Pozdrav s kraja

Slike, priče, avanture, ulovi, opisi, komentari …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la borro » 10. 02. 2009. (13:24)

Živio sam u samom centru Karlovca, sad sam na ilovcu, par-sto metara od bajera...stalno idem onuda...lijepi pozdrav iz Karlovca, osječaj se pozvanim i dobrodošlim Strici! Samo se javi pa ćemo nešto izdogovarati, imam i 6m čamac na Kupi!



Strici je napisao/la:Uf, Kopački rit. Ja sam o njemu uvjek sanjao, no bio je predaleko, a u međuvremenu sam se probudio. Ipak sam i ja grmio okolicom. Po onim baruštinama i rukavcima, oko Apatina.
Ali mi nije bilo večeg gušta loviti po malim bajerima kod Karlovca, Ilovac. Idila; bambusov štap, pero, ili raub na štuku.
Seronje, uništili su možda i više od 20-tak malih jezeraca, zatrpali ih, a šta još nisu, zatrpano je do pola smečem. Bio ja tamo prošle godine pa vidio. Od toga bi se ovdje napravio Eldorado. Oprosti sjeta me povukla
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la Strici » 10. 02. 2009. (15:45)

A gdje na Kupi? Ja sam nekad bio na gornjem dijelu, ono kod Novaka najviše, gdje je još relativno brza, manje kod Hrnetiča i Drežnika. I gore kod Mahična, tamo gdje se ulijeva Dobra u nju. Prekrasna je to rijeka. Korana naravno, ali ju ne poznam.
Vidi, eto te pozdravljam s kraja, na obali rijeke Kupe, ono Novaki pa Hrnetić.

slika

A ova je sa zadnjeg bajera kojeg još poluzatrpanog ima, tamo kod one ciglane Trepo II, pa prije šume, a sve u smjeru od Ilovca prema Ozlju. Ja sam tako slikao da se od ljudskog nemara što manje vidi. Inače baš u tome sam lovio cvergle, "šlapake" tzv., a neki su bili i do 80 deka. Al su imali čisto male okice, :lol: , po prirodi. Linjaci iz tih bajera su imali puno veče oči. ;)

slika
Avatar
Strici
Senior Member
 
Postovi: 915
Pridružen/a: 13. 06. 2008. (05:14)
Lokacija: Wien
Tip plovila: Westerly 31 Kech Volvo MD2B, Leisure 17 KK

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la indijana » 10. 02. 2009. (18:40)

super krajolik i vode....boro,ozalj ispod s.grada :thumbup:
a šta ja mogu....kakav sam-takav sam http://www.youtube.com/watch?v=n5oTJ0yMxAc
Avatar
indijana
Korisnik baniran
 
Postovi: 765
Pridružen/a: 07. 01. 2009. (18:07)
Lokacija: zagreb

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la ribarica 1 » 10. 02. 2009. (20:09)

ja sam bio u vojsci u vojarni na kupi, stvarno je bilo ljepo iza zgrade tri metra kupa prolazi ,tunja u ruci po cijeli dan --nemam pojma šta sam vadio većinom smo bili mi s mora lovili od domaćih nitko pa tako da ni neznam šta se čupalo, al nemojmo sad o kupi i korani ima drugih foruma za to ;) jer će bit spenkinga :lol:
Avatar
ribarica 1
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (08:32)

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la BeK » 10. 02. 2009. (21:03)

Ajte vi loviti cvergliće tu :

http://forum.ribolovnakopnu.com/

Nemojte mi kvariti temu : Pozdrav s kraja , s obale mora :wave:
bolje ništa ne jebati a da svak misli da si jeba ,nego jebati a da nitko nezna (by Ćuba)
Avatar
BeK
Old Senior Member
 
Postovi: 1383
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (20:45)
Lokacija: Viškovo Kvarner

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la borro » 11. 02. 2009. (13:33)

Bio mi je čamac kod te vojarne na kupi gdje spominje ribarica 1, al sam ga preselio nizvodno od karlovca Kupom 10 km u Selnicu (kod rećice - preko puta) al ga sad namjeravam vratiti na Drežnik jer mi brat sad tamo živi blizu Kupe pa može više u ribolov! Onaj bajer na slici je još u usper stanju, ali ima i nekih novijih, a par je zatrpano. u svakom slučaju ima fantastičnih mjesta i ribetina!
Slobodno dođi, a i ostali! Korana je,barem meni, još ljepša pa možemo i nu obići!
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la raptor » 11. 02. 2009. (19:53)

Dečki ,prebacite se na pp ili skype ovdi ste OT sa ovim dopisivanjem :thumbup:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la Strici » 15. 02. 2009. (20:25)

Krenuo sam iz Splita, nisam bio dalje od visine Makarske. Od kuda je pozdrav? :)

slika

Pa sam se onda uvukao dublje:
slika
Zadnja izmjena: Strici; 17. 02. 2009. (22:24); ukupno mijenjano 3 put/a.
Avatar
Strici
Senior Member
 
Postovi: 915
Pridružen/a: 13. 06. 2008. (05:14)
Lokacija: Wien
Tip plovila: Westerly 31 Kech Volvo MD2B, Leisure 17 KK

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la DAMIR » 15. 02. 2009. (22:17)

Ako je ono u desnom gornjem kantunu otok,onda niis bija tamo di pišeš. Na potezu od Splita do Makarske nema nigdi takvog otočića uz kraj.
Avatar
DAMIR
 

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la Strici » 15. 02. 2009. (23:03)

Damire ima ooootoka :) Ono se sve vidi kroz zaljev do izlaza. A u daljini, ono jedva je, mislim da... znam, no sutra ču pogledat na kartu za sigur. :wave:
Avatar
Strici
Senior Member
 
Postovi: 915
Pridružen/a: 13. 06. 2008. (05:14)
Lokacija: Wien
Tip plovila: Westerly 31 Kech Volvo MD2B, Leisure 17 KK

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la DAMIR » 15. 02. 2009. (23:22)

od Splita do Makarske imaš samo Brač,a on je malo dalje od onoga na tvojoj slici. osim toga,ni ova vala mi nije baš poznata,a obaša san sve osim onog dole dijela oko Piska.
Avatar
DAMIR
 

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la Strici » 15. 02. 2009. (23:46)

damire sutra ču na karti pokazati gdje je to. Do tada more bit da neko i pogodi. :wave:
Avatar
Strici
Senior Member
 
Postovi: 915
Pridružen/a: 13. 06. 2008. (05:14)
Lokacija: Wien
Tip plovila: Westerly 31 Kech Volvo MD2B, Leisure 17 KK

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la lupis » 15. 02. 2009. (23:59)

Hej Strici,kad si sve nabavio,još samo da nabaviš kemijski ili neki drugi brodski WC!

Nema mi gore stvari kad u posezoni šećem uz obalu,uživajući u spokoju rujanskog dana i ljeta,i onda ugazim u gov_o nekog nautičara koji se israo između dvi šmrike!

A vidin dragi Strici da se ti "iskrcaš" u svakoj vali!
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la gof1 » 16. 02. 2009. (00:16)

lupis je napisao/la:Hej Strici,kad si sve nabavio,još samo da nabaviš kemijski ili neki drugi brodski WC!

Nema mi gore stvari kad u posezoni šećem uz obalu,uživajući u spokoju rujanskog dana i ljeta,i onda ugazim u gov_o nekog nautičara koji se israo između dvi šmrike!

A vidin dragi Strici da se ti "iskrcaš" u svakoj vali!

Izgleda da nemaš doma wc pa se moraš na svaku,ama baš svaku temu "iskrcat"...ovi što se "iskrcavaju" između smrika bar čine dobro smriki za razliku od tebe!....a da sorry skupio si još jedan kvalitetan post ideš polako ka tronu ;)

sorry autoru teme na OT-u...
Avatar
gof1
Senior Member
 
Postovi: 999
Pridružen/a: 17. 10. 2008. (14:18)
Lokacija: Gradac,Mostar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: trenutno bez plovila ;-)

Re: Pozdrav s kraja

PostPostao/la gof1 » 16. 02. 2009. (00:39)

Strici je napisao/la:damire sutra ču na karti pokazati gdje je to. Do tada more bit da neko i pogodi. :wave:

Strici teško da je ovo na potezu Split-Makarska!Ovako duboko usiječenih u kopno vala na tom potezu nema,da se nisu navigacisku uređaji s maliganima pomiješali :D .Da ovo nije možda na Braču uvala Rasotica a tamo u daljini se Hvar nazire?
Avatar
gof1
Senior Member
 
Postovi: 999
Pridružen/a: 17. 10. 2008. (14:18)
Lokacija: Gradac,Mostar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: trenutno bez plovila ;-)

PrethodnaSljedeća

Natrag na Priče s mora i uz njega, o ribarenju … ribama

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.