Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

FilmićI forumaša ostvareni na ribolovu, krstarenju …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la aladin » 26. 06. 2013. (21:14)

Sta sada mene napadate za psovanje? pa vidiš i čuješ da sam bio savršeno miran. Totalno sam ponosan na sebe kako sam sve to podnio :-D
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la lvky » 26. 06. 2013. (21:30)

i ti misliš da je to normalno :lol:
"Najveća draž braka je što bračne partnere prisiljava na -preljub" by Oscar Wilde
Avatar
lvky
Old Senior Member
 
Postovi: 1525
Pridružen/a: 12. 09. 2010. (22:23)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: beneteau antares 760, volvo penta 200ks

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la zorica » 26. 06. 2013. (21:38)

aladin je napisao/la:Sta sada mene napadate za psovanje? pa vidiš i čuješ da sam bio savršeno miran. Totalno sam ponosan na sebe kako sam sve to podnio :-D



Napadamo te za nepsovanje. U tome je cila bit
Avatar
zorica
Old Senior Member
 
Postovi: 1687
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (08:09)
Lokacija: medići-mimice
Lokacija: Baška voda/medići
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: quicksilver 500 fish,merc 60 efi

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la tg-boy » 26. 06. 2013. (22:32)

odličan video i super rasprava. :thumbup:
- da se pohvalim - nikad u životu nisam ulovio nijednog lubina-brancina- tako da ne znam njegovo ponašanje iz prve ruke - teoriju i štiva sam čitao - osjetio nisam - valjda oču kad budem lovija
- međutim kad panulajem - za npr palamidu - kad imam udarac - udrem neku laganiju kontru (prijatelj i kolega forumaš to ne radi ) - ja imam svoju teoriju da time odmah rješavam problem upitne prekidne čvrstoče sustava, a loše zahvačena varalica ili ispada ili se jače zakači.
nakon toga vučem uvjek laganije nego je bila ta kontra i ribu puštam dolje -gore dokle ima snage - na kraju je dovlačim do broda i uzimam rukom izmorenu,
sve to skupa traje minutu dvije duže - a nebrojeno puta sam dobre komade izgubija zbog sile i brzine...
eto to je moja prića i ne znam dali se ovde uklapa jer kažem - nemam iskustva :wave:
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la Pape » 27. 06. 2013. (08:01)

...a evo ni ja nisan nikad brancina diga panulom...al recimo gavuna jesan...nataka se je jadnik s vanjske strane, a od sprida...ili točnije... na joko....i ne skužih udar, al isto kako stalno mašen panulom naprid nazad...ka ono finta da isprovociran nešto...a zapravo znan da prolazin kraj nečeg pa pokušavan zakačit to....tako san mu da kontru...i provuka san jadnika kroz cili kaštelanski zaliv, to bi izgledalo nešto na đi-pi-esu izgledalo kad kad dite od godine dana se dovati papira i olovke ili bojice....i na kraju cile balade, iskopčah iz prve brzine, koja je ujedno i jedina na mjenjaču....i pomalo bez ikakva propuštanja kroz prste stanem namotavat na motovilo, a šta brže....kad san vidija šta mi dolazi pod brod...desnom rukom sam se borija...a livom otključava krmeni gavun...zatim desnom nogom pridržava vrata krmenog gavunada bi u livu prebacija panulu i nastavija borbu, a desnom dovatija, ne špurtil, nego ganač....zatim uz par popuštanja i vračanja pod brod, preciznim potezom odozdola a prema gore uz obaveznu rotaciju ganča u prolazu poradi bolje preciznosti i dometa, zakačija beštiju za branče....i cilih 0,0012kg je bilo u brodu...

...ne znan jel vam ovo moje iskustvo šta pomoglo, znan da nije brancin...ali nije bit u iskljičivanju iz brzine...već pravilan rad nogu i ruku dok otvaraš krmeni gavun....dakle bit je u onom skakutanju i promjeni položaja tijela ko u te-kwan-do-u, boksu i sl....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la karamba » 30. 06. 2013. (07:51)

meni padne u prosjeku sigurno 30 posto zakačenih riba tako da je ovo sasvim normalno . Svi koji nikad ne stavljaju slike ni ne snimaju neznaju da ribiču nije u interesu da riba izleti van i da se ništa ne vidi nego obrnuto . Bilo bi ljepo kad bi u ovoj temi uz razna tumačenja i drugi priložili koji filmič da vidimo i druge taktike i sl.
e sad ono šta mene interesira je dali je to go pro , i dali si improvizirao s kamerom i kutom snimanja da se obala ne vidi ?
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la aladin » 30. 06. 2013. (09:21)

GoPro je. Sa vrha kabina dosta prema dolje okrenuta i onda je jos slika malo zoomirana u montazi. Uvijek je problem kadra i gdje staviti kamericu. Eh da je imati dvije pa montirati. Ako ju stavis nize da se vidi cijeli ribolovac i cijeli stap onda se ne vidi riba u moru i nebi se vidio ovaj bijeg (kamerica bi morala biti na dijagonalnoj strani kokpita kao kod mog prvog filmica). Ovako se vidi sta se dogadja u moru ali se ne vidi ostatak akcije posteno. Stvar kompromisa. I da, ovako se ne vidi lokacija.
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la karamba » 03. 07. 2013. (05:45)

aladin je napisao/la:GoPro je. Sa vrha kabina dosta prema dolje okrenuta i onda je jos slika malo zoomirana u montazi. Uvijek je problem kadra i gdje staviti kamericu. Eh da je imati dvije pa montirati. Ako ju stavis nize da se vidi cijeli ribolovac i cijeli stap onda se ne vidi riba u moru i nebi se vidio ovaj bijeg (kamerica bi morala biti na dijagonalnoj strani kokpita kao kod mog prvog filmica). Ovako se vidi sta se dogadja u moru ali se ne vidi ostatak akcije posteno. Stvar kompromisa. I da, ovako se ne vidi lokacija.

super , dali si smanjivao rezoluciju ili držiš na najjačoj i koliko ti traje baterija , meni danas stiže i jedino me muči kako napravit dobar kadar a da se obala ne vidi , moj brodić je open bez kabine tako da kad bi stavio na provu bi pretpostavljam ljepo ulovila cijeli kokpit more i svu akciju ali se vidi obala a to za neke vrste ribolova nije dobro.
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la aladin » 03. 07. 2013. (07:26)

Moras se malo igrati sa kadriranjem pa ces lako shvatiti kako funkcionira

Drzim stalno HD rezoluciju. Ima i ona neka sa puno sirim kutem ali je riblje oko (deformacija slike) jako izrazeno Imam 32GB karticu tako da mi rezolucija nije problem Jedna kartica mi traje dva trajanja baterije a baterija traje oko 2h
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la mihmirko » 03. 07. 2013. (07:51)

karamba je napisao/la:
aladin je napisao/la:GoPro je. Sa vrha kabina dosta prema dolje okrenuta i onda je jos slika malo zoomirana u montazi. Uvijek je problem kadra i gdje staviti kamericu. Eh da je imati dvije pa montirati. Ako ju stavis nize da se vidi cijeli ribolovac i cijeli stap onda se ne vidi riba u moru i nebi se vidio ovaj bijeg (kamerica bi morala biti na dijagonalnoj strani kokpita kao kod mog prvog filmica). Ovako se vidi sta se dogadja u moru ali se ne vidi ostatak akcije posteno. Stvar kompromisa. I da, ovako se ne vidi lokacija.

super , dali si smanjivao rezoluciju ili držiš na najjačoj i koliko ti traje baterija , meni danas stiže i jedino me muči kako napravit dobar kadar a da se obala ne vidi , moj brodić je open bez kabine tako da kad bi stavio na provu bi pretpostavljam ljepo ulovila cijeli kokpit more i svu akciju ali se vidi obala a to za neke vrste ribolova nije dobro.

Ja sam iskoristio onu crnu široku platiku koja se dobije u paketu akd se kamera kupi ( kamera je na nju postavljena - ne baciti)kao postolje. Zaljepio je super tapeom za provu i za početak OK. Kut je onako od dole prema gore, kopno se ne vidi , ali nažalost ni riba u moru. I nemoj kupovati dodatke kod nas, skupi su za popizdit, a preko ebaya imaš dosta dobrih i kvalitetnih stvari za puno manje novaca
- Ajde sve priznaj! Đura će da ti oprosti što te je tukao...
Avatar
mihmirko
Senior Member
 
Postovi: 795
Pridružen/a: 19. 07. 2012. (11:13)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Quicksilver Pilothouse 640; Vega

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la rossi » 21. 02. 2014. (14:59)

Diga sam brancina na štap od 5 kg. Slučajno je zagriza ali eto uvatija se. Naješka sam komadiče lignjice i pustija da me nosi kurenat.Lagani burin.Oprema jeftina da jeftinija nemore bit zato sam ga diza kojih 20 minuta. Ugašen motor nisam zna prvi put sam uvatija brancina. kad sam ga diza uvik je vuka ispod kaića jugoplastika 4,60 sa kabinom.Skaka sam amo tamo kako ja prebacim štap tako se on vrača ispod pa na drugu stranu diga sam ga nemam ni ganč ni sak čeka sam da otvori škrge gurnija ruku i diga ga u kaić. Ljudi moji noge su mi trepile za popizdit gleda sam ga po ure.
Avatar
rossi
New Entry
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 11. 11. 2009. (17:39)
Lokacija: Pag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 501 honda 20hp

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la pagus » 21. 02. 2014. (16:39)

Evala ti, čestitam !
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la vladorad » 21. 02. 2014. (16:44)

svaka čast rossi.. ;)
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Prethodna

Natrag na Naši video uradci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.