SOLARNI PANELI

Radari, solarni paneli, baterije, komandni pultovi, rasvjeta...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la peroLA » 15. 05. 2019. (08:32)

sve si već sam odgovorio... regulator bliže akumulatoru kabel min 4mm2 mogao bi i deblji ali pitanje dali bi ti ušlo uopće u regulator onda... uglavnom 4 je dovoljni minimum, za osigurač kako je porer napisao može ali nije obavezno, a većina dobrih regulatora ima u sebi osigurač... za regulator je važno da je dobar više nego da je mppt, jeftini mppt nikako ne jer u puno slučajeva on uopće nije mppt.. ovdje je i rečeno da se mppt isplati preko za panel preko 100w, e sad kako ti nije za brod nego za kuću recimo šta bi se i po zimi koristilo i pitanje na kojem terenu onda možda bolje dobar mppt.. ali dobar victron ili bolji..
peroLA
Old Senior Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka 700byElPasso-Sole 26

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la open510 » 15. 05. 2019. (10:24)

peroLA je napisao/la:sve si već sam odgovorio... regulator bliže akumulatoru kabel min 4mm2 mogao bi i deblji ali pitanje dali bi ti ušlo uopće u regulator onda... uglavnom 4 je dovoljni minimum, za osigurač kako je porer napisao može ali nije obavezno, a većina dobrih regulatora ima u sebi osigurač... za regulator je važno da je dobar više nego da je mppt, jeftini mppt nikako ne jer u puno slučajeva on uopće nije mppt.. ovdje je i rečeno da se mppt isplati preko za panel preko 100w, e sad kako ti nije za brod nego za kuću recimo šta bi se i po zimi koristilo i pitanje na kojem terenu onda možda bolje dobar mppt.. ali dobar victron ili bolji..

ok, hvala...vidit cu za kabel kad nabavim regulator i točno izmirim kolika mi duljina triba, ovih 10m sam odoka procijenija...mislim da ce 4mm2 bit ok
open510
Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galia 620 DC (Yamaha 150)

Prethodna

Natrag na Ostala elektronička i električna oprema

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.