kupovina broda u italiji

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Degrassi » 14. 07. 2015. (07:54)

Usput samo, ja sam prije 20tak dana kupio u italiji jedan fisherman, dovezao mi ga je talijan i sredio sve papire u italiji o kojima sam gore negdje pisao. Prije toga sve sam provjeravao u kapetaniji i unatoć svemu i svim prikupljenim papirima koji su oni mi rekli da moram imati bilo je natezanja zašto nemam prijevod na hrvatski, zašto nije talijan napisao nešto što je još trebalo a ja zaboravio mu reći ...
Samo jedna mala jebena stavka može vam zakoplicirati život.
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la som » 14. 07. 2015. (09:02)

Pravu informaciju ce ti reci lucki kapetan u mistu di ces registrirati brod. Mogu ti rec iz prve ruke za uvoz iz njemacke.
racun ili kupoprodajni ugovor ako se kupuje direktno od vlasnika
builder certifikat
odjava iz brodskog registra
potvrda o placenom PDV-eu, dovoljna je izjava vlasnika
sve to prevedes na hrvatski ( 80 kn)

i s tim papirima prijavis brod za pregled u kapetaniji. Nista komplicirano.Kad sam isao pitati kapetana za info o uvozu prvo pitanje je bilo: da nije iz Italije?
Navodno je iz Italije malo drugacije zbog njihovih papira ali to znaju u kapetaniji.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2967
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Degrassi » 14. 07. 2015. (09:06)

Some, čitaj sve stranice sve je već objašnjeno. Problem ili ti dilema je prijevoz obzirom da će papiri glasiti na ženu, a uvažati suprug.
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Degrassi » 14. 07. 2015. (09:09)

A da još jedan je zajeb kod talijana, ako je plovilo koji se kupuje registrirano na firmu, a kupuje ga fizička osoba treba se platiti PDV kod nas.
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 14. 07. 2015. (09:43)

Degrassi je napisao/la:Ja sam mu pomoga za razliku od tebe sa konkretnim odgovorima na konkretna pitanja, i lijepo napisao da neznam za prijevoz i kako su to radili drugi, jer ja sam platio da mi sve sredi talijan od papira do prijevoza do kuće. Na meni je bilo samo da sredim papire u lučkoj kapetaniji.
Uostalom neka se raspišu i drugi, pa ćemo ubrzo znati tko je dao bolji odgovor.
Ja opet tvrdim da je lako preć granicu ako su papiri u redu i sve se podudara, ali nisam siguran za prijevoz i dali samo tako možeš staviti na svoju ili iznajmljenu prikolicu i voziti tu barku. Dilemu koju ima čovijek bila je i da kupi na ime supruge, hoće li s tim papirima kad nije ona prisutna prilikom transporta imati problema?
Špediterima koji uvoze daješ punomoć i to plačaš da ti oni sve srede. Ovako ?
Što se mene tiće ja se više neću javljati u ovoj temi a izleda da ću i opet na duže vrijeme napustiti forum jer vidim da je tu samo gubljenje vremena.
Nekada kada smo ovaj forum osnovali i bio među prvima u njemu sve je savršeno funkcioniralo, na konkretana pitanja bilo je odgovora, bilo je zajebancija...
Danas je ovo jedno veliko sra...e :wave:

ja bi mu pomoga sto se papira tice al o njima neznam nista , znaci poanta sveg ovog pisanja je ta su odma poceli pisat problemi na granici oduzimanje , vaganje , zica bla bla bl a, ako su dokumenti u redu i prijevoz , po tezini , gabaritimaa ( duzina sirina visina ) u redu , kakvi problemi mogu nastat , sto se tice iznajmljene prikolice , danas mozes iznajmit prikolicu di oces i ukoliko je uredno registrirana i ispravna ( gume , signalizacija ..) mozes s njom na kraj svita to je isto ko da pitas mozes li s autom od renta a kara u europu , a pogotvo na svoju reg i ispravnu prikolicu , pa zasto bi ona drugo sluzila, ko da si jednom srio talijana , ceha , slovaka .... kako svojom prikolicom vozi brod u hr e sad ces ti rec al ne uvozi ga i moze vozit , tvoja prikolica , kupo prodajni ugovor tvoj brod i ja tu nevidin problema ??? i da kupi na ime supruge nema dileme , zar svi oni koji vanka nesto kupe i voze i uvoze uvoze na svoje vlastito ime ???????? P.S dobro ti je josme reka sta si ofendljiv , cin se nesto neslaze s tvojim misljenjom odma ces napustit forum i forum veliko sr@**e ??????????' :sick: neznan sta ti je !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 14. 07. 2015. (09:48)

Degrassi je napisao/la:A da još jedan je zajeb kod talijana, ako je plovilo koji se kupuje registrirano na firmu, a kupuje ga fizička osoba treba se platiti PDV kod nas.

nije to zajeb kod talijana nego kod nas , ko kupi stvar vanka , prodavatelj placa porez na tu stvar u drzavi di je prodana , ali je druga stvar sto je nasa drzava stvorena na kriminalu pa te gleda oderat di god stigne , ti ovde naj vjerojatnije govoris o izjavi koju si zaboravio rec talijanu da ti napise , a to je da ti na racunu mora pisat da je u italiji placen porez na to , jer ako ti to ne pise , ovde ti u nas odma kazu a care nepise ti da je placen porez na ovo u taliji aj ti malo svrati do porezne da ti malo ovo oporezuju pa kad to platis vrati se ! to ti je kriminal nase drzave a ne njihove !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la šetač pasa » 14. 07. 2015. (09:59)

joze.makarska1 je napisao/la:
šetač pasa je napisao/la:
joze.makarska1 je napisao/la: ......a sto se tice policije na granici viruj mi da ovi nasi sta rade na granici sa italijom u pravilu neznaju 2 slova talijanski , znaci opet samo br sasije mora bit u redu ! ......



A gdje si to uspio prijeći granicu s Italijom koju su kontrolirali naši policajci i carinici? Muči me ta geografija.

nemoj da te previse muci , jer kad se u ankoni ukrcas na brod i iskrcas u luci split , to ti je ta granica , i u pravilu nemaju veze s vezon nije to samo za talijanski jezk , nego opcenito !


Po toj logici, ako se ukrcaš na Malti imamo i granicu s Maltom. Baš zgodno. Ali nema potrebe objašnjavati kad je sve jasno.
"Ja se ne slažem niti s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Voltaire
Što više upoznajem ljude, draži su mi moji psi.
Avatar
šetač pasa
Old Senior Member
 
Postovi: 1528
Pridružen/a: 15. 02. 2010. (17:28)
Lokacija: Supetar - Zagreb
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Ven 590 Z

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la karamba » 14. 07. 2015. (12:03)

alooo gospodo jeste se raspisali , kad sam kliknuo i vidio kroz 1 dan 4 nove stranice bio sam siguran da je lupis opet aktivan :shock: al sam pogrešio ! hvala svima na iscrpnim odgovorima međutim sinoć u 12,30h mi je umberto poslao poruku da je jučer navečer prodao gliser , prije toga mi je poslao kopije dokumenata i sugerirao da ga iz garaže spustimo u jezero i probamo , tako da me malo iznenadio . Dali je bila neka mutljavina ili ga je stvarno prodao neznam , žao mi je jer je takav brod s takvim motorom ovdje doslovno duplo skuplji . Potraga ide dalje i držao bi se najradije italije jer 6-7 sati vožnje autom nije kraj svijeta a ponuda je 20x veća nego kod nas te je pretpostavljam i cijena zato realna (ne mala nego realna) dok su kod nas svi poludili , recimo maestral star 100 g s prastarim motorom je recimo 25t eura dok realno vrijedi 5-6 . Ovo što ja gledam su gliseri s relativno novijim 4t vabrodskim motorima su realno ocijenjeni ima naravno svega ali ako znaš što tražiš je ukupno dosta realnije vani . Zna i u hr naletit prilika ali gotovo nikad na njuškalu ili ekstra rijetko ali to bi bilo najidealnije u hr . Ako netko ima povoljan kakav sundeck gliser s mladim vanbrodskim motorom nek se javi , mora bit yamaha iza . Naravno da me ponude tipa platio sam ga 15 a tražim 20 jer sam stavio sonder i novi tepih i radio NE INTERESIRAJU
hvala svima
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Degrassi » 14. 07. 2015. (12:16)

Karamba pazi kod tih kupovina u italiji jer talijani su majstori u muljanju.
Svi ti gliseri na jezerima imaju neki qr@c da ne valja, vidio sam ih mnogo kad sam kupovao.
Fotografije koje stavljaju u oglase uvijek su ti od prije 5/6 godina unazad, pa se zaprepastiš kad dođeš gore kakav je sada taj brod.
Ma ima svega, a cijene su realnije od naših to je istina.
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la emils » 14. 07. 2015. (13:17)

Ako tema nastavi ovakvim tonom bit ce izbrisana. Lijepo se igrajte...
Avatar
emils
Moderator
 
Postovi: 3542
Pridružen/a: 15. 09. 2008. (12:32)
Lokacija: Pariz, Francuska
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bez plovila

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la karamba » 15. 07. 2015. (13:39)

lupis je napisao/la:
karamba je napisao/la:alooo gospodo jeste se raspisali , kad sam kliknuo i vidio kroz 1 dan 4 nove stranice bio sam siguran da je lupis opet aktivan :shock: al sam pogrešio ! hvala svima na iscrpnim odgovorima međutim sinoć u 12,30h mi je umberto poslao poruku da je jučer navečer prodao gliser , prije toga mi je poslao kopije dokumenata i sugerirao da ga iz garaže spustimo u jezero i probamo , tako da me malo iznenadio . Dali je bila neka mutljavina ili ga je stvarno prodao neznam , žao mi je jer je takav brod s takvim motorom ovdje doslovno duplo skuplji . Potraga ide dalje i držao bi se najradije italije jer 6-7 sati vožnje autom nije kraj svijeta a ponuda je 20x veća nego kod nas te je pretpostavljam i cijena zato realna (ne mala nego realna) dok su kod nas svi poludili , recimo maestral star 100 g s prastarim motorom je recimo 25t eura dok realno vrijedi 5-6 . Ovo što ja gledam su gliseri s relativno novijim 4t vabrodskim motorima su realno ocijenjeni ima naravno svega ali ako znaš što tražiš je ukupno dosta realnije vani . Zna i u hr naletit prilika ali gotovo nikad na njuškalu ili ekstra rijetko ali to bi bilo najidealnije u hr . Ako netko ima povoljan kakav sundeck gliser s mladim vanbrodskim motorom nek se javi , mora bit yamaha iza . Naravno da me ponude tipa platio sam ga 15 a tražim 20 jer sam stavio sonder i novi tepih i radio NE INTERESIRAJU
hvala svima



Hehhehe..., imam neki filing da nije brod prodan nego si se ti ohladio čim je spomenut pdv... 8-)

nisam u sustavu pdv-a :(
,,
još jedno pitanje ako je tko upoznat s situacijom , motor na jednom gliseru ima hiljadu i pol sati i previše godina te bi ga mjenjao , malo sam tražio po njuškalu malo ima mladih motora točnije ima samo jedan koje je ok al preskup , i sad sam i to gledao vani isto ima svakakvih krama a s godinu dvi starosti su isto ko i kod nas preskupi e sad našao sam u veneciju zastupnika koji ima akciju te prodaje novi motor yamahu 100 po promotivnoj cijeni od yamahe 80 , i to je razlika nekih 1300 eura , dali se može vani kupiti novi motor i samo ga s računom upisati na brod ili ima kakvih carina pdv-a i sličnih monada ? pretpostavljam ako smo u europi da nebi trebalo bit ničega ili se varam ?
i ako stvarno nema ničega tj.nikakvih davanja bih se odmah ispričao sveukupnom pučanstvu na ružnim komentarima te svojim debelim NE ulasku HR u europsku uniju ! ako ima raznih davanja prije navedenu opasku povlačim ;)
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Miljac » 16. 07. 2015. (14:36)

Pozdrav,
neću tvrditi kategorički ali mislim da ako kupiš novi motor u Italiju u trgovini (fizička osoba, dakle plaćaš odmah porez) da ti je potreban samo račun na tvoje ime. Možda će te u kapetaniji tražiti ovlašteni prijevod na HR radi upisa u plovidbenu.
Nema carine, nema trošarina, nema homologacije i sl. sr@**a, nema PDV-a... Drito u kapetaniju ili prvo na prijevod računa na HR.
Na granici ako policajci slučajno pitaju za motor samo pokaži račun radi dokaza vlasništva (da ga nisi negdje ukrao) iako sumnjam da će uopće pitati za potpuno novi motor.
Eventualno će pogledati u kutiju da ne švercaš nekoga unutra umjesto motora.

Ja bi ipak nazvao kapetaniju i zamolio preciznu informaciju oko prijevoda na HR.

Pozzzz
Avatar
Miljac
Member
 
Postovi: 495
Pridružen/a: 03. 12. 2013. (22:06)
Lokacija: Karlovac
Tip plovila: Elan T401L + Suzuki DF5

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 18. 07. 2015. (18:46)

Bi li moderator moga , naravno ako zna da mi objasni di je nesta post ???
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Degrassi » 19. 07. 2015. (13:28)

E, rastopia se od vrucine. Tako je to :) :)
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la lupis » 19. 07. 2015. (19:48)

joze.makarska1 je napisao/la:Bi li moderator moga , naravno ako zna da mi objasni di je nesta post ???



Ja znam ali ti neću reći...., a i nebitno..., nestao,...nestao....,idemo dalje...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.