... kineski Webasto "kupiti ili ne kupiti"

Radari, solarni paneli, baterije, komandni pultovi, rasvjeta...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: ... kineski Webasto "kupiti ili ne kupiti"

PostPostao/la tun » 09. 12. 2023. (09:07)

porer je napisao/la:E-3 je greška paljenja. Možda je baterija slaba ili tako nešto. Ne razumijem se previše ali ja bih to sve rastavio i očistio alkohlom pa pustio da se osuši. Inače kod mojeg uređaja problem je ako ostane bez goriva treba 4 - 5 paljenja da krene, javlja E-10

Ok. Hvala vam.puno
Avatar
tun
Member
 
Postovi: 146
Pridružen/a: 06. 12. 2016. (17:35)
Lokacija: zadar
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: adriatic 79.0

Re: ... kineski Webasto "kupiti ili ne kupiti"

PostPostao/la chomli » 10. 12. 2023. (20:59)

tun je napisao/la:Poštovanje.izvinite na smetnji ali ako možete pomoći bio bih vam punobzahvalan
Ja ga sad montirao i spojio ali ne radi, neprestano mi javlja grešku E-3
Da li mozda znate u čemu je problem
Hvala

E3 ti je greška grijača ili kako se već zove žarne igle
Možda je neispravana, ja bi to odma reklamirao. Moguće da je samo konektor žarne igle slabo spojen, to lako provjeriš. A ako nije crkla sama žarna igla, može biti i matična ploča.
Kad tek upališ grijanje, da li padne voltaža? Trebala bi pasti kad se upali žarna igla.
Avatar
chomli
Senior Member
 
Postovi: 882
Pridružen/a: 27. 01. 2010. (15:05)
Lokacija: Zadar/Dugi otok
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Quicksilver 650 weekend / Mariner 115

Re: ... kineski Webasto "kupiti ili ne kupiti"

PostPostao/la SEA » 13. 01. 2024. (13:13)

porer je napisao/la:Ja ga koristim u radionici, prezadovoljan. Imaš na temi grijanje na brodu.

slika


imam ovo za grijat vikend kucu vevor ili ko li ga vec prodaje ,radi bez greske ,sad uzimam
opet vevor 2 komada za brod i ispuh inox sam uzeo na alibabi ,15usd

ovi kinezici iz prve ruke rade 1/1 ,ja iskreno ne vidim neku extra razliku od eberspahera kojeg isto imam

vjerovatno za konstantnu upotrebu bi se razlika pokazal ali za 10-20puta upaliti godisnje meni radi bez greske

sve je to u skali 100-140eur

https://eur.vevor.com/diesel-heater-c_10321
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 762
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: ... kineski Webasto "kupiti ili ne kupiti"

PostPostao/la bobipu » 13. 01. 2024. (13:26)

Prije mjesec dana sam ga i ja uza za radionu i radi bez greške...119eur crne boje preko banggood... :thumbup:
kuraja do jaja
Avatar
bobipu
Senior Member
 
Postovi: 591
Pridružen/a: 25. 08. 2008. (20:45)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marušić 21

Re: ... kineski Webasto "kupiti ili ne kupiti"

PostPostao/la chomli » 17. 01. 2024. (13:30)

SEA je napisao/la:imam ovo za grijat vikend kucu vevor ili ko li ga vec prodaje ,radi bez greske ,sad uzimam
opet vevor 2 komada za brod i ispuh inox sam uzeo na alibabi ,15usd

ovi kinezici iz prve ruke rade 1/1 ,ja iskreno ne vidim neku extra razliku od eberspahera kojeg isto imam

vjerovatno za konstantnu upotrebu bi se razlika pokazal ali za 10-20puta upaliti godisnje meni radi bez greske

sve je to u skali 100-140eur

https://eur.vevor.com/diesel-heater-c_10321


Ima razlike al cijena nije opravdana.
Osim sigurnosnih senzora, jedna od bitnijih stvari što se tiče načina rada, je da kinez se ne gasi kad dostigne željenu temperaturu već radi na minimumu. Što za brodice i nije baš dobro jer previše zagrije.
Postoje novi modeli kineza (marka Hcalory) koji se ugase ali koliko sam čitao komentare korisnika, to ne radi baš naj...

I dalje tvrdim da je od kineza daleko najbolja marka Lavaner ali je i duplo skuplja...
Avatar
chomli
Senior Member
 
Postovi: 882
Pridružen/a: 27. 01. 2010. (15:05)
Lokacija: Zadar/Dugi otok
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Quicksilver 650 weekend / Mariner 115

Re: ... kineski Webasto "kupiti ili ne kupiti"

PostPostao/la som » 17. 01. 2024. (15:25)

chomli je napisao/la:Ima razlike al cijena nije opravdana.
Osim sigurnosnih senzora, jedna od bitnijih stvari što se tiče načina rada, je da kinez se ne gasi kad dostigne željenu temperaturu već radi na minimumu. Što za brodice i nije baš dobro jer previše zagrije.
Postoje novi modeli kineza (marka Hcalory) koji se ugase ali koliko sam čitao komentare korisnika, to ne radi baš naj...

I dalje tvrdim da je od kineza daleko najbolja marka Lavaner ali je i duplo skuplja...


I tekako ima razlike osim u cijeni. Webasto i Eberspeacher su to izmislili, patentirali, rade grijace za zagrijavanje svega i svacega. Od zraka, vode, raznih medija, od grijanja kuća, stanova, garaža, tvornickih hala, aviona, auta, kamiona i ozbiljnih brodskih sustava. Ovi mali grijaci koje mi koristimo su im samo djelic proizvodnje a Kinez ih fotokopira i prodaje. Da ne pricam o sigurnosti, senzorima i kvaliteti svih djelova.Meni zimi radi po pet, šest dana u komadu bez da moram biti cijelo vrime u brodu. Da imam Kineza imao bi i požarnog na brodu.
Webasto se ne zastavlja kad postigne zadanu temperaturu vec smanjuje broj okretaja i temperaturu vruceg zraka. Naravno rijec je o grijacima u pravilu vezanim na 12/24 V. Razlog tome je sta s vremenom dolazi do pada napona ili praznjena akumulatora pa se ne moze ponovo upaliti makar ima dovoljno struje da moze raditi.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2971
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: ... kineski Webasto "kupiti ili ne kupiti"

PostPostao/la janko_ka » 17. 01. 2024. (19:13)

chomli je napisao/la:
SEA je napisao/la:Ima razlike al cijena nije opravdana.
Osim sigurnosnih senzora, jedna od bitnijih stvari što se tiče načina rada, je da kinez se ne gasi kad dostigne željenu temperaturu već radi na minimumu. Što za brodice i nije baš dobro jer previše zagrije.
Postoje novi modeli kineza (marka Hcalory) koji se ugase ali koliko sam čitao komentare korisnika, to ne radi baš naj...
I dalje tvrdim da je od kineza daleko najbolja marka Lavaner ali je i duplo skuplja...

imam kineza na jedrilici, bili smo prošli vikend na brodu, u petak uz buru je temperatura na brodu bila kada smo došli +3 st, nakon sat vremena, +20 i nije se gasio do nedjelje na večer, po noći bi smanjili temp na +24 ostalo na pun gas :-) buka je podnošljiva, jedini problem nakon 5-6 dana mislim da bi bio akumulator, nisam palio motor a solar puni slabo preko zime,, ostao sam na nekih 65% litij baterije.
Avatar
janko_ka
Member
 
Postovi: 119
Pridružen/a: 10. 03. 2011. (11:51)
Lokacija: Karlovac, Pirovac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Elan 333, yanmar 3Gm30

Re: ... kineski Webasto "kupiti ili ne kupiti"

PostPostao/la chomli » 30. 03. 2024. (11:23)

Some, pitanje iz prakse. Premještam grijanje na drugo mjesto pa me zanima, ulaz zraka za grijanje prostorije, da li je problem da je rozeta na bandi broda? Pitam zbog soli i slično jer ipak taj zrak prolazi i preko elektronike.

Da li je nužno raditi guščji vrat prije rozete auspuha ako se montira rozeta na mjesto gdje je mala vjerojatnost da je zalije val a i grijanje je malo iznad razine rozete? Kinezima savijanje auspuha smeta više nego Švabama.
Avatar
chomli
Senior Member
 
Postovi: 882
Pridružen/a: 27. 01. 2010. (15:05)
Lokacija: Zadar/Dugi otok
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Quicksilver 650 weekend / Mariner 115

Re: ... kineski Webasto "kupiti ili ne kupiti"

PostPostao/la som » 30. 03. 2024. (15:23)

Ako rijetko koristiš grijanje u vožnji nebi trebalo smetati, zrak se toliko zagrije da nema soli ni vlage da bi se nešta oštetilo.
Vrat nije guščiji vec labuđi, treba ga napraviti, za kineze ne znam ali na švabe name nikakvog utjecaja.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2971
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: ... kineski Webasto "kupiti ili ne kupiti"

PostPostao/la chomli » 30. 03. 2024. (23:52)

Ok hvala. A na engleskom je goose neck pa sam ga zato preveo guščji, al bitno je da se razumimo.

U uputama webasta piše da zbroj kuteva svih pregiba ispuha nesmije biti veći od 270°. Ja sam imao oko 200° i isto mi je stvaralo problem pa sam morao štelati omjer brzine ventilatora i količine goriva (što se može kod kineza ako se uđe u admin postavke)
Avatar
chomli
Senior Member
 
Postovi: 882
Pridružen/a: 27. 01. 2010. (15:05)
Lokacija: Zadar/Dugi otok
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Quicksilver 650 weekend / Mariner 115

Prethodna

Natrag na Ostala elektronička i električna oprema

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.