lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

Radari, solarni paneli, baterije, komandni pultovi, rasvjeta...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

PostPostao/la zeezy » 15. 09. 2015. (23:35)

bananko28 je napisao/la:
zeezy je napisao/la:
bananko28 je napisao/la:Hvala! :thumbup:

i ubaci za svaki slučaj osigurače na (+),jedan na strani akumulatora a drugi poslije drivera prema ledici


od koliko ampera? Mogu one staklene?

Za ledicu od 30w dovoljno ti je od 5A mislim...ako imaš auto utikač za akumulator a ne kleme onda je u vrhu utikača stakleni a poslije drivera u kutiji ubaciš auto osigurač kockasti u gumirano kučište
Avatar
zeezy
New Entry
 
Postovi: 41
Pridružen/a: 29. 08. 2012. (22:44)
Lokacija: Crikvenica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral 700

Re: lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

PostPostao/la zeezy » 15. 09. 2015. (23:54)

Još nešto ako naručuješ kućište za ledicu onakvo moje iz prijašnjih postova,pazi jer su se pojavila novija,jeftinija ali su od prelaganog materijala,pa mi se zadnje desilo da nije htjelo skroz potonut nego sam morao otežavat sa olovom
Avatar
zeezy
New Entry
 
Postovi: 41
Pridružen/a: 29. 08. 2012. (22:44)
Lokacija: Crikvenica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral 700

Re: lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

PostPostao/la bananko28 » 16. 09. 2015. (19:23)

prije 15ak dana mi je stigla lampa se ebaya i to baš ta. lagana je jako. prije sam imao isto sa ebaya pa su bile duplo teže. one su imale ispupčenu leću, ova ravnu.
e sad me zanima dal kad budem spajao driver i ugrađivao ledicu od 30w dali mogu ili moram izvadit iz lampe onu malu napravicu ispod poklopca sto je umotana u najlon? jer ako mogu, napravio bi od olova okrugli prsten koji bi stavio ispod poklopca i time dobio na težini...
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

PostPostao/la Thomy » 16. 09. 2015. (19:33)

Moraš izvadit.
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2467
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

PostPostao/la bananko28 » 16. 09. 2015. (19:39)

super! :clap: hvala! :thumbup:
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

PostPostao/la bananko28 » 26. 09. 2015. (19:13)

došle žarulje i driver sa ebaya. danas spojio. lipo svitli ali jedna mi je crkla a nije svitlila niti 2 minute. jel to zato što se nije hladila ili zbog toga što je kinesko smeće? ova druga se grije ko luda nakon 10sekundi što svitli...
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

PostPostao/la maxx » 26. 09. 2015. (19:48)

bananko28 je napisao/la:došle žarulje i driver sa ebaya. danas spojio. lipo svitli ali jedna mi je crkla a nije svitlila niti 2 minute. jel to zato što se nije hladila ili zbog toga što je kinesko smeće? ova druga se grije ko luda nakon 10sekundi što svitli...

Nemoze ti raditi bez hladnjaka,jednostavno ju spali,još ako ti je driver radi na maximalnoj voltaži ledice jače svijetli al se i jako grije,većinom ti piše da ledica nesmije raditi bez hladnjaka više od par sekundi,temperatura se digne preko 200C i onda ju spali
Avatar
maxx
Member
 
Postovi: 296
Pridružen/a: 18. 12. 2009. (22:18)
Lokacija: Primorje,CK
Lokacija: CK,Primorje
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bakan

Re: lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

PostPostao/la bananko28 » 26. 09. 2015. (19:55)

maxx je napisao/la:
bananko28 je napisao/la:došle žarulje i driver sa ebaya. danas spojio. lipo svitli ali jedna mi je crkla a nije svitlila niti 2 minute. jel to zato što se nije hladila ili zbog toga što je kinesko smeće? ova druga se grije ko luda nakon 10sekundi što svitli...

Nemoze ti raditi bez hladnjaka,jednostavno ju spali,još ako ti je driver radi na maximalnoj voltaži ledice jače svijetli al se i jako grije,većinom ti piše da ledica nesmije raditi bez hladnjaka više od par sekundi,temperatura se digne preko 200C i onda ju spali


da. ja se još čudim zašto ju kučište od lampe nije hladilo. a nisam ju zašarafija na kučište nego je ostala visit na žicama unutra tako da se nije ni dodirivla sa alu kučištem...... htio sam na brzinu vidit kako svitli..... :sick: :sick: :sick: :(
Nato nisam ni pomišlja.... e jesam konj :D
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

PostPostao/la maxx » 26. 09. 2015. (20:18)

bananko28 je napisao/la:
maxx je napisao/la:
bananko28 je napisao/la:došle žarulje i driver sa ebaya. danas spojio. lipo svitli ali jedna mi je crkla a nije svitlila niti 2 minute. jel to zato što se nije hladila ili zbog toga što je kinesko smeće? ova druga se grije ko luda nakon 10sekundi što svitli...

Nemoze ti raditi bez hladnjaka,jednostavno ju spali,još ako ti je driver radi na maximalnoj voltaži ledice jače svijetli al se i jako grije,većinom ti piše da ledica nesmije raditi bez hladnjaka više od par sekundi,temperatura se digne preko 200C i onda ju spali


da. ja se još čudim zašto ju kučište od lampe nije hladilo. a nisam ju zašarafija na kučište nego je ostala visit na žicama unutra tako da se nije ni dodirivla sa alu kučištem...... htio sam na brzinu vidit kako svitli..... :sick: :sick: :sick: :(
Nato nisam ni pomišlja.... e jesam konj :D

I mislim da ti bez potenciometra nema nekog smisla,50w ledica je prejaka,ja lovim na takve dvije potopne lampe orginalne sa lećom od 10w,zelena i toplo bijela istovremeno,sa lećom kut je manji ali puno jače prodire
A od 50w sam napravio u kućištu od reflektora od 500w,iza komad hladnjaka,još dok se ledica od 50w plačala po 50$ :D ,tad su radile na 16-20v ,a driver/potencijometar mi je auto punjač od laptopa koji se da podesiti od 15-24v :D
A veliki izbor hladnjaka ima ovdje,šalju poštom isti dan
http://www.elmatis.hr/Products.aspx?categoryId=285
Avatar
maxx
Member
 
Postovi: 296
Pridružen/a: 18. 12. 2009. (22:18)
Lokacija: Primorje,CK
Lokacija: CK,Primorje
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bakan

Re: lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

PostPostao/la bananko28 » 26. 09. 2015. (20:31)

Ova moja je od 30w a jos se dvomim dal stavit potenciometar ili ne? Mislim da ce i ova od 30w bit prejaka za u plitko do 20 met
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

PostPostao/la Toni1 » 31. 01. 2021. (13:17)

zeezy je napisao/la:Evo da opišem i moju modifikaciju...sa ledicom od 50w
Dakle..
- kučište (kupljen na ebayu,izvađena 10w ledica i driver)
- 50w ledica -malo pobrušeni svi rubovi da može stat unutra,malo paste ispod za bolje hlađenje,radi na 30-36V,bijelo ili žuto svjetlo...po želji
- razvodna kutija sa potenciometrom i driverom za ledicu - diže napon sa 12v na 30.5V u mom slučaju,može se regulirat
- silikonski kabel...dužina po želji
- adapter za auto upaljač...12V od akumulator


A jel vase kuciste od inoxa ili aluminija?
Avatar
Toni1
New Entry
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 29. 01. 2021. (19:20)
Lokacija: Segt Donji
Tip plovila: Elan 401

Re: lampa sa 50w ledicom za lignje modifikacija

PostPostao/la zeezy » 31. 01. 2021. (13:25)

ako imas srece nac ces na ebayu ili negdje od inoxa,većinom su od alu.Ako i uzmeš od alu onda ga trebas otezat iznutra ili izvana sa komadom većeg olova jer ce ti isplivat gore i nece stajat okomito,poz
Recimo uzmeš veću kuglu olovo,prepiliš na pola i fixiras bočno izvana sa obadvije strane u one rupe sa navojem
Avatar
zeezy
New Entry
 
Postovi: 41
Pridružen/a: 29. 08. 2012. (22:44)
Lokacija: Crikvenica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral 700

Prethodna

Natrag na Ostala elektronička i električna oprema

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron