papigača na gradele

Recepti sa nekih drugih mora

Moderatori/ce: tramontana, Moderatori

papigača na gradele

PostPostao/la ginekol7 » 30. 06. 2022. (16:17)

Dakle, zadnjim snagama namazao sam coppercoat i gurnuo brod u more. Nakon par dana sa prijateljem đita do Biševa i oko Visa.
Paklene vrućine smo uspješno rješavali gemištima i kvalitetnom tendom. Za pojest se je uvik nešto skupilo. Problem se je pojavio kada smo odlučili bacit nešto ribe na gradele. Vjerovatno ja više nisam šta sam bio ali niti Biševo više nije isto. U 3 ure lova uspio sam dignuti jednog zubačića od kila i kvarat i ništa više. A nama je to malo. Već godinama gledam kako raste broj papigača ali sada su se pojavile i prilično velike, roba pola kila i naviše. Nikada nisam niti pomislio pucat na tu čudnu ribu ali viša sila mijenja navike. Pogodio sam (što i nije neki problem) papigaču krasne, bljedoljubičaste boje sa žutim bočnim perajama. Tri kvarta kila,ma divota jedna :mrgreen: :mrgreen:
Naložili komin u jednoj vali koji je kao na javnu uptrebu i na gradele stavili te dvije ribe.
Ispekli i pojeli. Obje. Dakle, zahtjevno je ispeći je na gradelama jer ima vrlo tanku kožu i lijepi se za gradele. Nešto poput lumbraka ali još gore.
Okus mesa -odličan. Podsjeća me na vranu ali mekše meso i vrlo sočno. Pretpostavljam da bi manji komadi frigani bili vrlo ukusni.
Za ubuduće, nemam dileme papigača postaje ciljana lovina. Samo još moram probati i one drugih boja :lol: :lol:
Zubatac kao zubatac. NIkada mi nije bio niti u top 10 najukusnijih riba.
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: papigača na gradele

PostPostao/la dimulius » 01. 07. 2022. (08:26)

odlicno :thumbup:
Nastradale su sad :D
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: papigača na gradele

PostPostao/la ab ovo » 01. 07. 2022. (13:13)

A ovo si napisao kao da ti je papigača osma na ljestvici.
Ako je tako trebale bi mi dvije, moram sa punicom kod doktora. : Claping5:
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: papigača na gradele

PostPostao/la open510 » 01. 07. 2022. (19:36)

i ja bija prosle godine upravo tako na Biševu, nisam bija dosta godina tamo i iznenadija se koliko ima tih papigača...
moran priznat da sam ih sve priskočija jer nisam očekiva da su jestive...očito, mea culpa :eh:
isto napuca jednog malog zubaca, veliku murinu i dosta "špara" (šarag, pic, fratar i sl.)....ajde, slijedeći put ću probat i te papigače :wave:
Avatar
open510
Member
 
Postovi: 431
Pridružen/a: 06. 04. 2012. (08:08)
Lokacija: Split/Šolta
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galia 620 DC (Yamaha 150)


Natrag na Ostali recepti

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.