VEN - 590 -izrada novih modela

Forum namjenjen isključivo proizvođačima brodica, te opreme za brodice.

Moderator/ica: riberer

Pravila foruma
U ovom forumu nove teme mogu otvarati SAMO PROIZVOĐAČI BRODICA (i /ili opreme za brodice), dakle poduzeća registrirana za njihovu proizvodanju.
> DA BI SE OTVORILA NOVA TEMA, POTREBNO JE ISHODOVATI SUGLASNOST ADMINISTRATORA FORUMA O UVJETIMA NJEZINOG OTVARANJA<

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la Lando » 17. 02. 2011. (22:10)

:thumbup: rado .
Ma ovo sam se ja malo večeras igro s ovom tvojom slikom :) crto i razmišljo o nekim detaljima , ali nemam baš stoposto mjere ni sliku da se vidi cijela barka s bande nego sam radio po ovoj slici koju sam ponovio gore , a ne vidi se cijella pa mi je malo teže skalirat u mjere . U svakom slučaju , dobro je malo promislit još uvijek je na vrijeme ;) , da ne bude previsoka barka s nadkabinom u odnosu na dužinu i širinu :wave:
Avatar
Lando
Old Senior Member
 
Postovi: 3442
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:25)
Lokacija: db
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Arta mala

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la skanap » 17. 02. 2011. (22:17)

oce li taj brod imat samosekajuce ili ne,po meni dalmatinka je izvorno sama od sebe malo basasta i ja bi samo diga jedan madir visine u zrak(govorin o trupu)a ovo mi se ne sviđa sta vidin na ovin slikama jer nadkabina iti malo ozbiljnjijeg broda nesmi bit visocija od 1,5 X od kabine,to je samo moje misljenje i nista drugo ,znan da se o ukusima ne raspravlja,ali ovo na slici pita pita puno toga jos i u duzinu i sirinu
ko neplati kurbu plati likara...:)
>INOX NAUTIKA<
Avatar
skanap
Member
 
Postovi: 463
Pridružen/a: 29. 07. 2008. (13:57)
Lokacija: Uvala Promajna
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: guc 7,15 sa kabinom volvo md21a 75 ks

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la riberer » 18. 02. 2011. (01:15)

Samoprazneći kokpit obavezno, to je odavno standard, a da ne govorimo o bazenima za ješku i ulov. Malo ih je u nas (ili ni jedan?) koji to ima u standardnoj opremi. Ja bih razmislio ... ;)
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7111
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la rarog » 18. 02. 2011. (09:26)

Super stvar nadam se da će ovaj kaić bit pun pogodak kada ga se složi do kraja, navijam za PD dno i nekakvu snagu do 60 konja vanjski motor, ali još bolja verzija unutarnji dizel max 40-50 konja, meni je bitnje dno i maritimne karakteristike od izgleda kabine i natkabine(samo da nije grda) i to je to. Volio bi da bočne strane broda nemaju uzorak drvenih daski kao na staroj dalmatinki nego da je glatka oplata. Ili možda ipak pitam previše što se tiče PD dna, snage i brzine? :think:
Ali nisu znali da tom planu nešto fali
Avatar
rarog
Member
 
Postovi: 318
Pridružen/a: 22. 03. 2010. (10:51)
Lokacija: ZG-KB
Tip plovila: Kuster 550

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la rarog » 18. 02. 2011. (09:29)

I zaboravih za očekivanu cijenu sve pohvale, čini mi se jedini od naših proizvođača.... znate već dalje
Ali nisu znali da tom planu nešto fali
Avatar
rarog
Member
 
Postovi: 318
Pridružen/a: 22. 03. 2010. (10:51)
Lokacija: ZG-KB
Tip plovila: Kuster 550

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la cuvitar » 18. 02. 2011. (13:15)

Samo na brzinu...
upravo san bija doli u lučicu, na lice mista. S obziron da san dosad uglavnom se bavija drvon, plastika mi je jos uvik nova, ali... po ovome sta san vidija, kad usporedin sa ostalin brodima iste velicine, u ovome ce bit prostora ka u prici. ;)
Svaka čast meštru!
Još će tu sad bit vaganja s moje strane šta uzet, kako namirit i potribe i želje i mogućnosti, da svi budu zadovoljni (naravno, i ostatak ukućana :lol: ), ali u ovoj kategoriji, zasad mi izgleda top opcija. Jedva ga čekan vidit kad bude skroz izliven, da ga vidin izvanka. I još sa spojlerom... ufff... ;))
A onaj drugi (696), eeee.... to je već mrcina od broda. Samo, to ćemo u njegovoj temi... 8-)

Uglavnom, dalo mi je mislit...
Avatar
cuvitar
Member
 
Postovi: 116
Pridružen/a: 15. 06. 2009. (11:22)
Lokacija: Split-Solin (povremeno Šolta)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena pasara, bez kabine. Farymann 6ks, zrak

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la brodić » 18. 02. 2011. (16:05)

Evo opet jedno od mojih razmišljanja o ergometriji, naime primjetija san da puno malo proizvođača misli na mornare oliti putnike u brodu, recimo i grašo i betinai..., svi oni napravu ka mali salon unutra, za zimske ili ladnije dane, sa klupon za čovikaq ipo i stolon koji se spusti i pritvori u ležaj, međutin, jeli kome palo napamet da klupu koja je nasuprot skiperu podigne na skiperovu razinu (može recimo bit pomično gori doli), tako da bi s te klupe također moga imat pogled kroz natkabinu ka i skiper, te bi tim brodica puno dobila na atraktivnosti i udobnosti, a u za vrime lošeg vrimena bi bilo ugodnije putovati.
nemojte me odma napast s pitanjima kako bi to točno izgledalo jer ni sam ne znan, ali iman u glavi više mogućih rješenja, triba vidit šta je izvedivo.
Avatar
brodić
Member
 
Postovi: 312
Pridružen/a: 31. 01. 2010. (13:59)
Lokacija: Kaštela
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: gliser 4m, Patrol 690 by Antares yamaha 150

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la Ven » 18. 02. 2011. (18:21)

evo neke informacije dok stignu sutra slike,

brod ima samoprazneči kokpit sa odlivima na obe strane

u standardnoj verziji ima bazene za ješku i ribu , livo i desno od motora a ujedno su i sjedalice

nadkabina je 1,10 m visine poviše kabine. ispod nadkabine je visina čisto 2m , dužina krova
nadkabine je oko 2,4m i može se koristit za sunčanje

u standardnoj verziji je i sjedalica kormilara u koju stane frižider i kompletni kuhinjski pult

toliko za sada a sutra slike

VEN
"VEN" MARINA
Smiljanićeva 2, Split
Tel.: 098/ 365 163
E - mail: vnevesca@inet.hr
Avatar
Ven
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 624
Pridružen/a: 21. 11. 2010. (15:18)
Lokacija: Split

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la slot » 18. 02. 2011. (21:36)

riberer je napisao/la:Samoprazneći kokpit obavezno, to je odavno standard, a da ne govorimo o bazenima za ješku i ulov. Malo ih je u nas (ili ni jedan?) koji to ima u standardnoj opremi. Ja bih razmislio ... ;)


pa novi VEN 590 ima to sve ;)
voda je gradu podarila ime
Avatar
slot
Old Senior Member
 
Postovi: 4385
Pridružen/a: 14. 10. 2010. (20:08)
Lokacija: šibensko kninska županija -VODICE
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval 19 Yamaha 40/60

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la CVITA » 18. 02. 2011. (22:42)

Eto vidite da je VEN mislio na sve. Pustite čovika da radi a komentare dajte kad vidite šta je napravljeno a ne napamet. :lol: :lol: :lol:
Avatar
CVITA
New Entry
 
Postovi: 62
Pridružen/a: 15. 01. 2011. (13:55)
Lokacija: SINJ
Lokacija: Sinj
Tip plovila: bez plovila

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la tomi » 18. 02. 2011. (23:21)

lipo bi bilo napraviti i jedan open.bez telefonske kabine.onako kao i otprilike (sad mi je pao napamet) nerezine open,odnosno sijaset talijanskih brodica.
Avatar
tomi
Old Senior Member
 
Postovi: 1173
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:45)
Lokacija: poreč

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la venzor » 19. 02. 2011. (14:10)

..
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
venzor
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 13. 01. 2011. (13:50)
Lokacija: Split

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la venzor » 19. 02. 2011. (14:11)

..
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
venzor
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 13. 01. 2011. (13:50)
Lokacija: Split

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la venzor » 19. 02. 2011. (14:12)

..
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
venzor
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 13. 01. 2011. (13:50)
Lokacija: Split

Re: VEN - 590 -izrada novih modela

PostPostao/la žbirac » 19. 02. 2011. (15:29)

VEN, moja preporuka je da napraviš 2 verzije nadkabije jednu manju (da je visina 1.85m koja če bit puuuno lipša i ugodnija oku) i jednu kako si ti zamislia pa neka budući kupac sam bira koju če stavit, i u kokpit obavezno stavi monkažne klupe (da se komodno može prolazik oko kutije motora), jedino u krmenom dijelu ostavi jedanu fiksnu koja može poslužit kao spremnik goriva ako je u pitanju VM... :wave:
Jedini način da se izbjegnu greške je steći iskustvo. Jedini način da se stekne iskusvo
je praviti greške.
Avatar
žbirac
Senior Member
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 06. 07. 2010. (12:36)
Lokacija: Split
Tip plovila: plasticna pasara

PrethodnaSljedeća

Natrag na Proizvođači brodica i opreme

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.