SONY HDR-AS100V

FilmićI forumaša ostvareni na ribolovu, krstarenju …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

SONY HDR-AS100V

PostPostao/la maxx » 02. 05. 2014. (20:20)

Odlicna Action kamera od Sony-ja

Record up to 1080 60p (50 Mbps) Video
Capture 13.5MP Stills with Photo Mode
Live View Wireless Remote
Back-Illuminated Exmor R CMOS Sensor
Built-In GPS & Wi-Fi Connectivity
One-Touch NFC Smartphone Pairing
Included Housing is Waterproof to 16.4'
Wide-Angle ZEISS Tessar Lens
SteadyShot Image Stabilization
HDMI Output & Stereo Microphone Input
Dimensions (W x H x D):24.5 mm x 46.5 mm x 81.5 mm
Weight:Approx. 92 g (with supplied battery NP-BX1)
Avatar
maxx
Member
 
Postovi: 296
Pridružen/a: 18. 12. 2009. (22:18)
Lokacija: Primorje,CK
Lokacija: CK,Primorje
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bakan

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la zoka » 02. 05. 2014. (21:54)

Cijena u hrvata 3100 kn!
Avatar
zoka
Old Senior Member
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 11. 02. 2010. (10:38)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MERRY FISHER 610,YAMAHA F80

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la mala od kužine » 09. 05. 2014. (09:02)

Pred kupnjom sam action kamere, zna li tko iz vlastitog iskustva, koja bi bila dobra za ronjenje, jahanje, zdrmane sportove?
Važno mi je kučište( go pro su mi draže od sony-a), da je slika u tamnijim uvjetima dobra, da je oštra i najvažnije da kod trešenja ( jahanje) nema popratnih pojava tj, da slika nije razvučena?
Važno mi je i kako kameru pričvrstiti što lakše i bolje na kacigu,glavu,pušku......
Gledala sam po youtubu, a mene zanima vlastito iskustvo.
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la Rexi » 09. 05. 2014. (09:59)

Sony action cam je super

Imao sam hdr as15 pa sam sada kupio as100 (as15 mi pala s motora :mrgreen: ) i opet bi jer je jeftinija malo od gopro a slika i performanse su super + baterije su kompatibilne pa imam sony dslr fotic i nju i izmjenjujem si kartice i baterije :thumbup:



samo si naruci jedan onaj ko jastucic preko ebaya protiv magljenja, jer kad dođe do razlike u temp , onda se zna zamagliti.

ja imam dva i jedan mi stoji vec god dana neotvoren :mrgreen: al bez toga ne moze na motor i u more

p.s. evo ti jos jedna hvarska , ako oces vidit u zivo, samo javi pa ti je pokazem.

Samo znaj da za sve te kamere moras posli editirat na kompu da dobis finalni produkt
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la mala od kužine » 10. 05. 2014. (07:14)

Hvala Rexi na korisnim savjetima i još boljim video uradcima.
Belgijka je super, a onaj s vožnjom po hvarskim cestama može biti pozivnica za off-road turiste.
Jedino me oblik sony-jeve kamere muči, meni treba montirati na kacigu, a čini mi se da ona strši na glavi, što kod jahanja po terenima, granju,šumi i sl, može lako zapeti.
Nemam ju di drugdje montirati, a u ruci mi je nespretno i glupo. Isto tako kod podvodnog ribolova gdje ju montirati, na pušku ili glavu? Držati u ruci mi opet smeta.
Inače mi se čini da je super kamera, lijepo ravna sliku po grbavim terenima, dobre boje.
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la Rexi » 10. 05. 2014. (08:26)

ona ti ima stabilizaciju slike dok gopro nema.

sto se tice izgleda, ok.. za motore je bolja jer je otpor manji nego kod kockaste gopro. panasonic mi ima zanimljivu dvodjelnu kameru ali nisam je isprobao nikad.

sto se tice nacina montaze, to ti je isto kao i kod svih. znaci kamera ima na kucistu standardnu rupu i "ulozak" za drzac koji se naljepi na kacigu. to je ista shema na svim kamerama tako da te to ne brine.

e sad... motor il konj.. slicno je. ja ne volim imat na kacigi zbog otpora zraka sto kod vecih brzina ili offroada moze dekoncentrirati iako je definitivno najbolja slika.
preferiram staviti na volan, sto tebi isto mozda ne bi bilo lose na sedlo ispred tebe. kao sto vidis i na branik (koji se jako trese) isto jako dobro izgleda i ne mrda previse.

ovo su ti opcije koje kamera ima: http://www.beachcamera.com/blog/wp-cont ... sories.jpg

znaci kuciste, ova tri dolje plasticna, jedan za ravnu povrsinu jedan za kacigu i jedan za pricvrstiti na kruzni standard vijak je standardna operema.
ovo gore narucis preko ebaya jeftino.

as15 nije imala ali ove novije sony ti imaju opciju flip - pa mozes snimat okomito, vodoravno, gore dolje.. sve jedno.
Aj ja ti nikad nisam jahao konja, nauci me jahat a ja cu tebe .... provozat motorom :D
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la mala od kužine » 13. 05. 2014. (07:48)

Da, upravo taj stabilizator slike je super.
Na sedlo možeš pričvrstiti samo jahača, a i on ponekad ispadne :lol:
Kad bih kameru pričvrstila bočno na kacigu, e to bi možda upalilo.
Jahanje nije teško, treba biti tvrdoglav ( kad padneš da se ne razbiješ :sick: ), brzo se penjati natrag u sedlo, ne dati konjini da te maltretira, već obrnuto.. ma peace of cake. Vozila sam se kao curica mopedom, padala po tračnicama i ulju, vozila se kozjim stazama po Hvaru....ma dobro i mirno dijete....i eto me sad imam isto takvog sina kojeg moram učiti da je sve to opasno..... :D
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la mala od kužine » 13. 05. 2014. (08:14)

https://www.dropbox.com/s/t9lwta6jxtq39on/M4H02831.MP4
Ne znam kako drukčije, možda ovo ne upali...probaj, mali prikaz jahanja sina i ostalih, dok ja na sredini polja "ručno" snimam.
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la Rexi » 13. 05. 2014. (20:50)

bas sam isprobao staviti na kacigu neki dan, al sam stavio onog super ljepila da mi ne odpadne kamera u voznji :mrgreen:
i mogu ti rec da je dobar kut, fino sve pokrije.

tako da eto, i to sljaka. cak me zacudilo da mi ne fucka na kacigi toliko jer se sjecam da sam prije probao na drugoj pa mi je fuckalo dosta pri vecim brzinama.

nego.. bas ti fino konj papa travu :mrgreen:
imate konje i na hvaru? nisam nikad jahao :oops:

a to tebi onaj vice da mrdas guzom a? :lol:
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la mala od kužine » 17. 05. 2014. (16:38)

Pa kako si onda skinuo kameru s kacige, ako si je priljepio sa supegluom?
Moja kobila papa travu, a ja snimam sina i ostale u prolazu. U jahanju se sve vrti oko guze ;) , ponekad i konjske, a i noge imaju neku ulogu..
Mene ne snimiše jer su prezauzeti održavanjem sebe na konju :shh:
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la Rexi » 17. 05. 2014. (19:43)

evo ovako, mala.... kuzino :mrgreen:

slika

kameru stavis u plasticno prozirno kuciste koje se dobije uz kameru. ovo desno crno se kupi dodatno.
zatim kameru u tom plasticnom prozirnom kucistu stavis na ovo skroz desno zuto, di ima saraf, vidu... zavidas i to je cvrsto. ta vida ti je ono standardnog promjera sto imaju svi fotici i kamere, univerzalno je.

onda na kameru zalipis ravnu ili zaobljenu plocicu, to su ove dvi desno, crne. na slici se ne vidi, al jedna je zaobljena a druga nije. na kacigu najcesce ide zaobljeno.

e tako. znaci ovo crno je postolje u sto se ono zuto pricvrsceno za kameru uvuce. i to ti je cvrsto jako tako da no frks ;)

eto. nadam se da sve kuzis sad. samo ne zaboravi uzet one dvi podloske za magljenje. to imas za kupit di kupujes i kameru.
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la riberer » 17. 05. 2014. (20:56)

Rexi je napisao/la:a na kameru lipis ravnu ili zaobljenu plocicu ...

Valjda na kacigu ...? :think:
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7111
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la Rexi » 17. 05. 2014. (22:09)

riberer je napisao/la:
Rexi je napisao/la:a na kameru lipis ravnu ili zaobljenu plocicu ...

Valjda na kacigu ...? :think:



a moga si prepravit :mrgreen: , zamislio sam se dok sam pisao, gledao sam tv :D
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la 2105 » 17. 05. 2014. (22:45)

Ja ču isto napisat par riči....ka bivši sonijevac....imam več petu kameru
Zadnje dvije nisu Sony a kako stvari stoje teško da ču se i u buduče više ikad odlučit na Sony jer to više nije ono..
Ne bi želio komentirat kvalitetu snimke jer je to teško iz priloženog...Sony ili GoPro ? Mislim da su uglavnom i jedna i druga OK.
Za snimanje podvodnog ribolova, meni se pokazalo bolje i interesantnije držat kameru na glavi
negoli na pušci. Naravno, radi se o čeki, ali za lov po rupama ..bila na glavi ili pušci, uvik smeta.
Go pro ponekad korsitim i u lovu, tad mi također stoji na glavi, sa istom trakom ka za podmore
Granje jesu malo problem ali to je neizbježno. Kod trzanja, bilo od hodanja ili od konja...
sumnjam da bi stabilizator slike kamere tu puno pomogao. Po mom iskustvu, tu je Panasonic najjači
ali nisam provao njihove sportske kamere. U ne-sportskim kamerama, znam da bih uvik dao prednost Panasonicu,
ne samo po stabilizaciji slike, več po svemu a najviše po količini grešaka zbog kojih Sony proteklih godina sa zadnjim modelima
prednjači i što se mene tiče...daleko mu kuča.
Gopro je moja prva sportska kamera, kupio je prošle godine u Siječnju-Hero 3 Black edittion
Treba malo vrimena se naučit sa postavkama, baterija i sl ...inače do danas je derem nemilice i imam samo riječi pohvale
Ronjenje, podvodni ribolov, lov...pa čak i posal...
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: SONY HDR-AS100V

PostPostao/la mala od kužine » 19. 05. 2014. (08:12)

Hvala na savjetima, sad ste mi opet dali za mislit.....go pro...sony...panasonic.... :crazy:
Vjerojatno ću otić u dučan i detaljno ih sve pregledat, usporedit, vidjet omjer cijene i kvalitete....pa se vratit kući i sve to ovdje pridopisat.
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Sljedeća

Natrag na Naši video uradci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.