Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la đirandula » 09. 03. 2011. (12:58)

Primjer: dobio san na poklon iz USA jedan dobar dalekozor Fujinon 7 x 50, stvarno je super stvar, tamo je plaćen 100$ a isti takav kod nas vidio san košta 2800 kn ili 550$, pa sad gledaj...
Inače san pobornik kupujmo hrvatsko ali ko šta kaže Amiklić te stvari nisu kod nas proizvedene i isto je di kupio samo ćemo zjbt ovog nekog našeg uvoznika koji na nama masno zarađuje... a nismo ni mi svi majmuni bez pameti...


Amiklić imaš li kakvih iskustava sa ovin shoot throuhg hull sondama, do koje dubine imaju dobar signal...
Avatar
đirandula
Senior Member
 
Postovi: 575
Pridružen/a: 01. 03. 2011. (18:04)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Grašo 19 - Vetus M 4.17 ( 42 ks)

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la macan » 09. 03. 2011. (12:59)

đirandula je napisao/la:ta sonda se zove krmena sonda i namjenjena je za vanjsku stranu broda i tako postiže najbolje rezultate...


1. svaka sonda X je odredjena svojim unutrasnjim karakteristikama (snagom i brojem keramickih elemenata)
2. svaka sonda X, moze biti unutrasnja, kroz trup, vanjska (to je cisto mehanickougradbeno rjesenje s obzirom na polozaj propele na brodu, sonda mora biti ispred propele i ovisno o zelji vlasnika/kupca)

ovo o cemu pricate je cisto ugradbeni problem
npr
ako imas Z nogu ili vandbrodski motor, mozes staviti sondu na krmeno zrcalo
naravno da je u tom slucaju jednostavnije montirati krmenu sondu, tako je tvornicki napravljena :D , ali mozes i bilokojudrugu uz odredjene adaptacije/dodatke

i obratno
krmenu sondu mozes staviti kao unutrasnju (istina, cisto tehnicki, bilo bi ju malo teze staviti kroz trup :lol: )

airmar radi i najkvalitetnije (naravno i najskuplje) sonde kao unutrasnje, znaci da nije bitno
iz Zenice vratio se ja
Avatar
macan
Member
 
Postovi: 352
Pridružen/a: 05. 11. 2009. (09:02)
Lokacija: slavonski brod - kvarner
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fjord 25

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la valko » 09. 03. 2011. (13:55)

Amiklic,

Ako Đirandula kupi shoot-thru-hull sonde možete se nać na po kanala pa gledat kome se bolje vidi teniska loptica (i koliko) :D

Inače i ja virujen da tu ne bi trebalo bit problema s rupama na dnu (imam ih i ja barem 4). Kad se sve dobro silikonira i zavida ne može more nigdi. Ipak ako nije velika razlika rađe ne bih bušio. Ovo kad je sve iznutra je lakše za održavat (ako se pokvari ili sutra ako hoću stavit nešto drugo, ne treba ni pituravat, ništa ne viri...). Veći mi se problem čini sutra tu istu rupu začepit ako mislin stavljat šta drugo... , a možda čak ni to nije problem; ostaviš sve tako i probiješ i još jednu rupu. Neće čovik to minjat baš svaki dan, a neće ni brod (a ni mi) trajat vječno. :)
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la valko » 09. 03. 2011. (14:11)

đirandula je napisao/la:Primjer: dobio san na poklon iz USA jedan dobar dalekozor Fujinon 7 x 50, stvarno je super stvar, tamo je plaćen 100$ a isti takav kod nas vidio san košta 2800 kn ili 550$, pa sad gledaj...
Inače san pobornik kupujmo hrvatsko ali ko šta kaže Amiklić te stvari nisu kod nas proizvedene i isto je di kupio samo ćemo zjbt ovog nekog našeg uvoznika koji na nama masno zarađuje... a nismo ni mi svi majmuni bez pameti...


Amiklić imaš li kakvih iskustava sa ovin shoot throuhg hull sondama, do koje dubine imaju dobar signal...


Mislin da kvaliteta signala kod shoot thru hull sondi ovisi najviše o kvaliteti plastike broda i da će biti različita za različite brodove i mista na brodu. Što je plastika kompaktnija (nema mjehurića i nečistoća) i (vjerojatno) tanja to bi signal trebao biti bolji. Drugim riječima, čini mi se da se to svodi na to da ne znaš dok ne probaš. Iz mog nelošeg iskustva s najobičnijom krmenom sondom zalijepljenom na dno broda, zaključujem da rezultat ne može biti previše loš. Mislim da može biti samo manje dobar. Ipak, vrlo bih volio vidjeti koliko je to manje dobar :think:
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la đirandula » 09. 03. 2011. (15:05)

valko je napisao/la:Amiklic,

Ako Đirandula kupi shoot-thru-hull sonde možete se nać na po kanala pa gledat kome se bolje vidi teniska loptica (i koliko) :D

Inače i ja virujen da tu ne bi trebalo bit problema s rupama na dnu (imam ih i ja barem 4). Kad se sve dobro silikonira i zavida ne može more nigdi. Ipak ako nije velika razlika rađe ne bih bušio. Ovo kad je sve iznutra je lakše za održavat (ako se pokvari ili sutra ako hoću stavit nešto drugo, ne treba ni pituravat, ništa ne viri...). Veći mi se problem čini sutra tu istu rupu začepit ako mislin stavljat šta drugo... , a možda čak ni to nije problem; ostaviš sve tako i probiješ i još jednu rupu. Neće čovik to minjat baš svaki dan, a neće ni brod (a ni mi) trajat vječno. :)



Može i još ću ponit domaćega vina i štagod za u suvo ali sve to tamo na kraju lita jer mi brod dolazi tamo krajen šestoga miseca pa dok sve to stavin i ukomponiran, bit je da sada vidin šta mi triba i šta mi je bolje jer iman vrimena dovoljno...
Ovo sa bušenjen mi nije baš dobra ideja zbog svih ovih razloga koje si naveo i još jedan, u moru svašta pliva tako kod nas na ušću Cetine ima grana, konopa svakakvog otpada koji ovi uzvodno bacaju i dosta puta san vozeći pasaru po korentu i po noći udrija u neku granu i zamisli sad da udren sa ton sondon throug hull i u vožnji ne vidin da je skinuta, vežen se i oden doma i ujutro brod potonija... ajme meni... kako sad razmišljam jedino mi u obzir dolazi ova shoot through hull sonda...
Avatar
đirandula
Senior Member
 
Postovi: 575
Pridružen/a: 01. 03. 2011. (18:04)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Grašo 19 - Vetus M 4.17 ( 42 ks)

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la amiklic1 » 09. 03. 2011. (16:56)

Evo ti moja sonda, nema tu šta zapet. Kod mene je unutra kristal pod kutem od 12 stupnjeva, a van trupa viri samo 5mm.

http://www.pyacht.com/airmar-b60-transducer.htm
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la valko » 10. 03. 2011. (09:59)

amiklic1 je napisao/la:Evo ti moja sonda, nema tu šta zapet. Kod mene je unutra kristal pod kutem od 12 stupnjeva, a van trupa viri samo 5mm.

http://www.pyacht.com/airmar-b60-transducer.htm


Ovo je ludilo sonda! Nije plastična i ne strši ništa - savršeno. One što inače prikazuju dosta strše. Ovakvu bih možda i ja montirao na brod. S druge strane LSS sonda je ionako plića, jedino što mi se čini da je ona ipak plastična?...

Volio bi vidit kako će se to sve skupa ugradit. Amiklic, bi li se moga javit kad budeš sondu ugrađiva? Usput, ako ti triba šta "dat ruke", ja bi bio dobrovoljac :)
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la valko » 10. 03. 2011. (10:03)

Đirandula,

Čini mi se da ne postoje shoot-thru-hull sonde za Structure scan? Možda je zato ovaj iz dućana govorio da se može zalipit i krmena...
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la amiklic1 » 10. 03. 2011. (12:35)

Ima za structure scan i brončana, to je skroz novo, al' mislin da nema potrebe to stavljat'.

triba vidit i razliku cijene. čekaj..... :roll: :roll: :roll:

Evo, kod nas je THSSD-TF cca 3000 Kn, vani je cca 2500 (sve uklj. do vrata) . To je plastična.

Brončana je, pak, druga priča.
kod nas je 6000 Kn, a vani (opet sve uklj. do vrata) je 4500 Kn.

kako kod nas možeš dobit i neki popust, može se znači i isplatit kupit kod nas, ovisno o popustu (obično 10-ak %).

jedini problem mi je da je brončana Structure Scan sonda dosta visoka, nije plitna kao plastična, pa ću zato ić na plastičnu.
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la valko » 10. 03. 2011. (13:43)

amiklic1 je napisao/la:Ima za structure scan i brončana, to je skroz novo, al' mislin da nema potrebe to stavljat'.

triba vidit i razliku cijene. čekaj..... :roll: :roll: :roll:

Evo, kod nas je THSSD-TF cca 3000 Kn, vani je cca 2500 (sve uklj. do vrata) . To je plastična.

Brončana je, pak, druga priča.
kod nas je 6000 Kn, a vani (opet sve uklj. do vrata) je 4500 Kn.

kako kod nas možeš dobit i neki popust, može se znači i isplatit kupit kod nas, ovisno o popustu (obično 10-ak %).

jedini problem mi je da je brončana Structure Scan sonda dosta visoka, nije plitna kao plastična, pa ću zato ić na plastičnu.


Nema šta sve si provjerio i sa svime se slažem (u međuvremenu sam i sam gledao)... Mislim da ću i ja na kraju uzeti tu tvoju kombinaciju :)
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la đirandula » 10. 03. 2011. (14:33)

valko je napisao/la:Đirandula,

Čini mi se da ne postoje shoot-thru-hull sonde za Structure scan? Možda je zato ovaj iz dućana govorio da se može zalipit i krmena...



Kupija san novi brod i ostalo mi je nešto love za dobar combo GPS/ fishfinder, trenutno me ne zanima structure scan jer san kratak, za početak ćemo ovako a posli ako ne bude dobro nešto ćemo prominit...
I dale bi molio nekoga ko ima shoot through hull sondu da mi se javi da znan je li to valja... molim...
Avatar
đirandula
Senior Member
 
Postovi: 575
Pridružen/a: 01. 03. 2011. (18:04)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Grašo 19 - Vetus M 4.17 ( 42 ks)

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la valko » 11. 03. 2011. (08:42)

amiklic1 je napisao/la:5. Sve bazne karte su jadne do krajnosti. U HDS-u imaš dvi bazne. Prva je Lowrance, druga Navionics, i obe su loše. MORAŠ imat kartu dodatno ako želiš navigat s tim uređajem.


Amiklic,

Čitao sam malo starije postove i našao ovaj tvoj odgovor. Na sadašnjem ploteru (SEIWA Millennium 7) imam C-map sustav. Imao sam karticu za sjeverni jadran pa sam za nekih 900 kn kupio i za južni jer je ona bazna bila vrlo "približna". Je li to slučaj i kod HDS-a? Dakle, ako naručim uređaj iz Amerike hoću li morati kupovati i dodatnu precizniju kartu za Jadran? Da li to ovi naši uključuju kad prodaju HDS u Hrvatskoj? Negdje sam pročitao da karta košta oko 1900 kn...

Pozdrav i hvala na odgovorima!
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la Rafter » 11. 03. 2011. (13:45)

kupovina i instalacija karata za plotere nema veze sa mjestom kupovine , amerika ili bilo gdje da kupiš uređaj u njega se ubacuju karte koje se na standardiziranim medijima odnosno memorijskim karticama.. u slučaju HDS-a to je SD kartica koju ubacuješ u utore na uređaju.. to su iste one kartice koje se koriste u fotoaparatima i raznim kamerama pa i u većini mobitela samo u mobitel ide najčešće microSD kartica... uglavnom da skratim..karte kupljene kod nas, u americi,njemačkoj,italiji nalaze se na SD karticama, karte koje se mogu kupiti kod nas a koje podržava HDS su također na SD kartici i to NAVIONICS Platinum, platinum+ i mislim Gold.. cijena NAAVIONICS platinum+ karte za cijeli jadran je ako se ne varam 1599kn s PDV-om :wave: :thumbup:
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la amiklic1 » 11. 03. 2011. (14:11)

Eto, sve si odgovorio. Hvala u moje ime!
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Ima li itko iskustva sa kupovinom fishfindera u Americi

PostPostao/la Rafter » 11. 03. 2011. (14:39)

valko je napisao/la:
amiklic1 je napisao/la:5. Sve bazne karte su jadne do krajnosti. U HDS-u imaš dvi bazne. Prva je Lowrance, druga Navionics, i obe su loše. MORAŠ imat kartu dodatno ako želiš navigat s tim uređajem.


Amiklic,

Čitao sam malo starije postove i našao ovaj tvoj odgovor. Na sadašnjem ploteru (SEIWA Millennium 7) imam C-map sustav. Imao sam karticu za sjeverni jadran pa sam za nekih 900 kn kupio i za južni jer je ona bazna bila vrlo "približna". Je li to slučaj i kod HDS-a? Dakle, ako naručim uređaj iz Amerike hoću li morati kupovati i dodatnu precizniju kartu za Jadran? Da li to ovi naši uključuju kad prodaju HDS u Hrvatskoj? Negdje sam pročitao da karta košta oko 1900 kn...

Pozdrav i hvala na odgovorima!


koliko ja znam uređaji kupljeni u hrvatskoj imaju samo baznu kartu a nemaju detaljne koje kao što sam naveo za jadran moraš kupiti posebno :wave:
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.