ribolovni promašaji

Slike, priče, avanture, ulovi, opisi, komentari …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la lupis » 22. 04. 2016. (20:51)

Na toj dubini možeš parangalom ulovit jedino lijepe primjerke lumbaga.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la oneeyed » 09. 05. 2016. (12:17)

Evo nešto od jučer. Ustajanje u 4:30, polazak u 5:00, plan - isprobavanje pribora za light jigging, specijalno - kako funkcioniraju kompleti za inchiku, moj - Stradic 5000FK s Black Hole Rubber Jigging, i prijateljev - Wiki Jigging 900h s Black Hole Dark Horse. Što se tiče očekivanog ulova - bez očekivanja, nadamo se nekom jačem grizu nebi li testirali opremu. Od mojih početnih pokušaja s jigging tehnikama, u pravilu sa lošim i nikakvim ehosonderima, čvrsto sam odlučio da više ne idem na jigging s brodom koji nema dobar sonder i ne spuštam jig dok ne vidim ribu. Naravno, kad smo se ukrcali ispalo je da je prijatelju krepa GPS u kojem ima, kaže stotinjak dobrih pošta, a sonder je s kraja osamdesetih, prikazuje dubinu i crne crtice. Jebaji ga, odlučimo se za par širokih brakova koje možemo naći po orjentirima i eto nas. Inchiku šiba u dubinu, svojih 50-tak metara.
Malo o opremi. Prijatelj sa svojim kompletom prezadovoljan, kaže uživancija. Obojica imam inchiku težine 100 g. Ja nisam baš nešto oduševljen. Nekako mi se čini da se i rola i štap lagano muče, nema tu neke lakoće u animiranju varalice od samo 100 g. I tako mi prelazimo par puta preko braka kad ovaj moj s prove viče - evo je! Naravno, mislim da me, ili zajebava ili je zapeo za dno. Međutim, stvarno riba, lipo vuče. Nije prošlo ni tri sekunde - griz i na moj inchiku! Ko na jubito filmovima. Prijatelj vadi mirno, uz kratke bjegove i trazaje riba ide gore. Tako je isprva išlo i s mojom ribom, podignem je par metar metara, pa me zaustavi, pa opet par metara pa kraći bjeg, i onda, kao da je tek shvatila što joj se događa, zaveze pravo doli pun gas. Trajao je taj bjeg možda 10-tak sekundi. Bojim se zaustavljat je na silu i čekam da stane, i puc! Ode riba i s njom moj zlatni (da ne spominjem skupi) Hot's Bigfin. Puklo je na spoju sa zogulinom (palomar čvor, vezan dan prije, fluoro Seaguar 0,435). Pičkaram, proklinjem ali treba pomoći prijatelju. Kaže vadi ofran (mrižica), ja nemam pojma di je pa uzimam kuku. Stiže uz bandu riba, kil i po -dva, i vidim da su obe udice idealno zabijene i odlučin je dignut za strunu priko bande, i puc! Ode i ova...(kasnije saznajem da je njegov fluoro 0,25, vjerojatno već i oštećen)....pičkaranje i proklinjanje, pa još, pa još...Tješi mene prijatelj mada sam mu sjebo prvi ulov u životu na inchiku...Ribu nisam uspio dobro pogledati pa nisam siguran da li je bio pagar ili mali krunaš, jedno od tog dvoje je 100%.
Nakon toga smo prešli na preostale inchiku-e od 135 g, prijatelj je diga lipog velikog kanjca, i to je to. Pribori puno lošije rade sa ovim težim varalicama, i bez obzira na to što su oba štapa deklarirana za varalice do 160 g, po nama je optimum gramaže za njih 100 g, bolje manje nego više.
Inače, divno jutro na moru, mirno i sunčano. Ovo računamo kao promašaj isključivo zbog riba koje, barem ova zadnja, nemaju šanse preživit sa inchiku-om u gubici. Šteta.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la aladin » 09. 05. 2016. (12:36)

ajoooooj...baš si mu pomogao :-(

Ajd bit ce iduci puta bolje
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la mstim » 09. 05. 2016. (14:34)

Al' 0,25... :o
STATUS
kreditno nesposoban
Avatar
mstim
Senior Member
 
Postovi: 569
Pridružen/a: 24. 12. 2015. (22:26)
Lokacija: pakostane
Tip plovila: Rent A Boat

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la macro » 09. 05. 2016. (15:38)

mstim je napisao/la:Al' 0,25... :o

taman za spinat ušate
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la oneeyed » 09. 05. 2016. (15:58)

Tako je, koliko se sjećam, vidio da stavlja Onofaro. Ludost i po meni. Moj fluoro od 0,435 je nakon par sati oderan toliko da bi vjerojatno puka na kanjcu. Ubuduće od 0,50 pa naviše.
Kopka me koju sam i koliku ribu imao na štapu. Nisam do sada imao iskustvo sa ovakvim štapom, ali po tome s kakvom je lakoćom izvlačila upredenicu pri sigurnih 2-3kg sile kočenja morala bi biti puno veća od ove koja je došla pod bandu broda.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la macro » 09. 05. 2016. (16:49)

fluorocarbon može bit koji libar jači od upredenice, a bitan je i pravi čvor jer prvo na njemu puca
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la gof1 » 10. 05. 2016. (01:12)

Prelako pucanje 43-ce na takvu opremu bar po opisu ili si baš silio ko' sivonja ,provjeri je "nasuho" u kakvom je stanju .Ovo sa 0.25 je suvišno komentirati ,ja forsiram tanke i lagane pribore al džigat sa 025 treba biti meštar.... 50m, kurenat,100 g ,0,25 ne vjerujem da je u istoj rečenici.....ribu i ostale utjecaje ne treba spominjati
Avatar
gof1
Senior Member
 
Postovi: 999
Pridružen/a: 17. 10. 2008. (14:18)
Lokacija: Gradac,Mostar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: trenutno bez plovila ;-)

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la mstim » 10. 05. 2016. (13:34)

Samo za usporedbu,,prosli vikend dignut krunas 9kg sa 100m...na predvez 0.45 namjenjen skarpini....ali 0,25 i to na dobrom priboru steta upariti....mislim da nece vise ici ispod 0.5....
30lbs minimum pa na dalje....
STATUS
kreditno nesposoban
Avatar
mstim
Senior Member
 
Postovi: 569
Pridružen/a: 24. 12. 2015. (22:26)
Lokacija: pakostane
Tip plovila: Rent A Boat

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la labrax » 11. 05. 2016. (13:14)

oneeyed je napisao/la:riba koje, barem ova zadnja, nemaju šanse preživit sa inchiku-om u gubici. Šteta.


mislim da je velika šansa, bar 70% da se on riješi tog inchikua... uvik me iznova iznenade što sve prežive...
Avatar
labrax
Old Senior Member
 
Postovi: 2039
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (09:16)
Lokacija: Zadar

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la oneeyed » 11. 05. 2016. (13:44)

gof1 je napisao/la:Prelako pucanje 43-ce na takvu opremu bar po opisu ili si baš silio ko' sivonja ,provjeri je "nasuho" u kakvom je stanju ..

Nisam silio, dapače, možda je puklo kad se dočepala dna, možda da sam je pokušao zaustaviti, možda, možda...j... ga, nadam se reprizi jako skoro..
labrax je napisao/la:mislim da je velika šansa, bar 70% da se on riješi tog inchikua... uvik me iznova iznenade što sve prežive...

To bi zbilja bilo čudo, obje udice su joj prošle skroz do kraja iznutra prema vani, naprid u ustima, jedna gore druga doli. Šteta.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la Raketa » 11. 07. 2016. (22:21)

Kanibalizam :lol:

slika
Avatar
Raketa
Member
 
Postovi: 474
Pridružen/a: 05. 02. 2012. (00:54)
Lokacija: žp

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la mstim » 11. 07. 2016. (22:36)

Bit ce cybersex u djiru :lol: :lol: Bacila se na robota..... :lol:


Bolje i tako nego ovo... ;)
lop.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
STATUS
kreditno nesposoban
Avatar
mstim
Senior Member
 
Postovi: 569
Pridružen/a: 24. 12. 2015. (22:26)
Lokacija: pakostane
Tip plovila: Rent A Boat

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la Zuzaa » 29. 11. 2016. (08:51)

Ove godine u 8 mjesecu dosta jaka bura , nadem poziciju gdje mogu zabacivat i zaboravih onu po buri na zubace . Buduci da je bilo namjenjeno probat na lignju i tjesto gore ostala mi rolica dokraja stegnuta drzim stap nakraju dobim griz vjerovatno zivota , pola stapa bilo savinuto dovucem zubonju do obale a skuzim nemam podmetac i ja budala ga probam dignut bez da ga po povrsini dovucem i bar probam dohvatit ruke a zubonja od 5+ oso sa udicom u ustima.


Prije par dana glupiram se sa skokavicom narancastom , nepravilno ju vucem , nisam skuzio da ju lignja prati i pred obalom stvori se raketa od ziher 90 cm i kaze papa kak sam se glupirao nepravilno vodio jer je bilo 2:50 popodne pa nisam ocekivao napad bas..
Avatar
Zuzaa
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 12. 08. 2016. (10:08)
Lokacija: Cesarica
Lokacija: Jastrebarsko
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Admiral 320 i 10 hp mercury 2t

Re: ribolovni promašaji

PostPostao/la binebi » 18. 03. 2018. (13:24)

Prije 10 dana uspio nać vrimena za panulu, uhvatio 2 lignje u roku 10 min usrid bila dana :shock: Već zadovoljan ko prasac zbog toga :D
Trk na poštu i puštam panulu u dubinu, nakon niti 2 minute panulanja udar ribe štap se napne kočnica otpusti metar dva a kočnica mi je bila nažalost malo pretvrda. I onda riba krene prema gore ili prema brodu i se sve olabavi namatam ko smanut nakon 7,8 metara opet svinut štap . Mislim se šta je ovo :o i onda šok riba je jednostavno krenula izvlačit upredenicu i to 10, 15 metara sve brže i brže .. kad puf sve se olabavi...tuga i žalost.. mislio sam da je pregrizlo ali izgleda da je puklo na 1 fiksnoj udici ili se uhvatilo za kliznu pa je nateglo na fiksnu. Uglavnom žalost živa . Već sam je par puta sanjao :lol: :lol: Vjerojatno gof i to macan pravi.. Valjda će se uspit riješit udica?
Avatar
binebi
Member
 
Postovi: 225
Pridružen/a: 06. 11. 2013. (06:37)
Lokacija: Hvar - bračko hvarski kanal
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara 4,60

PrethodnaSljedeća

Natrag na Priče s mora i uz njega, o ribarenju … ribama

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.