Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la bananko28 » 13. 12. 2016. (19:20)

Nema sporta ode. Probaj na forum.hr ;) :thumbup:
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la fishbone » 13. 12. 2016. (19:25)

Kriva tema, Simrad ima model "NSS sport" ;)
Avatar
fishbone
Old Senior Member
 
Postovi: 1311
Pridružen/a: 09. 10. 2011. (14:39)
Lokacija: Rijeka-Baška
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Piculjan 720ng, Yanmar 240

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Panbo » 17. 12. 2016. (20:14)

amberjack je napisao/la:Molio bih kolege koje znaju da mi kazu sto predstavljaju "resetke" na slici koju sam zakacio. Kolega Panbo mozda zna?

Imas li mozda sliku krme i ugradjene sonde?
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la amberjack » 18. 12. 2016. (20:25)

Panbo je napisao/la:
amberjack je napisao/la:Molio bih kolege koje znaju da mi kazu sto predstavljaju "resetke" na slici koju sam zakacio. Kolega Panbo mozda zna?

Imas li mozda sliku krme i ugradjene sonde?

Sutra slikam pa okacim
Avatar
amberjack
Member
 
Postovi: 119
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (21:15)
Lokacija: Petrovac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Poseidon 470 T

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la amberjack » 20. 12. 2016. (13:25)

Evo slike sonde
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
amberjack
Member
 
Postovi: 119
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (21:15)
Lokacija: Petrovac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Poseidon 470 T

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Lujo » 31. 03. 2017. (15:32)

Pozdrav ekipa
Nabavio sam sondu airmar B260 (1kw) M&M pa me zanima dali moze ici na lowrance HDS 5 gen 2.
Ako ne moze razmisljam o kupnji novog utedaja, a sad dali kupiti samo ff ili ploter furuno ili lowrance???
Posto je sonda M&M ( mix and match) kupuje se samo dodatni kabel za bilo koju vrstu uredaja.
Pa me zanima sta preporucate.

Hvala
Avatar
Lujo
Member
 
Postovi: 132
Pridružen/a: 05. 10. 2010. (13:53)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: arausa 25 GTR Scam SD 4.140 TIC 140hp

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Panbo » 01. 04. 2017. (10:49)

Pazi, koju si točno B260 nabavlja. Ovo ti govorim jer ako falijes nećeš moci koristit jednu frekvenciju. B260 je jedna od najboljih kiliwattnih sondi ikada, te kako je veoma postala popularna radi se u dvije verzije. Konektor nema veze s tim. U načelu B260 ima grupu elemenata za 50 i jedan veliki element za 200kHz. Svaki od elemenata ima svoje izvode te je to kao da imaš dvije sonde u jednom kućištu. To je prva verzija. Kako se pojavilo dosta sondera na koje bi se mogla spojiti i ova sonda a da se koriste obje frekvencije morala se napraviti B260 sa ugrađenim diplexerom. To je ono sto podrzava HDS i mnogi drugi. Dakle ako imaš tu onda možeš nju ovisit na HDS i koristit obe zrake, ako imaš ovu drugu morat ćeš se odlucit na koju ćeš to zraku spojit i to ce radit, ali sami na jednoj frekvenciji.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Panbo » 01. 04. 2017. (10:58)

amberjack je napisao/la:Evo slike sonde

Čekaj, ma koji je ovo tocno brod? Ja to ne mogu bas dobro vidit ali je li ti je površina na koju je zavidan nosac malo kriva, mislim da li bi projekcija te površine sjekla tvoju kobilicu pod pravim kutom? Ne znam kako da to drugačije pitam, je li razumis sta pitam? Kad gledaš sondu od gori da li ona stoji paralelno sa kobilicom?
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Lujo » 01. 04. 2017. (12:17)

Panbo je napisao/la:Pazi, koju si točno B260 nabavlja. Ovo ti govorim jer ako falijes nećeš moci koristit jednu frekvenciju. B260 je jedna od najboljih kiliwattnih sondi ikada, te kako je veoma postala popularna radi se u dvije verzije. Konektor nema veze s tim. U načelu B260 ima grupu elemenata za 50 i jedan veliki element za 200kHz. Svaki od elemenata ima svoje izvode te je to kao da imaš dvije sonde u jednom kućištu. To je prva verzija. Kako se pojavilo dosta sondera na koje bi se mogla spojiti i ova sonda a da se koriste obje frekvencije morala se napraviti B260 sa ugrađenim diplexerom. To je ono sto podrzava HDS i mnogi drugi. Dakle ako imaš tu onda možeš nju ovisit na HDS i koristit obe zrake, ako imaš ovu drugu morat ćeš se odlucit na koju ćeš to zraku spojit i to ce radit, ali sami na jednoj frekvenciji.


Stativa vec je nabavljena, bilo mi je nabrzaka tako da nisam ima kad pitat za savjet.
Ovo je sto sam nasa u njih na stranici:
"The B260 is a 1kW bronze thru-hull broadband fishfinder transducer with a temperature sensor and an external fairing that can be cut to match a hull deadrise angle of up to 20°. The narrow-beam 200 kHz ceramic gives excellent resolution and crisp image detail needed for bottom fishing. The B260's low ringing is perfect for finding fish holding tight to the bottom and other structure. The seven-element 50 kHz array has a wider 19° beam for deeper blue-water fishing. The outcome at both frequencies is excellent resolution and crisp image detail where it is needed most.

This transducer is sold as a base transducer with a short (2m) pigtail cable ending in an Airmar 9-pin connector, plus a longer (8m) cable that connects to the pigtail cable and ends in a connector that is compatible with a specific brand of equipment. To assemble a complete system, order the base transducer on this page and then add the appropriate cable for your equipment.
Avatar
Lujo
Member
 
Postovi: 132
Pridružen/a: 05. 10. 2010. (13:53)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: arausa 25 GTR Scam SD 4.140 TIC 140hp

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la amberjack » 01. 04. 2017. (19:10)

Panbo je napisao/la:
amberjack je napisao/la:Evo slike sonde

Čekaj, ma koji je ovo tocno brod? Ja to ne mogu bas dobro vidit ali je li ti je površina na koju je zavidan nosac malo kriva, mislim da li bi projekcija te površine sjekla tvoju kobilicu pod pravim kutom? Ne znam kako da to drugačije pitam, je li razumis sta pitam? Kad gledaš sondu od gori da li ona stoji paralelno sa kobilicom?

Brod je poseidon 470,v korito,nosac sam montirao da bude vodoravan a ne da prati kobilicu. Nisam trebao tako?
Avatar
amberjack
Member
 
Postovi: 119
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (21:15)
Lokacija: Petrovac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Poseidon 470 T

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Panbo » 01. 04. 2017. (20:48)

Dobro, ovo sa Airmarove stranice? To je ok, ali tu ti ne govori o tome sta ti ja govorim. Provjeri to prije nego se odlučiš za sonder. To možeš i ohmetrom provjerit. Ako ti izvodi sonde imaju ohmski spoj Inda imaš diplexer u sondi onda sw može koristit za recimo hds.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Panbo » 01. 04. 2017. (21:03)

Evo ovo ti je isto sa Airmarove stranice, cetvrta stavka, hds je koliko ja znam "single-transmission line" sonder; o tome ti govorim.


Features

•Top-of-the-line 1 kW thru-hull model
•Depth and fast-response water-temperature sensor
•Recommended for sportfishing boats above 9 m (30’) and small to mid-size commercial fishing boats
•Available with a diplexer for single-transmission-line fishfinders and without a diplexer for
•dual-transmission-line fishfinders
•Bronze or stainless steel housings available
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Panbo » 01. 04. 2017. (21:26)

91_826 bez diplexera.pdf

91_656.pdf


To je sve b260.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Panbo » 01. 04. 2017. (21:56)

Amberjack, ne znan, ne vidin dobro, a ovako bi to možda bila neka ploča koja stiti krmeno zrcalo od cesceg zavidavanja motora, ako je neko prije cesto minja motore zbog nečega, jer ti tu nemaš bas ništa za stavit dva motora. Moga bi bit i neki adapter da bu moga na to nisko zrcalo stavit dugu osovinu, kažem ne vidin bas dobro.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Panbo » 01. 04. 2017. (22:03)

amberjack je napisao/la:Brod je poseidon 470,v korito,nosac sam montirao da bude vodoravan a ne da prati kobilicu. Nisam trebao tako?


Ne znam jesmo li se razumjeli, pokusat cu ti nekako nacrtat sta mislim.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.