Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la Nino » 05. 08. 2010. (19:14)

Koju sondu si dobija u kompletu?
Piscare necesare est
Avatar
Nino
Member
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 27. 02. 2009. (13:50)
Lokacija: SPLIT

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la Nino » 05. 08. 2010. (19:17)

J..i ga, sad vidin da pise...sa krmenim sondama...
Triba bolje citat ubuduce. :oops:
Imat ces dosta smetnji ako je stavis po krmi
Priko koga si narucija to sve?
Piscare necesare est
Avatar
Nino
Member
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 27. 02. 2009. (13:50)
Lokacija: SPLIT

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la amiklic1 » 05. 08. 2010. (22:24)

Evo, od ovog sam naručio:
http://stores.ebay.com/WheelMark

Račun 180 US$, dostava besplatna, plus mi TNT oderao cca 950 Kn davanja.

problem je bio šta je dostava navedena kao 0,00 Eur, a to našoj vrloj državi ne paše, nego je carinskim zakonom propisano da ako dostava iznosi 0,00 ide na procjenu po tarifama dostave koje oni imaju u katalogu (a znamo koliko cijene ddostave mogu biti različite, pa onda misli po kojima oni računaju).

Na tu njihovu procjenu se udara PDV (ispalio sam kad su mi rekli da će udarit PDV na nešto što realno i stvarno, po računu iznosi 0,00 !!!!!!!!).

Bilo bi bolje da mi je čovik stavio neku cijenu dostave, pa je odmah priznaju, recimo da je na računu 150 US$ uređaj i 30US$ dostava, onda ide PDV samo na cijeli iznos (plaća se i na uređaj i na dostavu).

Ako kome treba pomoć, samo pitajte.
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la ezeneral » 09. 08. 2010. (09:32)

amiklic,
Nisi napiso kakvo je očitavanje dubine u ( m ili ft ). Namjeravam kupiti taj uređaja ali će mi to presudit o eventualnoj kupovini u americi
Avatar
ezeneral
New Entry
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 16. 03. 2009. (08:47)
Lokacija: zagreb

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la amiklic1 » 09. 08. 2010. (10:30)

ma sve živo možeš podešavat, nema frke, pa tako i metre i stope ako treba....

na svim ekranima možeš birat šta ćeš stavit, pomicat sve prikaze di ti paše, smanjivat i povećavat...

na ff imam postavljenu dubinu, brzinu, napon baterije, kurs do cilja i trenutni kurs plovila.

na gps imam brzinu, napon, poziciju, kurs do cilja i kurs plovila.

ima hrpa stvari za podesit', stvarno. A sve se radi jako jednostavno, ja već skužio sve šta mi treba ;) , većinu stvari prebacujem bez gledanja ako treba (npr. ff > GPS, tri tipke)

a imaš i HR jezik u izborniku.

ove priče da će Lowrance izbacit' HR jezik su smiješne...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la ezeneral » 12. 08. 2010. (12:12)

amiklic,

hvala na infou to je uvjek bila nepoznanica, mislim da ću ga naručit po prijatelju iz amerike
Avatar
ezeneral
New Entry
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 16. 03. 2009. (08:47)
Lokacija: zagreb

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la ezeneral » 12. 08. 2010. (12:12)

amiklic,

hvala na infou to je uvjek bila nepoznanica, mislim da ću ga naručit po prijatelju iz amerike
Avatar
ezeneral
New Entry
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 16. 03. 2009. (08:47)
Lokacija: zagreb

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la tramontana » 12. 08. 2010. (20:34)

amiklic1 je napisao/la:Račun 180 US$, dostava besplatna

Oprosti, ma koji si to uređaj uzeo za 180 $?
Na toj stranici su svi HDS-5 po 600-700 $?
Avatar
tramontana
Moderator
 
Postovi: 2612
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:42)
Lokacija: Volosko
Tip plovila: MAESTRAL 6,70, kabina, natkabina i TORPEDO 24

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la karamba » 15. 08. 2010. (19:00)

a dali prolazi ona fora da se sonder pošalje iz US kao poklon pa nema carine (od žene brat je vani)?
mene taj internet ne leži baš osim ovo beljazganje po forumu , pa dali mi možete sugerirati neki furuno sonder s sondom od 1kW i nekakvu stranicu di se to može pogledati ? Poželjno bi bilo da je i GPS u njemu ali nije nužno?
Ovo što sam ja gledao samo sonda dođe preko 500$ , dali je to to ili može negdi i jeftinije?
boje mi nisu bitne ako je cjena znatno manja.
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la karamba » 16. 08. 2010. (17:32)

karamba je napisao/la:a dali prolazi ona fora da se sonder pošalje iz US kao poklon pa nema carine (od žene brat je vani)?
mene taj internet ne leži baš osim ovo beljazganje po forumu , pa dali mi možete sugerirati neki furuno sonder s sondom od 1kW i nekakvu stranicu di se to može pogledati ? Poželjno bi bilo da je i GPS u njemu ali nije nužno?
Ovo što sam ja gledao samo sonda dođe preko 500$ , dali je to to ili može negdi i jeftinije?
boje mi nisu bitne ako je cjena znatno manja.

nema odgovora :(
ne kužim ,tj. barem ja nevidim neku razliku ! Evo primjera za jedan furuno koji prima sondu od 1kW s gps-om http://nautic-shop.cvs.hr/item_details.php?id=1202
evo u hr što sam našao i vani u US http://www.furunousa.com/Products/Produ ... ter+Combos
pa ja baš i nevidim neku cjenovnu razliku , znači razlika je 1200kn što je zanemarivo jer bi poštarine i pdv došle barem trostruko od te razlike. Sad mi nije jasno jel ja dobro ne tražim ili u čemu je fora?, po meni nema neke razlike vani i tu ! :roll: ???
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la Gaso » 16. 08. 2010. (19:48)

Ti gledaš na furuno stranici, a tamo je preporučena cjena isto je i kod ostalih marki, dok prodavači malo se odreku svojoj marži pa snize cjenu.
Recimo:
http://www.boatersland.com/gp7000f.html

Možda je i opcija da uzmeš nekdje u europi i izbjegneš carinu i PDV, a jedan ti posudi adresu, pa u prvoj prilici dođeš po njega.
U engleskoj,irskoj su cjene skoro jednake ko u USA.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la karamba » 16. 08. 2010. (21:10)

hvala ! :thumbup:
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la daj0909 » 20. 09. 2010. (19:45)

lucullus je napisao/la:-koja je razlika između 83/200 kHz i 50/200 kHz sondi koje se nude u pakiranjima lowrance hds uređaja?
-vride li uopće šta te sonde koje se nude u pakiranjima budući da se može kupit uređaj i bez sonde?
-koja je vaša preporuka sonde razumne cijene za HDS uređaje?


daj odgovorite čoviku
ja isto mislin kupit hds7 od lowrence-a priko e-baya, pa sam nisan pametan za šta da se odlučin 50/200 ili 83/200khz i dali se može imat sve u jednon?! :think:
ima li ko tamo???
postoje tri vrste ljudi; mrtvi, živi, i oni koji plove.....
Avatar
daj0909
New Entry
 
Postovi: 43
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:59)
Lokacija: vis noj lipji škoj na svitu

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la amiklic1 » 21. 09. 2010. (09:53)

Evo ovde malo detalja, al' na eng.:
http://www.lowrance.com.au/en-au/Suppor ... cer-Guide/

Uglavnom, kod odabira sonde koje najbolje paše tvojim potrebama, tribaš razmotrit tri stvari: frekvenciju, kut pod kojim radi i vrstu montaže.

Većina sondi danas koristi univerzalnu frekvenciju od 200 kHz (ili 192), koja pruža najbolju definiciju u određivanju "ciljeva" i strukture dna. 50 i 83 kHz prodiru puno dublje u vodu, ali pokazuju manje detalja.

Šta se tiče tvog odabira između ove dvije opcije, sam Lowrance je objavio da je sonda 83 kHz dobra za uporabu do 300m dubine (900 stopa), a za sve dublje od toga treba koristit 50 kHz.

Ljudi koji ih koriste kažu da jedo 30-50m dubine 83 kHz super, ispod toga počinje polako gubit' sposobnost prikaza simbola ribe (prikazuje, al' veličinu ne određuje baš pouzdano itd.)

Kod mene je 83/200 i nemam nikakvih zamjerki. Koristio sam je za ribolov od 10 do 70m dubine bez problema, doslovno prikaže najlon 0,35 ispod broda. Još je moja montirana unutar broda (mislim stavit sondu kroz trup pa nisam htio ništa bušit i vidat' bezveze) pa je sigurno došlo i do nekih gubitaka.

Uglavnom, di ona prikaže ribu, tu se i nalazi ;-)
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la daj0909 » 07. 10. 2010. (20:48)

amiklic1 vidi ovi komentar na kupovinu gps-a u americi na drugon forumu. sta ti govoriš na ovi komentar kako tebi radi gps na WAAS ili na EGNOS ?????? :Angry53: :Cool34:


Re: Fishfinderi/GPS ploteri
Postao/la Hum dana 09.11.2008 22:19 :

Da. Zasigurno pri kupnji uređaja iz USA treba biti oprezan u mnogim stvarima. U principu, sigurnije je kupiti opremu proizvođača koji rade opremu za veće brodove, jer svaki od takvih proizvođača nudi internacionalnu garanciju što nije slučaj sa potrošačkim klasama uređaja. Osim toga, ozbiljniju opremu (Raymarine, Furuno, JRC, Simrad.....) može kupiti netko tko će možda proći Atlantik. Sad zamisli da ostane bez satelitske GPS korekcije zato što mu uređaj ne podržava EGNOS, a podržava WAAS. To sa EGNOS-om je kod Raymarine-a svojedobno bio generalni problem, koji je otklonjen novom verzijom software-a. Tada i uređaji iz Europe nisu mogli prepoznati EGNOS signal zbog toga što su EGNOS sateliti imali drugačiji identifikacijski broj nego je to Raymarine imao u memoriji. Neki proizvođači su ovo predvidjeli pa su u svoj software uključili sve identifikacijske brojeve za recimo EGNOS satelit (ako se pozicija primi na području Europe/dijela Afrike) koji nisu identifikacijski brojevi GPS satelita. Znači sve ostalo je EGNOS ako je pozicija primljena u Europi ili je sve ostalo WAAS ako je pozicija primljena na području S. Amerike......
Primjerice dosta charter tvrtki koristi Raymarine. Isto tako, dosta ima charter tvrtki koje recimo u jednom djelu godine rade po Karibima i kad sezona završi sve svoje brodove transportiraju recimo na Jadran ili negdje u Mediteran i opet rade. Uređaji instalirani na takvim brodovima moraju imati sve raspoložive jedinice, sve moguće satelitske korekcije, što više prevedenih software-a, tehničku podršku, servis.....

Kod potrošačkih uređaja bitno je znati da kupac sigurno ostaje bez:

- praktički garancije. Uređaj će sigurno imati godinu dana garancije, ali za transport uređaja pod jamstvom je odgovoran kupac. Svi uređaji u RH koja opet prema EU dolaze sa dvije godine garancije,
- kod nekih marki uređaj neće imati SI jedinice,
- uređaj iz USA neće vjerojatno imati hrvatski (ako je to bitno),
- uređaj neće imati prijevod,
- uređaj neće biti kompatibilan sa EMI/RFI standardima EU što kupcu nije bitno, ali za proizvođača (i EU) je ovaj uređaj ilegalan jer je prodan u Europi, a da nije prošao mnoge dodatne kvalitete kontrole koje su nužne za izdavanje CE i nekih drugih certifikata,
- ukoliko je uređaj i plotter vrlo vjerojatno je da se može dogoditi ono o čemu je Saltarello govorio. Bazna karta će biti ona američka dok europske neće biti ili ce biti očajna odnosno veoma aproksimirana,
- dosta puta u softwareu uređaja neće se moći namjestiti vrijeme (odstupanje od GMT-a) za nijednu europsku vremensku zonu....

ima još toga ali ovo su neke bitnije stvari. Uglavnom potrebno je biti oprezan i uvijek prije pitati. Prema ovim smjernicama možete recimo znati što pitati
postoje tri vrste ljudi; mrtvi, živi, i oni koji plove.....
Avatar
daj0909
New Entry
 
Postovi: 43
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:59)
Lokacija: vis noj lipji škoj na svitu

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.