Low, Medium, High i High Wide sonda

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Crncevic » 21. 03. 2019. (10:04)

Panbo je napisao/la:
cu viditi rezultate i usporediti 1KW sondu sa 3 KW sondom, CM599LHW
Tu bi onda HW trebo biti dosta jaci ?


Ta sonda je zvir. Vidjet ces nesto skroz drugo. Ja govorim za LH jer san to proba. Tu je problem sto je to usko, ali crveni puno. Koje je sirine HW dio te sonde?


HW je konstatno 25 stupnjeva

U mom drugom postu imas tu sondu SS sa airmarove stranice sa kutevima i podrucjem pokrivanja. Uzeo sam je jer je billa 900 eura plus postarina i carina, za novu sondu

CM599LHW
Low & High Wide Frequency
• Low—28 kHz to 60 kHz
23° to 9° port-starboard
11° to 5° fore-aft beamwidth
Maximum depth 10000 ft
• High—150 kHz to 250 kHz
25° constant beamwidth
Maximum depth 500 ft
• 132 kHz of total bandwidth from one
transducer

Bit ce uparena sa Simrad S5100 i Simrad Nss12 Evo 3 ( ako prije ne izide Evo 4 )

lp
Avatar
Crncevic
New Entry
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 30. 11. 2017. (15:39)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Crncevic » 21. 03. 2019. (10:32)

Panbo je napisao/la:
Primjetio sam da na dubini npr. od 100 metara jig od 120 grama vidim na low frekvenciji, low chirp dok na high chirp ne vidim jig kako pada.


Za 200 KHz sa tako sirokim snopom dubina od 100m postaje vec dubina, gubi se detekcijski domet. To je ok. Ta sonda bi sa svojim kutom mogla biti u negdje do te dubine ok. Mozda eto nešto i manje. Nisam probava pa ne znam to.


Jos jedno pitanje, High frekvencije su ok 150 do 250, dali one isto imaju snop fiksan od 25 stupnjeva ili je snop od 25 stupnjeva samo onda kad koristim postavku High Chirp ?

lp
Avatar
Crncevic
New Entry
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 30. 11. 2017. (15:39)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Forani » 21. 03. 2019. (12:06)

Bravo,bravo,super korisni detalji i vrhunska tema..Ipak me jos muci taj gain i posto si reka u razgovoru da ti je na auto ,postavkama,dali si proba dignut gain..Ovo pitam iz razloga ovog!Ja s 600w chirp gt51 garmin sondom,medium85hz 135hz isto ne vidim jig tako duboko na 100m ,dok ne podesim TGV pojacam malo boju i dignem gain na 95% otprilike,i eto mog inchikua 130g na ekranu kako tone do samog da,pa do samog vrha nazad i to bas solidno..Naravno uz dno ako je ribe to mi gain spoji u oblak sto mi i nije problem dok god vidim sta se desava s jigom i di je!!Naravno da s vise wata pretpostavljam da bi treba manje gaina i bolje bi odvajalo tu ribu uz dno,naravno ovisno o tipu sonde,kutu,frekvencije,ka sta Panbo govori..
Avatar
Forani
Member
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 03. 11. 2014. (13:08)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Korculanska Pasara s spojlerom,Vetus M417 42

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Forani » 21. 03. 2019. (12:18)

Nekako me skaklja radoznalost da bi i taj HW pokaza jig na 100m,al mozda s puno vise suma nego Low..Al nije mu to i namjena vec trazenje jeske, srdele u srednjem sloju tune luceva itd...Vidija sam da ameri cak kupuju samo HW chirp za te njihove big game lovine a jos imaju po vise sonda ,i ukljuceno po 3 uredaja kojoma prate razlicite situacije i dubine..Valjda je cilj namistit postavke na svakom uredaju i sta manje gubit vremena na prckanju po uređaju, a sta vise bit uz opremu i u ribolovu.Naravno sve to zato sto imaju velike brodove..
Meni je sad fokus na sondi B175LM 1kw ili B265 LH ..Bilo bi lipo da se tema razvije pa mi amateri naucimo nesto...
Avatar
Forani
Member
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 03. 11. 2014. (13:08)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Korculanska Pasara s spojlerom,Vetus M417 42

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Panbo » 22. 03. 2019. (08:07)

Jos jedno pitanje, High frekvencije su ok 150 do 250, dali one isto imaju snop fiksan od 25 stupnjeva ili je snop od 25 stupnjeva samo onda kad koristim postavku High Chirp ?


Sve frekvencije u tom HF bandu kod te sonde imaju kut od 25°.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Panbo » 22. 03. 2019. (08:27)

Forani je napisao/la:Bravo,bravo,super korisni detalji i vrhunska tema..Ipak me jos muci taj gain i posto si reka u razgovoru da ti je na auto ,postavkama,dali si proba dignut gain..Ovo pitam iz razloga ovog!Ja s 600w chirp gt51 garmin sondom,medium85hz 135hz isto ne vidim jig tako duboko na 100m ,dok ne podesim TGV pojacam malo boju i dignem gain na 95% otprilike,i eto mog inchikua 130g na ekranu kako tone do samog da,pa do samog vrha nazad i to bas solidno..Naravno uz dno ako je ribe to mi gain spoji u oblak sto mi i nije problem dok god vidim sta se desava s jigom i di je!.


Forani, tema je zaista dobra i volija bi vise ovakvih tema i postova. Vidis, jednom mi je jedan clan bas ovog foruma rekao da je šteta šta ima malo ili ništa postova o elektronici koja zahtijeva veću platežnu moć. Čovik nije ništa tija pitat da ne bi ispa snob. Ova oprema ovdje spomenuta, vec ulazi u ipak dosta skupu. Meni je to posal, pa san tu u nacelu van konkurencije, ali zelim reci da sigurno ima ljudi koji bi mozda i ulozili u nesto vise ali se boje jer ne znaju koliko tako nesto uopće moze (ili ne moze) poboljsati njihov rezultat. Osim toga preko ovakvih postova mogu se sigurno izvuci neke korisne poveznice za vlastitu primjenu. Isto tako je fantasticno sta kolega Crncevic ovo objavljuje jer kako ovoga u nacelu nema kod nas zato i bižimo na američke forume ne bi li našli neke korisne informacije, a to ipak nije skroz ovdje primjenjivo.

Meni se isto cini da bi i ta sonda mogla mozda pokipit taj jig na 100m, ali ipak za sada stoji da ne moze zajedno sa tim Simradom. Ucinilo mi se da je on reka da je nalozija gain do kraja. Procitat cu jos jednom. Uglavnom, tema je za svaku pohvalu.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Panbo » 22. 03. 2019. (08:33)

Moras jos uzet u obzir da ti radis u medium bandu. To se onda moze i razumjeti. Medium band je dobar kompromis izneđu dometa i rezolucije, te koliko san dosad uspija vidit, to ovdje poprilicno dobro radi.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Crncevic » 22. 03. 2019. (10:44)

Panbo je napisao/la:
Meni se isto cini da bi i ta sonda mogla mozda pokipit taj jig na 100m, ali ipak za sada stoji da ne moze zajedno sa tim Simradom. Ucinilo mi se da je on reka da je nalozija gain do kraja. Procitat cu jos jednom. Uglavnom, tema je za svaku pohvalu.


Gain drzim na Auto + 1 ili auto ili auto - 1
U 5 mjesecu ce biti vise pokusaja i testova

Kad sam i sam trazio kad sam kupovo sondu, jako malo ili nista nisam naso na nasim foruima, tome potaknut, pricajuci s Kolegom Foraniem, sam odlucio i otvoriti ovu temu i dati joj zivota i sadrzaja pa cemo vidit kako ce se razvjati, bilo bi super kad bi se jos nekolicina forumasa ukljucilo, svi stjecemo nova iskustva i saznanja djeljeci saznanja.
Avatar
Crncevic
New Entry
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 30. 11. 2017. (15:39)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Panbo » 22. 03. 2019. (16:56)

Naravno, nova praktična saznanja su sigurno dobrodošla uvijek i svakome. Ja primjerice niti jedan sonder (radi se pretezito o profesionali) ne drzim nista na "Auto", bas ništa. Sve manualno stimam. Tako rade i gotovo svi plivaricari.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Panbo » 22. 03. 2019. (20:24)

Mozes probati sa manualnim namještanjem, ali mora bi u tom NSS-u imati i "Ping Speed". To ti po deafaultu stoji na "max". Ja bi to proba smanjit za jedno trecinu do polovicu. To bi moglo usporit brzinu slike, ali bi tribalo bolje crtat. Isto, bi moga smanjit brzinu slike za jedno kvarat.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Forani » 23. 03. 2019. (22:29)

Panbo je napisao/la:Moras jos uzet u obzir da ti radis u medium bandu. To se onda moze i razumjeti. Medium band je dobar kompromis izneđu dometa i rezolucije, te koliko san dosad uspija vidit, to ovdje poprilicno dobro radi.

Da ja sam bas to,opcenite kupio informacije na truhull forumu i ovdi od tebe sta se postavka i stimanja, sam nesto uspio upamtit i to si me spasio i mogu rec da sam tek tad poceo ,nalazit ribu kako treba!!!
Da taj medium chirp je zanimljiv ,i ja sam u planiranju sto uzet sljedece od 1kw,jedno je sigurno bit ce isto dvofrekventna chirp..Dail LHW ili samo LH ili LM jos cu vidit .Cilj je pojacat detalj na vecim dubinama uz dno a nebi tija previse izgubit na sirini snopa..to vecim znaci od 90m pa 200m ako zatreba jer mi ova gt51th solidno pokriva sve ispod pa i bokun preko 100m al uvik moze bolje..
Avatar
Forani
Member
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 03. 11. 2014. (13:08)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Korculanska Pasara s spojlerom,Vetus M417 42

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Forani » 23. 03. 2019. (22:33)

Crncevic je napisao/la:
Panbo je napisao/la:
Meni se isto cini da bi i ta sonda mogla mozda pokipit taj jig na 100m, ali ipak za sada stoji da ne moze zajedno sa tim Simradom. Ucinilo mi se da je on reka da je nalozija gain do kraja. Procitat cu jos jednom. Uglavnom, tema je za svaku pohvalu.


Gain drzim na Auto + 1 ili auto ili auto - 1
U 5 mjesecu ce biti vise pokusaja i testova

Kad sam i sam trazio kad sam kupovo sondu, jako malo ili nista nisam naso na nasim foruima, tome potaknut, pricajuci s Kolegom Foraniem, sam odlucio i otvoriti ovu temu i dati joj zivota i sadrzaja pa cemo vidit kako ce se razvjati, bilo bi super kad bi se jos nekolicina forumasa ukljucilo, svi stjecemo nova iskustva i saznanja djeljeci saznanja.

Ma da kolega svaka cast na temi i pomoga si i meni s informacijama..I ja se nadam da ce se jos ukljucit forumasa s iskustvima s raznom opremon...
Avatar
Forani
Member
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 03. 11. 2014. (13:08)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Korculanska Pasara s spojlerom,Vetus M417 42

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Crncevic » 24. 03. 2019. (00:01)

Panbo je napisao/la:Mozes probati sa manualnim namještanjem, ali mora bi u tom NSS-u imati i "Ping Speed". To ti po deafaultu stoji na "max". Ja bi to proba smanjit za jedno trecinu do polovicu. To bi moglo usporit brzinu slike, ali bi tribalo bolje crtat. Isto, bi moga smanjit brzinu slike za jedno kvarat.



ping speed mi stoji na normal, mogu ga pojacati za 3 ili 5 puta i smanjiti upola i jos jednom koliko mi je u sjecanju
mogu ga i smanjiti i pojacati malo sam se bio igro s tom opcijom ali ne prvise

Sto se gaina tice, vecinom je na auto i onda pojacavam i smanjivam auto +- poigram se i tu bez auto postavke
Avatar
Crncevic
New Entry
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 30. 11. 2017. (15:39)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Crncevic » 24. 03. 2019. (00:17)

evo par slika sto sam naso po mobitelu

prva slika

gornji je High Chirp donja Low Chirp
ne znam postavke koje su bile ali ova slika je sa samog pocetka tako da mislim sve na auto da je bilo
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Crncevic
New Entry
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 30. 11. 2017. (15:39)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Crncevic » 24. 03. 2019. (00:26)

slike s moba high chirp

uniti pisu malo 1 malo 2 jer sam nesto bio probavo
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Crncevic
New Entry
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 30. 11. 2017. (15:39)
Lokacija: Dubrovnik

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.