Lowrance Mark-5x DSI

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Lowrance Mark-5x DSI

PostPostao/la valko » 18. 05. 2011. (12:21)

Nije to meni samome palo na pamet. Prije nekog vremena čitao sam neke strane forume i kritike structure (down) scana i naletio na ovakva iskustva. Ne mogu se točno sjetiti gdje je to bilo ali mislim da su neki testirali structure scan i furuno fcv-620 negdje u Americi. Uglavnom, priča se je svodila na ovo što sam napisao. Za razliku od Ellite i Mark serija, HDS-ovi imaju i običan sonder te je moguće podijeliti ekran i gledati i down (structure) scan i "obični" sonder prikaz te uspoređivati (i naučiti prepoznavati i ribe na dowscan prikazu).
Bilo bi dobro i i sam bi volio da nisam u pravu. Ellite DSI je puno jeftiniji od HDS-a i meni je također interesantan ali ako mu je ovo mana onda ona nije baš zanemariva (pored nemogućnosti prikazivanja većih dubina). Uglavnom, ako se nitko u međuvremenu ne javi, imam provjerenu informaciju da će neki uvaženi članovi foruma ubrzo testirati HDS5 sa structure i downscanom (koji je isti kao i kod Mark i Ellite serije) pa će, uvjeren sam, prenijeti svoja iskustva :D :thumbup:
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Lowrance Mark-5x DSI

PostPostao/la punta » 26. 05. 2011. (22:27)

Zar niko nema ovaj fishfinder,da is prve ruke napise nesto o tome??
Avatar
punta
New Entry
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 23. 10. 2009. (10:05)
Lokacija: istra,rovinj

Re: Lowrance Mark-5x DSI

PostPostao/la valko » 27. 05. 2011. (07:36)

Bio sam neki dan u dućanu i pričao malo s prodavačem. Dao mi je i neke prospekte. Uglavnom oni tvrde da se riba da raspoznati. Da je prikaz malo drugačiji ali kad se navikneš da još bolje možeš primijetiti ribu nego na klasičnom sonderu (da je vidi i u travi i slično...). Ne znam, stvarno bi trebao netko s iskustvom u živo...
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Lowrance Mark-5x DSI

PostPostao/la punta » 27. 05. 2011. (11:20)

Ma meni je stvarno cudno ako jedna takva firma to nije rjesila na adekvatni nacin..jos ako nema alarma za ribu trebalo bi cjelo vrijeme samo u ekran gledati..
Avatar
punta
New Entry
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 23. 10. 2009. (10:05)
Lokacija: istra,rovinj

Re: Lowrance Mark-5x DSI

PostPostao/la volta » 27. 05. 2011. (22:30)

punta je napisao/la:Ma meni je stvarno cudno ako jedna takva firma to nije rjesila na adekvatni nacin..jos ako nema alarma za ribu trebalo bi cjelo vrijeme samo u ekran gledati..

Punta potpuno se slažem s tobom! Valjda Lowrance s ovim (NOVIM) modelom nije iša u rikverc po pitanju kvalitete i mogućnosti!?!
Avatar
volta
Member
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 27. 12. 2009. (23:09)
Lokacija: Trogir
Tip plovila: VEN-590

Re: Lowrance Mark-5x DSI

PostPostao/la punta » 28. 05. 2011. (14:41)

Nadam se.a nista,cekamo neki izvjestaj iz prve ruke.Mada bi volio imat vise informacija da konacno donesem neku odluku i kupim neki fishfinder.
Avatar
punta
New Entry
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 23. 10. 2009. (10:05)
Lokacija: istra,rovinj

Re: Lowrance Mark-5x DSI

PostPostao/la lara » 26. 06. 2012. (21:44)

Da malo obnovim temu, ima li tko novih iskustava s ovim sonderom, pogotovu u smislu prepoznavanja ribe ili lignji?
Avatar
lara
New Entry
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 27. 02. 2011. (10:30)
Lokacija: Opatija
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Učka 4,10

Re: Lowrance Mark-5x DSI

PostPostao/la izmedic » 11. 10. 2013. (21:42)

I meni je dsi 5 zapeo za oko.
Danas sam bio u motomarine u Trstu i pitam prodavača za cijenu, a on me odgovora od kupnje i nagovara na elite 5.
Napisao mi je cijene na papirić za elit 5 sa sondom 485e i za hds 5 sa sondom 639e, + karte centralnog mediterana za 217e.
Čak me uspio zbuniti u svom uvjeravanju pa mi nije zapisao cijenu onoga po što sam došao a to je 5 dsi.
Govorio je kako je to samo za jezera i da se u moru slabo vidi te da ima puno smetnji, ali je ipak rekao da su ga kupila dva ronioca iz
Trsta i da su zadovoljni. :crazy:
Dali netko ima malo više iskustva sa dsi tehnologijom, pošto je dosta vremena prošlo od zadnjeg posta da malo obnovim temu.
Avatar
izmedic
Member
 
Postovi: 245
Pridružen/a: 04. 02. 2011. (17:54)
Lokacija: Umag
Lokacija: Umag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: pg 550

Re: Lowrance Mark-5x DSI

PostPostao/la valko » 21. 11. 2013. (11:05)

Evo, malo su mi promakli postovi iz ove teme ali možda još mogu nekome pomoć. Uglavnom moja iskustva su sljedeća. Svoje dileme s početka teme riješio sam na način da sam uzeo HDS 7 sa structurescanom. Ploter i broadband sonder su odlični i tu nemam nikakvih zamjerki (njih najviše i koristim). Što se tiče structure i down scana i oni dobro rade samo je to takva tehnologija koja je upotrebljiva samo na manjim dubinama, recimo do 30-tak m, a teoretski pokazuje nešto i dublje (sve do 50m). Što se tiče ribe i raspoznavanja dna, to je lakše na običnom sonderu. Vjerujem da je DSI tehnologija korisnija možda za ronioce kojima i ne treba neka velika dubina, a s ovim mogu stvarno dobiti trodimenzionalni izgled dna. Za moju svrhu (panula, jigging, dubinska kanćenica) je DSI malo upotrebljiv, tim više što se u mom načinu korištenja javlja jedna mana koja i nije toliko vezana za sam DSI. Naime, iako imam ekran veličine 7 incha, da bih s krme vidio ono što me zanima nema mi smisla da dijelim ekran na 3 dijela već maksimalno na 2. Budući bez plotera i običnog sondera (jer mi radi na svim dubinama) ne mogu, DSI ne stignem ni gledati. Volio bih da sam ga mogao malo i više istestirati na ovim dubinama do 30-tak metara ali način upotrebe mi jednostavno ne dopušta. Za ove moje potrebe (a i vaše ako su slične) smatram da je bolje uložiti novac u što kvalitetniji broadband sonder i ploter nego u structure i down scan. Uglavnom, ne bih nikad išao na uređaje koji imaju samo DSI tehnologiju. Sve u svemu, Izmedic, mislim da te je prodavač u Trstu dobro savjetovao!
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Lowrance Mark-5x DSI

PostPostao/la izmedic » 21. 11. 2013. (21:00)

Mislim da ću poslušat tvoj savjet, a za sad će stari sonder bit dovoljan.
Avatar
izmedic
Member
 
Postovi: 245
Pridružen/a: 04. 02. 2011. (17:54)
Lokacija: Umag
Lokacija: Umag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: pg 550

Re: Lowrance Mark-5x DSI

PostPostao/la zrinkoosk » 27. 12. 2013. (09:43)

Ja imam navedeni ff i jako sam zadovoljan!!! Koristim ga na rijeci koja je mutnija od mora i jezera i snalazim se jako dobro,istina trebalo mi je puno puno igranja dok sam "sve" pohvatao ali ono sto je vama bitno,ako ja vidim ribu na rijeci,gdje mi pijesak jako smeta jer ga voda nanosi do te granice da m cijeli ekran bude doslovce crn,e onda mislim da na moru ili jezeru bih nasao i plankton!!! Uglavnom moj ulov se podigao za nekih 300% kako sam presao sa garmina na lowrance,cakje garmin bio skuplji u boji ali pisti na svaki mjehur iza grane koja je u vodenom toku!!! Dok ovaj sasvim lijepo nacrta herbarij i iza njega lukove koji znace ribu!!
Avatar
zrinkoosk
New Entry
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 09. 04. 2013. (20:48)
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: camac

Re: Lowrance Mark-5x DSI

PostPostao/la golum » 27. 12. 2013. (13:08)

Dok ovaj sasvim lijepo nacrta herbarij i iza njega lukove koji znace ribu!!

Kakvi lukovi :shock: :?:
Ne razumijem šta ti ne pokaziva ikonu ribe?
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Prethodna

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.