Spiritualnim načinom ?

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Spiritualnim načinom ?

PostPostao/la Strici » 08. 01. 2009. (16:54)

Kad sam trebao sigurno uloviti ribu, uglavnom određene vrste, ja sam se koristio drugim načinom. Ne opterečava ničim nikoga, a bilo je uvjek pouzdano. :)


slika


slika
Avatar
Strici
Senior Member
 
Postovi: 915
Pridružen/a: 13. 06. 2008. (05:14)
Lokacija: Wien
Tip plovila: Westerly 31 Kech Volvo MD2B, Leisure 17 KK

Re: Spiritualnim načinom ?

PostPostao/la Gaso » 08. 01. 2009. (20:10)

Šta imaš to bajalice(bioenergia i to) :lol: :lol: :lol: :lol:
Šta misliš da bi ja to probao na ekranu sondera ionako ništa pametnog inače ne pokazuje :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Spiritualnim načinom ?

PostPostao/la pero » 08. 01. 2009. (20:16)

Strici je napisao/la:Kad sam trebao sigurno uloviti ribu, uglavnom određene vrste, ja sam se koristio drugim načinom. Ne opterečava ničim nikoga, a bilo je uvjek pouzdano. :)

Strici,
A jebi.., sad tek vidim naslov teme,a moracemo i to probat :lol: sve manje je ribe :(
Avatar
pero
Senior Member
 
Postovi: 969
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: Spiritualnim načinom ?

PostPostao/la Strici » 08. 01. 2009. (22:20)

Ima tome dosta godina, jedan stariji dosta zagonetni gospodin, imao je kuću na Silbi, ali je mislim bio iz Zagreba, vrlo učen, Skender Saša ? tako nekako se zvao, ili su ga nazivali. Između ostalog baratao je viskom, s mora bi došao uvjek sa dobrim ulovom, i onda kad drugi nisu. Ja sam uvjek volio biti uz starije iskusne ljude, uvjek sam upijao njihovo znanje. Imao sam tada na raspolaganju jak brod, a on mali krševan. Rekao je par puta da čemo poči ribati, ali ja to nisam uzimao za ozbiljno.
Jednom je jednostavno došao i rekao "idemo". Ješke sam imao uvjek, ako ne crva, onda pidoča.
Iz glavne lučice, one na istoku smo s gornje strane ušli u Silbanski kanal, (između Premude i Silbe).
On uopče nije gledao neke sinjale ili obalu, on je nešto muljao sa jednim viskom, ja malo mislio da je udaren, ali sam ga previše cijenio da bih šta pokazao. Ali je on pokazivao, i ubrzo nas doveo na poziciju, pa smo bacili kanjčanice, onako bez sidra, šta se meni ne sviđa, ali smo u nu digli četri velika arbuna. Ja bi nastavio, ali je on tražio da idemo dalje. I tako smo sa njegovim bajanjem s tim viskom stali na 3 ili 4 pozicije. Pitao je koliko nas ima i kad smo ulovili 12 riba, sve krasni arbuni, prekinuo je ribolov i tražio da se vratimo. Za njega nismo ulovili ribu, jer nije htio.
Eto pa onda da si probam objasniti.
Ja sam mnogo kasnije u zimi, kad za "gluposti" imam više vremena nabavio literaturu jer šta god idem raditi, ako neznam, podučim se, počeo sam sa viskom. I kod mene reagira, i kad sam se udubio, toliko me to dojmilo da sam se prestrašio svega i ostavio se "vražjeg" posla.
Sada probam pokoji puta i tako mala čuda se uvjek pokazuju.
Ni to bez vraga
Inače ja sam na taj način, (koncentracijom i pitajuči visak) prije nekoliko godina našao poziciju arbuna, i dosta ih ulovio. Iako im je mriještenje poodavno prošlo, ovi se još nisu povukli u dublje; početak ljeta. Kad sam ih čistio, skoro sam od muke plakao. Svaki drugi je bio ikraš ili mlječnjak. Otada više nikada nisam do duboko u ljeto lovio arbune, a kad bi u ljeto i došao, oni bi več bili na sigurnom. :) A poziciju nisam nikom htio otkriti, iako su me godinama pratili :lol:
Avatar
Strici
Senior Member
 
Postovi: 915
Pridružen/a: 13. 06. 2008. (05:14)
Lokacija: Wien
Tip plovila: Westerly 31 Kech Volvo MD2B, Leisure 17 KK

Re: Spiritualnim načinom ?

PostPostao/la riberer » 08. 01. 2009. (22:51)

Strici je napisao/la: Za njega nismo ulovili ribu, jer nije htio.

Ajajajaj,aj, Strici! ;)

To i je bitno kod pravih bioenergetičara, nikad ne koriste svoju "moć" za stjecanje osobne koristi ... samo za pomaganje bližnjemu.
Što kod tebe nije bio slučaj ... :D
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7111
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Spiritualnim načinom ?

PostPostao/la Strici » 08. 01. 2009. (23:06)

Ne tada, ali prije par godina sam šogoru otkrio falingu i onda je ciljano išao na kontrolu. Danas ima pejsmeker, ili kako se zove ona naprava za ritam srca.
Avatar
Strici
Senior Member
 
Postovi: 915
Pridružen/a: 13. 06. 2008. (05:14)
Lokacija: Wien
Tip plovila: Westerly 31 Kech Volvo MD2B, Leisure 17 KK

Re: Spiritualnim načinom ?

PostPostao/la riberer » 08. 01. 2009. (23:18)

Svaka čast za šogora Strici, no ja sam mislio na ovo:

Strici je napisao/la: A poziciju nisam nikom htio otkriti, iako su me godinama pratili :lol:


... slika slika slika
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7111
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18


Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.