Ribolov po danu - oznake na barci ?

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la pagus » 26. 06. 2016. (09:56)

Prekjučer u po bijela dana, lagani vjetar, lovim kančenicom na dubini kojih 30 m, bez sidra puštam da me valovi nose, nigdi nikoga, kad vidim jedrilica ide ravno na mene.
Baš kad sam krenuo upaliti motor i zbrisat mu sa kursa, bio je udaljen kojih 150 m vidim da mijenja kurs i Oceanis 473 , mrcina od kojih 14 metara sa dignutim flokom ali na motorni pogon prolazi na kojih 20 metara od mene. Ja u sebi p**dim - mogli su me samlit. :evil:

Kasnije si mislim: da li sam ja sve napravio kako treba ? Kako njemu dat do znanja da plutam bez pogona ?
Ako sam na sidru - OK dignut ću kuglu negdi na provi (iako to još nisam u svom životu vidio).
A ovako bez sidra ?
Kad vidim njega sa dignutim flokom - on ima prednost - iako ispada da je motorirao ali ja to nisam mogao znati kad sam ga ugledao jer nije bilo znaka (stožac prema dolje).

Što predlažete ( osim ostat u portu) :?:
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1463
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la teo_ribar » 26. 06. 2016. (10:20)

ja ću ti samo reć da si imao sreće da je horvatinčić bio u francuskoj na prvenstvu a ne na toj jedrilici :mrgreen:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la Groff » 26. 06. 2016. (11:42)

teo_ribar je napisao/la:ja ću ti samo reć da si imao sreće da je horvatinčić bio u francuskoj na prvenstvu a ne na toj jedrilici :mrgreen:

Pa ne vozi se on va sporohodnon plovilu, ni straha od jedrilic ! :lol:
Avatar
Groff
Old Senior Member
 
Postovi: 1994
Pridružen/a: 31. 03. 2009. (19:16)
Lokacija: Bakarac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka Suz 20, Kolibri Yam 2.5

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la porer » 26. 06. 2016. (12:19)

Ja upalim motor i sklonim se. Radi mira.

Evo i moj doživljaj od zimus: Vučem panulu za lignje, propisno osvijetljen, sunce taman zašlo i hvatam zadnji tir pa doma. Siječem kanal između otoka i obale kad najednom na 10-tak metara iza mene barkica, nekakva Vega bez ikakvog svjetla i naravno smta moju panulu oko propele. Popizdio sam, govorim mu da gdje gleda a lik na mene počeo vikati. Kaže ja sam tebe vidio a ti mene nisi, siječeš mi putanju s lijeve strane!!!. Pa konju jedan kako da te vidim, noć, nema mjeseca, ja osvjetljen a ti ništa, ni cigaru nisi zapalio?!?!?!?!?
Trajalo je to par minuta dok nisam izvukao ganč, onda je popustio, odrezao moju Rapalu i bacio mi je a on je ostao odmotavati najlon.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la mstim » 26. 06. 2016. (12:38)

porer je napisao/la:Ja upalim motor i sklonim se. Radi mira.


Kaže ona stara..."pametniji popusta" ;)
Nažalost vise je situacija gdje se triba sklanjati onaj koi je u pravu....
Sa lakocom se izdaju dozvole i slaba je edukacija gosti i sezonaca u carteru...jer vecina njih plovi u totalnom drugim vodama....a ovo sa neosvjetljenim barkama domaceg "ludog" stanovnistva necu ni komentirati.... :thumbdown:
STATUS
kreditno nesposoban
Avatar
mstim
Senior Member
 
Postovi: 569
Pridružen/a: 24. 12. 2015. (22:26)
Lokacija: pakostane
Tip plovila: Rent A Boat

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la lupis » 26. 06. 2016. (17:34)

Evo drago mi je da si spomenuo izdavanje dozvola jer tu si u krivu...
Jedino pravilo je da nema pravila.Nije bitan ni tip plovila,ni njegova brzina,niti to kako se dobivaju dozvole,jer imao sam bliske susrete i s jedrilicama ,između ostalih i kad me lik pod jedrima naciljao dok sam bio na sidru i lovio glavoce (lik je bio u kabini valjda 15 minuta,dok na timunu bio autopilot,tako da nikakva oznaka ti neće pomoć ako brod plovi bez nadzora,a u voznji me naciljao i idiot na timunu 27m jahturine koja je bila tada u Puntarskoj marini a u vlasništvu jedne "firmice" koja svoju djelatnost bazira na pomorskom servisu, a zapovjednik broda je kapetan duge plobidbe...,a na timunu je bio lik sa svim mogućim brevetima...

Tako da si potpuno promašio....,jer možda je i sreća kad te pogodi turista sa kupljenom dozvolom,jer ako te nacilja lik sa brevetima nece od tebe ostati nista.

Sad možeš dalje nagađati koji su uzroci takvog ponašanja...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10373
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la mstim » 26. 06. 2016. (18:16)

Vise sam htjeo skreniti pozornost na opcu kulturu ponasanja i postivanja u plovidbi....jer ispada da ko ima vise HP ima pednost i svi drugi njemu smetaju? ;)....
Primjer....ja i frend odradjujemo jedan brak na otvotrenome,i iz daljine nam dolazi mrcina sa 600-700 konja...frend vec dize ruke,bestima...di ces na nas!
Kad ono...ribarski inspektor..
Cak ni oni nisu molivali gas tek 15-20mt od nas...prvo nas dobro izvaljali i nanka pribor nismo digli iz mora i vec su bili na nama....jedan predvez nam osta na njihovoj propeli :lol:Drago mi ih je vidit na moru al su isto mogli prici malo kulturnije i profesionalnije... :thumbup:
STATUS
kreditno nesposoban
Avatar
mstim
Senior Member
 
Postovi: 569
Pridružen/a: 24. 12. 2015. (22:26)
Lokacija: pakostane
Tip plovila: Rent A Boat

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la bananko28 » 26. 06. 2016. (18:42)

e dali mi moze netko upuceniji pojasnit i objasnit sljedecu situaciju....Panulam na braku ili uz obalu, sa lignjom kojom sam jedva istega, na jedvite jade, za koju sam pevalio golem put, promjenio pošti,utrošio podosta litra goriva i ulja i na kraju iščašio skoro rame od silnog paljenja motora, jer motor nema alnaser, a sam alnaser skuplji od motora...al nema veze.... dakle, ja panulam sa teško nabavljenom lignjom na jednom brakiću i dolazi policija, ja normalno, prav ko Isus, od dozvole, braveta, suncobrana itd... prilaze mi i traže dokumente..
pitanje pod 1 dali ja imam pravo nastavit sa svojim ribolovom te pričekat da mi zubac zagrize ili lignja ugine, jer i ja na štapu točno znam što se dešva na dnu, zahvaljujući tankoj upredenici, dobrom štapu, a nadasve iskustvu, mada bi i sa friško uginolom lignjom imao velike šanse da ga ulovim, pod 2, predložit im da se malo vrte oko mene jer bi ovo moglo potrajat, nek se bućnu u more dok čekaju... pod 3 moram izvadit lignju i stavit ju bazen koji je skoro zakuhao na na 40+ temperaturi, žalit se i pravnim putem tražit naknadu za potrošeno gorivo i ulje, jer bile su velike šanse da mi ta lignja isto nadomiri.... stvarno ne znam... odakle im pravo mene kao ispravnog građana, ni krivog ni dužnog sumnjičit za zlodjela i krivolov na moru....
Ajde, da je noć još bi i razumija, al dan.......
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3876
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la teo_ribar » 26. 06. 2016. (18:48)

Bananko zač si lupisu dal lozinku da piše u tvoje ime po forumu? :mrgreen:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la mstim » 26. 06. 2016. (18:57)

Njima je to rutinska kontrola...kulturno bi bilo da pricekaju da se alat digne iz mora...pa nakon kontrole nastavis ribolovom... ;)Kako bi kontrolirali kad ne bi prekidali ribolov?("sportski ribolov") :)
STATUS
kreditno nesposoban
Avatar
mstim
Senior Member
 
Postovi: 569
Pridružen/a: 24. 12. 2015. (22:26)
Lokacija: pakostane
Tip plovila: Rent A Boat

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la bananko28 » 26. 06. 2016. (19:06)

mstim je napisao/la:Njima je to rutinska kontrola...kulturno bi bilo da pricekaju da se alat digne iz mora...pa nakon kontrole nastavis ribolovom... ;)Kako bi kontrolirali kad ne bi prekidali ribolov?("sportski ribolov") :)


izvuka bi ja alat iz mora al kuda cu sa lignjicom... da mi jadna ugine u vrućem bazenu, a što onda... mogu doma...prevelik je to rizik, teška situacija, veliki stres i bjes može me dovestu u situaciju da od suza, dok se vracam doma, velikom brzinom, a to je bogu hvala 20ak milja, nevidim neku barku ili slično plovilo koje neadekvatno pluta morem, i što onda.... lako ovima što gusle 5 milja, oni moraju ciljat da se zabiju u koga...od njih nikad ribara.... teška situacija, teška......
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3876
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la mstim » 26. 06. 2016. (19:15)

Bome si dobar :thumbup: ...20 milja preci za panulu sa jednom lignjom...posta ti je sigurno zicer...Ma hebe se njima za to.... :lol:
STATUS
kreditno nesposoban
Avatar
mstim
Senior Member
 
Postovi: 569
Pridružen/a: 24. 12. 2015. (22:26)
Lokacija: pakostane
Tip plovila: Rent A Boat

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la bananko28 » 26. 06. 2016. (19:35)

Ma mislija sam na brzinu od 20 milja....
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3876
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la mstim » 26. 06. 2016. (19:47)

Uh....:Other12:
STATUS
kreditno nesposoban
Avatar
mstim
Senior Member
 
Postovi: 569
Pridružen/a: 24. 12. 2015. (22:26)
Lokacija: pakostane
Tip plovila: Rent A Boat

Re: Ribolov po danu - oznake na barci ?

PostPostao/la lupis » 26. 06. 2016. (20:34)

bananko28 je napisao/la:e dali mi moze netko upuceniji pojasnit i objasnit sljedecu situaciju....Panulam na braku ili uz obalu, sa lignjom kojom sam jedva istega, na jedvite jade, za koju sam pevalio golem put, promjenio pošti,utrošio podosta litra goriva i ulja i na kraju iščašio skoro rame od silnog paljenja motora, jer motor nema alnaser, a sam alnaser skuplji od motora...al nema veze.... dakle, ja panulam sa teško nabavljenom lignjom na jednom brakiću i dolazi policija, ja normalno, prav ko Isus, od dozvole, braveta, suncobrana itd... prilaze mi i traže dokumente..
pitanje pod 1 dali ja imam pravo nastavit sa svojim ribolovom te pričekat da mi zubac zagrize ili lignja ugine, jer i ja na štapu točno znam što se dešva na dnu, zahvaljujući tankoj upredenici, dobrom štapu, a nadasve iskustvu, mada bi i sa friško uginolom lignjom imao velike šanse da ga ulovim, pod 2, predložit im da se malo vrte oko mene jer bi ovo moglo potrajat, nek se bućnu u more dok čekaju... pod 3 moram izvadit lignju i stavit ju bazen koji je skoro zakuhao na na 40+ temperaturi, žalit se i pravnim putem tražit naknadu za potrošeno gorivo i ulje, jer bile su velike šanse da mi ta lignja isto nadomiri.... stvarno ne znam... odakle im pravo mene kao ispravnog građana, ni krivog ni dužnog sumnjičit za zlodjela i krivolov na moru....
Ajde, da je noć još bi i razumija, al dan.......


Razumi i ti njih...,oni misle da ti znaš lovit lignje...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10373
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Sljedeća

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.