Provjera vlasnika plovila online

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la cady » 29. 06. 2014. (20:59)

Isto sam šlampav,i dogodi se da sam izgubio vozačku,drugom prilikom osobnu.
Otišao na odjel občine,i pogledom u računalo, u najkračem vremenu dobio, uz malu nadoknadu,traženu dokumentaciju.
Ja u tome vidim samo pozitivno.
Avatar
cady
Senior Member
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 25. 05. 2011. (09:15)
Lokacija: brežice - slo
Tip plovila: Zora 590 ven - Yamaha 25ks 4t

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la zore70 » 29. 06. 2014. (22:26)

labrax je napisao/la:koja stoka; protiv toga se može ici jednostavnom tuzbom upravnom sudu..stoka uhljebljena funkionerska...


Za sada ću bit malo strpljiv,poznam puno ljudi u pomorskoj policiji pa uvik prođen lišo,ali neću to pustit tek tako.

Samo svaki put kad odeš po tim birkoratskim bužama to je izgubljen dan ,minimalno taj ako si dobro proša :(

A d aje neka kazna ili ovrha ,nađu te u sekundi,nema da se sakriješ ni u najdubljoj rupi :lol:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la cady » 30. 06. 2014. (07:40)

zore70 je napisao/la:
labrax je napisao/la:koja stoka; protiv toga se može ici jednostavnom tuzbom upravnom sudu..stoka uhljebljena funkionerska...


Za sada ću bit malo strpljiv,poznam puno ljudi u pomorskoj policiji pa uvik prođen lišo,ali neću to pustit tek tako.

Samo svaki put kad odeš po tim birkoratskim bužama to je izgubljen dan ,minimalno taj ako si dobro proša :(

A d aje neka kazna ili ovrha ,nađu te u sekundi,nema da se sakriješ ni u najdubljoj rupi :lol:


Zato neki ne žele kompjuterizaciju,da te lako natežu i dobiju sa strane nešto u đep,kao, ala smo se namučili tražeči vaš predmet.
Moraš uzet par dana dopusta da središ nešto,što je u par min gotovo. Kao šta kaže zore,kad si nešta dužan,odmah te nađu.
Isti slučaj sada u Gunji. Sve je u banani.
Avatar
cady
Senior Member
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 25. 05. 2011. (09:15)
Lokacija: brežice - slo
Tip plovila: Zora 590 ven - Yamaha 25ks 4t

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la sans-ego » 30. 06. 2014. (16:51)

cady je napisao/la:Se slažete, da bi spisak i dokumentacija brodica,konačno moralo biti u računalu? Sigurno da ima u tome više nego dovoljno pozitivnog. :thumbup:
Samo neznam,možda sam naivan,zašto to nebi nekom bilo dobro? :o



Mislm da bez transparentnog drustva smo fondo vrlo brzo. Jer muljaze i lov u blatu jednostavno vise stete nego se ima koristi.
Eto. Ako slucajno netko sazna a znam da ima 100% ..radim nesto puno i jednostavno nemam vremena to sad traziti. Smjer je netko ministarstvo prometa i veza i..ali gdje je to zakopano ..bo.
slika
Avatar
sans-ego
Senior Member
 
Postovi: 974
Pridružen/a: 27. 09. 2011. (12:46)
Lokacija: Otok Susak Sansego
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Lobster u dogradnji

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la Pape » 30. 06. 2014. (21:39)

...ovo šta Zore kaže za voditelja brodice je istina...bija zagubija svoju , međutim ima san negdi spremljenu onu prvu prvcijatu...i da nije bilo nje...ne bi ni mene našli....

...previše je tu bilo nereda svih ovih godina da sad da imaju najbolje ljude tamo i da rade u tri smjene...ne bi tako lako sve ispravili...nova ekipa na kapetaniji...priča san i nekidan ovde...momci brzi, rade svoj posal i nevjerovatno ljubazni i žele pomoć riješit tvoj "problem"...samo molin boga da i ostanu takovi i ne pretvore se u ostatak Hr. administracije...traljavo, bezvoljno, nemaju pojma koji kuac uopće rade i mrzovoljno, i toliko se iskeze i reže sa pinom na ustima šta si im uopće pokuca na vrata i reka dobar dan....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la som » 30. 06. 2014. (22:02)

Ne vidim di je problem pa pomorska policija ima sve podatke o registracijama i o vlasnicima. Neki dan su bili kod mene na brodu i čovik je već ima otvorenu stranicu na laptopu sa svi podacima o meni i brodu a da nije ništa pita. Znači podaci postoje samo je stvar ko ima pristup istima.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2971
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la sans-ego » 02. 07. 2014. (12:04)

Uglavnom izgleda da se sve svodi na podnosenje pismenog zahtijeva kapetaniji koji se mora odobriti u svrhu doznavanja stavke vlasnistva doticnog plovila te se po pravnom lijeku moze zaliti dragom Bogu ukoliko se odluci protupravno te i opcija da se zahtijev moze i odbiti.

A za online ce se valjda cekati da se dodijeli neki natjecaj nekoj tvrtki koja ce posteno naplatiti aplikaciju poreskim obveznicima jedno 150 x nego sto to zapravo kosta, te ce takav projekt trajati jedno 2-3 godine.

Eto. Viva mare. :thumbdown:
slika
Avatar
sans-ego
Senior Member
 
Postovi: 974
Pridružen/a: 27. 09. 2011. (12:46)
Lokacija: Otok Susak Sansego
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Lobster u dogradnji

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la pagus » 02. 07. 2014. (21:53)

Online uvid u evidenciju dobit ćemo čim 20. stoljeće (nije greška - 20. a ne 21. stoljeće :crazy: ) stigne k nama. :Angry47:
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la zore70 » 08. 07. 2014. (19:48)

Evo obeća san podilit novosti sa forumašima u vezi izgubljenih dozvola.

Uglavnom,današnji ponovljeni posjet lučkj kapetaniji Split,točnije protokolu..jer tamo se triba javit je opet rezultira relativno nikakvim uspjehom.

Ljubazni gospodin tamo mi je nakon mog objašnjenja fino pojasnija stanje stvari i uma naše birokracije.

U splitskoj kapetaniji jako dugo vrimena više od 1500 ljudi traži izradu novih dozvola za voditelja brodice,iz raznih razloga..nije ni bitno sad..

Oni njima pa ni meni praktično ne mogu pomoć :o :shock: zašto..evidencija o položenim ispitima je vođena ručno do dana današnjega i nemoguće je naći mene,Antu,Matu,X-a..

Zašto..jer je arhiva dislocirana i nikome s e od njih ne ide tražit,tj nisu plaćeni za arhivarsko-arheološke aktivnosti :o ..zato je i bilo toliko makinacija sa izdavanjima dozvola-moje osobno mišljenje

Koliko sam shvatija nije ni počelo digitaliziranje,znači načekat ćemo se dok trava naraste..

Na moje pitanje šta mi je činit dalje nije bilo odgovora osim...kupite 40 kn taksenih marki,20 kn uplatit na blagajnu gotovine,dvi slike i predat zahtjev.

Rješenje,tj dobivanje nove dozvole NIJE MOGUĆE do daljnjega..dakle ne 15-20 dana već mjereno beskonačnim..ali eto prida si nešto pa čekaj

Kao ministarstvo prometa,pomorstva itd..nema rješenje za taj problem..ima bit da ima fali neki sa toljagom da ove niže rangirane natira da kopaju po knjigama

Moje pitanje..kako s a polocijom na moru..odgovor san dobija..nikako,ne smijete upravljat plovilom bez dozvole,to je kažnjivo..

Dakle,za koji dan odoh sa slikama,kunama i taksenim pa ćemo valjda jedne godine i dočekat dozvolu,a možda i ne.

Ostaje dopis ministarstvu nakon nekog vrimena kao opcija.
som je napisao/la:Ne vidim di je problem pa pomorska policija ima sve podatke o registracijama i o vlasnicima. Neki dan su bili kod mene na brodu i čovik je već ima otvorenu stranicu na laptopu sa svi podacima o meni i brodu a da nije ništa pita. Znači podaci postoje samo je stvar ko ima pristup istima.


E sad Some na ovu tvoju..provjereno iz prve ruke jer sigurno će još nekog dopast slično.

U razgovoru sa 3 zapovjednika većih policijskih plovila dozna sam da ne postoji mogućnost ulaska u podatke o registracijama plovila kao ni u popis ljudi koji su položili za voditelja brodice jer nisu nigdi digitalizirani,niti oni mogu to provjerit pozivom kapetanijama ka šta je to moguće kod cestovnih vozila.
Oni se snalaze tako da uđu u podatke porezne uprave i policije pa te procjene prema tome,prema podacima o prijašnjim pregledima i sl.

Ako kod sebe nemaš plovidbenu dozvolu ili dozvolu voditelja brodice onda pišu kaznu za neimanje tih dokumenata a onda se ti pereš dalje kod sudca.
Potvrda sa protokola kapetanije o predanom zahtjevu za novu dozvolu može proći kod pomorske policije jer većina zapovjednika zna za ovu problematiku,tako su mi rekli policajci.

I provjereno,ista je frka u većini kapetanija,na žalost to su desetljećima očito bila legla malverzacija svim i svačim,čast izuzecima.

Na kraju savjet svima..fotokopirajte svoje dozvole voditelja i eventualno plovidbene od broda,spremite negdi na sigurno doma,prilikom nestanka istih imate dokaz za rješavanje problema ;)
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la porer » 08. 07. 2014. (20:53)

Iz pouzdanog i provjerenog izvora doznao sam da upisom reg. broja plovila u laptop na brodu policajac ima uvid u sve podatke vlasnika i broda. To podrazumijeva sve plaćene ili neplaćene dadžbine broda a isto tako i dozvolu za upravljanje plovilom, Jedino nisam siguran za ribolovnu, to mislim da nije obuhvaćeno. E sad, je li to ovdje eksperimentalno (ne bi bilo prvi put) ili je kod vas zataškano i nije stavljeno u upotrebu, ko će ga znati?
To je na moru, policijska strana. Na kopnu, u kapetaniji, e tamo je tiha jeza. Točno kako si opisao. Vjerojatno se radi o dva paralelna sustava kakvi su samo u nas mogući.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la golum » 08. 07. 2014. (21:00)

porer je napisao/la:Iz pouzdanog i provjerenog izvora doznao sam da upisom reg. broja plovila u laptop na brodu policajac ima uvid u sve podatke vlasnika i broda. To podrazumijeva sve plaćene ili neplaćene dadžbine broda a isto tako i dozvolu za upravljanje plovilom

Slažem se sa Porerom kada sam registrirao plovilo tražili su me na uvid dozvolu za upravljanje plovilom.
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la Pape » 08. 07. 2014. (21:15)

...Zore stalno "visi" po policijskim brodima od istre pa do dubrovnika, ne virujen da baš ima krive informacije, a iz prve ruke...i ovo šta je prinija nama ovde virujen i uvjeren sam da je apasalutno točno...

...drugi par postola je sad da ovo šta je ovde napisa i nama prinija u dobroj namjeri...može se i sa "one strane" krivo protumačit pa da dobije po 3,14čki, radi odavanja nekakvih informacija ovde javno...šta mi obični smrtnici možda ne bi tribali znat kako oni rade i šta...

...uglavnom meni je rečeno pošto se dozvole (ribolovne) kupuju online...pa i raznorazni svi PŠRD-ovi ili kako već kupuju isto online...i da ti je dosta osobna iskaznica na moru šta se tiće toga za utvrđivanje indentiteta...i mogu provjerit online jel je imaš ili nemaš...ovo ostalo za sada, dok se ne uvjerin u suprotno osobno, virovat ću ŽorŽu...a za kapetaniju potvrđujen iz vlastita iskustva...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la zore70 » 08. 07. 2014. (21:55)

Porer, očito ne živimo u istoj državi ;)
Šta nebi bilo prvi put na žalost..

Pape,ovo i nije neka tajna,desetljećima s e zna kako to većinom funkcionira samo ima bit da mnogima paše..
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la labrax » 08. 07. 2014. (22:24)

zore70 je napisao/la:Rješenje,tj dobivanje nove dozvole NIJE MOGUĆE do daljnjega..dakle ne 15-20 dana već mjereno beskonačnim..


po meni presuda Upravnog suda moze zamijeniti dokument (ovdi dozvolu) kojeg nije izdala upravna vlast recimo u ovakvim slucajevima nesposobnosti...
Avatar
labrax
Old Senior Member
 
Postovi: 2039
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (09:16)
Lokacija: Zadar

Re: Provjera vlasnika plovila online

PostPostao/la Mladen Miletić » 08. 07. 2014. (22:25)

slika
Mladen
mldnmltc@gmail.com
099 3 20 40 20
Avatar
Mladen Miletić
Member
 
Postovi: 311
Pridružen/a: 02. 01. 2011. (12:28)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Yamaha 340, Yamaha 5

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.