Udesi na moru - 2015

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la lupis » 16. 07. 2015. (12:46)

Da osvježimo...

Jučer mi je neki moron prošao priko kavicala..., nije mi žao tih par metara konopa što je namotao na propelu hihihi.....
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la Trogiranin » 16. 07. 2015. (21:26)

Koje ti je boje bija konop ?
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la lupis » 17. 07. 2015. (09:08)

crni hehehehe....
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la teo_ribar » 17. 07. 2015. (09:28)

dal je bila propisna veličina kavicala?? zastavica???? :D
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la Pape » 18. 07. 2015. (10:36)

...i zastavica, i štapica i bljeskajuća lampica na vriju, i po kvadrata zlatnih listića s kojima se pisala registracija po kavicalu...borati Teo šta pitaš gluposti...znaš da je sve bilo...e
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la el passo » 18. 07. 2015. (17:12)

Opaa. Pape nam se vratio :D
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la Pape » 20. 07. 2015. (12:42)

...ol san di bija pa san se ima odaklen vratit?!...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la putnik » 20. 07. 2015. (14:16)

Još je i malo udesa. Vale krcate, 30% ih nema upaljeno sidreno svjetlo, hvala bogu usidreni na plovidbenom putu. Pecaju na sred vale, noć, upaljena svjetla za plovidbu. I tako...
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la teo_ribar » 20. 07. 2015. (14:21)

caro amico pa jebemu miša ti zi poreča pa napišeš pecaju :Other12: :Other9: :mrgreen:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la vladorad » 20. 07. 2015. (17:06)

takvi kao takvi pecaju...tako ja razumil
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la putnik » 20. 07. 2015. (18:20)

oni koji peškaju znaju koje svjetlo se pali kad peškaju :mrgreen:
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la Pape » 20. 07. 2015. (22:59)

...pa dok peškaju...pa svi znaju da ima svitla ko u priči...ko je u onome mraku moga išta peškat...moga si dikod štakog ovako naslipo napipat...i ništa više...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la STOJKO » 21. 07. 2015. (09:50)

Pape je u pravu to što prvo napipaš nego vidiš je kasnije i najslađe
Avatar
STOJKO
Senior Member
 
Postovi: 526
Pridružen/a: 12. 09. 2010. (23:29)
Lokacija: KRK
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: MERRY FISHER 585 + YAMAHA 100 4T

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la Hammerless » 23. 08. 2015. (14:43)

http://www.jutarnji.hr/crni-dan-na-hrva ... a/1403597/

CRNI DAN NA HRVATSKOJ OBALI Talijanski turist poginuo u sudaru gumenjaka, ronilac smrtno stradao kod Plavnika

Nacionalna središnjica za usklađivanje traganja i spašavanja na moru (MRCC Rijeka) danas je zaprimila dojave o dva smrtnim slučajevima u dvjema odvojenim nesrećama, slijedom čega su pokrenute koordinirane aktivnosti na plovnim područjima gdje su se dogodila stradavanja.

Lučka ispostava Mali Lošinj dojavila je danas, 22. kolovoza u 11.15 u Središnjicu o teškoj pomorskoj nesreći sa jednim smrtno stradalim i jednom ozlijeđenim stranim državljaninom nedaleko Maloga Lošinja, kamo su su djelatnici malološinjske Ispostave isplovili odmah po dojavi, kao i službenici Pomorske policije Rijeka. Zajedničkim očevidom i istražnim radnjama utvrđeno je da se nesreća dogodila danas oko 11.00 sati na poziciji 500 do 600 metara zapadno od rta Madona dok je skupina od pet gumenjaka glisirala na navedenoj poziciji, kada je u jednome trenutku došlo do sudara dva gumenjaka uslijed čega je jedan član posade U.U. (rođen 1947. godine), talijanski državljanin od zadobivenih ozljeda trenutno preminuo, dok je druga članica posade E.M. supruga poginulog, također talijanska državljanka zadobila tjelesne ozljede te je odmah po pristajanju na obalu medicinski zbrinuta od djelatnika Hitne medicinske pomoći. U okviru zajedničke istrage djelatnici Lučke ispostave Mali Lošinj i službenici Pomorske policije Rijeka prema iskazima svjedoka utvrdili su da su u sudaru sudjelovala dva gumenjaka, odnosno, pomorska nesreća dogodila se tijekom plovidbe na navedenoj poziciji kada je na gumenjak bez naziva, talijanske zastave, od 110 kW snage vanbrodskoga pogonskoga stroja kojim je upravljao I.A. (rođen 1952. godine), talijanski državljanin, ujedno i vlasnik plovila nasjeo drugi gumenjak naziva „Aramis GIO“, talijanske zastave, istovjetne pogonske snage, a kojim je upravljao A.S., također talijanski državljanin. Očevid na poziciji nesreće okončan je danas u 12.55 sati, a Lučka ispostava Mali Lošinj i Pomorska policija Rijeka nastavljaju sa provođenjem očevidnih i istražnih radnji u okviru utvrđivanja uzroka i odgovornosti u ovoj pomorskoj nesreći. Tijekom cijeloga dana nisu zabilježeni nepovoljni vremenski uvjeti koji su mogli utjecati na plovidbu na navedenome području, dok na poziciji sudara nema onečišćenja mora.

MRCC Rijeka slijedeću dojavu o nesreći na moru zaprimila je u 12.42 sati od djelatnika Županijskog dojavnog cetra 112 Rijeka o pokrenutoj akciji hitnoga medicinskoga transporta ozlijeđenoga ronioca, koji je stradao tijekom organiziranoga ronjenja u akvatoriju otoka Plavnika. S obzirom na ozbiljnost stanja u kojemu se ronilac nalazio koordiniran je hitan transport ribarskim brodom u Valbisku, otok Krk, kamo su pristali u 13.40 sati kada su stradaloga ronioca u daljnje postupanje preuzeli djelatnici Hitne medicinske pomoći Rijeka, no nažalost, nedugo potom ronilac je preminuo.

Očevidom koji je provela Pomorska policija ustanovljeno je da je ronilac F.W. (rođen1953. godine), njemački državljanin sudjelovao u organiziranom ronjenju uz obale otoka Plavnika kada mu je u jednome trenutku pozlilo iz za sada neutvrđenoga razloga. Ronjenje je organizirao ronilački klub iz Punta. Istražne radnje o ovoj ronilačkoj nesreći i dalje su u tijeku.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Dobrodošli na hrvatski moto-forum!
Avatar
Hammerless
Member
 
Postovi: 345
Pridružen/a: 25. 07. 2015. (10:59)
Lokacija: Mraclin
Lokacija: Mraclin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: U izgledu - Barracuda 590

Re: Udesi na moru - 2015

PostPostao/la Hammerless » 23. 08. 2015. (14:45)

http://www.jutarnji.hr/video--prizor-ko ... -/1403438/

PRIZOR KOJI ĆE RASPLAKATI SVAKOG MILIJUNAŠA Jahta vrijedna 11,2 milijuna dolara nestala u samo nekoliko minuta

Tužni prizori koji će rasplakati sve ljubitelje mora, plovidbe i neviđenog luksuza stigli su s grčkog otoka Mikonosa. Nautički portal Superyachts News objavio je fotografije havarije 32 metra duge jahte 'Aloha', koja je plovila pod američkom zastavom. Ovime je na dnu mora završilo 11,2 milijuna dolara na koliko je procijenjena ova raskošna ljepotica.

Četiri osobe koje su plovile na brodu imale su sreće jer nitko od njih nije ozlijeđen. No iako su svi su spašeni, nije im, razumljivo, baš bilo do slavlja.

Zasad neimenovani izvor medijima je rekao da je do potonuća došlo zbog kvara na električnim instalacijama. Lučka je kapetanija poduzela i sve mjere kako bi se spriječilo eventualno izlijevanje goriva te onečišćenje okolnog mora.

https://www.youtube.com/watch?v=aSScdPGlJgs
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Dobrodošli na hrvatski moto-forum!
Avatar
Hammerless
Member
 
Postovi: 345
Pridružen/a: 25. 07. 2015. (10:59)
Lokacija: Mraclin
Lokacija: Mraclin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: U izgledu - Barracuda 590

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.