preporuka fishfindera

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: preporuka fishfindera

PostPostao/la karacha » 19. 11. 2023. (12:43)

Htio bih obradovati starog jednim ff. Ja se generalno ne razumijem mnogo, niti bih to koristio.
Njegove neke potrebe su panula, lignje itd, cisto kao zanimacija u penziji.
Gledao bih da ima veci displej jer je vec u nekim godinama (70) i da nije previse tesko za koriscenje.
Sta mislite o ova 2 izbora:
https://www.protis.hr/products/details/ ... row/156713
https://www.protis.hr/products/details/ ... 401/161402
Avatar
karacha
New Entry
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 21. 12. 2022. (15:27)
Lokacija: Herceg Novi
Tip plovila: Primorka 630 Yamaha 40KS

Re: preporuka fishfindera

PostPostao/la chomli » 20. 11. 2023. (10:48)

S obzirom da ni ja nisam dobio savjet te sam morao istraživati, pokušat ću pomoći tebi. Povedi starog u neki dućan di se prodaju da pogleda koji mu je praktičniji. Za ove njegove potrebe oba su dobra.
Ono što je možda bitno, Lowrance ima mogućnost kupnje karata za GPS. Garmin striker ima samo osnovne karte bez ikakvih detalja (osim ono što sam sondiraš) i ne može se nadograditi. Za ostalo nemam iskustva s Lowrance.

Dodatno ako poželi tunjati ili jiggati na većim dubinama:
Što se tiče sonde, ovaj Garmin ima super sondu za manje dubine (do 50-ak m), a ako mu treba dobro sondiranje na većim dubinama, onda bi ga ipak uzeo bez sonde, tj posebno bi kupio sondu GT23 (provjeriti da li je kompatibilna). Ta GT23 nema side view al mislim da to njemu ni ne treba. Ta Garmin kombinacija bi bila sigurno bolja opcija za samo skeniranje dna od navedenog Lowrance-a.
Avatar
chomli
Senior Member
 
Postovi: 879
Pridružen/a: 27. 01. 2010. (15:05)
Lokacija: Zadar/Dugi otok
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Quicksilver 650 weekend / Mariner 115

Re: preporuka fishfindera

PostPostao/la porer » 20. 11. 2023. (18:17)

I nek skine naljepnicu sa ekrana a ne kao naš forumski kolega pun ekran a ribe nigdje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: preporuka fishfindera

PostPostao/la jzunic » 25. 11. 2023. (11:43)

poštovni,
vlasnik sam garmina uhd 92 sv i GT56UHD. e sad volio bih imati veći monitor caa 12inchi a sa time ulazim u cca 3000E za nekog 12 i garmina a opet razmišljam o furunu gp1971f i ostaviti obadva pa kombinirati navigaciju i sonar. koliko gledam na furuno mogu spojiti 50/200 sondu ili chirp a za obe prepostavljam da treba neki blacbox.nisam pametan kako iskombinirati ta dva uređaja, ostaviti garmina ikoristiti chirp a uzeti furuna sa 50/200 sondom. pitanje je šta dobivam sa tim ili ima li netko kobimi preporučio kombinaciju. također pitanje je dali bi se sonda gt56 i ta neka za furuna smetale.
vidim po forumu da Panbo zna masu toga pa bih bih bio zahvalan i njemu ibilo kome sa nekom idejom i preporukom.
Avatar
jzunic
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 25. 11. 2023. (11:10)
Lokacija: Podstrana
Tip plovila: antares 760

Re: preporuka fishfindera

PostPostao/la karacha » 15. 03. 2024. (20:08)

chomli je napisao/la:S obzirom da ni ja nisam dobio savjet te sam morao istraživati, pokušat ću pomoći tebi. Povedi starog u neki dućan di se prodaju da pogleda koji mu je praktičniji. Za ove njegove potrebe oba su dobra.
Ono što je možda bitno, Lowrance ima mogućnost kupnje karata za GPS. Garmin striker ima samo osnovne karte bez ikakvih detalja (osim ono što sam sondiraš) i ne može se nadograditi. Za ostalo nemam iskustva s Lowrance.

Dodatno ako poželi tunjati ili jiggati na većim dubinama:
Što se tiče sonde, ovaj Garmin ima super sondu za manje dubine (do 50-ak m), a ako mu treba dobro sondiranje na većim dubinama, onda bi ga ipak uzeo bez sonde, tj posebno bi kupio sondu GT23 (provjeriti da li je kompatibilna). Ta GT23 nema side view al mislim da to njemu ni ne treba. Ta Garmin kombinacija bi bila sigurno bolja opcija za samo skeniranje dna od navedenog Lowrance-a.

Zaboravih da se zahvalim na preporuci!
Na kraju sam malo povecao budzet i uzeo Lowrance Elite FS 9 Active Imaging 3 in 1 - pa ako nekad nekog bude zanimalo iskustvo, podijelicu :)
Avatar
karacha
New Entry
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 21. 12. 2022. (15:27)
Lokacija: Herceg Novi
Tip plovila: Primorka 630 Yamaha 40KS

Prethodna

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.