Ribolov po danu - oznake na barci ?

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la bananko28 » 26. 06. 2016. (23:06)

lupis je napisao/la:
bananko28 je napisao/la:e dali mi moze netko upuceniji pojasnit i objasnit sljedecu situaciju....Panulam na braku ili uz obalu, sa lignjom kojom sam jedva istega, na jedvite jade, za koju sam pevalio golem put, promjenio pošti,utrošio podosta litra goriva i ulja i na kraju iščašio skoro rame od silnog paljenja motora, jer motor nema alnaser, a sam alnaser skuplji od motora...al nema veze.... dakle, ja panulam sa teško nabavljenom lignjom na jednom brakiću i dolazi policija, ja normalno, prav ko Isus, od dozvole, braveta, suncobrana itd... prilaze mi i traže dokumente..
pitanje pod 1 dali ja imam pravo nastavit sa svojim ribolovom te pričekat da mi zubac zagrize ili lignja ugine, jer i ja na štapu točno znam što se dešva na dnu, zahvaljujući tankoj upredenici, dobrom štapu, a nadasve iskustvu, mada bi i sa friško uginolom lignjom imao velike šanse da ga ulovim, pod 2, predložit im da se malo vrte oko mene jer bi ovo moglo potrajat, nek se bućnu u more dok čekaju... pod 3 moram izvadit lignju i stavit ju bazen koji je skoro zakuhao na na 40+ temperaturi, žalit se i pravnim putem tražit naknadu za potrošeno gorivo i ulje, jer bile su velike šanse da mi ta lignja isto nadomiri.... stvarno ne znam... odakle im pravo mene kao ispravnog građana, ni krivog ni dužnog sumnjičit za zlodjela i krivolov na moru....
Ajde, da je noć još bi i razumija, al dan.......


Razumi i ti njih...,oni misle da ti znaš lovit lignje...


aaaaa lupi... i ja sam mislija da znam lovit lignje dok sam lovija jednu za drugom... :)
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la Basaforca » 27. 06. 2016. (02:27)

Oni ocekuju da ti tu lignju bacis na gradele :lol:
Avatar
Basaforca
Senior Member
 
Postovi: 874
Pridružen/a: 28. 07. 2012. (05:59)
Lokacija: SPLIT
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pilotina Marušić 950

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la đirandula » 28. 06. 2016. (20:16)

Hmmmm....ima tu svašta, naravno kod mene je situacija da kad dolazi Policija niko ne ide na more :) i po tome se vidi ko ima dozvolu a ko ne...
Uglavnom ovu zimu san bio na moru i to baš na veliku subotu i zamisli bio jedini na moru , i dođe do mene policijski gliser... ono daj dokumente, dozvole itd...i sve iman naravno! A on me pita di mi je osiguranje za brod?????
Ma koje osiguranje pitan ga ja?
Kaže šjor policijot da moran imat osiguranje jer iman motor veći od 15 kw! Je istina iman ga taman toliko ali nisan ima pojma da triba za to osiguranje, i drž ne daj tamo vamo, vlast mi napiše 5000 kn kazne! :x
Držali su me na moru više od uru vrimena dok su sve ispisali...kažu mi da san još dobro proša jer je kazna od 5000 do 50 000 kn...
Razumin da san u prekršaju zbog svog neznanja ali 5000 kn je ipak malo previše za kaznu bez osiguranja koje dođe 270 kn, a ja ispa ko kriminalac...da mi je samo vidit kako rješavaju teže prekršaje!
Sa ovin mojin su bar opravdali gorivo za taj dan :)
Avatar
đirandula
Senior Member
 
Postovi: 575
Pridružen/a: 01. 03. 2011. (18:04)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Grašo 19 - Vetus M 4.17 ( 42 ks)

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la miran » 28. 06. 2016. (21:50)

E sad ja imam jedno pitanje vezano za osiguranje da li je potrebno jednu kopiju police odnijeti u Kapetaniju ili je dovoljno da sa sobom imaš kopiju pa ako koga zanima samo je pokažeš.
Avatar
miran
New Entry
 
Postovi: 40
Pridružen/a: 28. 03. 2013. (21:02)
Lokacija: Rijeka
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adrija 800 sa volvo penta 3d 110 kw

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la Miljac » 28. 06. 2016. (22:00)

miran je napisao/la:E sad ja imam jedno pitanje vezano za osiguranje da li je potrebno jednu kopiju police odnijeti u Kapetaniju ili je dovoljno da sa sobom imaš kopiju pa ako koga zanima samo je pokažeš.


Moraš policu osiguranja imati na brodu i ne treba nositi u Kapetaniju.
Avatar
Miljac
Member
 
Postovi: 495
Pridružen/a: 03. 12. 2013. (22:06)
Lokacija: Karlovac
Tip plovila: Elan T401L + Suzuki DF5

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la lupis » 28. 06. 2016. (23:17)

đirandula je napisao/la:Hmmmm....ima tu svašta, naravno kod mene je situacija da kad dolazi Policija niko ne ide na more :) i po tome se vidi ko ima dozvolu a ko ne...
Uglavnom ovu zimu san bio na moru i to baš na veliku subotu i zamisli bio jedini na moru , i dođe do mene policijski gliser... ono daj dokumente, dozvole itd...i sve iman naravno! A on me pita di mi je osiguranje za brod?????
Ma koje osiguranje pitan ga ja?
Kaže šjor policijot da moran imat osiguranje jer iman motor veći od 15 kw! Je istina iman ga taman toliko ali nisan ima pojma da triba za to osiguranje, i drž ne daj tamo vamo, vlast mi napiše 5000 kn kazne! :x
Držali su me na moru više od uru vrimena dok su sve ispisali...kažu mi da san još dobro proša jer je kazna od 5000 do 50 000 kn...
Razumin da san u prekršaju zbog svog neznanja ali 5000 kn je ipak malo previše za kaznu bez osiguranja koje dođe 270 kn, a ja ispa ko kriminalac...da mi je samo vidit kako rješavaju teže prekršaje!
Sa ovin mojin su bar opravdali gorivo za taj dan :)


Bolje da ne znaš što ti to osiguranje pokriva...
Ima još jedna genijalna stvar u svemu tome,ako imaš registraciju 5 godina nemaš i osiguranje,jer je bolje ovako svake godine placat,uvik će se naći netko zaboravljiv za napuniti proračun
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la pagus » 29. 06. 2016. (07:13)

Da se malo vratim na moje pitanje s početka teme !
Ako sam po danu u barci na 500 metara (ili više) od obale i lovim na tunju, ili lovim lignje i dođe onaj barba iz prvog posta sa svojim Oceanisom 473 i satare me
pitanje je tko je tu po zakonu kriv !
Jer po zakonu Oceanis ka nezna da sam ja u ribolovu ako nemam istaknutu oznaku.
A oznaka bi po onom što sam našao u pravilima bila podignuta košara (sprta).
U životu nisam vidio barku od 8 metri ili manju koja lovi a da je tako označena. Svejedno, za kapetaniju i osiguranje ja sam bez takve oznake sigurno kriv u slučaju
sudara pa bi osim kazne ja trebao platiti odštetu mom prijatelju na Oceanisu, što ne ? ¯\_(ツ)_/¯








oznaku barba ne mora znat da ja ribarim
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la lupis » 29. 06. 2016. (07:25)

Ti možeš biti na sidru a ne moraš lovit ribe,jedino se nesmiš sidrit na plovnom putu.Zna se kako si označen tokom dana na sidru.Amen.

S druge strane,barem 50 posto koćara ima podignutu oznaku da su u ribolovu i kad nisu,ili su te oznake tako mudro montirane da ne znaš jeli gore ili dole.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la đirandula » 29. 06. 2016. (09:11)

lupis je napisao/la:
đirandula je napisao/la:Hmmmm....ima tu svašta, naravno kod mene je situacija da kad dolazi Policija niko ne ide na more :) i po tome se vidi ko ima dozvolu a ko ne...
Uglavnom ovu zimu san bio na moru i to baš na veliku subotu i zamisli bio jedini na moru , i dođe do mene policijski gliser... ono daj dokumente, dozvole itd...i sve iman naravno! A on me pita di mi je osiguranje za brod?????
Ma koje osiguranje pitan ga ja?
Kaže šjor policijot da moran imat osiguranje jer iman motor veći od 15 kw! Je istina iman ga taman toliko ali nisan ima pojma da triba za to osiguranje, i drž ne daj tamo vamo, vlast mi napiše 5000 kn kazne! :x
Držali su me na moru više od uru vrimena dok su sve ispisali...kažu mi da san još dobro proša jer je kazna od 5000 do 50 000 kn...
Razumin da san u prekršaju zbog svog neznanja ali 5000 kn je ipak malo previše za kaznu bez osiguranja koje dođe 270 kn, a ja ispa ko kriminalac...da mi je samo vidit kako rješavaju teže prekršaje!
Sa ovin mojin su bar opravdali gorivo za taj dan :)


Bolje da ne znaš što ti to osiguranje pokriva...
Ima još jedna genijalna stvar u svemu tome,ako imaš registraciju 5 godina nemaš i osiguranje,jer je bolje ovako svake godine placat,uvik će se naći netko zaboravljiv za napuniti proračun



Ma ne pokriva nista...to je papilova to se zna, moraju osiguranja profitirat...
Brod mi je trajno registriran i da, osiguranje triba placat svaku godinu...tio san samo rec da me zivo zanima kako ta Pomorska policija funkcionira, vidio san nekoliko puta ljude na skuterima koji glisiraju trideset metara od obale i policiju koja prolazi u gliseru i to navodno ne vidi???
Ljude koji su cili zivot na moru i bacaju mrize i nemaju niti jednu dozvolu i nikad ih nije zaustavilo na moru...
Avatar
đirandula
Senior Member
 
Postovi: 575
Pridružen/a: 01. 03. 2011. (18:04)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Grašo 19 - Vetus M 4.17 ( 42 ks)

Prethodna

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.