ribolovni promašaji

Slike, priče, avanture, ulovi, opisi, komentari …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

ribolovni promašaji

PostPostao/la T&T DENTEX » 02. 02. 2010. (21:32)

Ekola.konačno je vrijeme da se i o ovakvim stavarima progovori. :P :P
Toliko se izreklamirao sportski ribolov da će neko pomisliti da su panulaši , parangalisti i ostali rekreativci strojevi za ubijanje
morskih organizama.
Ja predlažem da se malo piše i o ribolovnim " pušionama " . Fala bogu kandidata na forumu sigurno ima. ;) Primjer slijedi:

Veliki pozdrav ekipi forumaša ljubitelja mora i ribolova.
Evo upravo se ja i kompanjon vratili sa riba.Krenuli smo jučer popodne u kornate.Doletili smo tamo ka furije u totalnoj euforiji
željni liganja , zubaca , adrenalina.Nakon dvi ure lignjolova i sa zadnjom zrakom sunca euforija je brzo nestala a ulovljene lignje su se mogle prebrojati na prstima jedne ruke.Požurili smo se u toplinu kuče jednog mog prijatelja na otoku Katina u np telašćica.Popila se 0,8 lita malvazije a onih dva deca je završilo u crnom rižotu od sipe netom uvačena.Oko deset uri navečer smo još uru vrimena povukli panulu za lignje i oko ponoći išli leći skoskani od leda. :lol: Ujutro se dižemo oko 6 uri i krečemo na lignje.Zapuha je bura a kornati su se zabijelili od sniga na .Prizor za pamčenje.Sunce se pojavilo ozgor velebita i panula je lagano zaplivala u more.Nakon par sati panule skužimo da nam je bazen za živu ješku prazan a razlog tome je što su nas rasčetvorili kantari koje mrzim iz dna duše.To je možda jedina riba koju bi preselija na drugi kraj jadrana.Kod naših susjeda taljana .Pa neka njima taru kalamare do mile volje.U cilom danu ribarenja na moru smo vidili jednu ribarsku družinu koja nam iz pristojnosti nije njanke pozdrav uzvratila , kapetaniju , topovnjaču hrm , jednog izgubljenog tunolovca i policiju koja se vrtila oko nas misleči se "očemo ih globiti ili nečemo " a mi molimo boga da dođu do nas jer bi ih zamolili "ako im nije problem da nam skuhaju kafu jer je nismo stigli popiti ".Sve u svemu ., totalna ribolovna pušiona ., i još nas za žuntu malo izubijala tramontana do doma.Vezli smo se u porati otišli na kavu.Pala je sprdačina na naš račun i dobro smo se nasmijali.Več smo i razradili taktiku za sljedeče ribe.
veliki pozdrav do sljedeče pušione. :wave: :wave:
ps . a čemu bi se čovjek radovao kada bi mu sve išlo od ruke :P :P
Zadnja izmjena: T&T DENTEX; 02. 02. 2010. (21:43); ukupno mijenjano 1 put/a.
slika
Avatar
T&T DENTEX
Senior Member
 
Postovi: 866
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:23)
Lokacija: 23000 Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: kuster 550 cabin

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la morskivrabec » 02. 02. 2010. (21:38)

Ma to vam je super, što vam je falilo (osim ribe). Pa zamislite da ste bili doma i gledali npr. Avu Karabatić kako pjeva. :D
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la porer » 02. 02. 2010. (22:04)

Ne vidim ja da vam je išta falilo. Kakva pušiona?
U takvim situacijama moj kum Mario započne priču o hipotetskom liku kojega je nazvao HH. Pokušat ću to opisati ali ipak bolje bi to bilo čuti u originalu.
Dakle HH znači Hans iz Hanovera. Priča ide u danima kao vaš. Mi na moru, ja psujem kako ništa ne grize ili tomos opet ne pali a mi par milja od obale, kako smo bacili tih 50 kuan za crva, da jedino Pero crv ima koristi od nas a Mario počne o HH. Krene tako Mario kako je HH sada došao s posla a njegova debela Gertruda mu sere di su novci. Nema izlaza, pokuša na balkon a tamo vidi sivo crni predio industrijske zone a jedina svijetla točka su farovi metroa koji izlazi iz podzemlja i tutnji ispod balkona tako da mora opet unutra. Guši ga nešto, nalazi razglednicu koju mu je Berta (susjeda koju povremeno opali a s njenim mužem karta srijedom) poslala s Jadrana prošlo ljeto. Razmišlja kako tamo ljudi žive, žali ih i s uzdahom pogleda kroz prozor prema sivom nebu.
Razmisli još jednom je li to što si opisao bila pušiona? :Cool34:
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la dome » 02. 02. 2010. (22:07)

Eto da i ti jedanput kušaš kako je vratiti se bez ribice ;)
Sad znaš da i ta mogućnost postoji :lol:
Samo kako li si uspi ženu uvjeriti da si bi na ribe kad si se vrati bez nje ..... e to je bilo lipo za viti :lol: :lol: :lol:
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la morskivrabec » 02. 02. 2010. (22:08)

ha, ha, ha. porer je pogodio u sridu
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la T&T DENTEX » 02. 02. 2010. (22:21)

dome je napisao/la:Eto da i ti jedanput kušaš kako je vratiti se bez ribice ;)
Sad znaš da i ta mogućnost postoji :lol:
Samo kako li si uspi ženu uvjeriti da si bi na ribe kad si se vrati bez nje ..... e to je bilo lipo za viti :lol: :lol: :lol:


e da jedanput. ;)

morskivrabec je napisao/la:ha, ha, ha. porer je pogodio u sridu

slažem se u potpunosti . :thumbup:

Forumu fali malo humora.Eto idealne teme za to. :P :P
slika
Avatar
T&T DENTEX
Senior Member
 
Postovi: 866
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:23)
Lokacija: 23000 Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: kuster 550 cabin

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la Groff » 02. 02. 2010. (23:19)

Da je lako ribarit i ribu lovit i pop bi bil ribar. Hvala na kratkoj i lipoj priči. :thumbup: :clap:
Avatar
Groff
Old Senior Member
 
Postovi: 1993
Pridružen/a: 31. 03. 2009. (19:16)
Lokacija: Bakarac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka Suz 20, Kolibri Yam 2.5

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la legi » 03. 02. 2010. (00:04)

Panulaška psiha,ti to znaš tt,digneš se ujutro u 3 da bi zajebo koju lignju,pa brzo na poštu do koje imaš uru vozit,rapala u moru prvo svitanje a liganj neće,tamo di ga uvik ima,sunce za čas diže lignja nema,ajmo na duboko skosaj ko budala,pa jedna pošta pa druga pa treća pa ništa....sunce već visoko prži 8 misec evo liganj jedan ko kuća,brzo ješkaš panula u moru,ura od griza prošla(poz labrax ;) ) pomalo paziš,znaš poštu i tupppppp ali tup u grotu stučeš lignju koja ti je jedina taj dan,jebiga brzo ajmo iglicu,srećom brzo se lovi,al ni nje nema,dok si ulovio iglu već je 11 ned ti se više panulat,al ajde još ću malo,lupit će.......moš mislit,podne prži na suncu +50 a nemaš ništa hladnog,led se stopio.....ajmo doma pa uru taka taka do porta,i dok vežeš barku pola dva...divota,al ko ti to more platit,kad se zavališ u prvi kafić pa po hladnoj žuji....... :wave:
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la dome » 03. 02. 2010. (00:21)

legi je napisao/la:Panulaška psiha,divota,al ko ti to more platit,kad se zavališ u prvi kafić pa po hladnoj žuji....... :wave:


:D :Claping50: :thumbup: :wave:
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la ab ovo » 03. 02. 2010. (09:41)

Pa šta vi stvarno nekad ne ulovite ništa? :Laughing29: :Muhahaha44: :Muhahaha44:
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la lupis » 03. 02. 2010. (13:45)

Tetejac,
mislim da bi puno ljudi bilo jaaaako zadovoljno kad bi mogli bit po moru koliko i ti(s obzirom da nisi profi) pa da i ne ulove ništa...,a da pljucaju onda još po kantrima nevjerujem da ikome pada na pamet...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la T&T DENTEX » 03. 02. 2010. (17:20)

lupis je napisao/la:Tetejac,
mislim da bi puno ljudi bilo jaaaako zadovoljno kad bi mogli bit po moru koliko i ti(s obzirom da nisi profi) pa da i ne ulove ništa...,a da pljucaju onda još po kantrima nevjerujem da ikome pada na pamet...


Kantare sam hvalia ovdje na forumu dok ih nisam nalovia punu škrinju i izia na sto načina .Panula s kojom lovim je namjenjena zubacima i u tome i je poanta.
Kad ideš na more uvatiti zubaca onda te kantar kao alternativna lovina baš i ne veseli.Ma pusti sad mene i zubace. ;)
Kako ti prolaziš sa zubacima na parangale u zadnje vrime i dali je bilo kakvih pušiona od rib. u prvom misecu. :think:
slika
Avatar
T&T DENTEX
Senior Member
 
Postovi: 866
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:23)
Lokacija: 23000 Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: kuster 550 cabin

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la karamba » 03. 02. 2010. (21:47)

ribolovna pušiona !!!, hm,hm,hm toga imam dosta u memoriji pa sad razmišljam koju da napišem.
,,,
evo jedne....
neznam koji je mjesec bio ali bilo je vrlo ugodno i toplo . Sjedimo negdje u birtiji i u nekom razgovoru odlučimo kako bi mogli skočit do unija na dan,noč, ujutro se natučemo zubaca i pičimo nazad za krk. Sve super, odemo bez pripreme na unije stanemo ,več polu sumrak i počnemo skosat za lignje , skosamo,skosamo uvatimo 2-3 lignje ,gledamo svjetla od jozove birtije i u roku od odmah zaključimo kako bi bilo u redu da mu se javimo a lignje čemo ulovit ujutro , ustat se u 4 i več kako to ide... Odemo mi do joze , tamo umjesto kave poderemo jedno 8 butelja , te nas ko za vraga jozo počasti s turom domače mirte koju mu je žena napravila , nakon te ture zdimimo još par te nas ubrzo tjeraju iz lokala van . Tu se uklopimo na rivi u neko društvo uz gitaru te u krpe. Dižemo se ujutro , mamurni ,pogledam na sat , normalno nije 4 ujutro več 11 a sunce več prži , pogledamo čuvaricu 2 lignje krepane ,treče nema . Ajmo panulat na krepanu ,krenemo vuč panulu po onom suncu i nakon 20 min odustanemo . Brzo padne dogovor da odemo na srakane , te tamo u miru i hladovini ubimo oko još uru dvi pa čemo vidit šta čemo . Tako je i bilo . Naravno shvatimo da od tog ribolova nema niš te odlučimo otič doma (40nM) . Ualzimo konačno u valu nakon par sati glisiranja , lovim se za đep da javim curi da stižemo kad mobitela u đepu nema..... baš super, ispao negdje na srakanama !
eto to je jedan veliki ribolovni promašaj.
U drugom nastavku ču opisat kako je slijedio odlazak po mob te matanza zubaca uz to.
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la gonič zmajeva » 03. 02. 2010. (23:26)

porer je napisao/la:Ne vidim ja da vam je išta falilo. Kakva pušiona?
U takvim situacijama moj kum Mario započne priču o hipotetskom liku kojega je nazvao HH. Pokušat ću to opisati ali ipak bolje bi to bilo čuti u originalu.
Dakle HH znači Hans iz Hanovera. Priča ide u danima kao vaš. Mi na moru, ja psujem kako ništa ne grize ili tomos opet ne pali a mi par milja od obale, kako smo bacili tih 50 kuan za crva, da jedino Pero crv ima koristi od nas a Mario počne o HH. Krene tako Mario kako je HH sada došao s posla a njegova debela Gertruda mu sere di su novci. Nema izlaza, pokuša na balkon a tamo vidi sivo crni predio industrijske zone a jedina svijetla točka su farovi metroa koji izlazi iz podzemlja i tutnji ispod balkona tako da mora opet unutra. Guši ga nešto, nalazi razglednicu koju mu je Berta (susjeda koju povremeno opali a s njenim mužem karta srijedom) poslala s Jadrana prošlo ljeto. Razmišlja kako tamo ljudi žive, žali ih i s uzdahom pogleda kroz prozor prema sivom nebu.
Razmisli još jednom je li to što si opisao bila pušiona? :Cool34:


Predobro :lol: :clap: :clap: :clap:
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la lupis » 03. 02. 2010. (23:31)

T&T DENTEX je napisao/la:Kad ideš na more uvatiti zubaca onda te kantar kao alternativna lovina baš i ne veseli.Ma pusti sad mene i zubace. ;)
Kako ti prolaziš sa zubacima na parangale u zadnje vrime i dali je bilo kakvih pušiona od rib. u prvom misecu. :think:


Ma imaš pravo,evo slike zadnje pušione kada sam se nabrao ovog svraba a zubacu ni traga...,stvarno mi je bilo žal i onih 15 srdela i onih 4 litre nafte a i tri žuje kojima sam spriječavao dehidraciju....

slika
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Sljedeća

Natrag na Priče s mora i uz njega, o ribarenju … ribama

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.