pomoć -kamera

FilmićI forumaša ostvareni na ribolovu, krstarenju …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la aladin » 11. 07. 2013. (23:34)

ne znam kako je sa 3jkom ali vjerovatno isto imas dva kučišta. Pazi kada ides pod more sa kamerom da stavim pravo kučište (ono zatvoreno). Vjerovatno to znas ali eto....cini mi se kao dosta bitno za napomenuti ;)

Mala je to kamera i dosta specificna pa ono sa cime ja nisam zadovoljan je ton. Pogotovo sam primjetio da je ton izuzetno los kada ju stavim na kabinu jer ju onda dosta vjetar "šiba" a kako ima neku dinamičku obradu tona (kompresor i "gate") onda taj vjetar ubije sve ostale zvukove. To se posebno cuje na mom zadnjem videu (rola se uopce ne cuje). Puno bolji ton se dobije kada ju montiram na straznju stjenku kabine pa je u zavjetrini. Najvise mi je zao sto nema konektor za dodatni vanjski mikrofon. E onda bi ja dosao na svoje :-) Tu sam malko i prodesionalno deformiran pa mi vjerovatno smetaju stvari koje drugima ne smetaju.
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la 2105 » 12. 07. 2013. (09:48)

Ja imam tricu od nove godine...
Snimak tona je fantastičan !
Provao sam usporedit snimak zvuka sa drugim kamerama ove klase i nema govora, ova najbolje snima.
Pogotovo pod morem, snima zvukove koje ronioc nečuje prilikom ronjenja.
Treba samo obratit kada se ubacuju antifog inserti da ne preklopi mikrofon ali čak i tad snima
za nevjerovat.
Evo za primjer,
ja sam bogami dosta gluhi problem mi je što teško čujem 'klik' sa mašine na štapu kad
radi motor (najčešče Honda 40 KS pri 5knt). Za kameru korisitim 'headstrap'. Kad se ulovi riba na panuli,
zvuk mašinice kad zazuji čujem na snimci ali je nisam čuo u barci. Istina je da sam gluh ka top pa možda i nisam mjerodavan, ali svi koji su vidili snimke komentiraju perfektno snimanje zvuka! Neznam kakva je dvojka ali ovo važi za tricu.

Ovo što si napisao za kučište....to mi je noćna mora jer korsitim često oba i bojim se da je pitanje dana. :crazy:
Onačit ču sa kakvom florescentnom bojom ono kučište sa otvorima da nebi sa njima zaronio.
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la karamba » 16. 08. 2013. (14:19)

mislim da 3 ima i neki konektor za poseban mikrofon , mislim da sam to negdje pročitao , na kraju sam kupio onu bateriju BacPac i ona donekle zadovoljava taj moj ribolov koji rijetko traje preko 3-4 sata pa sam zadovoljan , ali sad nisam zadovoljan s karticom , mislim da je 33 ili 36 gb i ona se popuni prije nego se duple baterije isprazne , znači ja kad dođem upalim kameru i pustim da sve snimi , jer su najbitniji udarci za dobar film , barem ja tako mislim , kameru držim fiksno i kut pokrivanja je fenomenalan , znači na maloj barci od 4,75m kameru stavim na provu na stalak i ona lovi sve znači vrh štapa u holderu na provi a štap ima 2,4m . Snimam svakakve gluposti koje bi na kraju objedinio u jedan filmič cijelu sezonu tako sam zamislio , samo su iskrsnuli neočekivani problemi , palamida koje je jedna od atraktivnijih lovina je podbacila totalno , poziciju za orade sam zapustio i one snimke koje sam planirao kad odjednom imaš grizeve i ribe na 3-4 štapa istovremeno izgleda će biti teško ponovit i tako bit će malo problema al kad prođe ovo ludilo od sezone ću se malo ozbiljnije morati time pozabaviti . Sveukupno nije loša ova go pro 3 . pod morem su snimke fantastične ...
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la fishbone » 16. 08. 2013. (14:47)

Smanji rezoluciju snimanja na 720 (hd), mislim da ce ti ta kartica od 32Gb trajati 3-4 h ;)
Avatar
fishbone
Old Senior Member
 
Postovi: 1311
Pridružen/a: 09. 10. 2011. (14:39)
Lokacija: Rijeka-Baška
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Piculjan 720ng, Yanmar 240

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la karamba » 18. 08. 2013. (12:51)

fishbone je napisao/la:Smanji rezoluciju snimanja na 720 (hd), mislim da ce ti ta kartica od 32Gb trajati 3-4 h ;)

platit toliko kameru baš radi tih rezolucija pa onda smanjivat na rezoluciju na ovu od hero 1 nema baš smisla , na tome bi trebali malo poradit u go pro-u , pa trebala bi kartica i baterija trajati barem 10-ak sati , sad kad odemo na unije i sl . nemam komp sa sobom sveukupno mogu snimat 2-3 sata i to jednostavno nije dobro jer ću ju uključivat samo pri ulovu a to je bezveze pogotovu u recimo jiggingu a i u svemu ostalom ...
jesi snimao šta po moru ?
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la fishbone » 18. 08. 2013. (13:04)

karamba je napisao/la:jesi snimao šta po moru ?

Nisam previse..
Za sada imam snimljena dva griza zubaca sa izvlacenjem, preko stapa. Moram jos malo toga skupiti :mrgreen:
Avatar
fishbone
Old Senior Member
 
Postovi: 1311
Pridružen/a: 09. 10. 2011. (14:39)
Lokacija: Rijeka-Baška
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Piculjan 720ng, Yanmar 240

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la karamba » 18. 08. 2013. (22:00)

fishbone je napisao/la:
karamba je napisao/la:jesi snimao šta po moru ?

Nisam previse..
Za sada imam snimljena dva griza zubaca sa izvlacenjem, preko stapa. Moram jos malo toga skupiti :mrgreen:

i ja istu muku mučim doduše imam malo više snimljenih grizeva i izvlačenja ali to je daleko od onog šta sam zamislio a htio sam puno toga :( bit če , bit če .... valjda :thumbup:
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la Freo » 03. 01. 2014. (09:47)

GoPro Hero je nenadmasiva Action kamera ,pogotovo Black Edition,dovoljno je pogledati po You Tube da je Red Bull i svi extreme sportovi koristi.
Avatar
Freo
New Entry
 
Postovi: 47
Pridružen/a: 01. 01. 2014. (21:42)
Lokacija: Vela Luka
Tip plovila: Greben Maestral

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la plavnik » 05. 01. 2015. (20:34)

Ima tko povoljno za prodat Gopro 3??
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la Rexi » 05. 01. 2015. (21:10)

Freo je napisao/la:GoPro Hero je nenadmasiva Action kamera ,pogotovo Black Edition,dovoljno je pogledati po You Tube da je Red Bull i svi extreme sportovi koristi.


ne bi mjenjao svoju sony za gopro ;)
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la porer » 06. 01. 2015. (05:10)

Gopro je ok ali precijenjena. Prijatelj koristi ovo: https://www.mobius-actioncam.com/features/ . Nenadjebiva kamera a cijena razumna, bazno 75$ a sa svim opcijama 120$
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la Juraj » 29. 01. 2015. (18:15)

Kod nas je izgleda samo najskuplje dovoljno dobro..... :D Ja imam SJ 4000 wifi,kinesku kamericu,100 USD s dvije baterije i punjačem,brdo dodataka,ful hd ,170 stupnjeva kut,ultra zadovoljan..
Avatar
Juraj
Senior Member
 
Postovi: 631
Pridružen/a: 30. 04. 2009. (20:22)
Lokacija: Ližnjan
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 790,Mercedes 60

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la mala od kužine » 16. 06. 2015. (10:56)

https://youtu.be/iUslyJ9lGog
Napokon sam kupila go pro hero i kao što se vidi radi ko grom. Ima li da ju je netko sam montirao na pušku? ILI na masku?
Ja ne bih na masku jer imam masku jako malog volumena i nema mjesta za montažu kamere, a i čini mi se da u ribolovu to dosta smeta.
Draže mi je montaža na pušku. Vidjela sam svo čudo filmića na youtubu, a ako je netko sam to napravio "uradi sam" tehnikom, molim da me uputi :)
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la putnik » 16. 06. 2015. (11:40)

Inače postoje razno razni nosači, probaj malo pogledati po ebayu, vjerujem da ćeš pronači nešto za na pušku.
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: pomoć -kamera

PostPostao/la Basaforca » 16. 06. 2015. (11:53)

Na koju bi pusku isla kamera?
Avatar
Basaforca
Senior Member
 
Postovi: 874
Pridružen/a: 28. 07. 2012. (05:59)
Lokacija: SPLIT
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pilotina Marušić 950

PrethodnaSljedeća

Natrag na Naši video uradci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.