Testiranje Mercury 100ks

FilmićI forumaša ostvareni na ribolovu, krstarenju …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la mivan » 19. 07. 2016. (07:49)

Evo frendu mi doša ima par dana novi Mercury, za njegov Elan 15cc, inače brod je 4,60m dug i 2,00m širok. On ga je kupija sa Tohatsu 50 ks, ali radi stalnih kvarova na penti i velike potrošnje odlučija se na novi motor. Uzeja je od 100 ks iako je načelno taj motor prejak za taj brod jer je razmišlja ako kroz par godina prominim brod, da mu penta ostane za njega, tipa za neki fisher cca 6, 6,5 m. Penta je odradila lagano svoje prve sate i sad je došlo vrime da je testiramo. Na brodu su mu bili puni rezervari do pola cca 25 litara i nas trojca cca 260 kg. Odradili smo vožnju od Zadra do Frnaže na Ugljanu, pa do mista Ugljan, pa malo do Sutomišćice i nazad prema Zadru. Penta povuče ko luda, zvuk strava, međutim troši to i to lipo.Jasno je da mora 100 ks trošit, ali priče o tome da će bit mizerna potrošnja i duplo manje od Tohatsu padaju u vodu. On je bija priča ka trošit će mi duplo manje nego Tohatsu a neki izračun priko brodskog kompjutera je bija da mu Mercury na 18-19 milja troši cca 13-14 litara a prije mu stara penta je trošila oko litru po milji cca, mrvicu manje pri toj brzini. Dakle nije baš dupla ušteda, ali motor je glanc nov, 5 godina garancije, ima snage za gurat puno veći brod, i zato recimo u nekom režimu vožnje u kojem će se on voziti tipa 3000-3,500 tisuće okretaja penta neće ni osjetiti, jer je to tek neznatno više od pola gasa, kada mali Elan postiže od 16-20 milja. Najbolja vožnja i je oko 20 milja, ne preko, tada lipo klizi, dok recimo na 5000 okretaja smo postigli 35 milja punih, međutim tada već brod gubi kontrolu i preuzima je Mercury...a vrti se do 5800-6000 čini mi se. Sve preko 30 milja je previše i počima bit opasno za njega, jedino možda da je bonaca ko ulje...nama su bili a neki mali valovi, neznam što bi reka, neka slaba dvojka mislim da je to bila.Uglavnom evo video, enjoy!

p.s. ako odma nije u hd-u namjestite, lipše je za gledati.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la oneeyed » 19. 07. 2016. (08:50)

mivan je napisao/la: Penta povuče ko luda, zvuk strava, međutim troši to i to lipo.Jasno je da mora 100 ks trošit, ali priče o tome da će bit mizerna potrošnja i duplo manje od Tohatsu padaju u vodu. On je bija priča ka trošit će mi duplo manje nego Tohatsu a neki izračun priko brodskog kompjutera je bija da mu Mercury na 18-19 milja troši cca 13-14 litara...

Ako sam dobro shvatio, motor 100 Ks, troje ljudi u brodu, potrošnja na putnoj brzini 13-14 l, i zaključak je: "troši to i to lipo"???? Duplo jači motor mu troši 30% manje goriva od starog i nije to to što je očekivao? Ehhhhh....
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la mivan » 19. 07. 2016. (10:23)

sad vidim da ovaj video se opće ne prikazuje, ne znam je li nešto privremno jer jutros je radilo ili di je greška pa evo link direktno na youtube ako nekome ne otvara https://www.youtube.com/watch?v=o9RZWQ90aRk inače, nisam rekao da je on nezadovoljan, nego da je očekiva duplo manju potrošnju,a dobija je manju ali ne duplo, ali opet to su sve priče rekla kazala krive što ljudi stvore krivi dojam. Pitaš par ljudi koji imaju pente i onda svako priča svoje, čovik je mislija da će mu na putnoj trošit tipa 10 litara a troši 4 litre više, doduše i nas je troje i ima malo vala itd...globalno motor je odličan, i pitanje je oće li ga on opće uspit vozit na 18-20, ili će to ići i do 25 milja (jer te samo vuče da daješ gas), na njegovoj putnoj a tada će i potrošnja mu porasti...kako god pentusina je vrhunska i da je bilo imati hrabrosti (ili ludosti) pa ga odvrtiti do kraja, ali prebrzo je to, i nesigurno letit 40 milja koje bi sigurno tada postigli u kašeti, kako mu od milja zovemo elana.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la Patrik 29 » 19. 07. 2016. (12:36)

Ja sam imao elana sa suzukijem 65 2t i postizao je preko 30 čvorova.. O gliseru za tu duzinu od 4.60 m mogu reci samo najbolje,.lijepo drzi more,solidno je napravljen,dosta je dubok za razliku od nekih glisera te duljine tako da nemas straha da ce ti bas svaki val zavrsit unutra.. ima dovoljno mjesta za dvije osobe za na ribe ili cetiri,pet do plaze na kupanje. Meni se je potrosnja kretala od 13-15 litara putne brzine oko 18-21 cvor.
Mislim da je taj mercury definitivno prejak i pretezak za taj gliser(razumijem da je kupljen jaci pa jedno danas-sutra ce se ga montirat na nesto vece),ali mislim da bi za pocetak trebalo ako nista drugo baren pojacat krmu i stavit u provu neki veci rezervar tako da barem malo ima peze ispred.,jer ako se ne varan elan je projektiran za motore do 70-ak konja i puno manje tezine nego mercury.. :wave:
Avatar
Patrik 29
Member
 
Postovi: 135
Pridružen/a: 11. 10. 2015. (16:39)
Lokacija: Labin
Tip plovila: Cranchi 580 by el passo,honda 40

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la macro » 19. 07. 2016. (12:37)

Lipi motor. Nebi bilo lose da mu neko u voznji stalno motri krmeno zrcalo, s obzirom koliko je tezi i jaci od maksimalno predvidjenog za trup.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la mivan » 19. 07. 2016. (12:54)

Patrik 29 je napisao/la: O gliseru za tu duzinu od 4.60 m mogu reci samo najbolje,.lijepo drzi more,solidno je napravljen,dosta je dubok za razliku od nekih glisera te duljine tako da nemas straha da ce ti bas svaki val zavrsit unutra.. ima dovoljno mjesta za dvije osobe za na ribe ili cetiri,pet do plaze na kupanje. ..:

Istina, super je stvarno brodić,i dobar je na moru... kad spusti ležajeve tj, kad spoji onaj prednji tako da ubaci pajol između njega i klupice u sredini dvi osobe mogu spavati bez problema.

Patrik 29 je napisao/la: Meni se je potrosnja kretala od 13-15 litara putne brzine oko 18-21 cvor.

E viš, toliko je i njemu sa ovom na toj brzini, a opet sa Tohatsuom je bilo više kako od Mercurya tako i od ove tvoje od 65 ks, iako 50 i 65 nije baš toliko velika razlika, i obe dvotaktne...ma ne triba se tim zamarat, koliko troši troši, spreman si na to ako si to tija, odvali gas i uživaj. On je sluša sto priča sa strane te vako te nako, stvoriš neko svoje mišljenje peto po redu bez da si proba pentu i onda kad troši malo više nego si zamislija upitnici nad glavom.Al dobro, može on isto bit zadovoljan s obzirom na konjažu.

Patrik 29 je napisao/la:Mislim da je taj mercury definitivno prejak i pretezak za taj gliser(razumijem da je kupljen jaci pa jedno danas-sutra ce se ga montirat na nesto vece),ali mislim da bi za pocetak trebalo ako nista drugo baren pojacat krmu i stavit u provu neki veci rezervar tako da barem malo ima peze ispred.,jer ako se ne varan elan je projektiran za motore do 70-ak konja i puno manje tezine nego mercury.. :wave:


macro je napisao/la:Lipi motor. Nebi bilo lose da mu neko u voznji stalno motri krmeno zrcalo, s obzirom koliko je tezi i jaci od maksimalno predvidjenog za trup.


E to sigurno je i jak i pretežak, mislim da je od Tohatsua teži cca 80 kila. Zajebavamo ga da će jedan dan doći na brod a penta će biti na dnu a krma razvaljena. U provi mu je jedan tank, a jedan je u krmi ispod sica. Ima još i webasto unutra, bimini, dva akumulatora naprid u provi, i dva sidra sa lancem i konopom, i plus toka ima gomilu nekih manjih stvari ispod provenog ležaja...tako da ima tu kila u odnosu na original...plus još kad ga je kupija plastičar mu ga je ojača sa 6 slojeva plastike po dnu, ali nisu ojačali krmu, nego samo onoliko koliko se vuna presavijala sa dna prema krmi okomito, dakle možda pola pedlja...a pentu nije uvida direktno u krmu ,nego je stavija sa vanjske i unutarnje strane neke metalne ploče od 3mm.

Evo možda se ode na slici bolje vidi kako to izgleda u moru.
slika
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la macro » 19. 07. 2016. (13:05)

Ne mogu si predocit taj sistem montaze. Sigurno se vrti nocu po krevetu, penta od 10 iljada eurica na polutruloj krmi broda od 15 god, predvidjenog za lagane dvotaktne pente do 70 ks.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la Patrik 29 » 19. 07. 2016. (15:30)

Skoro ni vidit gliser od motora :lol:
Salu na stranu,neka si prijatelj pazi kako mu gliser stoji na vezu zbog toga jer ta gliser ima samopraznjenje,a ta velika tezina na krmi i plus sve to s cim je sve nakrcan je rezultiralo da nisu odvodi 7-8 cm iznad vode nego vjerovatno nize,pa kad bi bilo malo vala,da se to samopraznjenje ne pretvori va samopunjenje..
Avatar
Patrik 29
Member
 
Postovi: 135
Pridružen/a: 11. 10. 2015. (16:39)
Lokacija: Labin
Tip plovila: Cranchi 580 by el passo,honda 40

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la Shile » 19. 07. 2016. (16:02)

Presresti, legitimirati, novčano kazniti, zabraniti plovidbu i zaplijeniti... 8-) :thumbup:

Po meni ovo baš i nije sigurno...ni za vlasnika niti za plovila oko sebe... :thumbdown: ... zato i služe podaci o max snazi ...
Avatar
Shile
Senior Member
 
Postovi: 970
Pridružen/a: 05. 05. 2009. (00:11)
Lokacija: Fažanski kanal - Pula - Medulinski akvatorij
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka + Yamaha 9.9 / Yamaha 6/Mercury 3.5

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la macro » 19. 07. 2016. (17:09)

Za pocetak nek zacepi samopraznjenje. To je jedan od najcescih uzroka potapanja.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la porer » 19. 07. 2016. (21:52)

Zamišljam Lupisa u ovom brodu. Gušti... :)
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la mivan » 19. 07. 2016. (22:03)

macro je napisao/la:Ne mogu si predocit taj sistem montaze. Sigurno se vrti nocu po krevetu, penta od 10 iljada eurica na polutruloj krmi broda od 15 god, predvidjenog za lagane dvotaktne pente do 70 ks.


A ovako laički penta je ovim crnim svojim nosačima uvačena za krmu kroz neku rebrastu konusnu plastiku ispod koje je sa krmene vanjske strane ove prema penti dakle nekakva metalna ploča i ista takva ploča je sa unutarnje strane krme, nemam ti pojma, ko padne bar će lipo pljasnuti :crazy:

Patrik 29 je napisao/la:Skoro ni vidit gliser od motora :lol:
Salu na stranu,neka si prijatelj pazi kako mu gliser stoji na vezu zbog toga jer ta gliser ima samopraznjenje,a ta velika tezina na krmi i plus sve to s cim je sve nakrcan je rezultiralo da nisu odvodi 7-8 cm iznad vode nego vjerovatno nize,pa kad bi bilo malo vala,da se to samopraznjenje ne pretvori va samopunjenje..


Upozorit ću ga na to, on je doduše nakrca dosta toga naprid da ga što više izdrica kad je vezan, sad di su te rupe točno nemam pojma, reću mu da obrati pažnju. :thumbup:

Shile je napisao/la:Presresti, legitimirati, novčano kazniti, zabraniti plovidbu i zaplijeniti... 8-) :thumbup:

Po meni ovo baš i nije sigurno...ni za vlasnika niti za plovila oko sebe... :thumbdown: ... zato i služe podaci o max snazi ...


Ovako je jedan slično govorija 2005 čini mi se. Možemo ga hvaliti, možemo ga špotati, ali pozivati na legitimiranja, zabrane plovidbe i slično može samo policija. Koliko je njih briga vidim općenito svako lito za bilo kakve stvari iz banalnog primjera kad na bilo koju plažu koju dođem vidim sto iljada onih koji glisiraju 20 plus milja skoro po glavama kupača itd itd...a di je još sr@**a po moru koja ljudi rade, i kakvi likovi plove, ilegalno ribare itd...ali di je to sad od naše teme elana koji praši 35-40 milja. Jel on ima 60,70 il 100 ks najmanja je briga onih što ih triba bit kad ih ionako jače stvari ne tangiraju. Oće li ga ko zajebavat il neće ne znam, papiri su čisti i to od strane onih koji tribaju pazit na to...a realno ni prvi ni zadnji, koliko ih ima samo... Penta je registrirana, prijavljena, odobrena, što se toga tiče mogu mu puvati u dupe. A da je nesigurno je, ukoliko se voziš prebrzo npr. Nije naša stvar da se tim bavimo već stvar države oće li to dozvoljavati.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la mstim » 19. 07. 2016. (22:20)

Da ameri znaju na sto ide penta,ne bi ju ni prodali... :lol: :lol: :lol:
Doci ce i veci fiser predpostavljam... :thumbup:
STATUS
kreditno nesposoban
Avatar
mstim
Senior Member
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 24. 12. 2015. (22:26)
Lokacija: pakostane
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: renta boat

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la rarog » 13. 09. 2016. (14:24)

Tek sam sad vidia ovo, zamislite da na kušteru 15 namontira netko ovu brutalnu stotku. Čini mi se da u klasi 100 konja ovaj mercury ima najviše kubika :o
Ali nisu znali da tom planu nešto fali
Avatar
rarog
Member
 
Postovi: 318
Pridružen/a: 22. 03. 2010. (10:51)
Lokacija: ZG-KB
Tip plovila: Kuster 550

Re: Testiranje Mercury 100ks

PostPostao/la hobotnica » 08. 01. 2017. (19:39)

ajme ovaj je luđi i od mene hahah nadam se da ces kupit cim prije drugi gliser..steta bi bila da utrne penta...
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40


Natrag na Naši video uradci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.