Forward looking sonari

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Forward looking sonari

PostPostao/la raptor » 12. 10. 2008. (18:06)

Evo niko ne spominje ove sonare a ja imam model star 3 godine i prezadovoljan istim.Imam model Interphase Outlook .
Njime mogu vidjeti ča se zbiva ispod i daleko ispred broda.Inaće sam taj model bija kupija radi kalavanja parangala po rubovima koje ovim uređajem jednostavno vidjet.Mišljenja sam da bi isti bija odličan za panulaše mada sam ne panulajem osim na lignje a i to rijetko."Mana" im je cijena te je značajna.Ja san bija na sajmu nautike da zanj 7200 kn i on je u crno-bjeloj tehnici a isti u boji
je onda košta oko 17000kn stime da je ima još neke meni nepotrebne funkcije.Malo sam kopa po netu i naša stranicu pa koga zanima.....pozdrav
http://www.metris.hr/interphase/sonari/
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: Forward looking sonari

PostPostao/la al bundy » 12. 10. 2008. (18:36)

raptor je napisao/la:Imam model Interphase Outlook .


A da nije to model Outlook Express :mrgreen:
slika
Avatar
al bundy
New Entry
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (17:19)

Re: Forward looking sonari

PostPostao/la Gaso » 12. 10. 2008. (18:39)

E raptore, ti si mi u ovo vrijeme za kompjuteru kad bi trabao vadit lignje :D :D :D

Mislim, da ti je to dobro za parangale kako si spomenuo, a za panulo svejedno je previše riskantno iz direkno na uzvis, siguran sam da bi odmah zakačili i nije ni toliko bitno, jer ako na običnom vertikalnom sonaru vidimo stjeno, još imamo najmanje 60m panule iza sebe, pa imamo dosta vremena da odreagiramo kako treba, je se mi nalazimo ispred sa sonarom.
Ali svejedno nije pametno it direktno na brak, stjeno, itd..., nego je puno sigurnije it po krivuljama konstantne dubine i sa olovom čuvarom - najboljim sonarom povremeno dodirivat dno.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700


Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.