kupovina broda u italiji

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

kupovina broda u italiji

PostPostao/la karamba » 12. 07. 2015. (20:23)

našao sam jedan brodić mali koji mi se sviđa u italiji uzet ču ga definitivno i mislio sam otič nočas da to rješimo međutim preko viber-a sam se sve dogovorio s tipom , ali talijanski slabo razumijem ali google translate radi čuda iako nije pretočan , e sad me interesira rekao mi je da radi od pon-petka , dali tamo ti uredi rade recimo subotom , kako se ti uredi na talijanskom zovu , dali je to isto javni bilježnik ili nešto drugo ? i ta kapetanija di se odjavljuje plovilo dali issto radi subotom ili ne ? to je kod jezera gore od milana regija como .
uzeo bi prikolicu od tu , on je ima isto je u cijeni ali kaže da ima homogenizaciju ali nema neki vrag nisam ga razumio a to mi nije ni bitno ?
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la lupis » 13. 07. 2015. (08:13)

Provjeri najprije smiješ li s tim na cestu bez pratnje jer vjerojatno se radi o nekom plovilu kakvog jedino napaćeni hrvatski proleteri još kupuju...

Inače, u tvojoj se blizini prodaje jedan veoma jako također odličan stabilan prostran i nadasve lijep brod..., jedino ce ti cijena možda biti previsoka..., ali znam da bi lik uzeo i terencic u rn.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10365
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la teo_ribar » 13. 07. 2015. (08:18)

lupis je napisao/la:..., ali znam da bi lik uzeo i terencic u rn.

ma ča će tom liku teren, pa mu još uvali i kakve masline na terenu, pa mora delat, kopat, brat...

samo ga va delo i problemi uvali :mrgreen: :lol:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la putnik » 13. 07. 2015. (10:22)

mislim da bi ti bilo pametno da se čuješ i sa kapetanijom i sa bilježnikom i da sve dogovoriš prije nego ideš gore, jer u suprotnom mi se čini da ćeš se vratiti sa praznom prikolicom.
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Degrassi » 13. 07. 2015. (12:29)

Uredi ti tamo rade od pon do petka i ako misliš uzet brodicu odi što ranije.
S taljanom nemoj otić kod javnog bilježnika jer će te taj oderat za 500 eura.
Bolje da ti on da izjavu da je on vlasnik brodice itd (jer talijani u pravilu nemaju nikakve papire) pa to ovjerite u općini, dođe ti cc 20 tak eura.
Sve provjeri u našim kapetanijama prije jer ćeš to njima morat predati. Ako nešto ne valja imat češ problema.
Kasnije ćeš kod nas sve s papire sa talijanskog morat dat nekom da prevede na HR. Računaj da će te doć koštata cc 200 kuna po stranici.
Kako god da bilo imat ćeš zajebancije ako sve i prođe u redu.
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la karamba » 13. 07. 2015. (13:03)

lupis je napisao/la:Provjeri najprije smiješ li s tim na cestu bez pratnje jer vjerojatno se radi o nekom plovilu kakvog jedino napaćeni hrvatski proleteri još kupuju...

Inače, u tvojoj se blizini prodaje jedan veoma jako također odličan stabilan prostran i nadasve lijep brod..., jedino ce ti cijena možda biti previsoka..., ali znam da bi lik uzeo i terencic u rn.

ne kupujem ništa fensi mali gliser za najam jer bi mjenjao jednog svog koji nema baš pogođen trup , uglavnom niš posebno , sessa open
,,
ako mislimo na isti brod koji spominješ to nebi uopče komentirao , imaš love ,lokal na moru zvjer od auta znaš guštat i onda paffffff kupiš prastaro sr@**e od broda i hvališ ga kao da si kupio neki ok brodič . Ako to imaš radi poreznika i susjeda da ne sumljaju to je ok :thumbup: i tu kapa do poda - sve jasno . ali ako nije iz tog razloga onda neznam šta bi rekao . Kupi stojadina starog 50 godina spusti mu amortizere i potamni stakla pa ćeš bar biti modno usklađen !
no hard filing ostalim ljubiteljima istog ali to nikad neču shvatiti osim ako je u slučaju manjak financija a želi se nešto veliko pa si osuđen na isto ;)
,,
degrassi , prvo i osnovno da te pozdravim , osim lupisa jedan si od rijetkih iz prve postave a dugo te nisam vidio tu na forumu!
bio sam danas u kapetaniji i u principu su rekli ovo što govoriš , dokumenata obično nemaju te treba napraviti ugovor sa svim podacima i ovjeriti ga u opčini na sudu (comune) se to valjda kaže te s pečatom apostile koliko sam skužio , trebalo bi biti i libreto di motore to je valjda dokumenat od motora , i ce certifikat ali je kapetan rekao da to može i poštom mailom sama tvornica poslat i to bi trebalo biti to , sad ču mu poslati mail dali sve to ima i koja dan kaže da dođem ja ću doči i kupiti pa ču napisat dali je bilo još kakvih zavrzlama !
ako tko zna još neku caku ili savjet neka napiše !
degrassi
dali te ugovore koje se ovjeruju u toj opčini sudu imaju već gotove ili to treba prije tu napisati i prevesti?
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la putnik » 13. 07. 2015. (13:11)

Ja sam morao pribaviti i papir na kojem piše da je brod odjavljen u njihovoj kapetaniji.
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la karamba » 13. 07. 2015. (13:57)

putnik je napisao/la:Ja sam morao pribaviti i papir na kojem piše da je brod odjavljen u njihovoj kapetaniji.

to kaže kapetan da se mora u svim ostalim državama ali da italija i nema upisnik ili evidenciju pa da je to isto problem!
šta si uzeo brod u italiji?
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la putnik » 13. 07. 2015. (14:00)

karamba je napisao/la:
putnik je napisao/la:Ja sam morao pribaviti i papir na kojem piše da je brod odjavljen u njihovoj kapetaniji.

to kaže kapetan da se mora u svim ostalim državama ali da italija i nema upisnik ili evidenciju pa da je to isto problem!
šta si uzeo brod u italiji?


Ne, moj je bio njemačka zastava ali je već bio ovdje tako da sam sve rješavao preko telefona sa vlasnikom koji je bio u DE.
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Degrassi » 13. 07. 2015. (14:22)

Dokumete imaš gotove, proguglaj mislim da se zovu Atto di notorietà, u prijevodu zamjenski dokument koji se treba ovjeriti u comunu (općini) jer košta manje, oni ti udaraju pečat na njihove taksne marke. Što više dokumenata o brodici ima talijan to bolje za tebe. Uzmi mu sve što ima, pogotovo ako ima nešto od motora. Bitno je da dokažeš da je on vlasnik i da ti prodaje to i to, napisati sve serijeske brojeve, broj trupa i da prodaje tebi za tu i tu cijenu. Ne trebaš muljat za cijenu - smanjivat, jer ionako se ne plača carina i porez.
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Degrassi » 13. 07. 2015. (14:26)

zatraži od taljana da ti sve pripremi i ispita teren prije nego dolaziš, jer mnogi ti od njih muljaju da nemaju pojma o čemu govoriš jer kod njih nema toliko papirologije. Oni kupe od drugog i to je to bez nekih formalnosti. Javi kako je prošlo. LP
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Degrassi » 13. 07. 2015. (15:05)

A zaboravio. Prevodis sve tu kod nas, kod ovlastenog prevodioca. Pozdrav
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la karamba » 13. 07. 2015. (15:54)

Degrassi je napisao/la:Dokumete imaš gotove, proguglaj mislim da se zovu Atto di notorietà, u prijevodu zamjenski dokument koji se treba ovjeriti u comunu (općini) jer košta manje, oni ti udaraju pečat na njihove taksne marke. Što više dokumenata o brodici ima talijan to bolje za tebe. Uzmi mu sve što ima, pogotovo ako ima nešto od motora. Bitno je da dokažeš da je on vlasnik i da ti prodaje to i to, napisati sve serijeske brojeve, broj trupa i da prodaje tebi za tu i tu cijenu. Ne trebaš muljat za cijenu - smanjivat, jer ionako se ne plača carina i porez.

hvala na iscrpnim odgovorima , poslao mi je na viber dokumente od motora i neke papire a za brod ću morati napisati na te ugovore , nije mi jasno taj sistem njihov , šta nema kontrole policije ili nešto na moru/jezerima ?
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la karamba » 13. 07. 2015. (15:56)

e i zaboravio sam još nešto , brod bi kupio na ženu a ona nebi bila samnom , dali je dovoljna njena osobna ili ona mora bit samnom ?
,,
radi veza moram na nju :(
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Degrassi » 13. 07. 2015. (17:05)

Karmba, talijan mora ispunit onaj formular bez tebe, mora upisat sve podatke, barka, duzina sirina itd da je on vlasnik i prodaje kome vec i to ovjera u opcini. Sada ja neznam na granici dali mozes odma proc s tim papirima ili treba biti i vlasnik. Ne zaboravi da u ugovoru treba niti sve, podaci o plovilu i motoru. Tvoje ime i prezime kao kupca, oib itd. Neka ti talijan sve pripremi sam daj mu podatke ako si siguran da ce to srediti. Kos bolje bi bilo da nadjes mekog frenda koki zna talijanski i da ode s tobom u kupnju ;)
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

Sljedeća

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.