Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Lujo » 02. 04. 2017. (08:55)

Panbo je napisao/la:Dobro, ovo sa Airmarove stranice? To je ok, ali tu ti ne govori o tome sta ti ja govorim. Provjeri to prije nego se odlučiš za sonder. To možeš i ohmetrom provjerit. Ako ti izvodi sonde imaju ohmski spoj Inda imaš diplexer u sondi onda sw može koristit za recimo hds.


Jos jednom hvala na infu, posto mi sonderi nisu jaca strana...
Elektricar je pokusa skuzit sta bi treba mirit ali corak posto ke sve zakrimpano i zaliveno ..
Posla sam im upit u trgovinu u kojoj je uzeta sonda.. Jeli sa diplexerom ili bez....
Sa ovoga postera koliko sam ja razumio je da je sonda plug amd play sa bilo kojim sonderom samo da ti treba drugi kabel s odredenom konekcijom za sonder. Pa ako ti nije problem da bacis pogled na ovaj dolje link .

http://www.airmar.com/uploads/SpecApps/ ... ter_MR.pdf
Avatar
Lujo
Member
 
Postovi: 132
Pridružen/a: 05. 10. 2010. (13:53)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: arausa 25 GTR Scam SD 4.140 TIC 140hp

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Panbo » 02. 04. 2017. (11:01)

To ti se sve tiče fizičkog spajanja, to je samo adaptacija konektora da ne moraš sjeć kablove i lemit ih. To je u redu, ali tu nema ništa o električnoj konfiguraciji same sonde. Ja ti ovo govorim samo zbog toga da ne faliješ. Ako si kupija sondu sa diplexerom onda ce ona odgovarat na sve ove sondere u prospektu jer to nisu profesionalni sonderi. Kod ovih sondera ne možeš odašiljati nisku i visoku frekvenciju a da ti se ne smanji brzina pomicanja slike. Zbog toga sto su oni "single transmission line", a z tom slučaju se impulsi niske i visoke frekvencije izmjenjuju po dvi žice. Zbog toga za spojit dva elementa na takvu opremu je potreban diplexer. Da recimo imaš ovu drugu mora bi tražit neki sonder tipa FCV295 ili nešto tako.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Lujo » 03. 04. 2017. (13:09)

Stiga odgovor.
The B260-MM you received is a standard diplexed version, compatible with almost all marine electronics.

Kazu da bez diplexera jedino po posebnoj narudzbi.
Avatar
Lujo
Member
 
Postovi: 132
Pridružen/a: 05. 10. 2010. (13:53)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: arausa 25 GTR Scam SD 4.140 TIC 140hp

Re: Lowrance HDS 7 Gen 3 vs. Furuno

PostPostao/la Panbo » 04. 04. 2017. (11:52)

Ok, bolje za tebe, bez diplexera je originalna izvedba, ali uglavnom to sta imaš je to sta ti triba.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Prethodna

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.