
Lokacija: novalja
Tip plovila: draco 2000

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la Meduza » 31. 03. 2017. (16:49)

Ma sve 5 nije problem to rijesit ako se dogovorim na PP ti je mail pa se javi samo ako je stvar na pumpi , a ako nije trebat ce skidat zamajac i zvono i mozda je zato rekao onaj mestar da treba dizat motor treba sve provjerit pa vidjet.
Pozdrav i svako dobro mirno more i puni siči !
Avatar
Meduza
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 11. 12. 2011. (23:25)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka 590 - Torpedo 18/24

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la neli27 » 31. 03. 2017. (20:28)

ma nije ni jedno ni drugo,jednosstavno skini pumpu,i vidjet ceš aluminijski cep koji je uvidan u kučište lezaja,on tokom vremena oslabi,uzmi lijepo brušeno točkalo lagano ga ponovo zanitaj i opet sve ok.
Avatar
neli27
Member
 
Postovi: 425
Pridružen/a: 08. 01. 2012. (18:52)
Lokacija: rijeka okolica
Tip plovila: gradac perkins 28

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la kapetan mate » 31. 03. 2017. (20:55)

neli27 je napisao/la:ma nije ni jedno ni drugo,jednosstavno skini pumpu,i vidjet ceš aluminijski cep koji je uvidan u kučište lezaja,on tokom vremena oslabi,uzmi lijepo brušeno točkalo lagano ga ponovo zanitaj i opet sve ok.


Ma da. Upravo tako nešto je i ovaj majstor govorio. On je tvrdio da to nešto treba staviti bakreno, da puno duže traje. Neznam radili se o tome čepu ali tako nešto je pričao uz napomenu da će možda trebati nešto tokariti.
Žao mi je što ne mogu bolje pojasniti ali s mehanikom sam na vi-
Avatar
kapetan mate
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 27. 03. 2017. (11:26)
Lokacija: novalja
Tip plovila: draco 2000

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la Meduza » 31. 03. 2017. (22:48)

kapetan mate je napisao/la:
neli27 je napisao/la:ma nije ni jedno ni drugo,jednosstavno skini pumpu,i vidjet ceš aluminijski cep koji je uvidan u kučište lezaja,on tokom vremena oslabi,uzmi lijepo brušeno točkalo lagano ga ponovo zanitaj i opet sve ok.


Ma da. Upravo tako nešto je i ovaj majstor govorio. On je tvrdio da to nešto treba staviti bakreno, da puno duže traje. Neznam radili se o tome čepu ali tako nešto je pričao uz napomenu da će možda trebati nešto tokariti.
Žao mi je što ne mogu bolje pojasniti ali s mehanikom sam na vi-



Da rekao sam da treba sve redom provjerit sistemom eliminacije ali za pristup tome da bilo sto napravis na tom djelu treba ipak skinut zamajac , a to podrazumjeva dizanje motora makar djelomicno da imas pristup jedino ako ova greda na drugoj slici nije montazna pa se moze skinut da se dobije prostora za izvuc zamajac ?
Pozdrav i svako dobro mirno more i puni siči !
Avatar
Meduza
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 11. 12. 2011. (23:25)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka 590 - Torpedo 18/24

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la leonardo22 » 01. 04. 2017. (17:23)

ODISEJA s mojim Torpedom se nastavlja nakon 10 dana stigli leteči ležaji 500+100-600kn iz Perkins Commerce Zadar montirani ista stvar kod paljenja teški metalni zvuk nakon 2-3 sec kad upali normalni zvuk ako radi 15-20 min i ugasiš ga više neće upaliti.Kad se ohladi opet ista pjesma. Vratio sam originalne ležaje ako nekome bude trebalo tu su novi .standard ispod cijene.
Leonardo
Avatar
leonardo22
Member
 
Postovi: 123
Pridružen/a: 18. 09. 2016. (17:14)
Lokacija: Umag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: motorsailer 6,60 plastika T18/24

Re: Torpedo 18/24

PostPostao/la neli27 » 01. 04. 2017. (19:31)

ako je malo spretan ne mora ni zamašnjak skidat samo fino brušen puntarjol i posao napravljen.
Avatar
neli27
Member
 
Postovi: 425
Pridružen/a: 08. 01. 2012. (18:52)
Lokacija: rijeka okolica
Tip plovila: gradac perkins 28

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.