Gain ili osjetljivost fishfindera

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Gain ili osjetljivost fishfindera

PostPostao/la Forani » 22. 03. 2018. (21:02)

Panbo je napisao/la:
Forani je napisao/la:Hvala Panbo ovo je gust citat..
Ja pojacavam Gain kad sam na cistom terenu i tu najlakse vidim ribu..Ima pozicija di su jaki kurenti 60m dubine npr, i di je smetnja nekih 15akm od dna..Tu mi je problem vidit ribu a nerijetko su to dobre pozicije..
Sad kako si reka ocistim ja ekran i smanjim gain na nekih 60% i manje.
Dali sad s tim smanjennem Gaina smnjujem i sansu da se riba pokaze na ekranu?
Uredaj je Garmin 7408xsv.


Uvik je problem vidit ribu uz dno. Smanjenjem gaina mozes izgubit ribu uz dno, ali i povecanjem jer ti nesto uz dno fishfinder to zna zalipit u samo dno, pa se to stopi u samo dno. Ako ti je bolje radit sa tih 60% onda moras obracat paznju na bas sve, svaku crticu, svake boje uz dno. To sve skupa su detalji i nije ih lako otkrit ni na boljim uređajima za razne situacije. Sve u svemu, za takve stvari bi teorijski, chirp triba bit laksi za namistit.

Zanima me sta zoves smetnjom uz dno? imas li koju sliku te smetnje i sliku kad te smetnje nema?

Skuzajte ako sam krivo naveo..Smetnje sam mislio na mista di je jaci kurenat obicno su neke stine uzvisine promjene na dnu oko kojih je strujanje pojacano pa se stvara onaj sloj koji popunja taj dio ekrana tockicama u boji, u kojem tesko vidimo detalj kao ribu itd..Al da vas ne zamaram s tim,poigrat cu se malo s postavkama na takvim i na cistim pozicijama i sve radit s olovom da vidim kolko ga dobro mogu vidit u razlicitim situacijama i postavkama..Ocito moram se malo vise potrudit..Postavit cu slike posli na forum da vidite koji sam rezultat dobio..
Hvala...
Pozz i mirno more..
Avatar
Forani
Member
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 03. 11. 2014. (13:08)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Korculanska Pasara s spojlerom,Vetus M417 42

Re: Gain ili osjetljivost fishfindera

PostPostao/la Darkopic » 09. 04. 2019. (17:25)

Panbo, svaka čast na trudu i znanju.
Jedno pitanjce. Je moguća kakva šteta ako se na ekranu u jednom trenutku selektira (staro-hrvatska riječ) druga sonda.Neki klinac sam prčkao po fishfinder-u i promijenio model. Sve je radilo ok do nekih 22m i onda je izgubilo čitanje dna. Kada bi se vratili u pliće opet bi proradilo. Skužio sam da je selektirana P79.
Inače sustav je Raymarine radar 2kW, GPS, E80 ekran, DSM300 i sonda ''VALJDA'' B744V.Ne mogu na njoj ništa pročitati ali ima brzinu,dubinu i valjda temperaturu i od bronce je. Ugrađena kroz trup.
Avatar
Darkopic
New Entry
 
Postovi: 87
Pridružen/a: 24. 05. 2017. (20:53)
Lokacija: Omišalj
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 695

Re: Gain ili osjetljivost fishfindera

PostPostao/la Panbo » 10. 04. 2019. (20:28)

Vrlo je vjerojatno da je B744, pogotovo ako je promjer vrata veci od 30mm i ako ima brzinu kroz vodu. Ne moze se nista dogodit ako se odabere P79 umisto B744. To je ista sonda, o tome sam ovdje vec pisao. Razlike u drive-u sonde su minorne, prakticki zanemarive.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Gain ili osjetljivost fishfindera

PostPostao/la Darkopic » 11. 04. 2019. (20:11)

Ok,hvala puno.
Ma samo da znam, jer sam iskusio to sa čitanjem dubine samo do 22-23m i onda ništa, ali svakakve postavke sam prstuljao,tako da ću ipak manual u kombinaciji sa informacijama od tu to podesiti pa na more da vidim kako radi.
Moguće da opet blebnem koje novo pitanje. :ugeek:
Avatar
Darkopic
New Entry
 
Postovi: 87
Pridružen/a: 24. 05. 2017. (20:53)
Lokacija: Omišalj
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 695

Prethodna

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.