Volvo Penta 2003

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la Caljka » 04. 12. 2019. (23:08)

Da, :) mislim neću ti sada otkriti toplu vodu kad napišem da bi bilo najbolje motor izvadit, a pošto je brod vanka, to će ti biti vjerovatno i najbolje riješenje.
Pa pjeskarenje pa temeljna pa Volvo zelena.... bla bla.... znaš to već i sam...
Ja do duše nemam VP 2003 već VP MB7A i dosta sam toga uspio piturat i na brodu, malo je peplavo.. ali da se, ukloniš ono što možeš.... što smeta i koliko se da i lagano hammerite koji može i na ruzinu.... a prije toga ipak malo ukloniš koroziju makar metalnom četkom ako ti se već neda papirom 80.
Ja na svome Volvu svako malo ako primijetim digod ruzinu, na motoru ili kopči pinel u ruke.... malo obrišem nitro razređivćem i prođem i gotovo...
Više me brine izgled tog rashladnog kolektora :think: .... ako je unutra tako loš kao što je vanka.... trebalo bi žrtvovat jedan dihtung i otvoriti to i pogledat.... :wtf:
eto, pozz :wave:
Avatar
Caljka
New Entry
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 04. 09. 2016. (13:19)
Lokacija: Solin
Tip plovila: Gradac 5.80 + Volvo MD7A + Tomosaki 4

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la dimulius » 05. 12. 2019. (08:30)

meni djeluje dosta uznemirujuce ovolika kolicina ruzine
Nije ovo bas uobicajeno, pogotovo kod jedrilice
Prska li ti negdi more?
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la peroLA » 05. 12. 2019. (14:07)

Odmah bi trebalo i kontrolirati el.pokretač i eventualno altenator... da ne bude iznenađenja
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la peroLA » 05. 12. 2019. (14:32)

i otvori molim te temu za tvoju bavariu da malo vidimo kako i koliko koristiš.. koliko jedriš koliko si prije jedrio.. prednosti mane itd...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la DobroMore » 06. 12. 2019. (14:34)

Caljka je napisao/la:Da, :) mislim neću ti sada otkriti toplu vodu kad napišem da bi bilo najbolje motor izvadit, a pošto je brod vanka, to će ti biti vjerovatno i najbolje riješenje.
Pa pjeskarenje pa temeljna pa Volvo zelena.... bla bla.... znaš to već i sam...
Ja do duše nemam VP 2003 već VP MB7A i dosta sam toga uspio piturat i na brodu, malo je peplavo.. ali da se, ukloniš ono što možeš.... što smeta i koliko se da i lagano hammerite koji može i na ruzinu.... a prije toga ipak malo ukloniš koroziju makar metalnom četkom ako ti se već neda papirom 80.
Ja na svome Volvu svako malo ako primijetim digod ruzinu, na motoru ili kopči pinel u ruke.... malo obrišem nitro razređivćem i prođem i gotovo...
Više me brine izgled tog rashladnog kolektora :think: .... ako je unutra tako loš kao što je vanka.... trebalo bi žrtvovat jedan dihtung i otvoriti to i pogledat.... :wtf:
eto, pozz :wave:

Hvala puno na odgovoru Caljka. Da, rashladni sistem me najviše i brine. Mislim da ga još neću vaditi van, probat ću skinuti to koljeno da vidimo šta je unutra :crazy:

dimulius je napisao/la:meni djeluje dosta uznemirujuce ovolika kolicina ruzine
Nije ovo bas uobicajeno, pogotovo kod jedrilice
Prska li ti negdi more?

I meni isto djeluje uznemirujuće, ali on ipak savim dobro radi, ulje nakon 100-150h je prozirno, pali od prve nakon dužeg mirovanja preko zime, ne dimi uopće... ali neću ga puno hvalit da ga ne ureknem...

peroLA je napisao/la:Odmah bi trebalo i kontrolirati el.pokretač i eventualno altenator... da ne bude iznenađenja

:thumbup:

peroLA je napisao/la:i otvori molim te temu za tvoju bavariu da malo vidimo kako i koliko koristiš.. koliko jedriš koliko si prije jedrio.. prednosti mane itd...

Radim na njoj kompletni remont. Mislio sam možda otvoriti temu kad dovršim posao, a ovakve postove ću staviti specifično vezano na određenu temu--- Barka je kupljena pred koju godinu. Bila je jako zapuštena - sajle i natezači na izmaku snaga, konopi i paluba zapečeni. Tik skinut :crazy:
Unutra treba promijeniti pod, pretapecirati salon i kabine.
Untaoč svemu, brod je napravljen vrlo robustan, jako debeli trup, ima nisku tzv T kolombu koja je tada bila novotarija - ima gaz samo 1,35m. Jedri jako lijepo, dobro podnosi valove...
Avatar
DobroMore
New Entry
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 29. 11. 2019. (12:33)
Lokacija: Kraljevica, Pula, Unije, Susak
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bavaria 1060

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la peroLA » 06. 12. 2019. (14:54)

DobroMore je napisao/la:
Caljka je napisao/la:Da, :) mislim neću ti sada otkriti toplu vodu kad napišem da bi bilo najbolje motor izvadit, a pošto je brod vanka, to će ti biti vjerovatno i najbolje riješenje.
Pa pjeskarenje pa temeljna pa Volvo zelena.... bla bla.... znaš to već i sam...
Ja do duše nemam VP 2003 već VP MB7A i dosta sam toga uspio piturat i na brodu, malo je peplavo.. ali da se, ukloniš ono što možeš.... što smeta i koliko se da i lagano hammerite koji može i na ruzinu.... a prije toga ipak malo ukloniš koroziju makar metalnom četkom ako ti se već neda papirom 80.
Ja na svome Volvu svako malo ako primijetim digod ruzinu, na motoru ili kopči pinel u ruke.... malo obrišem nitro razređivćem i prođem i gotovo...
Više me brine izgled tog rashladnog kolektora :think: .... ako je unutra tako loš kao što je vanka.... trebalo bi žrtvovat jedan dihtung i otvoriti to i pogledat.... :wtf:
eto, pozz :wave:

Hvala puno na odgovoru Caljka. Da, rashladni sistem me najviše i brine. Mislim da ga još neću vaditi van, probat ću skinuti to koljeno da vidimo šta je unutra :crazy:

dimulius je napisao/la:meni djeluje dosta uznemirujuce ovolika kolicina ruzine
Nije ovo bas uobicajeno, pogotovo kod jedrilice
Prska li ti negdi more?

I meni isto djeluje uznemirujuće, ali on ipak savim dobro radi, ulje nakon 100-150h je prozirno, pali od prve nakon dužeg mirovanja preko zime, ne dimi uopće... ali neću ga puno hvalit da ga ne ureknem...

peroLA je napisao/la:Odmah bi trebalo i kontrolirati el.pokretač i eventualno altenator... da ne bude iznenađenja

:thumbup:

peroLA je napisao/la:i otvori molim te temu za tvoju bavariu da malo vidimo kako i koliko koristiš.. koliko jedriš koliko si prije jedrio.. prednosti mane itd...

Radim na njoj kompletni remont. Mislio sam možda otvoriti temu kad dovršim posao, a ovakve postove ću staviti specifično vezano na određenu temu--- Barka je kupljena pred koju godinu. Bila je jako zapuštena - sajle i natezači na izmaku snaga, konopi i paluba zapečeni. Tik skinut :crazy:
Unutra treba promijeniti pod, pretapecirati salon i kabine.
Untaoč svemu, brod je napravljen vrlo robustan, jako debeli trup, ima nisku tzv T kolombu koja je tada bila novotarija - ima gaz samo 1,35m. Jedri jako lijepo, dobro podnosi valove...


aaa čini mi se stari oglas da sam vidio... sretno sa obnovom i slike čim prije.. i obavezno kakav test kad zaplovi... baš me zanima kakav vez imaš.. dali je misliš sam koristit, obitelj ekipa itd... jer me tu i tamo takva želja opere.. ali radi kompaknosti uvjek sam na kraju na barki... nego kako se predpostavljam rijeđe vadi van iz mora radi održavanja ipak bi bibilo bolje odmah da ide motor van.. i na miru si a nije to toliko komplicirano... dvije osobe to odrade kako tako..pa će ti bit kao novi
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la DobroMore » 06. 12. 2019. (15:13)

peroLA je napisao/la: nego kako se predpostavljam rijeđe vadi van iz mora radi održavanja ipak bi bibilo bolje odmah da ide motor van.. i na miru si a nije to toliko komplicirano... dvije osobe to odrade kako tako..pa će ti bit kao novi

Da, barka ne ide svake godine van.
Da, stvarno bi onda brod bio ko nov...

:think:

Možda ga na kraju izvadim i opituram, ovisi sve koliko će to koštati. Da li zna tko nekoga tko bi to povoljno napravio na riječkom području?
Ili bar pjeskarenje?
Avatar
DobroMore
New Entry
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 29. 11. 2019. (12:33)
Lokacija: Kraljevica, Pula, Unije, Susak
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bavaria 1060

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la Caljka » 08. 12. 2019. (20:51)

Možda ga na kraju izvadim i opituram, ovisi sve koliko će to koštati. Da li zna tko nekoga tko bi to povoljno napravio na riječkom području?
Ili bar pjeskarenje?



Ne znam za Riječko područje ali u Splitu postoje ljudi koji se sa tim bave i imaju cijeli stroj u kombiju dođu na poziv i pjeskare, sve je gotovo za 15 min ....
A glede pituravanja, ha ha ha :-D uvijek se sjetim svog starog meštra pitura, koji je govorio: :OK 17: " Motor se ne pituraje zbog estetskih razloga već zbog zaštite od prohrđavanja" ako se držiš te činjenice bitno je da je opturan a ne jel to sada umjetnički rad.... pituravanje motora je vrlo jednostavno, zahtijeva nekakvu dizalicu da ti motor stoji u zraku..... i dostupnost nekakvoga kompresora i to je to.... prvo temeljna pa za koji dan boja i gotovo.... nema potrebe plaćati nekog zbog toga :)
Avatar
Caljka
New Entry
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 04. 09. 2016. (13:19)
Lokacija: Solin
Tip plovila: Gradac 5.80 + Volvo MD7A + Tomosaki 4

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la Caljka » 08. 12. 2019. (21:03)

jer me tu i tamo takva želja opere.. ali radi kompaknosti uvjek sam na kraju na barki...


ovo je priča mog života.... oduvijek sanjam jedrilicu.... za krstarenja u tišini i zvuku vjetra, ali na kraju zbog praktičnosti i troškova, ostajem na barci.... :cry:
Avatar
Caljka
New Entry
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 04. 09. 2016. (13:19)
Lokacija: Solin
Tip plovila: Gradac 5.80 + Volvo MD7A + Tomosaki 4

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la legi » 09. 12. 2019. (08:46)

Na 150 sati se ulje mijenja,nije sigurno prozirno...
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la peroLA » 09. 12. 2019. (09:53)

na dizelu i na skoro novom motoru nakon uljevanja da se ulje odmah izvadi nije više bap prozirno... što se farbanja tiče recimo za moj sole ima za kupit u trgovini original sprej za ga ofarbat kad treba... tako možda postoji i neko univerzalno rješenje za bez kompresora ako neko drugi odradi pjeskarenje...
a cajka zato sam sugerirao da otvori novu temu pa da malo slinimo.. kad već imamo istu maštu... recimo da imam stabilnog partnera za jedrilicu vjerojatno bih ju već imao ovako samom mi je prekomplicirano..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la Caljka » 09. 12. 2019. (11:45)

peroLA je napisao/la:na dizelu i na skoro novom motoru nakon uljevanja da se ulje odmah izvadi nije više bap prozirno... što se farbanja tiče recimo za moj sole ima za kupit u trgovini original sprej za ga ofarbat kad treba... tako možda postoji i neko univerzalno rješenje za bez kompresora ako neko drugi odradi pjeskarenje...
a cajka zato sam sugerirao da otvori novu temu pa da malo slinimo.. kad već imamo istu maštu... recimo da imam stabilnog partnera za jedrilicu vjerojatno bih ju već imao ovako samom mi je prekomplicirano..



Pero, potpisujem sve napisano! :thumbup:


ja već neko vrijeme pratim:

Lik , englez "old Seadog" ima cca 70 godina, krstari već jedno 4 godine.... na ne baš tako velikoj jedrilici, ali ne ni maloj, onoo taman!
trenutno je na lokaciji " South Pacific" u epizodi Br. 134, i ostao je pri kraju sa hranom a zbog lošeg vremena ne može se maknuti do nekog bolje naseljenog i opskrbljenog mjesta... bla bla .... ful interesantno, bar meni! : Wink2:
u početku u prvim epizodama gdje je u Portugalu 5 mjeseci, je malo manje interesantno dok se stvar ne zakuha.... ali poslije, ludnica! :)
Preporučujem! :thumbup:
Avatar
Caljka
New Entry
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 04. 09. 2016. (13:19)
Lokacija: Solin
Tip plovila: Gradac 5.80 + Volvo MD7A + Tomosaki 4

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la brule » 09. 12. 2019. (15:31)

Caljka je napisao/la:
peroLA je napisao/la:na dizelu i na skoro novom motoru nakon uljevanja da se ulje odmah izvadi nije više bap prozirno... što se farbanja tiče recimo za moj sole ima za kupit u trgovini original sprej za ga ofarbat kad treba... tako možda postoji i neko univerzalno rješenje za bez kompresora ako neko drugi odradi pjeskarenje...
a cajka zato sam sugerirao da otvori novu temu pa da malo slinimo.. kad već imamo istu maštu... recimo da imam stabilnog partnera za jedrilicu vjerojatno bih ju već imao ovako samom mi je prekomplicirano..



Pero, potpisujem sve napisano! :thumbup:


ja već neko vrijeme pratim:

Lik , englez "old Seadog" ima cca 70 godina, krstari već jedno 4 godine.... na ne baš tako velikoj jedrilici, ali ne ni maloj, onoo taman!
trenutno je na lokaciji " South Pacific" u epizodi Br. 134, i ostao je pri kraju sa hranom a zbog lošeg vremena ne može se maknuti do nekog bolje naseljenog i opskrbljenog mjesta... bla bla .... ful interesantno, bar meni! : Wink2:
u početku u prvim epizodama gdje je u Portugalu 5 mjeseci, je malo manje interesantno dok se stvar ne zakuha.... ali poslije, ludnica! :)
Preporučujem! :thumbup:

Ja imam jedrilicu,lovim ribu,lignje,jedrim ,motoriram,sve stignem sam bez problema čak panulajem živom ješkom. Prije nabavke jedrilice nikada prije nisam ugazio na jedrilicu,tribalo mi je nešto komodnog stambenog prostora na vodi a da mogu ostati više dana i vatati ribu.Jedrit nisam ima namjeru niti sam zna,al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se,poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac....i tako ni kriv ni dužan otkrio nešto prekrasno. Često znam otić na pošte za lignje a da mi je u povratku povoljan levanat za povratak na jedra.Jedrenje po noći ,to je gušt .... :clap:Imam VB motor i mislim da je bolji za moje potribe iako sam na moru bar 200 dana u godini.
..
Avatar
brule
Senior Member
 
Postovi: 521
Pridružen/a: 11. 12. 2010. (20:45)
Lokacija: Šbk
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bandholm 24

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la Caljka » 09. 12. 2019. (16:38)

Lijepo brule....hvala ti na postu!
Ja osobno sam naučio jedriti u ranoj mladosti, naučio me jedan Slovenac koji je dolazio kod nas sa jedrilicom.... pošto sam ja njemu pokazao kako se skosaje za lignje aaaa on meni free školu jedrenja :D ... i od onda sve mislim kako bi bilo lipo... eeh! :cry:
ali iskreno, kao što je rekao Pero, za jedrenje i jedrilica se uglavnom uzimaju sa nekim pouzdanim partnerom... jer istini za volju za nas koji živimo na ovim prostorima to je još uvijek poprilična investicija, ne toliko prilikom nabave jer prateći Njemačke i Talijanske oglase brod bi se moga relativno povoljno naći a i moj bi se moga prodat, ali..... opet ono, ali! :think:
Treba to sve poslije i održavat.... nekoliko mojih poznanika bave se i čarterom, a ja to nikako ni bih želio.... jer im samo najam vrača uloženo u održavanju i donosi zaradu... a krenili su eto... sa idejom da njima služi i da oni u tome guštaju, sada im žene čiste tuđe fleke na lancunima... a oni ribaju kabinu posli svake odlazeće ekipe... bezveze! :(
Za mog Gradaca održavanje je... zanemarivo... troškovi minimalni.... a brod i jedrilica za duža krstarenja druga je stvar...
Nego sve mislim, pokupit ćemo Bana (opomenu), od moderatora ove teme i Administratora foruma, jer smo otišli potpuno OFFTOPIC :wave:
Avatar
Caljka
New Entry
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 04. 09. 2016. (13:19)
Lokacija: Solin
Tip plovila: Gradac 5.80 + Volvo MD7A + Tomosaki 4

Re: Volvo Penta 2003

PostPostao/la DobroMore » 10. 12. 2019. (14:29)

Caljka je napisao/la:.... nema potrebe plaćati nekog zbog toga :)
Ma da, jedino ono kad ga ne vadiš često van htio bi sve napraviti, a baš nije to tako lako i jeftino... Mislim da će na kraju biti četka i hammerite :D

peroLA je napisao/la:... što se farbanja tiče recimo za moj sole ima za kupit u trgovini original sprej za ga ofarbat kad treba... tako možda postoji i neko univerzalno rješenje za bez kompresora ako neko drugi odradi pjeskarenje...
mislim da si neću moć priuštit da ga vadim sad van. To je kao pandorina kutija, držat ću se one: ako nije pokvareno - ne popravljaj :P

peroLA je napisao/la:recimo da imam stabilnog partnera za jedrilicu vjerojatno bih ju već imao ovako samom mi je prekomplicirano..
Moraš s nekim podijeliti troškove jer nema smisla za mjesec dana godišnje na njoj sve plaćati sam...

brule je napisao/la:al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se,poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac....i tako ni kriv ni dužan otkrio nešto prekrasno. Često znam otić na pošte za lignje a da mi je u povratku povoljan levanat za povratak na jedra.Jedrenje po noći ,to je gušt ....
:clap:
Avatar
DobroMore
New Entry
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 29. 11. 2019. (12:33)
Lokacija: Kraljevica, Pula, Unije, Susak
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bavaria 1060

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.