Novi akumulator

Radari, solarni paneli, baterije, komandni pultovi, rasvjeta...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Novi akumulator

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 27. 07. 2021. (15:36)

... e sad , jutros mi u kaficu ovi moji. "doktori kvantne fizike , strucnjaci za covid i selektori svih sportova" uvjeravaju da su te baterije sve iste i da ih sve rade u KINI i da je sve jedno koju cu kupit :D
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1898
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Novi akumulator

PostPostao/la street » 27. 07. 2021. (16:03)

M710 SEA PEARL je napisao/la:... e sad , jutros mi u kaficu ovi moji. "doktori kvantne fizike , strucnjaci za covid i selektori svih sportova" uvjeravaju da su te baterije sve iste i da ih sve rade u KINI i da je sve jedno koju cu kupit :D

Zato se ja s takvima odmah slozim, brže je :)

Nedavno sam ugradio panel, prvo i jedino pitanje filozofa i strucnjaka je koliko w. Svima je u ocima to famozno W, a nitko ne gleda koliko struje daje prosjecno. Di ces onda objasniti takvima da moj ficlek od W daje vise ampera nego neki kinez kojem blješti 180W na naljepnici :lol:
Avatar
street
Senior Member
 
Postovi: 606
Pridružen/a: 01. 05. 2009. (12:55)
Lokacija:
Lokacija:
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: Novi akumulator

PostPostao/la josey » 27. 07. 2021. (19:14)

M710 SEA PEARL je napisao/la:... e sad , jutros mi u kaficu ovi moji. "doktori kvantne fizike , strucnjaci za covid i selektori svih sportova" uvjeravaju da su te baterije sve iste i da ih sve rade u KINI i da je sve jedno koju cu kupit :D


ako su mandalinski inzenjeri,
ignoriraj.

i meni su se smijali stotine puta.
na njihovu zalost uvik su bili u krivu.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Novi akumulator

PostPostao/la dimulius » 28. 07. 2021. (16:58)

M710 SEA PEARL je napisao/la:... e sad , jutros mi u kaficu ovi moji. "doktori kvantne fizike , strucnjaci za covid i selektori svih sportova" uvjeravaju da su te baterije sve iste i da ih sve rade u KINI i da je sve jedno koju cu kupit :D


gledaj, u pravu su oni za vecinu baterija, ali ipak ne za sve

Prije spomenuti Trojan je "Made in USA"
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Novi akumulator

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 17. 08. 2021. (08:47)

mares je napisao/la:
M710 SEA PEARL je napisao/la:... ima li neko od forumasa iskustvo sa njemackim PANTHER akumulatorima , naime , bija san u Baren ducanu i tip mi ih je nafalija do neba ... radi se o PANTHER AGM TRACELINE akumulatoru !?


Ja sam imao njihove obicne na staroj barci i bili su ok. Vjerujem da su jos u pogonu. Barka ima
solare pa je to veliki plus sta se tice odrzavanja i vijeka akumulatira,
Provjeri datum proizvodnje jer ce ti i u Berenu uvalit stari akumulator bez pardona.

... gleda san na ovin Panther baterijama di pise datum proizvodnje , nije to ka na jogurtu :mrgreen: ... pisu neke sifre reda velicine hitlerove "enigme " iz ww2 :D ... a pari mi se da ni prodavac nezna kad su proizvedene !?
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1898
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Novi akumulator

PostPostao/la oneeyed » 19. 08. 2021. (11:19)

M710 SEA PEARL je napisao/la:
mares je napisao/la:
M710 SEA PEARL je napisao/la:... ima li neko od forumasa iskustvo sa njemackim PANTHER akumulatorima , naime , bija san u Baren ducanu i tip mi ih je nafalija do neba ... radi se o PANTHER AGM TRACELINE akumulatoru !?


Ja sam imao njihove obicne na staroj barci i bili su ok. Vjerujem da su jos u pogonu. Barka ima
solare pa je to veliki plus sta se tice odrzavanja i vijeka akumulatira,
Provjeri datum proizvodnje jer ce ti i u Berenu uvalit stari akumulator bez pardona.

... gleda san na ovin Panther baterijama di pise datum proizvodnje , nije to ka na jogurtu :mrgreen: ... pisu neke sifre reda velicine hitlerove "enigme " iz ww2 :D ... a pari mi se da ni prodavac nezna kad su proizvedene !?

Na mom Panther akumulatoru je utisnuto u plastiku na gornjoj strani, četiri broja, misec i godina. Na mome stoji 0721.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Prethodna

Natrag na Ostala elektronička i električna oprema

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron