izbor FF/GPS uređaja?

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la Joo1 » 17. 09. 2016. (13:24)

dragi7 je napisao/la:Ovaj Huminbird u Marina store je čini mi se 4.300 kn i reka mi je da je sonda uključena u cijenu ali za kartu je reka da se može posebno uzet karta za Sjeverni ili Južni jadran i onda je to nešto jeftinije a za cijeli Jadran 2.300 kn. Sad mi ništa nije jasno.Ti kažeš da kartu ima u sebi a možda je onda nešto skuplji ili daju popust na kartu ako uzimaš odmah.A ovo sa Ff znači buca preko 50 m dubine e hebiga onda.Hvala na infu jer je to iz prve ruke ako ga ti već imas i onda to znaš :thumbup:

Model helix 5 di gps ima integriranu kartu,ali isto tako ima utor za karticu ako zelis Navionics
Meni nije bila potrebna jer sam bio zadovoljan i s njegovom
Sonder ima frekfencije 200,455,800 khz
Znaci radi na manjim dubinama
Provjeri dali podrzava 50 khz ,
Ako da ,onda bi to bila bolja verzija ,sve u svemu ,ja sam odlucio kupit drugi jer definitivno nisam zadovoljan
Avatar
Joo1
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 03. 09. 2015. (02:38)
Lokacija: Sibenik
Tip plovila: Graso 19

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la legi » 17. 09. 2016. (14:36)

Ovaj raymarine dragonfly je trenutno best-buy na našem tržištu...ja ću ga uzet...sonder ima vrhunske karakteristike za ono ča nan treba u sportskon ribolovu....i za 3000 kn dobiješ i kartografiju ....ja ću si ga uzet pa da vidimo.... :D
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la pagus » 17. 09. 2016. (16:03)

legi je napisao/la:Ovaj raymarine dragonfly je trenutno best-buy na našem tržištu...ja ću ga uzet...sonder ima vrhunske karakteristike za ono ča nan treba u sportskon ribolovu....i za 3000 kn dobiješ i kartografiju ....ja ću si ga uzet pa da vidimo.... :D

Kupio sam lani početkom maja Raymarine Dragonfly 4Pro, ploter, FF, 4.3 incha zaslon, CHIRP, downVision, CPT-DVS krmena sonda, Wi-Fi, C-MAP kartografija , izaša me malo preko 3000 kn u Roblmarine.
Ja zadovoljan - nikakvih problema s njim.
Razlika između 4 PRO i 5 PRO je samo u veličini ekrana i cijeni (1700 kn), ostale su karakteristike iste.
Meni veličina ekrana nije toliko bitna jer na tabletu imam WiFish aplikaciju pa mogu gledat sliku sondera na 10" zaslonu u kokpitu (ili bilo gdje na barki), po želji zaustavit ili vratit sliku, napravit screenshot.
Još da mogu vidit di su lignje (vidi moj avatar) :lol: gdje bi mi bio kraj :thumbup:
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la solozabal » 17. 09. 2016. (16:26)

To stvarno nije puno love za takav uredjaj.
Dobro je to sta se mozes tableton povezat na njega
tako da mozes od nazad vidit sve nemoras buljit unutra u
kabinu. Kakav mu je sonder na vecim dubinama?
Ima li za njega ona sonda "kroz trup" ?
Avatar
solozabal
Member
 
Postovi: 433
Pridružen/a: 13. 06. 2012. (12:10)
Lokacija: Kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Merry Fisher 750 volvo 200; Istranka

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la dragi7 » 17. 09. 2016. (16:37)

Pagus znači ti ga imaš a koju osnovnu kartu si dobio sa njim vidim da ima tri karte pa biraš ili možeš izabrat i za cijeli Jadran bez da dodatno kupuješ ovu Navionics gold ili ove druge koje su kao opcoja navedene u Roblmarine.Inače cijena je sad ispod 3.000 .Dobro je lupis reka .Čini mi se ova 4-ka skroz ok.A i ovaj Wi fi isto jako dobra stvar .I reci mi može li se sonda iznutra zaalipit jer nisam za bužanje broda nikako raspoložen.Šta ću kad se na sondu uhvati trava i kamenice a isto tako nisam ni za montažu izvana na krmu to imam na bajbotu na nosaču koji samo spustim u more kad hoču lovit :thumbup:
Rado informiram ali ništa ne sugeriram
Avatar
dragi7
Senior Member
 
Postovi: 843
Pridružen/a: 05. 02. 2015. (13:12)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatik 790 IMR M33/T Bajbot 3m Mercury 5ks

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la pagus » 17. 09. 2016. (18:34)

Ja imam sondu na krmi, pokraj flapsa i dobro mi radi do brzine od oko 4 kt, brže od toga gledam samo dubinu, a po cijelom ekranu budu bijele točkice , valjda od mjehurića zraka.
Što se sonde tiče dobro je dok se kupam, povremeno ju lagano očistim sa scotchbrite-om, a kad zahladi, do prolića kako joj bude ;)

Karta je gore C-MAP EM-D083.32 KOPER TO PAKOSTANE. Malo ju koristim jer od prije na tabletu imam Navionics Europe HD i na nju sam se navikao, tako da o C-MAP karti ne mogu
reći nešto ozbiljno.
Vjerujem da bi se moju sondu dalo ugradit unutar trupa, u ulje , ali onda nebi mogla mjerit temperaturu mora :lol: Trebalo bi probat, ako je netko već probao valjda će se javit.
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la bananko28 » 17. 09. 2016. (19:01)

meni pokazuje do 20 milja bez problema.
Jedno pitanje za vlasnike BlueChart karti ; koliko točno vam pokazuje ucrtane izobate npr oko brakova? ili sam oblik braka
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la pagus » 17. 09. 2016. (19:10)

bananko28 je napisao/la:meni pokazuje do 20 milja bez problema.

Jasno, kad je kod tebe sonda ugrađena "by the book" i imaš pogon vanbrodskim motorom. Krmena sonda nije namijenjena barkama s unutrašnjim motorom.
Meni je ovako bilo jednostavnije, a dovoljno mi je dobro za moje potrebe.
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la dragi7 » 17. 09. 2016. (19:33)

Pagus zahvaljujem na tvojem odgovoru sve sam razumio i razjasnio si neke dileme :thumbup:
Rado informiram ali ništa ne sugeriram
Avatar
dragi7
Senior Member
 
Postovi: 843
Pridružen/a: 05. 02. 2015. (13:12)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatik 790 IMR M33/T Bajbot 3m Mercury 5ks

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la popecek » 17. 09. 2016. (20:49)

Pagus jel možeš reći kakav je prikaz na tabletu ili mobitelu preko wifi-a, da li fluidno radi?
Avatar
popecek
Member
 
Postovi: 122
Pridružen/a: 14. 01. 2011. (18:24)
Lokacija: Otok Krk

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la pagus » 17. 09. 2016. (21:07)

popecek je napisao/la:Pagus jel možeš reći kakav je prikaz na tabletu ili mobitelu preko wifi-a, da li fluidno radi?

Radi sasvim pristojno, jedino bi bilo dobro da tablet ima bolji ekran (Galaxy TAB2 GT-P5100) - baš se i ne vidi dobro kad je jako svjetlo.
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la legi » 17. 09. 2016. (22:21)

pagus je napisao/la:
bananko28 je napisao/la:meni pokazuje do 20 milja bez problema.

Jasno, kad je kod tebe sonda ugrađena "by the book" i imaš pogon vanbrodskim motorom. Krmena sonda nije namijenjena barkama s unutrašnjim motorom.
Meni je ovako bilo jednostavnije, a dovoljno mi je dobro za moje potrebe.

Krmena sonda ne mora bit krmena...i greška je da nije namijenjena za brodske motore....može se montirat na svaki brod samo treba malo mislit..
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la lupis » 17. 09. 2016. (22:53)

Ja sam Dragonfly uzeo lani krajem kolovoza na brzinu,kad mi je nakon 5 godina krepal garmin 160c,a trebalo je potaracat riblji fond.
Montirao sam tada krmenu sondu privremeno na jednu šipku na krmenoj platformi jer mi se nije dalo bušiti zrcalo . Znači sonda je bila u moru,80 cm od propele,i kojih 10cm iznad, i radila je bez smetnji,unutarnji dizel 50 ks.U trećem misecu ove godine sam maknuo tu šipku(jer je glupo izgledala,savijala se lagano u voznji zbog otpora)i stavio sondu u santinu, u posudu(kojoj sam ispilio dno,a bande zalijepio silikonom,kako ne bi bilo ničega između ulja i santine) napunjenu glicerinskim uljem.
Nema razlike!Radi bez smetnji!

Šta se tiče karte,mislim da je ta C-map ali nisam siguran,ona je tada dolazila s uređajem,siguran sam da ti je ta karta dovoljna!!
Moram pronaći kutiju pa ću ti znat točno reći koja je karta.
Ekran je mali,to je istina ali ako nisi ćorava ili lijen dignut dupe,sasvim dovoljno.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la bananko28 » 18. 09. 2016. (08:12)

Zvao ja jucer za taj dragon flay... imate opciju za birat, kartografiju ili onaj dvogledic za kazališta :lol:
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: izbor FF/GPS uređaja?

PostPostao/la vr1983 » 18. 09. 2016. (12:24)

bananko28 je napisao/la:Zvao ja jucer za taj dragon flay... imate opciju za birat, kartografiju ili onaj dvogledic za kazališta :lol:


to znaci da kartografija standardna u uređaju ne valja ili je uopće nema ili nešto treće?

jer ja isto namjeravam kupit taj uređaj
Avatar
vr1983
Member
 
Postovi: 234
Pridružen/a: 05. 05. 2015. (22:46)
Lokacija: Strožanac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: sve prodano

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.