Domaći kruh

Recepti sa nekih drugih mora

Moderatori/ce: tramontana, Moderatori

Domaći kruh

PostPostao/la josme » 18. 02. 2011. (11:15)

Cijela ova tema o mediteranskoj kuhinji je nažalost nedorečena bez kruha koji je od pamtivijeka namirnica broj jedan.
Ovdje je slikica mojeg današnjeg rada.
sastojci:
brašno( 3/4 glatkog,1/4 oštrog),sjemenke suncokreta,zobene pahuljice,sol,kvasac i na kraju kao masnoća maslinovo ulje:
Ovi su iz dva kalupa:
slika
A ovi su klasični:
slika
Zadnja izmjena: josme; 18. 02. 2011. (13:08); ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: malo su bile prevelike štruce za forum
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Domaći kruh

PostPostao/la tovar100 » 18. 02. 2011. (11:26)

nema lipseg mirisa od svjezeg kruha. ajde ga prerezi da vidimo kako izgleda iznutra
Avatar
tovar100
Member
 
Postovi: 153
Pridružen/a: 19. 05. 2010. (12:56)
Lokacija: zadar

Re: Domaći kruh

PostPostao/la josme » 18. 02. 2011. (13:02)

Evo ga:
slika
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Domaći kruh

PostPostao/la slot » 18. 02. 2011. (15:12)

mi smo lani kupili pekač za kruv i bogme smo se napekli kruva..samo ima jednu lošu manu,a to je što se pojede za 2 minute :thumbup: ...a kad si več stavlja maslinovo ulje i ako si ljubitelj masline ,slobodno moreš staviti nasjeckane crne masline
voda je gradu podarila ime
Avatar
slot
Old Senior Member
 
Postovi: 4385
Pridružen/a: 14. 10. 2010. (20:08)
Lokacija: šibensko kninska županija -VODICE
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval 19 Yamaha 40/60

Re: Domaći kruh

PostPostao/la Dade » 18. 02. 2011. (15:51)

Koliko vidim nestavljaš mlijeko a ni mlijeko u prahu koje svakako poboljšava ukus i miris kruha kao šećer koji pomaže radu kvasca ..dobro to zavisi od ukusa ,uostalom,kao i razni dodatci kao što su semenke i drugi tipovi brašna ...moram priznati da ti kruh dobro izgleda :thumbup: još sad kad pogledaš cijene svi će mo peći kruh kod kuće kao nekad... :clap:
"Daj mi Bože da uhvatim tako veliku ribu da nemoram da lažem


slika
Avatar
Dade
Old Senior Member
 
Postovi: 2093
Pridružen/a: 10. 02. 2009. (21:25)
Lokacija: Novi Sad, Prožura Mljet
Vrsta ribolova: rekreativni

Re: Domaći kruh

PostPostao/la josme » 18. 02. 2011. (16:04)

slot je napisao/la:mi smo lani kupili pekač za kruv i bogme smo se napekli kruva..samo ima jednu lošu manu,a to je što se pojede za 2 minute :thumbup: ...a kad si več stavlja maslinovo ulje i ako si ljubitelj masline ,slobodno moreš staviti nasjeckane crne masline

Masline ne stavljam u kruh jer ih ovako pojedem pa nema za kruh.... :lol:
A pekač za kruh imam i ja ali mi je ukusniji kruh klasično pečen a pekač koristim da umjesim tjesto za kruh i tako ne prljam po kužini(a ni ruke).Ostavim ga u pekaču da se malo nadigne,zatim ga premjesim i ostavim da se nadigne dok se ugrije pečnica zatim 25 min na 190 stupnjeva i gotovo.Sve ukupno sat vremena a u pekaču traje tri sata..
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Domaći kruh

PostPostao/la slot » 18. 02. 2011. (17:31)

ma to šta si reka u pravu si,jer kruv u pekaču večinom ostane vlažniji pa nekad izgleda kada nije pečen dovoljno,ali ima i onaj brži program za pečenje....samo meni se desilo to da je netko slučajno bacio lopaticu za mješanje u kantu od smeča,tako da mi je sada niš korist....a bilo bi lipo da nam prirediš i kruv ispod peke :lol:
voda je gradu podarila ime
Avatar
slot
Old Senior Member
 
Postovi: 4385
Pridružen/a: 14. 10. 2010. (20:08)
Lokacija: šibensko kninska županija -VODICE
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval 19 Yamaha 40/60

Re: Domaći kruh

PostPostao/la luc » 18. 02. 2011. (19:21)

možda niste lopaticu bacili u smeće, nego biće ostala u kruvu pa ste je izili. Mi inače nonstop kruv iz pekača mumamo. Čak sam i dicu uspija natantat na prirodni kruv, da ne jedu ona bojila i glutene.
Avatar
luc
Senior Member
 
Postovi: 940
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (08:19)
Lokacija: Split-Brač
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Fantastikus 32 Volvo D3 2x190

Re: Domaći kruh

PostPostao/la kol » 18. 02. 2011. (19:37)

Sve je dobro iz domaće radionice. Može sve da se pomiješa ali pokušajte sa 1/3 integralnog brašna i da ga pečete u peći na drva. Josme u Puli mi je najbolji onaj u pekari preko puta talijanske škole, šišansko naselje.Pravi domaći.
Avatar
kol
Member
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 29. 11. 2010. (21:51)
Lokacija: Beograd

Re: Domaći kruh

PostPostao/la mala od kužine » 18. 02. 2011. (21:52)

Bravo Josme,na kruhu!
Meni je baš gušt rukama mjesiti kruh,kad osjetiš teksturu tijesta pod prstima,masnoću maslinovog ulja,putra,mlijeka-
ne trebaš brinuti o suhim rukama :lol: .
A svaki kruh mijesim odokativno i prema trenutačnom raspoloženju dodajem sastojke i vrste brašna.
Naravno pečem u pečnici,pojma nemam koliko-tek da se kruh lipo ispeče!
Kad sama ulovim neku sipu ubaciti ću crnila u tijestoi napaviti "crni" kruh.
Kombinacija je bezbroj-koliko imaš ideja.
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Re: Domaći kruh

PostPostao/la surfer » 18. 02. 2011. (21:53)

kol je napisao/la:Josme u Puli mi je najbolji onaj u pekari preko puta talijanske škole, šišansko naselje.Pravi domaći.


Pekara Tina čini mi se, odličan je, pravi istrijanski :thumbup:
There is one thing far more important than freedom of speech and that is the freedom to live!! by P.W.
Avatar
surfer
Old Senior Member
 
Postovi: 1463
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:58)
Lokacija: Pula, Vinkuran
Tip plovila: Bakan 5 cabin + Honda 40

Re: Domaći kruh

PostPostao/la slot » 18. 02. 2011. (23:15)

luc je napisao/la:možda niste lopaticu bacili u smeće, nego biće ostala u kruvu pa ste je izili. Mi inače nonstop kruv iz pekača mumamo. Čak sam i dicu uspija natantat na prirodni kruv, da ne jedu ona bojila i glutene.


:thumbup: ..zato su mi zubi popadali :D ....ma ja sam kupio pekač baš zbog toga da jedemo što prirodnije,jer to što kruv iz
prodaje sadrži je gore od pesticida III.skupine....i još ako se može nabaviti brašno iz mlina,...
jedina mana domačem kruvu je to ako tko voli kruv u stanju je pojesti sam štrucu u tren oka ...peklo bi se 2 - 3 kruva na dan i još bi kupili u pekari ,jer nam je taj domači bija kao kolač :lol: ...i kolega ZOKA da si mi nadu :thumbup:,odmah sam pekač očistija
voda je gradu podarila ime
Avatar
slot
Old Senior Member
 
Postovi: 4385
Pridružen/a: 14. 10. 2010. (20:08)
Lokacija: šibensko kninska županija -VODICE
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval 19 Yamaha 40/60

Re: Domaći kruh

PostPostao/la DedaMarijan » 18. 02. 2011. (23:51)

I ja već četiri godine pečem doma kruh u pekaču. Isprobao sam sve kombinacije, ali najbolje mi paše ovakav na fotki. Malo kukuruzne krupice i ono jeftino brašno 5/1 po 11 kuna. Unutra stavim još sjemenke od suncokreta i buče, a odzgora sezam i lan. Rabim onaj kratki program, pečenje 120 min., ukupno 140 minuta. Super ispada, lijepo se digne.

slika
slika
Avatar
DedaMarijan
New Entry
 
Postovi: 93
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (05:59)
Lokacija: Dugo Selo - Krk

Re: Domaći kruh

PostPostao/la josme » 19. 02. 2011. (08:13)

Ja sam znao dosta koristiti pekač tako da mi ujutro bude pečen kruh(skoro sve recepte sam isprobao)a onda su se moji počeli buniti da ih pred jutro budi miris kruha te da ne mogu spavati, e jbga..
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Domaći kruh

PostPostao/la Dade » 19. 02. 2011. (13:49)

Evo moga iskustva sa pekačima(ovo mi je treći) kao prvo čuvaj mješač-lopaticu da ne ode sa kruhom nekome,drugo kruh mora da se odmori posle pečenja u pekaču najmanje jedan sat (inače deluje kao da nije dovoljno pečen)a ako hoćete crni kruh dodajte kašiku kakaoa u brašno i onda mjesite,obavezno radite sa maslinovim ujem a umjesto vode ulijte mlijeko 2,8 mliječne masti i nemojte skraćivati program pustite da tijesto kisne dovoljno dugo i glavni savet: nemojte pojesti ceo kruh još dok je vruć...ostavite malo i za kasnije.. :lol:
"Daj mi Bože da uhvatim tako veliku ribu da nemoram da lažem


slika
Avatar
Dade
Old Senior Member
 
Postovi: 2093
Pridružen/a: 10. 02. 2009. (21:25)
Lokacija: Novi Sad, Prožura Mljet
Vrsta ribolova: rekreativni

Sljedeća

Natrag na Ostali recepti

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.