VEN - 696 - novi projekt

Forum namjenjen isključivo proizvođačima brodica, te opreme za brodice.

Moderator/ica: riberer

Pravila foruma
U ovom forumu nove teme mogu otvarati SAMO PROIZVOĐAČI BRODICA (i /ili opreme za brodice), dakle poduzeća registrirana za njihovu proizvodanju.
> DA BI SE OTVORILA NOVA TEMA, POTREBNO JE ISHODOVATI SUGLASNOST ADMINISTRATORA FORUMA O UVJETIMA NJEZINOG OTVARANJA<

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la žbirac » 10. 01. 2011. (23:36)

Po mom mišljenju bilo bi najbolje kad bi bilo 2 verzije, open i kokpit s klupama. Kad bi ja radia napravia bi ovako, jedna klupa u krmi i to da ne uzme cilu krmu (koja za ribare može služit ka jacera, a za turiste ka spremište) a ostale klupe montažne (po boku) ovo vridi za kokpit di je kutija motora neizbježna, kad kutije nebi bilo onda bi klupe napravija onako kako je na slici od denisa samo skroz zatvorene :wave:
Jedini način da se izbjegnu greške je steći iskustvo. Jedini način da se stekne iskusvo
je praviti greške.
Avatar
žbirac
Senior Member
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 06. 07. 2010. (12:36)
Lokacija: Split
Tip plovila: plasticna pasara

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la Pape » 10. 01. 2011. (23:45)

žbirac je napisao/la:Po mom mišljenju bilo bi najbolje kad bi bilo 2 verzije, open i kokpit s klupama. Kad bi ja radia napravia bi ovako, jedna klupa u krmi i to da ne uzme cilu krmu (koja za ribare može služit ka jacera, a za turiste ka spremište) a ostale klupe montažne (po boku) ovo vridi za kokpit di je kutija motora neizbježna, kad kutije nebi bilo onda bi klupe napravija onako kako je na slici od denisa samo skroz zatvorene :wave:



...previše gledaš u slije od Islandera... :lol: :lol: :lol:

slika
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la žbirac » 10. 01. 2011. (23:49)

eeeeeeeeeeeeeeeeeeee bravo pape, baš san to mislia, samo bi ove preklopne da malo naprid, da ti buden iskren nisan ovo sinja na islanderu već iz glave i papira :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Jedini način da se izbjegnu greške je steći iskustvo. Jedini način da se stekne iskusvo
je praviti greške.
Avatar
žbirac
Senior Member
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 06. 07. 2010. (12:36)
Lokacija: Split
Tip plovila: plasticna pasara

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la Pape » 10. 01. 2011. (23:54)

...e ove preklopne ja mislin nadožuntat...odnosno te oriđiđi ostavit kako jesu i dodat još jedne iste u produžetku...o tome san priča ono prije ovog posta...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la žbirac » 11. 01. 2011. (00:00)

e to če bit super, kad tribaš mista imaš ga, kad tribaš klupe imaš ih :thumbup: :thumbup:
Jedini način da se izbjegnu greške je steći iskustvo. Jedini način da se stekne iskusvo
je praviti greške.
Avatar
žbirac
Senior Member
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 06. 07. 2010. (12:36)
Lokacija: Split
Tip plovila: plasticna pasara

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la ivan3 » 11. 01. 2011. (00:21)

ma meni na islanderu ta vrata nikako ne pašu, pari mi se ka da bi samo drobon grata...


ali necemo sad u offtopic, o tome kad na temi o njemu to dode na dnevni red
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la madi » 11. 01. 2011. (07:22)

žbirac je napisao/la:Po mom mišljenju bilo bi najbolje kad bi bilo 2 verzije, open i kokpit s klupama. Kad bi ja radia napravia bi ovako, jedna klupa u krmi i to da ne uzme cilu krmu (koja za ribare može služit ka jacera, a za turiste ka spremište) a ostale klupe montažne (po boku) ovo vridi za kokpit di je kutija motora neizbježna, kad kutije nebi bilo onda bi klupe napravija onako kako je na slici od denisa samo skroz zatvorene :wave:


"100 ljudi 100 čudi", najidealnije je ostaviti mogućnosti ...
"Dragi kupče" dali želite zatvorene, preklopne ili bez klupica kokpita (svaka varijanta vam košta toliko...).
Većina nas je u startu ograničena financijama a "apetiti" su veliki dok su mogućnosti hmhm.

Ja sam kod sebe uzeo krmenu klupicu (u jednom dijelu bazen za živu ješku, u drugom hidraulika i razno) i ta me "radost" došla 400ojera.

Bočne preklopne klupice sam sam radio.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
madi
Old Senior Member
 
Postovi: 1094
Pridružen/a: 15. 10. 2008. (12:37)
Lokacija: Senj / Karlobag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: GULL 745 // Nanni 175ks

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la josme » 11. 01. 2011. (08:16)

Moj prijedlog je da klupice napravite kao što je Grašo izveo,tj.u montažnom obliku kao kasun pa kome treba, staviš a tko neće, preklopne i sl.
slika
slika
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la Drago » 11. 01. 2011. (08:25)

Ven je napisao/la:poštovani forumaši ,


cijeneči veliku večinu forumaša i njihovo znanje molio bih Vas da mi pomognete savjetom da se odlučimu u mojoj dilemi

več više mjeseci radim model za novi poludeplasmanski brod dužine 6,96m širine na boku 2,60m a na krmenom zrcalu 2,20m

brod če imati mogučnost ugradnje unutrašnjeg motora , vanjskog motora ali i dva vanjska motora

imat če kabinu sa 3 + 1 ležaj i wc u kabini , kuhinju itd.

moja je dilema kokpit broda , naime imam varijantu sa klupama u kokpitu ( slično kao adria 1002 ) i kokpit bez klupa.

ne mogu se odlučit pošto mi je namjera ciljat na širu skupinu kupaca ,jer i sama cijena od oko 8 000 EURA sa PDVam i

trošarinom za brod koji če sa baštunom i platformom imat oko 8 m držim da je prihvatljiva ( kit verzija)

želio bi prototip predstaviti za sajam male brodogradnje pa nemam puno vremena za odluku.

dobronamjernima unapred zahvaljujem , a ostalima na veselje

P.S. skice ču stavit čim bude gotova teh. dokumentacija

VEN

Evo da se ne rece da samo njurgam

vidi kako je to rjeseno kod Sciallina 23, kasuni sa klupama su montazni . pa ko hoce ....


http://www.sciallino.it/italian/openImg ... no23/(1996)Sciallino23ster,
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la Drago » 11. 01. 2011. (08:28)

Ops,bio je brzi, :D
to je to
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la peroLA » 11. 01. 2011. (14:44)

Ja bih na Vašem mjestu pokušao na raditi prema modelu Adrie800, kad se već radili na Damatinci... jer ako ide Dalmatinka ići će i ovo jer je puno ljudima ova baza ljepša od ostalih poludeplasmanaca s limun krmom itd.. da ne nabrajam imena..Sretno..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la riberer » 11. 01. 2011. (18:12)

Vidim da ovdje nema niti jedne slike o ... Ven 696?


Zatvaram temu dok mi se netko ne javi na pp sa porukom kako ima slike (ili u gradnji) ovog ... projekta :problem:
Neću čekati dugo ... do sutra u podne. Ako ne bude slika, tema se briše. Na veliku radost nekih ... :mrgreen:



Upozoravam sve sudionike, na ovoj i drugim temama, da je ovo Forum i da nema oslovljavanja sa Vi. Prvi (i drugi i treći ...) koji to ponovi biti će baniran na jedan dan. Za svaki Vi ili šjor. Ne čitanje ovog posta nije nikakva isprika.


Ovo je forum i tko nije u stanju "spustiti"se na ovaj niveaux, neka piše negdje drugdje :mrgreen:
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la venzor » 13. 01. 2011. (14:34)

Neke slike projekta VEN-696.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
venzor
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 13. 01. 2011. (13:50)
Lokacija: Split

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la borro » 13. 01. 2011. (14:42)

Predlažem klupe. da ne duljimo raspravu i da ne nabacujem razne prijedloge daj ovako, daj onako, ribasku veruziju, radnu...bla bla.
Čovjek radi brod kao ogledni uzorak, pa za prvi treba odluku, a onda će vidjeti vjerojatno kasnije reakcije. Mislim da za prvi bord i obzirom da je kao takav namjenjen za manju obitelj na krstarenju treba staviti klupe.
Ima bezbroj varijanti sa većim, manjim, sklopivim, montažnim...ali vjerojatno čovjek već ima viziju kakve bi bile. Stoga neka i budu klupe. Ako će netko htjeti bez,a naručivati će plovilo, vjerojatno će se moći ispuniti ta želja da bude bez klupa.
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: VEN - 696 - novi projekt

PostPostao/la venzor » 13. 01. 2011. (14:48)

Ostatak slika šaljem sutra.Pozdrav
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
venzor
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 13. 01. 2011. (13:50)
Lokacija: Split

PrethodnaSljedeća

Natrag na Proizvođači brodica i opreme

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.