Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

Slike, priče, avanture, ulovi, opisi, komentari …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la Gec » 22. 08. 2023. (20:39)

Dakle u M. Lošinju postoji Inina benzinska koja toči samo plavi dizel za ribare a ostali aparati za nautičare su "out of order" i to već tri godine, za aute sve radi normalno.
Djelatnik na pumpi upučuje na privatnu benzinsku Adria Oil pored marine koja pazi sad toči samo skuplje gorivo!! Znači vidi se iz aviona da se ovdje radi o uigranoj ekipi i organiziranom kriminalu, očito poslovođa na Ininoj pumpi dobija neku pinku od vlasnika privatne pumpe i to tri godine! Pa hebemu sve po spisku jel ima normalnih u ovoj zemlji da netko prijavi ovaj kriminal? Kako ljudi u M. Lošinju ovo trpe tolike godine, što smo mi nautičari ovce za šišanje?
Zbog unaprijed isplaniranog puta bio sam prisiljen točiti dva puta skuplji benzin, ukupno 180 litara 33% skuplje. Sada ćemo im poslati jedno 150 inspekcija pa da vidimo čija mama crnu vunu prede.
Avatar
Gec
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 27. 08. 2008. (16:54)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Crownline Bayside 765

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la peroLA » 22. 08. 2023. (21:05)

Jesi provjerio cjene? Koliko znam ako nema jeftinijeg goriva tad je premium po cjeni obicnog, tako je na cresu, isto tako bilo je kad sam zadnji put bio na losinju, i u svom gradu imam jednu inu takvu.. ina vozilici samo za vozila premium dizel po cjeni obicnog, zadnji put pred cca 2mjeseca sam tankao
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la lupis » 22. 08. 2023. (21:11)

Znači,u novoHrvatskom zrakomlatno-hinim-predmnjevam zaJiku,ne posto ji riječ "dakle"!

Znači,na početku svake rečenice ide riječ "znači" ,a ne dakle onkle i slično.

Znači vidiš i sam da puno moćnije zvuči!

Drugo,u Krku na ini nemoreš točit ništa osim class.

Iskreno ,plavi za profije ,a ostalima koji plove iz luxksuza treba naplatit.
I kraj priče.

Plutanje đabe je bilo kad nismo bili svoj na svome,u doba radničkih odmarališta.

Jednostavno ,plutaš manje,sporije,kraće...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10372
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la brule » 22. 08. 2023. (22:28)

peroLA je napisao/la:Jesi provjerio cjene? Koliko znam ako nema jeftinijeg goriva tad je premium po cjeni obicnog, tako je na cresu, isto tako bilo je kad sam zadnji put bio na losinju, i u svom gradu imam jednu inu takvu.. ina vozilici samo za vozila premium dizel po cjeni obicnog, zadnji put pred cca 2mjeseca sam tankao


Šibenik isto.Premium benzin po cijeni običnog.
..
Avatar
brule
Senior Member
 
Postovi: 521
Pridružen/a: 11. 12. 2010. (20:45)
Lokacija: Šbk
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bandholm 24

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la lošinj » 23. 08. 2023. (06:28)

Gec je napisao/la:Dakle u M. Lošinju postoji Inina benzinska koja toči samo plavi dizel za ribare a ostali aparati za nautičare su "out of order" i to već tri godine, za aute sve radi normalno.
Djelatnik na pumpi upučuje na privatnu benzinsku Adria Oil pored marine koja pazi sad toči samo skuplje gorivo!! Znači vidi se iz aviona da se ovdje radi o uigranoj ekipi i organiziranom kriminalu, očito poslovođa na Ininoj pumpi dobija neku pinku od vlasnika privatne pumpe i to tri godine! Pa hebemu sve po spisku jel ima normalnih u ovoj zemlji da netko prijavi ovaj kriminal? Kako ljudi u M. Lošinju ovo trpe tolike godine, što smo mi nautičari ovce za šišanje?
Zbog unaprijed isplaniranog puta bio sam prisiljen točiti dva puta skuplji benzin, ukupno 180 litara 33% skuplje. Sada ćemo im poslati jedno 150 inspekcija pa da vidimo čija mama crnu vunu prede.


Kao prvo ne postoji nikakav dogovor između djelatnika Ine i Adria Oil jer se kod Ine nešto zakompliciralo kod dozvola vezano za koncesiju na taj obalni dio.
A da li toče samo skuplji to ne bih znao jer tamo nikad ne točim.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la dimulius » 23. 08. 2023. (07:35)

U Splitu, na rivi, na Ininoj pumpi, diesel class po cijeni obicnog (to je pravilo kad se ne nudi obicni).
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la peroLA » 23. 08. 2023. (07:35)

vjerujem da je krivo shvaćeno i da je cjena normalna, na jednoj điti sam na auto pumpi u labinu natankao a zatim na adria oilu Nerezine jeftinije... vjerujem da je cjena normalna, na računu piše premium ali treba cjenu po litri vidjet
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la som » 23. 08. 2023. (07:49)

Biograd isto premium po cijeni obicnog na rivi. U Zaglavu na Dugom otoku za brodove samo premium a za aute ima obican, ljudi ne gledaju samo toce.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2974
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la Gec » 23. 08. 2023. (08:21)

lošinj je napisao/la:Kao prvo ne postoji nikakav dogovor između djelatnika Ine i Adria Oil jer se kod Ine nešto zakompliciralo kod dozvola vezano za koncesiju na taj obalni dio.
A da li toče samo skuplji to ne bih znao jer tamo nikad ne točim.
Reci mi kako toče samo plavi dizel za plovila a drugi aparati su "out of order" i kako radi dio za cestovna vozila deset metara dalje? Ovo traje tri godine!
Avatar
Gec
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 27. 08. 2008. (16:54)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Crownline Bayside 765

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la Gec » 23. 08. 2023. (08:27)

peroLA je napisao/la:Jesi provjerio cjene? Koliko znam ako nema jeftinijeg goriva tad je premium po cjeni obicnog, tako je na cresu, isto tako bilo je kad sam zadnji put bio na losinju, i u svom gradu imam jednu inu takvu.. ina vozilici samo za vozila premium dizel po cjeni obicnog, zadnji put pred cca 2mjeseca sam tankao
Naravno da sam provjerio, nisam blesav, Adria Oil za plovila ima samo skuplji benzin i dizel, natočio 50 litara benzina za 100 Eura da dođem do Nerezina (Tifon) tamo natočio aditirani po cijeni običnog (tako bi trebalo biti). Zet mi radi u ministarstvu, poslati ćemo u Inu i taj Adria Oil inspekciju da ispitaju stvar.
Avatar
Gec
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 27. 08. 2008. (16:54)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Crownline Bayside 765

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la josey » 23. 08. 2023. (08:50)

ne vidim odakle vadis te teorije zavjere,
covjek na ini ti je samo pokusao pomoc, i dao ti info gdje da kupis.
isto ko sto je meni covjek u ferotermu rekao da nema gumicu koju sam trazio i poslao me u brodomerkur, i zamisli ima te gumice al ta gumica kosta, al je ima, sta da kazem da je poslovodja feroterma u dosluhu sa poslovodjom brodomerkura?
spustio si ponudu i nabavu pogonskih goriva na prenisku razinu ne odlucuju poslovodje pojedine crpke koje ce pogonsko gorivo imat u ponudi. dakle nema tu dosluha.

i nije mi jasna tvoja frustracija.
jel imas brod?
imas!
brod je luksuz, ako imas za luksuz imas i za luksuzno gorivo.

ako ti ne odgovara, imas opcija
a) kupis 5 kanta od 30 lit natankas na jeftinoj benzinskoj pa pretocis u brod
b) prodas brod
c) primjenis ono prvo brod je luksuz
d) ostavis dovoljno goriva da odes na benzinsku na kojoj ima kupit jeftinog goriva
e) ugradis plin
f) ugradis dizelski motor
g) ugradis el motor
h) navedi sam ...

da se editiram

vise vremena i zivaca ce ti pojest (nepotrebno) slanje inspekcije da bi imao neku unutarnju satisfakciju nego sto ti je pojeo odlazak na drugu crpku.
Ako imas zeta znaci da imas previse godina da bi se zajebavao sa tim.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2114
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la peroLA » 23. 08. 2023. (09:19)

Gec je napisao/la:
peroLA je napisao/la:Jesi provjerio cjene? Koliko znam ako nema jeftinijeg goriva tad je premium po cjeni obicnog, tako je na cresu, isto tako bilo je kad sam zadnji put bio na losinju, i u svom gradu imam jednu inu takvu.. ina vozilici samo za vozila premium dizel po cjeni obicnog, zadnji put pred cca 2mjeseca sam tankao
Naravno da sam provjerio, nisam blesav, Adria Oil za plovila ima samo skuplji benzin i dizel, natočio 50 litara benzina za 100 Eura da dođem do Nerezina (Tifon) tamo natočio aditirani po cijeni običnog (tako bi trebalo biti). Zet mi radi u ministarstvu, poslati ćemo u Inu i taj Adria Oil inspekciju da ispitaju stvar.


u svakom slučaju ako je tako dobro je znati, meni je zanemarivo to, još sam imao i adriaoil karticu... iskreno nisam ni primjetio tad kad sam zadnji put tankao, kažem na tifonu su super cjene, na plutaćim je skuplje tamo sam tankao benzin u Medulinu u 6. mjesecu zadnji put, i to smatram da je ok... ovo za premium sam primjetio tek lani prvi put, još kažem liku, šta samo skupa nafta? On meni odgovori, poglej cjenu i bio je u pravu, cjena ok, i poslije sam otkrio to pravilo da premium ide po cjeni jeftinog...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la Gec » 23. 08. 2023. (09:38)

josey je napisao/la:ne vidim odakle vadis te teorije zavjere,
covjek na ini ti je samo pokusao pomoc, i dao ti info gdje da kupis.
isto ko sto je meni covjek u ferotermu rekao da nema gumicu koju sam trazio i poslao me u brodomerkur, i zamisli ima te gumice al ta gumica kosta, al je ima, sta da kazem da je poslovodja feroterma u dosluhu sa poslovodjom brodomerkura?
spustio si ponudu i nabavu pogonskih goriva na prenisku razinu ne odlucuju poslovodje pojedine crpke koje ce pogonsko gorivo imat u ponudi. dakle nema tu dosluha.

i nije mi jasna tvoja frustracija.
jel imas brod?
imas!
brod je luksuz, ako imas za luksuz imas i za luksuzno gorivo.

ako ti ne odgovara, imas opcija
a) kupis 5 kanta od 30 lit natankas na jeftinoj benzinskoj pa pretocis u brod
b) prodas brod
c) primjenis ono prvo brod je luksuz
d) ostavis dovoljno goriva da odes na benzinsku na kojoj ima kupit jeftinog goriva
e) ugradis plin
f) ugradis dizelski motor
g) ugradis el motor
h) navedi sam ...

da se editiram

vise vremena i zivaca ce ti pojest (nepotrebno) slanje inspekcije da bi imao neku unutarnju satisfakciju nego sto ti je pojeo odlazak na drugu crpku.
Ako imas zeta znaci da imas previse godina da bi se zajebavao sa tim.
O čemu ti pričaš, koja teorija zavjere, ovdje se iz aviona vidi kriminal i uigrana ekipa, da ti ponovim možda nisi shvatio....znači u Velom Lošinju ne možeš kupiti gorivo po normalnoj cijeni nego samo po povišenoj. Planirao sam si đitu tako da tamo točim cca 200 litara, po normalnoj cijeni to je 302 Eura a kod lokalnih lopova to je 400 Eura! Ljudi krše pravilnik i propise koji je donesen u tu svrhu. Možda tebi ništa ne znači 100 Eura ali meni znači, ukoliko je tebi jednostavno ići pješice do cestovne benzinske i nositi 200 litara goriva i pretakati karnisterima meni nije. Ovo drugo ne bih niti komentirao. Možda ti želiš biti nečija ovca za šišanje ali ja ne želim. Prijatelju ja sam za ovu zemlju prošao tri bojišta i da me sada tamo neki lokalni bađo krene pljačkati kad sam na zasluženom odmoru (nisam u penziji) hebat ću mu sve po spisku. Istjerati ću ja ovo ne brini.
Avatar
Gec
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 27. 08. 2008. (16:54)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Crownline Bayside 765

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la josey » 23. 08. 2023. (09:51)

samo ti istjeruj...
istjerat ces veliko nista, jer imaju pravo radit to sta rade.
jel uigrana ekipa il ne, sumnjam, jer ponavljam ti, spustio si nabavi pogonskih goriva na prenisku razinu, ne odlucuje ni prodavac, ni voditelj smjene ni voditelj crpke koje ce gorivo imat u ponudi ni po kojoj cjeni.
dakle kako jedan voditelj crpke moze drugom namjestat posao i uzimat pinku?
KAKO? ako ti mora izdat fiskalni racun i ako ima 17 triljuna ostalih kontrola?
evo ajde objasni mi ?
hvla ti unaprjed
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2114
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Benzinske u M. Lošinju i pljačka na Hrv. način

PostPostao/la lošinj » 23. 08. 2023. (11:36)

Gec je napisao/la:
lošinj je napisao/la:Kao prvo ne postoji nikakav dogovor između djelatnika Ine i Adria Oil jer se kod Ine nešto zakompliciralo kod dozvola vezano za koncesiju na taj obalni dio.
A da li toče samo skuplji to ne bih znao jer tamo nikad ne točim.
Reci mi kako toče samo plavi dizel za plovila a drugi aparati su "out of order" i kako radi dio za cestovna vozila deset metara dalje? Ovo traje tri godine!


Zato jer koncesija vrijedi samo za obalni dio, a u dosluhu nisu sigurno. Nije Veli Lošinj nego Mali Lošinj. Što se tiče plavog dizela mislim da je tu napravljena iznimka jer jedno vrijeme je sve bilo zatvoreno i onda su se ribari pobunili jer nisu imali gdje tnakati i onda su samo to dopustili.
Zašto prije tankanja nisi provjerio cijenu i pitao njih, a ne ovdje slao ovakve dopise.
Obrati se Ini i Adria Oilu.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Sljedeća

Natrag na Priče s mora i uz njega, o ribarenju … ribama

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.