Izmjenjivač topline i cinkovi

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: Izmjenjivač topline i cinkovi

PostPostao/la pagus » 12. 01. 2018. (23:47)

Orut je napisao/la:Moj je od mesinga i bakra (unutarnji dio) eva već 18 godin. Ka novi je. SCAM 200

Na mojoj Rakovici 3 cilindra 39 KS marinizacija je SCAM. Izmjenjivači su SCAM200 za antifriz i SCAM150 za ulje,
Ispušno koljeno je bronca.
SCAM200 ima tijelo od lijevanog aluminija, jezgra (nosači cijevi) je bronca a cijevi su od bakra (SCAM kaže da je to Cu-Ni promjera 7 mm).
Bočna dva poklopca su bronca, na njima je po jedan cink protektor (vidi sliku) - promjer cinkova je 15 mm, dužina tijela 30 mm. Mijenjam ih svakih 200 sati rada i nikad nisu do kraja potrošeni.
slika
Pagus
pagus
Old Senior Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

PostPostao/la Orut » 13. 01. 2018. (00:51)

pagus je napisao/la:
Orut je napisao/la:Moj je od mesinga i bakra (unutarnji dio) eva već 18 godin. Ka novi je. SCAM 200

Na mojoj Rakovici 3 cilindra 39 KS marinizacija je SCAM. Izmjenjivači su SCAM200 za antifriz i SCAM150 za ulje,
Ispušno koljeno je bronca.
SCAM200 ima tijelo od lijevanog aluminija, jezgra (nosači cijevi) je bronca a cijevi su od bakra (SCAM kaže da je to Cu-Ni promjera 7 mm).
Bočna dva poklopca su bronca, na njima je po jedan cink protektor (vidi sliku) - promjer cinkova je 15 mm, dužina tijela 30 mm. Mijenjam ih svakih 200 sati rada i nikad nisu do kraja potrošeni.
slika

Tako je pagus. Moj SCAM 200 je cili od bronce i tijelo i poklopci.
Neznam ko je spomenija u postu prije tebe ali nikad nisam čuja za " ALUMINISKU BRONCU ".
I mam dojam da neki koji su komentirali nisu uopće sigurni imaju li čepove sa cinkovima i di se nalaze.
Orut
Member

Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

PostPostao/la som » 13. 01. 2018. (21:47)

Otpale su im naljepnice s godinama pa misle da su ove vide za ispuštat more.
som
Old Senior Member

Tip plovila: Galeb

PostPostao/la Orut » 13. 01. 2018. (22:40)

som je napisao/la:Otpale su im naljepnice s godinama pa misle da su ove vide za ispuštat more.

Obično piše ZN ili slično . Anode pojilo do kraja , ostale samo vide . Čemu služe ove vide? - pitam se , pitam.
More biti da je za ozračiti ili isprazniti priko zime kad se ne vozi. Vrag će ga znati. Krhko je znanje!
Orut
Member

Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

PostPostao/la doVla rogotin » 14. 01. 2018. (10:57)

Eto ni ja nemam cink na sole 44 pa bih volio čuti stručno objašnjenje za to. Vidim da nemaju ni Volvo ni Yanmar pa nije vrag da su i njihovi inžinjeri bili lini to predviditi.
Pitanje je da li se može staviti naknadno, ako je stvarno potrebno i da li se time može napraviti više štete nego koristi.
Kad sam nakon 13 godina prvi put rastavio izmjenjivač u njemu je bilo dosta naslaga gliba na onom saću i kamenca, nakon čišćenja kvasinom sve je izgledalo ko novo. Jedino je kolino nagriženo od korozije, ali je ono od debelog željeza pa će, nadam se, još izdurati.
Volio bih da o tome nešto napišu meštri koji servisiraju i popravljaju motore
doVla rogotin
New Entry

Tip plovila: Galeb - Sole diesel 44

Prethodna

Natrag na Dizelaši

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.