kupovina broda u italiji

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 20. 07. 2015. (20:19)

lupis je napisao/la:
joze.makarska1 je napisao/la:Bi li moderator moga , naravno ako zna da mi objasni di je nesta post ???



Ja znam ali ti neću reći...., a i nebitno..., nestao,...nestao....,idemo dalje...

Ti znas a neces mi rec , lupis ako nisi zna skrtost je mana a ne vrlina !? U pravu si da je nebitno i da idemo dalje al me zanima od kad se brisu postovi koji se ne kose s apsolutno nijednim pravilom foruma , il su mozda nastupila neka nova pravila il je to neka nova vrsta demokracije ?? Po kojim se to kriterijima uopce izbrise neciji post , ajmo tako onda izbrisat sve i ko ga hebe ! Vidin nema ni administratora , da mu se nedaj boze nije sta dogodilo ?
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Pape » 20. 07. 2015. (23:01)

joze.makarska1 je napisao/la: Vidin nema ni administratora , da mu se nedaj boze nije sta dogodilo ?


...a šta... ti ga čekaš iza čoše u sačekuši izrešetat...i sad si se zabrinija da mu se nije šta dogodilo.... :lol:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la šetač pasa » 21. 07. 2015. (07:23)

Brisanje posta bi, školskim rječnikom, bio ukor pred isključenje. Da ne bi bilo "ustani bane" .....
"Ja se ne slažem niti s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Voltaire
Što više upoznajem ljude, draži su mi moji psi.
Avatar
šetač pasa
Old Senior Member
 
Postovi: 1528
Pridružen/a: 15. 02. 2010. (17:28)
Lokacija: Supetar - Zagreb
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Ven 590 Z

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 21. 07. 2015. (09:37)

Pape je napisao/la:
joze.makarska1 je napisao/la: Vidin nema ni administratora , da mu se nedaj boze nije sta dogodilo ?


...a šta... ti ga čekaš iza čoše u sačekuši izrešetat...i sad si se zabrinija da mu se nije šta dogodilo.... :lol:

Ma sta cu ga cekat,samo bi volio cut objasnjenje kakvo god ono bilo ! Mislim da bi bilo fer ako je zna izbrisat post da tako isto napise zasto je izbrisan !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 21. 07. 2015. (09:39)

šetač pasa je napisao/la:Brisanje posta bi, školskim rječnikom, bio ukor pred isključenje. Da ne bi bilo "ustani bane" .....

Ako triba birat izmedu iskljucenja i brisanja posta , ja biram iskljucenje ! Slobodno nek vrati post a mene banira zauvik !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Degrassi » 21. 07. 2015. (12:05)

Usliši njegove želje gospodnji :D :wave: :mrgreen:
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la riberer » 21. 07. 2015. (14:28)

joze.makarska1 je napisao/la:... al me zanima od kad se brisu postovi koji se ne kose s apsolutno nijednim pravilom foruma , il su mozda nastupila neka nova pravila il je to neka nova vrsta demokracije ?? Po kojim se to kriterijima uopce izbrise neciji post , ajmo tako onda izbrisat sve i ko ga hebe...

Postovi koji nisu "u temi", odnosno koji su off-topic su se oduvijek micali, bez upozorenja i bez pitanja, jednostavno vodeći računa o tome da tema bude pregledna.
Ovakva je praksa "na snazi" već poodavno, a o tome sve piše i u pravilima foruma, kao i naputak da se sve nejasnoće u vezi sa radom foruma rješavaju putem privatnih poruka, a ne ovako kao ovdje iznad. ;)

Moderator emils vam je već bio i prije napisao:
emils je napisao/la:Ako tema nastavi ovakvim tonom bit ce izbrisana. Lijepo se igrajte...

Umjesto da se raspravlja (sugerira, pita ili da koji savjet) o "kupovini broda u italiji", kako je to već autor teme napisao, ovdje se govori o tome da li neka prikolica mora biti registrirana, kako mora biti regisrtrirana, da li mora imati uopće tablice, kotače, da li se na granici gleda ili se ne gleda, što se gleda, kada se gleda i kako se gleda, na kojoj granici, o zelenom kartonu ...uglavnom o prikolici je bila riječ u postovima koji su sklonjeni na sigurno i bilo bi dobro otoriti novu temu sa, na primjer, naslovom: "Sa kakvom prikolicom mogu uvesti barku u Hrvatsku, registriranom?", ako se već o tome želi govoriti, iako smatram da nitko ...normalan ne ide uvoziti nešto sa nečim (na nečemu) što nema sve potrebne papire da bi se moglo vući-voziti po cesti, pa tako i takvu temu smatram izlišnom, no ako baš netko želi ... :mrgreen:

Osim toga ... postovi poput:
Degrassi je napisao/la:Usliši njegove želje gospodnji :D :wave: :mrgreen:

Su tragovi nekih prošlih vremena i baš se ne toleriraju, već odavno, rekao bih. Vidi se da Degrassi nije dugo pratio forum (ili je sve radi vrućne), pa ćemo mu oprostiti ovu sitnu i slične provokacije za ovaj put :D


Dakle "Lijepo se igrajte", kako vam je to napisao Emil, ali ako netko, unatoč svemu, misli da neki od njegovih postova mora biti vraćen, ja ću ga vratiti drage volje, no o tome od sada, samo putem privatnih poruka, molim lijepo. :D
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Bakakuava » 22. 10. 2015. (21:20)

Imate li link od nekog oglasnika u Italiji.
Zanima me kupnja motora do 30 ks i mogućnost uvoza polovnog motora.
imate li koje mjesto za preporučiti gdje bi mogo naći motore. npr. u <trstu
Avatar
Bakakuava
Member
 
Postovi: 139
Pridružen/a: 16. 04. 2009. (14:45)
Lokacija: Zadar

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la teo_ribar » 22. 10. 2015. (21:45)

Bakakuava je napisao/la:Imate li link od nekog oglasnika u Italiji.

http://www.subito.it/
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la karamba » 24. 10. 2015. (10:44)

karamba je napisao/la:alooo gospodo jeste se raspisali , kad sam kliknuo i vidio kroz 1 dan 4 nove stranice bio sam siguran da je lupis opet aktivan :shock: al sam pogrešio ! hvala svima na iscrpnim odgovorima međutim sinoć u 12,30h mi je umberto poslao poruku da je jučer navečer prodao gliser , prije toga mi je poslao kopije dokumenata i sugerirao da ga iz garaže spustimo u jezero i probamo , tako da me malo iznenadio . Dali je bila neka mutljavina ili ga je stvarno prodao neznam , žao mi je jer je takav brod s takvim motorom ovdje doslovno duplo skuplji . Potraga ide dalje i držao bi se najradije italije jer 6-7 sati vožnje autom nije kraj svijeta a ponuda je 20x veća nego kod nas te je pretpostavljam i cijena zato realna (ne mala nego realna) dok su kod nas svi poludili , recimo maestral star 100 g s prastarim motorom je recimo 25t eura dok realno vrijedi 5-6 . Ovo što ja gledam su gliseri s relativno novijim 4t vabrodskim motorima su realno ocijenjeni ima naravno svega ali ako znaš što tražiš je ukupno dosta realnije vani . Zna i u hr naletit prilika ali gotovo nikad na njuškalu ili ekstra rijetko ali to bi bilo najidealnije u hr . Ako netko ima povoljan kakav sundeck gliser s mladim vanbrodskim motorom nek se javi , mora bit yamaha iza . Naravno da me ponude tipa platio sam ga 15 a tražim 20 jer sam stavio sonder i novi tepih i radio NE INTERESIRAJU
hvala svima

imam još par pitanja za znalce , ovako kupio sam gliser s talijanskom zastavom ovdje preko foruma ( ribi trebao bi uvest provizije za trgovinu preko foruma) i iskrsnuo je jedan problem koji sam riješio al me interesira za ubuduće , znači u italiji je raspad sistema po pitanju knjižica plovila,kapetanija i svega u vezi plovila , i onda se mora napisati jedna izjava gdje vlasnik potvrđuje da je doista plovilo i motor njegovo te se to na sudu ovjeri ,priloži uz kupoprodajni ugovor opali pečat apostile i to je uglavnom to , e sad ono što mene interesira je taj pečat apostille , njega se čeka otprilike 2 mjeseca , pošto je talijan od kojeg sam ja kupio brod ok kao i forumaš koji nas je spojio nisam imao nikakvih problema ali me interesira za ubuduće , dali ikako ima mogućnosti da se taj pečat apostille ubrza ili nekoga tamo na sudu "podmaže" ? kakva su vaša iskustva po tom pitanju , ako je netko kupio brod iz italije ? Samo da napomenem , problem je samo sa brodovima iz italije ,sve druge zemlje tih problema nemaju !
,,
i još nešto , dosta povoljnih vanbrodskih motora i plovila ima na siciliji , ja dole nisam bio ,ali vozači kamiona i par njih koji su bili dole govore da je dolje divlji zapad da nije nikakva rijetkost da te opljačkaju ili "očiste" auto i sl. da je kriminal dole najnormalnija pojava, dali je moguće da je to istina u današnje vrijeme ,europku uniju i današnju policiju
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la salmat » 24. 10. 2015. (22:43)

karamba je napisao/la:
karamba je napisao/la:alooo gospodo jeste se raspisali , kad sam kliknuo i vidio kroz 1 dan 4 nove stranice bio sam siguran da je lupis opet aktivan :shock: al sam pogrešio ! hvala svima na iscrpnim odgovorima međutim sinoć u 12,30h mi je umberto poslao poruku da je jučer navečer prodao gliser , prije toga mi je poslao kopije dokumenata i sugerirao da ga iz garaže spustimo u jezero i probamo , tako da me malo iznenadio . Dali je bila neka mutljavina ili ga je stvarno prodao neznam , žao mi je jer je takav brod s takvim motorom ovdje doslovno duplo skuplji . Potraga ide dalje i držao bi se najradije italije jer 6-7 sati vožnje autom nije kraj svijeta a ponuda je 20x veća nego kod nas te je pretpostavljam i cijena zato realna (ne mala nego realna) dok su kod nas svi poludili , recimo maestral star 100 g s prastarim motorom je recimo 25t eura dok realno vrijedi 5-6 . Ovo što ja gledam su gliseri s relativno novijim 4t vabrodskim motorima su realno ocijenjeni ima naravno svega ali ako znaš što tražiš je ukupno dosta realnije vani . Zna i u hr naletit prilika ali gotovo nikad na njuškalu ili ekstra rijetko ali to bi bilo najidealnije u hr . Ako netko ima povoljan kakav sundeck gliser s mladim vanbrodskim motorom nek se javi , mora bit yamaha iza . Naravno da me ponude tipa platio sam ga 15 a tražim 20 jer sam stavio sonder i novi tepih i radio NE INTERESIRAJU
hvala svima

imam još par pitanja za znalce , ovako kupio sam gliser s talijanskom zastavom ovdje preko foruma ( ribi trebao bi uvest provizije za trgovinu preko foruma) i iskrsnuo je jedan problem koji sam riješio al me interesira za ubuduće , znači u italiji je raspad sistema po pitanju knjižica plovila,kapetanija i svega u vezi plovila , i onda se mora napisati jedna izjava gdje vlasnik potvrđuje da je doista plovilo i motor njegovo te se to na sudu ovjeri ,priloži uz kupoprodajni ugovor opali pečat apostile i to je uglavnom to , e sad ono što mene interesira je taj pečat apostille , njega se čeka otprilike 2 mjeseca , pošto je talijan od kojeg sam ja kupio brod ok kao i forumaš koji nas je spojio nisam imao nikakvih problema ali me interesira za ubuduće , dali ikako ima mogućnosti da se taj pečat apostille ubrza ili nekoga tamo na sudu "podmaže" ? kakva su vaša iskustva po tom pitanju , ako je netko kupio brod iz italije ? Samo da napomenem , problem je samo sa brodovima iz italije ,sve druge zemlje tih problema nemaju !
,,
i još nešto , dosta povoljnih vanbrodskih motora i plovila ima na siciliji , ja dole nisam bio ,ali vozači kamiona i par njih koji su bili dole govore da je dolje divlji zapad da nije nikakva rijetkost da te opljačkaju ili "očiste" auto i sl. da je kriminal dole najnormalnija pojava, dali je moguće da je to istina u današnje vrijeme ,europku uniju i današnju policiju



Pozdrav
Evo koliko ja znam , a bio sam prije par dana sa prijateljem u Italiji i on je kupio tamo barku koja je stajala u nekoj marini ma suhom ali od privatne osobe , uglavnom da skratim on i taj prodavatelj su otisli u tu njihovu COMUNE i tamo sve rijesili odjava,kupoprodajni itd platio 16.50 eur sve to trajalo je cca uru vremena u medjuvremenu mi nakrcali barku, preko granice nista samo sofer kamiona dao papire na uvid i vozi, i evo jucer obavio registraciju i dobio broj tu u Hr sve bez problema jedino sta je morao prevest papire sa Talijanskog na Hrvatski i priloziti tvornicke podatke o plovilu koje je skinuo na internetu i to je to .
Avatar
salmat
Member
 
Postovi: 449
Pridružen/a: 28. 08. 2011. (19:39)
Lokacija: RIJEKA,BAKAR,ŠKRLJEVO
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatic 7.90-Yanmar 3QM30

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la karamba » 25. 10. 2015. (10:52)

da ali italija nema neki međudržavni ugovor s hrvatskom i mora se na taj ugovor u comuni iza opalit taj pečat apostile koji košta 117€ i on mora bit iza 100% , jer mi je kapetan izvadio zakon gdje to jasno piše za italiju i pošto nisam vjerovao sam išao i u glavnu kapetaniju u krk i tamo su mi isto rekli i na kraju sam morao tu izjavu slat nazad u italiju čekat 2 mjeseca da dobijem taj pečat i tek onda sam uspio dobit broj i papire ! u kojoj kapetaniji je tvoj prijatelj radio papire ?da provjerim možda ovi na krku filozofiraju bezveze iako sam vidio tu stavku u zakonu, kapetan mi je pokazao !
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Kapo » 25. 10. 2015. (15:43)

karamba je napisao/la:da ali italija nema neki međudržavni ugovor s hrvatskom i mora se na taj ugovor u comuni iza opalit taj pečat apostile koji košta 117€ i on mora bit iza 100% , jer mi je kapetan izvadio zakon gdje to jasno piše za italiju i pošto nisam vjerovao sam išao i u glavnu kapetaniju u krk i tamo su mi isto rekli i na kraju sam morao tu izjavu slat nazad u italiju čekat 2 mjeseca da dobijem taj pečat i tek onda sam uspio dobit broj i papire ! u kojoj kapetaniji je tvoj prijatelj radio papire ?da provjerim možda ovi na krku filozofiraju bezveze iako sam vidio tu stavku u zakonu, kapetan mi je pokazao !


Nažalost, ima slučajeva da se zakoni različito tumače od kapetanije do kapetanije, od šerifa do šerifa.
Zato je moj brod umjesto RK ponosno dobio SD registraciju. Razlika je bila prava sitnica...tek 25 % vrijednosti u vidu PDV-a !!
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la karamba » 28. 10. 2015. (07:20)

Kapo je napisao/la:
karamba je napisao/la:da ali italija nema neki međudržavni ugovor s hrvatskom i mora se na taj ugovor u comuni iza opalit taj pečat apostile koji košta 117€ i on mora bit iza 100% , jer mi je kapetan izvadio zakon gdje to jasno piše za italiju i pošto nisam vjerovao sam išao i u glavnu kapetaniju u krk i tamo su mi isto rekli i na kraju sam morao tu izjavu slat nazad u italiju čekat 2 mjeseca da dobijem taj pečat i tek onda sam uspio dobit broj i papire ! u kojoj kapetaniji je tvoj prijatelj radio papire ?da provjerim možda ovi na krku filozofiraju bezveze iako sam vidio tu stavku u zakonu, kapetan mi je pokazao !


Nažalost, ima slučajeva da se zakoni različito tumače od kapetanije do kapetanije, od šerifa do šerifa.
Zato je moj brod umjesto RK ponosno dobio SD registraciju. Razlika je bila prava sitnica...tek 25 % vrijednosti u vidu PDV-a !!

bilo je takvih slučajeva i tu , uglavnom svodi sve se svodi na to kako tko tumači zakon !
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la kolgate » 19. 02. 2016. (23:36)

kako ide kod kupovine novog plovila vani sa novim motorom što se tiče naših,
jel isto nema poreza il trošarina kao kod uvoza rabljenih?

kod uvoza rabljenih iz Italije, malo je komplicirano iz razloga što ti treba bar 6 papira za brodove do 7m.
Uvezo sam prošle godine jedan open sa vanbrodskim i treba priložiti ugovor, RINU, certifikat gradnje, certifikat od motora,
slijed vlasništva tj račune od broda i motora gdje ih je taj talijan kupio..a ak je lik bacio račune, moš se hebat, tako bar ispada.
navodno za ove od 7m treba samo ugovor i ispis iz kapetanije
Avatar
kolgate
Member
 
Postovi: 146
Pridružen/a: 29. 04. 2011. (20:16)
Lokacija: Zagreb/Vir
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kušter 550 - Yamaha 100

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.