UDESI NA MORU 2018.

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: UDESI NA MORU 2018.

PostPostao/la dimulius » 20. 08. 2018. (06:25)

pogledaj ovih jebivjetara:

---
U 12.25h službenici MRCC Rijeka zaprimili su poziv članova posade jedrilice 'Escape', čiji skipper je dojavio o havariji pogonskoga stroja i nemogućnosti daljnje plovidbe, zbog čega je zatražio tegalj. Budući da u vremenu dojave na moru nisu vladali kritični uvjeti plovidbe, ponuđen im je komercijalni tegalj, koji su članovi posade 'Escape' odbili te nastavili plovidbu na jedra prema Komiškom zaljevu, no nedugo nakon toga su uputili poziv pogibelji zbog pogoršanja vremenskih uvjeta, slijedom čega su instruirani vezano uz sigurnu plovidbu dok nije osigurano jedno spasilačko plovilo, koje je upućeno prema havariranoj jedrilici čim je odradilo prethodno preuzetu spasilačku akciju.
---
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: UDESI NA MORU 2018.

PostPostao/la el passo » 20. 08. 2018. (19:21)

Baš jebivjetara
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: UDESI NA MORU 2018.

PostPostao/la macro » 23. 08. 2018. (17:19)

Austrijska jahta jutros oko 11 sati, u Pelješkom kanalu, udarila je u motorni brod Roko, koji je srećom bio bez putnika. Od siline udarca brodica se prepolovila i potonula, a kapetan je lakše ozlijeđen.

- Jahtu je vozio austrijski državljanin, vozio je velikom brzinom pa je silina udarca bila prilično jaka. Radi se o motornom brodu Roko, dug je 8 i pol metara i može primiti do 30 ljudi, potreban je silovit udarac da se takav brod prepolovi. Mislim da je vozač jahte vozio prebrzo, vjerojatno je pričao s nekim pa nije vidio brodicu, ili je vidio u zadnji tren i pokušao izbjeći što, očito, nije uspio. Ne znam što ću dalje, moram razmisliti, u šoku sam – ispričao nam je Vlado Ilišković, vlasnik Renatl&Travel Agency Korkyra info, u čijem je vlasništvu potopljena brodica.


https://dubrovacki.slobodnadalmacija.hr ... i-potonula
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Prethodna

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.