Provjera vlasnika plovila online

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la maky » 10. 08. 2015. (23:34)

Jesi proba pod jakte 8-)
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la josme » 11. 08. 2015. (10:19)

..on je i tražio pod "jahte"...trebao je tražiti pod "kaić".. : Laughing3:
.. :thumbup: ja sam svoju "brodicu" odmah našao...
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la gym1307 » 11. 08. 2015. (17:10)

Mislim da ovo bude palo na ustavnom sudu, podatke tipa model, godiste itd da se vidi moze ali podaci o vlasnistvu ce morati ukolniti.
Recimo meni ako netko provali u stan ja cu reci da je to zbog mogucnosti provjere mojeg imovinskog stanja online, sta koga briga iam li ja brod od 100t eura. Porezna i ostale institucije moraju imati pristup podacima ali da je javno to ce mislim prvom prilikom pasti na sudu.
Naravno da nemam jahtu i nije me briga ali mislim da ovo nece dugo trajati.
Avatar
gym1307
Member
 
Postovi: 115
Pridružen/a: 02. 08. 2009. (12:14)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: rio 600 fish, Gumenjak ris scorpio 570f

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la pagus » 11. 08. 2015. (18:22)

gym1307 je napisao/la:Mislim da ovo bude palo na ustavnom sudu, podatke tipa model, godiste itd da se vidi moze ali podaci o vlasnistvu ce morati ukolniti.
Recimo meni ako netko provali u stan ja cu reci da je to zbog mogucnosti provjere mojeg imovinskog stanja online, sta koga briga iam li ja brod od 100t eura. Porezna i ostale institucije moraju imati pristup podacima ali da je javno to ce mislim prvom prilikom pasti na sudu.
Naravno da nemam jahtu i nije me briga ali mislim da ovo nece dugo trajati.

Neće pasti, to po Evropama postoji već odavno.


Osim toga, bilo tko može online na portalu provjeriti vlasništvo bilo koje nekretnine, pa i povijest upisa vlasništva, upisa i brisanja hipoteka itd. a to su već osjetljivije stvari od vlasništva kaića.

Evo ti kuharice:
Odeš na http://geoportal.dgu.hr/viewer/, nađeš na karti katastarsku česticu koja te zanima, zapišeš broj čestice i katastarsku općinu.
Onda otvoriš http://katastarigruntovnica.comze.com/preglednik_katastra.html upišeš katastarsku općinu i broj čestice - i dobiješ podatke o čestici.
Klikneš broj posjedovnog lista - vidiš tko je vlasnik čestice koja te zanima.
Ako te zanimaju detalji - možeš ih dobiti u online gruntovnici http://pia.uredjenazemlja.hr/public/lrextracts.jsp?action=publicLdbExtract.
Tu opet upišeš broj katastarske čestice i dobiješ Posjedovnicu, Vlastovnicu i Teretovnicu (hipoteke :mrgreen: )

Znam da se to nekome neće sviđati, ali tako stvari stoje.
Ali to ne znači da ti kao privatna osoba možeš negdje upisati moj OIB i dobiti popis sve moje imovine :o , pa je tako moja privatnost zaštićena. :lol:
Ili se ipak varam :?: slika

Malo sam otišao u off-topic, ali morao sam ! :thumbup:
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la Hammerless » 11. 08. 2015. (19:32)

gym1307 je napisao/la:ali mislim da ovo nece dugo trajati.


Sve ovisi budemo li se igrali demokracije na naš način, ili na način skandinavskih država.

Ako bude na naš, onda će to vjerojatno i pasti, ako bude princip skandinavaca, gdje se sve javno zna, onda će to opstati. Kakva je klima poreznika i ministra Lalovca, nebih se nadao previše u pobjedu "prava na privatnost"...

Što se tiče osobnih auta, imam već dugo na mobitelu aplikaciju "Auto Info", u koju se može unijeti registracija vozila i izbaci godište, marku, model i broj police osiguranja vozila. Nema osobnih podataka vlasnika, ali je to dobra stvar za slučaj da imaš prometnu nezgodu - odmah provjeriš je li drugo vozilo registrirano i osigurano, dobiješ broj police, pa je to lakše u slučaju ikakvih nedoumica ili ako taj drugi mulja i petlja, a zna da mu je auto neregan i neosiguran, a hoće se "dogovoriti". No to je program Hrvatske udruge osiguravatelja, ovo je pak od Ministarstva, što je bolja stvar, ipak država stoji iza toga.

pagus je napisao/la:
gym1307 je napisao/la:Znam da se to nekome neće sviđati, ali tako stvari stoje. Ali to ne znači da ti kao privatna osoba možeš negdje upisati moj OIB i dobiti popis sve moje imovine :o , pa je tako moja privatnost zaštićena.


Pa neće se sviđati kojekakvim Jozama i Primorcima i sličnim dobrotvorima koji koriste humanitarne organizacije kao svoj bankomat, lovu iz hrvatske humanitarne udruge drže na švicarskim računima, dužni nebuloznih 100+ milijuna kuna poreza i davanja, a glume velike face (a to i jesu, jer istodobno se malim ljudima uništava život zbog 500 kuna blokade ili se usred turističke sezone zatvaraju terase zbog 10 kuna razlike u kasi...). Broj onih koji sanjaju da budu tako "uspješni" poduzetnici je podugačak, i krajnje je vrijeme da se oštro stane na kraj svim tim jebivjetrima i lopinama.

Naravno, nešto imati nije jednako sa lopovlukom, iako to u hrvatskom slučaju predstavlja skoro pa pravilo, osobito ako govorimo o stvarno velikim novcima i velikim imovinama, ne o onima koji tu piskaraju po štovanom forumu. Pravi lovatori za to ipak nemaju "vremena".
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Dobrodošli na hrvatski moto-forum!
Avatar
Hammerless
Member
 
Postovi: 345
Pridružen/a: 25. 07. 2015. (10:59)
Lokacija: Mraclin
Lokacija: Mraclin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: U izgledu - Barracuda 590

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la gym1307 » 11. 08. 2015. (21:32)

U tome i je problem jer glavonje nemaju jahte na nasim tabelama. Malo gledam po moru, mnene za gumenjak od 5 m jebu da imam slova od 20 cm koja nemam doslovno di zaljepiti na gumi jer nema ali stvarno nema slobodne povrsine takve za zaljepiti a jahte na stranim regama od 30 m se vozaju sa registracijom od 5 cm visine, neke cak niti nemaju registarske oznake. Jebem ti takvog zakonodavca i tupu glavu koja pise zakone.
Tako je i sa ovim zakonom, moze li netko napisati tablicu mamiceve ili kerumove jahte da vidim dali je u registru? Stvarno me zanima...
Avatar
gym1307
Member
 
Postovi: 115
Pridružen/a: 02. 08. 2009. (12:14)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: rio 600 fish, Gumenjak ris scorpio 570f

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la Hammerless » 13. 08. 2015. (09:29)

gym1307 je napisao/la:U tome i je problem jer glavonje nemaju jahte na nasim tabelama. Malo gledam po moru, mnene za gumenjak od 5 m jebu da imam slova od 20 cm koja nemam doslovno di zaljepiti na gumi jer nema ali stvarno nema slobodne povrsine takve za zaljepiti a jahte na stranim regama od 30 m se vozaju sa registracijom od 5 cm visine, neke cak niti nemaju registarske oznake.


Problem je što ako jahta nije registrirana u Hrvatskoj, onda za nju vrijede pravila zemlje u kojoj je registrirana (uključivo veličine slova i sve ostale detalje), a Hrvatska se međunarodnim ugovorima obvezala poštovati legalnost tih registracija i standarda ukoliko su isti legalni i u zemlji iz koje potječu ili gdje su u njoj registrirani.

Ista stvar kao i sa autima - mi ne možemo određivati kakve će tablice imati npr. britansko vozilo, mi smo se samo obvezali poštovati njihov standard i zakon, te vozilo/plovilo koje je za njih legalno mora biti i za nas (npr. u Americi osobno vozilo čak ne mora imati prednju registarsku tablicu!, i mi to moramo prihvatiti kao legalno ako auto registriran u SAD-u dođe vozikati se po Hrvatskoj, ne može mu hrvatska policija naplatiti kaznu kao hrvatskom vozilu ako nema prednju tablicu).

Mi ne preispitujemo njih - da oni ne bi preispitivali naše kada dođu kod njih (npr. da naše kamione kada uđu u Veliku Britaniju ne bi kažnjavali jer naše reg.pločice nisu po britanskom standardu...). Kao što veličina registarskih tablica (osobito npr. za motocikle) nije ista u svim zemljama, tako nisu ni veličine slova, to propisuje njihov zakon i pravilnici, kao i kod nas. Drugim riječima, naš zakon je kriv za ta velika slova jer on tako propisuje, to je naš problem kojeg bi moramo riješiti sa onima koji te zakone i donose.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Dobrodošli na hrvatski moto-forum!
Avatar
Hammerless
Member
 
Postovi: 345
Pridružen/a: 25. 07. 2015. (10:59)
Lokacija: Mraclin
Lokacija: Mraclin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: U izgledu - Barracuda 590

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la gym1307 » 13. 08. 2015. (12:58)

Ma niti ne trebamo nista preispitivati nego gluplji vidi od pametnijeg i kopira, dakle ako moze cijela Eu imati slova registracije 5 cm sta nemogu nasi tupani kopirati nego izmisljaju svoja pravila. Na niti jednom plovili od 5-7 m i da nije profesijonalac nikad nisam vidio registracija kao nase, govorim za stane brodove a i po lucicama osatlih mediteranskih zemalja.
Dakle nemam nista protiv tudjih tablica nego se strogoca trenira na nasoj grbaci...
Avatar
gym1307
Member
 
Postovi: 115
Pridružen/a: 02. 08. 2009. (12:14)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: rio 600 fish, Gumenjak ris scorpio 570f

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la lupis » 13. 08. 2015. (13:05)

A kako objasnit onda da jahta od 15-20 metara nema zastavu...?Ni hrvatsku, ni stranu, a na sve to nema ni registraciju..., ako ih 10 nisam vidio takvih unazad 2 miseca....

Šta se tiće toga da su podaci plovila, a pogotovo nekretnina javni...., mi živimo na Balkanskom poluotoku, a ne na Skandinavskom..., kod nas caruje mito i korupcija, a ni zloupotreba nije nepoznati pojam....
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10370
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la Hammerless » 13. 08. 2015. (15:20)

gym1307 je napisao/la:Ma niti ne trebamo nista preispitivati nego gluplji vidi od pametnijeg i kopira, dakle ako moze cijela Eu imati slova registracije 5 cm sta nemogu nasi tupani kopirati nego izmisljaju svoja pravila. Na niti jednom plovili od 5-7 m i da nije profesijonalac nikad nisam vidio registracija kao nase, govorim za stane brodove a i po lucicama osatlih mediteranskih zemalja.
Dakle nemam nista protiv tudjih tablica nego se strogoca trenira na nasoj grbaci...


To je pravilo ponašanja, kao i izmišljanje tople vode, što bi vrla ekipa iz Sabora radila da usvoje zdrave i funkcionalne zakone izvana??

Njemački Bundestag, parlament najjače ekonomije u EU, zasjeda svakih 6 mjeseci par dana, usvoje zakon ili ga promijene ako treba, i razlaz (i nisu na državnoj sisi). U Hrvatistanu zasjeda 25 godina bez prekida i nikakve koristi.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Dobrodošli na hrvatski moto-forum!
Avatar
Hammerless
Member
 
Postovi: 345
Pridružen/a: 25. 07. 2015. (10:59)
Lokacija: Mraclin
Lokacija: Mraclin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: U izgledu - Barracuda 590

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la Hammerless » 13. 08. 2015. (15:41)

lupis je napisao/la:A kako objasnit onda da jahta od 15-20 metara nema zastavu...?Ni hrvatsku, ni stranu, a na sve to nema ni registraciju..., ako ih 10 nisam vidio takvih unazad 2 miseca...


Ako ne treba imati po kojekakvim zakonima svoje zemlje, mi to ne smijemo tražiti. Bitno je da ima legalne papire kada ga se kontrolira.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Dobrodošli na hrvatski moto-forum!
Avatar
Hammerless
Member
 
Postovi: 345
Pridružen/a: 25. 07. 2015. (10:59)
Lokacija: Mraclin
Lokacija: Mraclin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: U izgledu - Barracuda 590

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la Turcin » 13. 08. 2015. (16:24)

Znaci odem se prijavit u Nizozemsku i mogu prodavat travicu u Hr, jer je tamo legalno?

Sto se tice zastava jucer je ovdje bila jedrilica sa uredno postavljenom RH zastavom, a cim su isplovili su ju lagano skinuli i podigli srpsku od jedno 5 kvadrata :lol:
Tako da su ovi bez zastava jos i dobri...
Avatar
Turcin
Senior Member
 
Postovi: 898
Pridružen/a: 13. 11. 2008. (22:00)
Lokacija: Vis
Tip plovila: maestral 600

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la teo_ribar » 13. 08. 2015. (17:51)

Turcin je napisao/la:

Sto se tice zastava jucer je ovdje bila jedrilica sa uredno postavljenom RH zastavom, a cim su isplovili su ju lagano skinuli i podigli srpsku od jedno 5 kvadrata :lol:
Tako da su ovi bez zastava jos i dobri...

e za te je dobar potpis koji je ima Pape, ono sa zoljom ispod banka ;)
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la Hammerless » 13. 08. 2015. (20:29)

Turcin je napisao/la:Znaci odem se prijavit u Nizozemsku i mogu prodavat travicu u Hr, jer je tamo legalno?

Sto se tice zastava jucer je ovdje bila jedrilica sa uredno postavljenom RH zastavom, a cim su isplovili su ju lagano skinuli i podigli srpsku od jedno 5 kvadrata :lol: Tako da su ovi bez zastava jos i dobri...


Prodavanje travice ni tamo nije legalno, a ulazak u coffee shop unazad godine + dana je prekršaj i za sve strance. Travica strogo na određenim mjestima i u određenoj količini. Mada je najveća greška izjednačavati bilo čije zakone, jer svaka zemlja i dalje sama donosi svoje zakone, nema EU nikakve svoje zakone jer EU nije nikakva država.

Te čede su tog trena bili u prekršaju i u kaznenom djelu, slobodno kada to vidiš pozoveš policiju.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Dobrodošli na hrvatski moto-forum!
Avatar
Hammerless
Member
 
Postovi: 345
Pridružen/a: 25. 07. 2015. (10:59)
Lokacija: Mraclin
Lokacija: Mraclin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: U izgledu - Barracuda 590

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la lupis » 13. 08. 2015. (20:46)

Hammerless je napisao/la:
lupis je napisao/la:A kako objasnit onda da jahta od 15-20 metara nema zastavu...?Ni hrvatsku, ni stranu, a na sve to nema ni registraciju..., ako ih 10 nisam vidio takvih unazad 2 miseca...


Ako ne treba imati po kojekakvim zakonima svoje zemlje, mi to ne smijemo tražiti. Bitno je da ima legalne papire kada ga se kontrolira.


Znači kad odem u London mogu vozit desno...?
Na stranu postojanje međunarodnih pravila i konvencija ponašanja na moru....., to ti neću ni objašnjavati dok ne kupiš barem splav...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10370
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.