Solidarnost ... ?

Slike, priče, avanture, ulovi, opisi, komentari …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Mali Dabar » 12. 01. 2011. (18:10)

Pape je napisao/la:i eto sami izvucite poantu i zaključke iz svega ovoga…


A sve se živom coviku može dogodit.........
U svemu je najvažnije imati srice,jer ko nema srice..........ajme.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la teo_ribar » 12. 01. 2011. (18:14)

za nesriću jako malo rabi.......
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la sinitram » 12. 01. 2011. (19:10)

A moj Pape price, nemos virovat!
Srica pa ste naisli. :thumbup:
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Dade » 13. 01. 2011. (11:23)

Ha kakva zima..letos skočim iz pasare otplivam malo ...vratim se i ..nemogu izić..nikako...nekad se uvatim za bok malo jače potegnem iskočim da naslonim stomak i noga je već u nutra....a bogami sad ne mogu...otplivam do motora pa ću preko kavitacine ploče..neide nikako...otplivam na pramac uhvatim špag pa plivaj ukraj i tako sam nekako ,jedva ,ušao u barku...naravoučenije...povremeno testirajte svoje mogućnosti jer niste više ono šta ste bili pa je bolje sebi priznati da nešta nemožete nego stradati slude glave...."oprez je majka mudrosti"...mogu vam samo reći da sam bio vrlo iznenađen i malo uplašen...ranije sam znao skočit u more daleko od obale samo da se rashladim...na svu sreću ovi put je bilo blizu kraja...prema tome pamet u glavu da nebude... :Help25: :Help25: :o
"Daj mi Bože da uhvatim tako veliku ribu da nemoram da lažem


slika
Avatar
Dade
Old Senior Member
 
Postovi: 2093
Pridružen/a: 10. 02. 2009. (21:25)
Lokacija: Novi Sad, Prožura Mljet
Vrsta ribolova: rekreativni

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la sinitram » 13. 01. 2011. (12:01)

Dade je napisao/la:Ha kakva zima..letos skočim iz pasare otplivam malo ...vratim se i ..nemogu izić..nikako...nekad se uvatim za bok malo jače potegnem iskočim da naslonim stomak i noga je već u nutra....a bogami sad ne mogu...otplivam do motora pa ću preko kavitacine ploče..neide nikako...otplivam na pramac uhvatim špag pa plivaj ukraj i tako sam nekako ,jedva ,ušao u barku...naravoučenije...povremeno testirajte svoje mogućnosti jer niste više ono šta ste bili pa je bolje sebi priznati da nešta nemožete nego stradati slude glave...."oprez je majka mudrosti"...mogu vam samo reći da sam bio vrlo iznenađen i malo uplašen...ranije sam znao skočit u more daleko od obale samo da se rashladim...na svu sreću ovi put je bilo blizu kraja...prema tome pamet u glavu da nebude... :Help25: :Help25: :o

:D pa nabavi male aluminijske skalice. I ja sam se zna bacit u more liti kad bi dizali parangale ali bi se cili iskida o skoljke kad bi izlazija ili bi dobro nabija rebra. A jos je najbolja kombinacija na krmenoj platformi imat skale.
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Mali Dabar » 13. 01. 2011. (12:07)

Evo moje price........2009 prid kraj lita izjutra na južnoj punti od Pašmana usred vožnje pokupi propeler neki konop .....sva sreca odman sam bio blizu manice......promini motor zvuk,odman u ler ,gasi........vidim blokalo osovinu ne vrti se propela......lagano jugo...........tira u kraj........razbit ce sve.............bacaj odman sidro........velika dubina,ali ima 50 m konopa....valjda ce capati.........svuci se nožinu u ruke i skaci.......skini konop oko propelera,sve pregledam............dobro..........upali makinu.......sve radi..............ajmo dignut sidro.......ne ide jedva,ga dignem,kad ono pokupilo nekakvu sajletinu u moru ........ Sve je ok.....nastavim dalje.
I što sad.......jedna nevolja nikad ne dolazi sama.......treba biti spreman na sve......stalno naculjene uši na motoru i blizu komandi jer nikada ne znaš što možeš pokupiti,sidro,konop,pojasevi uvik pri ruci.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Mali Dabar » 13. 01. 2011. (12:44)

sinitram je napisao/la: pa nabavi male aluminijske skalice. I ja sam se zna bacit u more liti kad bi dizali parangale ali bi se cili iskida o skoljke kad bi izlazija ili bi dobro nabija rebra. A jos je najbolja kombinacija na krmenoj platformi imat skale.


Meni su obavezne skale na krmi i to fiksne od inoxa.
Ima sam ove aluminijske s plasticnim skalinama na fišermanu.......pa su pukle na drugoj skalini........poplavila rebra..........cili se razbija........
Vratim skale.....kažu nemoguce da su pukle............dali su druge......ali eno ih u garaži,nikada više na brod......
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la sinitram » 13. 01. 2011. (13:04)

Jeli ko gleda ovaj film


kad su ekipa sa jahte poskakali u more da se okupaju a zaboravili stavit skale!!! :lol:
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Thomy » 13. 01. 2011. (13:09)

sinitram je napisao/la:Jeli ko gleda ovaj film


kad su ekipa sa jahte poskakali u more da se okupaju a zaboravili stavit skale!!! :lol:


Svašta ljudi snime :o
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2471
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la mala od kužine » 13. 01. 2011. (13:13)

Stari montirao na pasaru inox sklopive skalice,koje sam ja pronašla u moru.Bez njih nema popeti se na pasaru.
A u moru se svašta može pronać ;) .
Sjećam se kada smo moj dragi i ja(u predbračnoj fazi) skoro otplutali put Italije jedne noći po jakoj buri.
Kasno smo se vraćali,noć nas ulovila daleko,bura se digla,a motor krepo.Al kad si mlad,lud,zaljubljen ništa ne izgleda strašno,iako jest.More počelo zalivat,vitar urlat,a mi u mraku tražit di je obala.Vidjeli smo svitla mista i po tome znali di treba,ali na vesla nema šanse.Nekako mu je palo na pamet da ja uzmem rezervoar i držim ga stojeći uz jarbol,a on nekako namoli upaliti motor.I tako smo malo po malo stigli u kraj.Doma nas već bili sahranili :lol:
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la teo_ribar » 13. 01. 2011. (13:26)

Mali Dabar je napisao/la:..............ajmo dignut sidro.......ne ide jedva,ga dignem,kad ono pokupilo nekakvu sajletinu u moru



......to je bilo onda kad je ancona ostala bez struje........
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Mali Dabar » 13. 01. 2011. (13:40)

sinitram je napisao/la:Jeli ko gleda ovaj film
kad su ekipa sa jahte poskakali u more da se okupaju a zaboravili stavit skale!!! :lol:


Taj film mi je uvik u sicanju.............jer iz mora u brod bez skala nikako.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Solidarnost ... ?

PostPostao/la Pape » 13. 01. 2011. (13:57)

sinitram je napisao/la:
Dade je napisao/la:Ha kakva zima..letos skočim iz pasare otplivam malo ...vratim se i ..nemogu izić..nikako...nekad se uvatim za bok malo jače potegnem iskočim da naslonim stomak i noga je već u nutra....a bogami sad ne mogu...otplivam do motora pa ću preko kavitacine ploče..neide nikako...otplivam na pramac uhvatim špag pa plivaj ukraj i tako sam nekako ,jedva ,ušao u barku...naravoučenije...povremeno testirajte svoje mogućnosti jer niste više ono šta ste bili pa je bolje sebi priznati da nešta nemožete nego stradati slude glave...."oprez je majka mudrosti"...mogu vam samo reći da sam bio vrlo iznenađen i malo uplašen...ranije sam znao skočit u more daleko od obale samo da se rashladim...na svu sreću ovi put je bilo blizu kraja...prema tome pamet u glavu da nebude... :Help25: :Help25: :o

:D pa nabavi male aluminijske skalice. I ja sam se zna bacit u more liti kad bi dizali parangale ali bi se cili iskida o skoljke kad bi izlazija ili bi dobro nabija rebra. A jos je najbolja kombinacija na krmenoj platformi imat skale.


...eto to san tija reč sa onom pričom...popet se u brod iako pari pizdarija...nema šanse bez pomagala (skala) čak i liti i na maloj pasari i bez robuštine natopljenoj morem...a sad zamisli rokneš u more zimi pod punom ratnom spremom...u 99% slučajeva ako te ne posere sriča u nesriči i da si žilav i u formi...si pokojan čim si upa....a nitko od nas ne drži pojas na sebi kad je sam na moru, pa priznajen ni ja...i evo da ga staviš na sebe i neko te vidi u lučici...u 99,9% slučajeva bi reka vidi cirkusanta ebate...ili bi zaključija...ovi ne zna ni plivat a ide na more...a evo ako se sitimo ona dva jadna ribara iz Istre nedavno šta su se utopili iz xy razloga, virujen da su imali pojase na sebi da bi im se šanse da prežive povečale bar za 50%...a to je već pun kua...od nikakvih šansi...kod nas još nije postalo normalno vidit čovika sa pojason i nemamo svijest za čuvat se i preventivu, nego smo još uvik... kad se nešto desi tek onda počmemo mislit...a onda je već u masu slučajeva prekasno...i nije to samo u nabavi pojas, to je u svim segmentima...počevši o redovnom održavanju broda, brodskog pogona, brodskih sustava.....itd,itd...pa do osobnih sredstava zaštite...i pravo je čudo šta se više sr@**a ne dešava po moru kad vidim kako i sa čim/ili ničim se sve izlazi na more...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Lignje 2011.

PostPostao/la barba ive » 13. 01. 2011. (22:31)

capo je napisao/la:
flavijo je napisao/la:Jedan za drugim, nekih 15-tak brodova , su prošli pored njega panulavajući dok je on vikao i molio za pomoć


Nemam riječi.

Sve čitam, i nikako ne mogu doći sebi. Stvarno, što reći na ovo?!

Strašno.



je, je... vrimena se mijenjaju...egoizam i materijalizam bi mogli nazvat ovo društveno uređenje :thumbdown: ...moj slučaj je bia sličan, prošlog lita...za razliku, sam ima mobitel...zvao sam i došli su mi pomoć ...udaljenost 2-2,5milje... ali sam mora platit u naturi (balun vina) i
šoldi (300kn)...pet puta se zahvalio ...i mogu samo kazat da sam bia presretan da su mi pomogli... :thumbup: :clap:
ko drugome jamu kopa,...nek, ne zove popa...
Avatar
barba ive
New Entry
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 09. 01. 2011. (15:48)
Lokacija: klimno-risika

Re: Lignje 2011.

PostPostao/la Pape » 13. 01. 2011. (22:50)

barba ive je napisao/la: slučaj je bia sličan, prošlog lita...za razliku, sam ima mobitel...zvao sam i došli su mi pomoć ali sam mora platit u naturi (balun vina) i...



...uf Barba Ive ....skoro san se bija zabrinija radi ove nature... ;) :lol:

... od dosta ljudi kojima se desila nevoja na moru san ipak čuja da ima ljudi koji ne bi pomogli...ti ljudi se kunu da su ih ovi i vidili i čuli...i nisu tili priskočit...samo bi produžili dalje...a onda bi ipak neko drugi u prolazu priskočija upomoć...i ovde da baš nitko...hm, hm...zabrinjavajuče...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

PrethodnaSljedeća

Natrag na Priče s mora i uz njega, o ribarenju … ribama

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.