SOLARNI PANELI

Radari, solarni paneli, baterije, komandni pultovi, rasvjeta...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la Rexi » 19. 04. 2022. (20:33)

bavis se i tim inox sitnicama? koja je visina 3cm?
ja bi malo vise, 4-5
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1666
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la porer » 20. 04. 2022. (07:16)

2 cm, dovoljno je
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la peroLA » 24. 05. 2022. (08:45)

odustao od solara na biminiju jer treba prerađivat tendu pa je odluka pala da solar ide na krov iznad ulaza mi taman stane i pritom još štiti instrumente i ne smeta ničemu... na primorki je išo na natkabinu kamo su bili kvadratni drveni rukohvati pa smo od inoxa napravili prihvate.... e sad je problem da je ovdje rukohvat okrugli inox, pa jedino ovo što se prodaje paše onaj rastavljiv adapter od tende, ali košta a nije baš ni neka baza... sad imam u glavi složit neki profil koji će ipak držat, neka dva polu jaja ili tako nešto... ako tko zna kamo mogu kupit gotovo neka predloži...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3343
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la porer » 24. 05. 2022. (13:18)

Totalno konfuzno si ovo napisao, imaš nešto u glavi a mi bi trebali prodrijeti u to???
Skiciraj pa ćemo raspraviti.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la riberer » 24. 05. 2022. (14:04)

Mislio je na ovako nešto...?
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7121
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la peroLA » 24. 05. 2022. (14:41)

samo to i postoji, s time da je to u kategoriji ograda, a postoji još u kategorji tenda da nastavak nije cijev nego da je ravna baza, ali definitivno ću odraditi to u garaži nedam toliko para za ništa
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3343
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la Rexi » 24. 05. 2022. (15:24)

tako sam i ja nesto gledao, javi mi ako nesto zgodno iskombiniras. ja nisam jos dosao do te faze da razbijam glavu o ovoj sitnici ali doci ce i to na red :D
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1666
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la peroLA » 24. 05. 2022. (19:21)

Nesto cu morat, tebi je jednostavnije jer je manja visina nosaca a meni ce bit 200mm visoko jer imam neku konzolu preko koje moram..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3343
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la riberer » 24. 05. 2022. (19:38)

Hmm... dobro govori porer...
porer je napisao/la:Totalno konfuzno si ovo napisao, imaš nešto u glavi a mi bi trebali prodrijeti u to???
Skiciraj pa ćemo raspraviti.
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7121
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la macro » 24. 05. 2022. (20:17)

Montaža solara na rukohvate na kabini/natkabini je zločin. Taman za poginit.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la porer » 24. 05. 2022. (20:24)

Ja sam samo jednom prijatelju montirao na rukohvate ali Majstor u Puli je to majstorski napravio. Baš ću ga zamoliti da slika pa ću postaviti.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la lupis » 24. 05. 2022. (20:25)

peroLA je napisao/la:odustao od solara na biminiju jer treba prerađivat tendu pa je odluka pala da solar ide na krov iznad ulaza mi taman stane i pritom još štiti instrumente i ne smeta ničemu... na primorki je išo na natkabinu kamo su bili kvadratni drveni rukohvati pa smo od inoxa napravili prihvate.... e sad je problem da je ovdje rukohvat okrugli inox, pa jedino ovo što se prodaje paše onaj rastavljiv adapter od tende, ali košta a nije baš ni neka baza... sad imam u glavi složit neki profil koji će ipak držat, neka dva polu jaja ili tako nešto... ako tko zna kamo mogu kupit gotovo neka predloži...


Gotovo nema ,morat ćeš kupit sirovo jaje ,najbolje neki OPG refužo na komad ,skuhaj na tvrdo i preriži na pol ,a za dalje nenam..

Ili možda inoks U sa navojima i onom poprečnom lamom pod maticama, obrneš to pod rukohvat da navoji gledaju u ariju i povežeš to onda od bande do bande profilom po želji koje ćapaš na te iste vide ,dalje je lako,ne treba fakultet za to..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10373
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la macro » 24. 05. 2022. (20:41)

porer je napisao/la:Ja sam samo jednom prijatelju montirao na rukohvate ali Majstor u Puli je to majstorski napravio. Baš ću ga zamoliti da slika pa ću postaviti.

Jedino ako je uvaćen na dvi lagano ukošene cijevi spojene na rukohvate prema unutra tako da je solar minimalno 15 cm udaljen u rukohvata. Al čim je to iša radit, moga je i drugačije.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la peroLA » 24. 05. 2022. (21:15)

lupis je napisao/la:
peroLA je napisao/la:odustao od solara na biminiju jer treba prerađivat tendu pa je odluka pala da solar ide na krov iznad ulaza mi taman stane i pritom još štiti instrumente i ne smeta ničemu... na primorki je išo na natkabinu kamo su bili kvadratni drveni rukohvati pa smo od inoxa napravili prihvate.... e sad je problem da je ovdje rukohvat okrugli inox, pa jedino ovo što se prodaje paše onaj rastavljiv adapter od tende, ali košta a nije baš ni neka baza... sad imam u glavi složit neki profil koji će ipak držat, neka dva polu jaja ili tako nešto... ako tko zna kamo mogu kupit gotovo neka predloži...


Gotovo nema ,morat ćeš kupit sirovo jaje ,najbolje neki OPG refužo na komad ,skuhaj na tvrdo i preriži na pol ,a za dalje nenam..

Ili možda inoks U sa navojima i onom poprečnom lamom pod maticama, obrneš to pod rukohvat da navoji gledaju u ariju i povežeš to onda od bande do bande profilom po želji koje ćapaš na te iste vide ,dalje je lako,ne treba fakultet za to..

hvala Lupi tako nešto i tražim ali nisam još našao... kokoše imam pa i jaja ;).... na primorki sam izbubio nešto komoditeta kad sam na rukohvate uhvatio, ali s obzirom da je bilo izgubljeno jedno popodne prihvatljivo... ovdje će bit puno veća udaljenost a puno manja potreba za rukohvatom nego kod bočnog prolaska po primorki tako da mora bit ok... samo da nađem te profile
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3343
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la peroLA » 25. 05. 2022. (07:39)

ako tko ima ideju kako tražit taj U neka pomogne jer ja sam samo jedan uspio nać širine 30 visine 25, što je u biti očni vijak za vezat barku, mogao bi biti ok ali pitanje gdje će imati na lageru, sve više mi izgleda naručit kompletan nosač, baš da sjedne i bočno samo drži za rukohvate, bit će skup ali barem jak
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3343
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostala elektronička i električna oprema

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.