Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i nazad"

Slike, priče, avanture, ulovi, opisi, komentari …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la Pestilence » 24. 08. 2012. (10:30)

lupis je napisao/la:Kakve veze ima dali je netko na brodu ili vidiku?

Da mu kazes da makne brod... To bi valjda prvo napravio... :)
Ako imas problem, napravi sve sta mozes da ga rijesis.
Ako ga nemozes rijesit, onda nemas problem.
Avatar
Pestilence
Senior Member
 
Postovi: 562
Pridružen/a: 14. 08. 2012. (15:03)
Lokacija: Makarska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: pasara Elan 490 + Yamaha F6

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la mali od palube » 24. 08. 2012. (12:24)

Naravno da ima veze. Ako je tako ostavio brod i otišao, onda je seronja (jer je manje vjerojatno da ne zna što je napravio). A ako je ostao na brodu ili ga iz blizine stalno ima na oku, onda se nada da "vlasnik" veza neće doći taj čas, koliko mu treba da nešto obavi, kupi, ruča... ali ako i dođe, odmah je spreman za maknuti brod ili dogovoriti neko rješenje. Naglasak je na "dogovoriti".
Aj sad, ruku na srce (ili na...), pa priznajte sami sebi koliko vam se to puta u životu zaista desilo baš tako. Da je neki turist zaglavio na vez i nestao i nema ga satima, a ti ne znaš što ćeš sa svojim brodom. I nije važno što ćete odgovoriti meni, važno je ono što ćete odgovoriti sebi, jer to je jedina prava istina i meni je dovoljno da ju vi znate.
E, sad... što napraviti? Ako ima mjesta, uzmi svoj kolpo morto, a njega primi za svoju krmu. A ako nema mjesta, sveži se bilo gdje (njemu za bok ili po krmi), izađi na rivu, sjedni u hlad kafića i čekaj. Ako dođe za nekoliko minuta, dogovorite nešto, a ako ga nema sat ili dva, onda se posvađaj s njime na pasja kola.
Kad malo bolje razmislim, ne sjećam se baš da sam s broda otišao na neko dulje vrijeme i bod ostavio bez nadzora... I inače, a ne samo kad sam vezan na nekom "sumnjivom" mjestu.
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la Groff » 29. 08. 2012. (22:13)

Mop, svaka ti čast na odluci o takvoj dugoj ruti ! Glavno da ste vi uživali a zločeste komentare hiti iza leđa ( a i vidin da te ne tangiraju previše ) :clap: :thumbup:
Avatar
Groff
Old Senior Member
 
Postovi: 1993
Pridružen/a: 31. 03. 2009. (19:16)
Lokacija: Bakarac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka Suz 20, Kolibri Yam 2.5

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la koko » 31. 08. 2012. (23:00)

Tako je groff.Pozdrav Mop-u, nadam se da ti je odmor napunio baterije.Pozdrav maloj Terezi, čudu od dijeteta i Gogi najboljem kopilotu za barku (moja se samo zavali u stolicu i baš je briga što se događa oko nas), a i ostaloj posadi.
Nadam se da ćeš i slijedeće lijeto navratiti.Žao mi je što nismo imali kakda ispeći koju ribicu, ali eto možda opet bude prilike.Žao mi je što ne mogu komentirati barku jer iako si me vozio sa njom, nisam obračao pažnju na izgled.Mislim svaku barku poštujem, ali mi je puno važnije tko je u njoj.Osobno mi je drago što sam upoznao tebe i tvoju porodicu, drž se i guraj po svome.
Avatar
koko
New Entry
 
Postovi: 87
Pridružen/a: 24. 03. 2010. (13:49)
Lokacija: Dubrovnik
Tip plovila: Galeb

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la kk22 » 06. 09. 2012. (16:20)

:lol: :lol: Kao i uvijek slikovita i zabavna tema by Mop.
Ovaj put moram izraziti oduševljenje Lupisom odn. njegovim komentarom vezano na garmine, samsunge ...
Pa nije valjda da je većina imala prije xy godina sva ta pomagala, zar ste zaboravili to vrijeme? Danas se nema pojma koji vjetar puše ako se ne pogleda u ekran nečega :roll:
Isto tako rekao bih da je prije bilo drugačije vrijeme odn. doba, jer nije sve bilo komercijalno (sad se sve gleda kroz novac), a nekako se i lakše pronašao Čovjek.
Kultura i moral su postale rijetke stvari. Uglavnom Mop želim ti bonacu na svim đitama.
;)
Hrana je najbolje jelo.
Niti jedna bolest nije zdrava.
Avatar
kk22
Member
 
Postovi: 251
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:26)
Lokacija: ZG-ŠB
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: pasara učka 410, 78g.

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la tg-boy » 06. 09. 2012. (18:01)

je je sve je to tako prijatelju, ali moderni čovik želi isto tako ploviti a nema se puno vrimena a ni para, u tom slučaju a pogotovo kad se planiraju đite pomažu ti mali čudni ekrančići koji gotovo u uru pokazuju prominu vitra , pa pomažu u kalkulaciji ugodnje vožnje i provedbe godišnjeg onda kada se može a koliko more dozvoljava....
primjerice kolega forumaš i ja smo zbog termina go njegove žene išli na đitu u najgorem tjednu srpnja, zahvaljujuči tim spravama vatala se prava ruta jer sam ja spor ka pedalina i sve u svemu jako guuuuštalo----
-- a valjda svak za sebe najbolje zna --- to je MOP puno puta dokazao ;)
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la Kapo » 06. 09. 2012. (21:27)

kk22 je napisao/la: Danas se nema pojma koji vjetar puše ako se ne pogleda u ekran nečega :roll:


I što je loše u tome ? Da čovjek koji se ne razumije u lokalne vremenske prilike ne pogleda u ekran u cilju svoje osobne (a indirektno s time i tuđe,možda čak i vaše osobno) sigurnosti.
Zašto jedan npr Danac sa jedrilicom u charteru ne bi piljio u ekran. Ako ima imalo mozga piljit će barem 3-4 puta dnevno. Ajmo se mi uputiti na Dansku obalu u charter pa da vidimo da li ćemo piljiti u ekran...Ne da ćemo samo piljiti nego ćemo biti online 24 sata!!!
Pustite te priče o tome kako su navigavali naši nonići....pari da njih nije nikad more opralo...
Vremena su takva kakva su,imamo dostupne sve blagodati elektronike i sličnog pa i nema razloga ne okrenuti sve to u svoju korist i sigurnost.
Osobno,prošao sam gotovo cijeli Jadran sa svojim brodom i mogu iz prve ruke potvrditi da vremenske prilike na sjeveru i jugu baš i nisu baš identične,da ne spominjem podvelebitski kanal (koji ipak najbolje poznajem)i sl. U svim tim đitama vremenske prognoze,kako na TV, radiju, stanici i Aladinu (naročito trodnevne) bile su mi od velike koristi u planiranju puta,vale za sidrenje itd,itd, đitaši zasigurno razumiju o čemu govorim. Čim se uputiš stotinjak milja od svog dominicilnog porta više nemaš istu mikroklimu i moš se frigat sa svojim "njušenjem" vremena. Moš samo nanjušit da iza kiše stiže bura (figurativno rečeno!!)
Uostalom, lijepa naša elektronika omogućila nam je i da se okupimo na ovom forumu,da razmjenjujemo mišljenja a ne da se dovikujemo s brda na brdo.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la lvky » 06. 09. 2012. (23:10)

sinitram je napisao/la::lol:
Evo citam i o MOP koji je prosa 500 milja sa brodom, dosa ziv hvala Bogu a samo da to moze napisat kako mu se brod nije raspa i da je prezivija sve nevere i mora preko pola Jadrana.
Ne razumin tu zicu u ovim ljudima. :lol:
MOP, dabogda proda brod :lol: :lol:


500milja/10 dana=50 milja dnevno brzinom?

šta je on vidio na ruti

preporučam gumenjak veći sa 2 vb motora od po 300 ks, mislim da bi se moglo i u jednom danu ovo obić (bez upotrebe wc-a) :mrgreen:
naravno, obavezne kacige
"Najveća draž braka je što bračne partnere prisiljava na -preljub" by Oscar Wilde
Avatar
lvky
Old Senior Member
 
Postovi: 1525
Pridružen/a: 12. 09. 2010. (22:23)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: beneteau antares 760, volvo penta 200ks

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la ivan3 » 06. 09. 2012. (23:18)

lvky je napisao/la:


šta je on vidio na ruti



Mulačku rigotinu po bandama, pome i banane po podu, pedere u kabini, domoroce sa lukon i strilon.... :lol:

A šta bi ti luki tija, vezat se 3 dana na isto misto? Eeeee bogati, da ti je bilo... Ne može to. Triba skakat ka koza po moru pa makar ti bilo zadnje.



Ajme neugodno mi je više....
:angel:
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la sans-ego » 07. 09. 2012. (00:59)

Kapo je napisao/la:Da čovjek koji se ne razumije u lokalne vremenske prilike ne pogleda u ekran u cilju svoje osobne (a indirektno s time i tuđe,možda čak i vaše osobno) sigurnosti...itd. itd.


Kapo svaka cast za ovaj koncizni post. :thumbup: Apsolutno svaka rijec je na svojem mjestu, osim sto bih ispravio ili dodao da se ponegdje, narocito nama sa vanjskih i dalekih otoka, ne treba maknuti niti 20 milja, a da se ne nadjes u drugom vremenskom okruzju, a i ne samo vrijeme i vjetar nego su valovi i kurenti drugaciji.

A ovako kako je Lupis opisao ne radi nitko koji djitava. Mozda neki njegov omiljeni Krcki vikendas sa puno soldi, bijesnim gliserom na leasing, sa malo vremena i bez malo mozga. Normalno da ces se koristiti svom mogucom dostupnom elektronikom, ali isto tako treba imati i sestar, i trokute i papirnate karte i ponekad kontrolirati elektroniku i upotrebljavati zdravi razum - na moru uvijek igras na sigurno.
A ovi koji omirisu zrak i "iskusnim" nautickim okom pogledaju let galeba pa izbace vremensku prognozu za tri dana, to su puste price iz dana navigacije i prognoze bazirane na reumi, cakula iz porta i dimu nekog udaljenog vapora iz doba kad je bilo 3 broda dulja od 15 metara na cijelom Jadranu u istom danu.
slika
Avatar
sans-ego
Senior Member
 
Postovi: 974
Pridružen/a: 27. 09. 2011. (12:46)
Lokacija: Otok Susak Sansego
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Lobster u dogradnji

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la kk22 » 26. 09. 2012. (21:25)

Normalno da ces se koristiti svom mogucom dostupnom elektronikom, ali isto tako treba imati i sestar, i trokute i papirnate karte i ponekad kontrolirati elektroniku i upotrebljavati zdravi razum - na moru uvijek igras na sigurno.

:thumbup:
Isprike ako je tko drugačije shvatio (valjda sam tako napisao), htio sam samo naglasit da se danas većina previše pouzdaje u elektroniku, kao da će mu ona sve točno pokazat i da uopće ne mora gledat i pazit naokolo.
;)
Hrana je najbolje jelo.
Niti jedna bolest nije zdrava.
Avatar
kk22
Member
 
Postovi: 251
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:26)
Lokacija: ZG-ŠB
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: pasara učka 410, 78g.

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la saratoga » 27. 09. 2012. (18:36)

MOP moj duboki naklon :Other14: napravija si ditu za pamcenje i drago mi je da si svoj "nemoguci" projekt uspjesno ostvarija tj dokaza sebi da brod moze bez problema napravit dosta milja,po meni je steta da si maka jedra jer to je tek uzitak kad naucis jedrit ali eto "alpska je kucica"prosla cilu dalmaciju i bila videna u dosta mista i cekamo,osjecam da nesto opet spremas i da ce bit novi projekt bar ce bit tema za raspravu :thumbup:
Avatar
saratoga
Member
 
Postovi: 191
Pridružen/a: 05. 12. 2010. (12:31)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 6.5m moja izrada sa hondom 115

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la kajoo » 31. 01. 2014. (20:04)

Napisa sam dosta toga pa mi se isključija komp. Sve u svemu MOP svaka čast. Pozdrav iz vlašići vidimo se na lito.
Avatar
kajoo
New Entry
 
Postovi: 27
Pridružen/a: 15. 01. 2014. (15:33)
Lokacija: Vlašići
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: mlaka šport 501 honda 20hp

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la brontulo » 31. 01. 2014. (20:39)

The eagle has landed :clap:
Avatar
brontulo
Member
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 03. 08. 2012. (18:07)
Lokacija: Rijeka
Tip plovila: bez plovila

Re: Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i naza

PostPostao/la macro » 21. 11. 2022. (18:14)

Prilika:

slika

https://www.index.hr/oglasi/brod-sa-kab ... id/3736116

...jebate led skoro 14 god. je prošlo od začetka originalne teme :wtf:
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

PrethodnaSljedeća

Natrag na Priče s mora i uz njega, o ribarenju … ribama

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.