ĐITAŠI

Slike, priče, avanture, ulovi, opisi, komentari …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

ĐITAŠI

PostPostao/la seagull2 » 31. 05. 2012. (21:00)

bilo bi dobro da se đitaši ujedine,daju savjete;di ic,dogovorit kad,sta nosit,najbolje uvale za sidrit,vezat se,kojekakvo iskustvo,slike,recepte..jer uglavnom kad idem na đitu niko mi poznat ne ide,ili nemaju brod ili nemogu radi posla.a najugodnije je kad si s nekim u drustvu vise brodi..onda se i zene nadju pa mogu torokat,dici nije dosadno..a mi muski mozemo po komodu na ribu.. ja imam brod 9 m 140 ks.ovo lito sam slobodan cili 7 misec i pocetak 8.. inace idem u sesulu,piskeru,strascinsku,hvar-vela gaska,vira,tiha.. a volija bi malo prominit,tako da slobodno primam savjete i dogovore..svi ljubitelji mora,ribe,spize,vina,broda i zena javite se!! :)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: seagull2; 31. 05. 2012. (21:09); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
seagull2
Member
 
Postovi: 260
Pridružen/a: 12. 01. 2011. (01:40)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sciallino 23 yanmar 4lh-hte 142 ks

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la ceko » 31. 05. 2012. (21:04)

Garška.. ;) :thumbup: A Pakleni?
Muci, jebi i ki te ca pita!
Avatar
ceko
Old Senior Member
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (19:04)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: maestral 500, elan 490

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la seagull2 » 31. 05. 2012. (21:16)

ceko je napisao/la:Garška.. ;) :thumbup: A Pakleni?

..grčka :) paklene smo imali obicaj u palmizanu za stabla se vezat ima 10 ak god al toga vise nema cuo sam...a za druge opcije bi se dalo popricat! :) neznam kakva je juzna strana ako snevera ima previse brodi pogotovo chartera sta je opasno..
Avatar
seagull2
Member
 
Postovi: 260
Pridružen/a: 12. 01. 2011. (01:40)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sciallino 23 yanmar 4lh-hte 142 ks

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la dimulius » 01. 06. 2012. (07:14)

paklenjake san napustija prije 10-ak godina.
nije se vise moglo :cry:
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la Bat » 04. 06. 2012. (19:32)

E lito,lito koliko te čekam.Sedmi i osmi slobodan ,drugo dite mi je dva miseca pa neču moči na više dana,ali sigurno neču ni u portu stat.lokacija Žirije,Kornati,Kakanj,Kaprije,Tijat,Zlarin,Prvić itd.Dok ovajmlađi malo ne stasa,pa če mo poč na drugu stranu.
Malešan brod a i sto gre,kad se na idi on se raširi pari ka tanker od miljun tona i more mu puvat nosač aviona...
Avatar
Bat
Member
 
Postovi: 405
Pridružen/a: 14. 09. 2008. (15:03)
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 650 K

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la Kapo » 04. 06. 2012. (20:02)

Ovu sezonu u planu je 30-ak dana po srednjem Jadranu, od Molata do Kaprija,sa težištem na akvatorij oko Murtera / Kornata i svakako sa izletom na brakove Blitvenice ako vrijeme dozvoli.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la karlovacko » 05. 06. 2012. (03:12)

dimulius je napisao/la:paklenjake san napustija prije 10-ak godina.
nije se vise moglo :cry:



:( , a kako je izgledala kad smo bili dica. Heben ti evoluciju :lol: .

Moje djite iz mladenastva bi bile, iz Splita pravac Hvar (trla-brla do zore za otvaranje). Sada bi vjerojatno to bilo pod Paklenjake na divlje ako je stabilno vrime.
Drugi dan pravac Scedro, na juznu stranu jedna uska duboka vala. Vezan u cetverovez da me od zapada drzi kraj. Neznam tocno naziv vale ali je fino okolo za odmete i za zaronit.
Treci dan niz lagani maistral dojedrit do Lovista. Sidris se di ti sune,ovisno o zelji ekipe na brodu i vrimena. Po vali ima skoljaka, okolo za tunje i ronit milina. Ako stisne jugo da se fino zaribarit uz malo hoda preko brda u Hvarski kanal (cca. 40 minuta hoda a za odmete raj).
Tu ostat jos jedan dan jer ne triba forsirat ljude na brodu.
Peti dan Korcula. Ako ima zena na brodu bolje marina da se ispere sol sa broda i tijela ali meni draze Zrnovska Banja.
Dalje na Mljet, radje Polace nego Pomena (nekako je guzva u prometu). Dan dva odmora i onda nazad preko juzne strane Korcule (Brna ili Prizba ako je stabilno vrime). Ubit jos jedan dan u Tri porta ili u Luku ovisno o zelji posade.
Za kraj preko Parije (ako nema bure i guzve) u Lucice na Brac.

Kad prodjem Institut veselis se tusu i planiras jos koji produzeni vikend ako dopusti posal :D .
"good things come to those who wait"
Avatar
karlovacko
Senior Member
 
Postovi: 763
Pridružen/a: 22. 05. 2009. (02:07)
Lokacija: Split/Razanj/Mokpo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Fortis 590 Fisher / Suzuki 90 hp

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la sinitram » 05. 06. 2012. (04:21)

karlovacko je napisao/la:Kad prodjem Institut veselis se tusu i planiras jos koji produzeni vikend :D .


Ala znam taj osjecaj kad se vracas i prolazis institut, koji gust!
Davnih dana ĐITA- juzna strana Solte, Paklenjaci, Vira, Tiha, Tatinja... po malo u rodne kraje po Visu. Stiniva i Srebrna :thumbup:
A od soli ti se nakon nekoliko dana zategne koza ka bubanj!
Pasteta i pome...
Prosle godine je bija dizaster teski! Nigdi naci vez ni sidriste, brodi ka pasa.. Nije ka prije..

Ove godine sa autom idem, dicu ukipat i nema me 2 miseca. Pravac Peljesac, sto dalje od svita..
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la bofa » 06. 06. 2012. (11:48)

Proslo ljeto je bilo ovako: Dubrovnik - Zuljana - Korcula - Sucuraj - Jelsa - Bol - Vrboska - Sucuraj i Drvenik iskrcaj nazad doma sa autom pa su se starci lagano vracali doma brodom.
Ljeto prije djita od mjesec dana od Dubrovnika do Splita, svi otoci, svaka vala osim Lastova.
E sad ovo ljeto planiram krenut iz Splita do Zadra, nisam nikad bio, ajmo djitasi slozite mi neku zanimljivu rutu, bitno mi je da sam po noci na sigurnom vezu, mali ide s nama dvije su mu godine, tako da sam miran, a krenuo bi oko 15.08-og - vrijeme neverina.
Puno hvala
Avatar
bofa
Member
 
Postovi: 197
Pridružen/a: 24. 06. 2009. (12:20)
Lokacija: Dubrovnik
Tip plovila: Sibenik 800 VM MR706LS

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la karlovacko » 07. 06. 2012. (03:06)

sinitram je napisao/la:...Davnih dana ĐITA- juzna strana Solte, Paklenjaci, Vira, Tiha, Tatinja... po malo u rodne kraje po Visu. Stiniva i Srebrna :thumbup: ...


Uf, sta si spomenuo Tatinju. Raj na zemlji. Nisam bio tamo jedno desetak godina, nadam se da je ostala kao i prije, zavodljiva i pusta. Valjda su i kavale iste velicine :) .
Muska ribarska djitica, par dana u Tatinju dok traje led a onda po provistu u Vis i pravac Okljucna. Tko ima gaz ispod metra uvuce se bez problema na onaj mulic a tereni, ajmeee. Samo se treba cuvati bure ali Vis je blizu za skloniti se.
"good things come to those who wait"
Avatar
karlovacko
Senior Member
 
Postovi: 763
Pridružen/a: 22. 05. 2009. (02:07)
Lokacija: Split/Razanj/Mokpo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Fortis 590 Fisher / Suzuki 90 hp

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la seagull2 » 07. 06. 2012. (14:17)

vela garska na hvaru je dobra pozicija ,zasticena od svega,nudi svakakve guste,sa bajbotom se moze i do hvara po provistu,vodu,malo turisticki,paklenjaci su blizu,a i moze se pjeske priko brda tko voli malo prirode,a i cista je vala nije fanag jedino izjutra koji tondin zna poc u dno vale :) ima tu i koji kolpomorto za zaronit osigurat se.. e da ima i mala kucica u koju se da zagradelat a i oladit malo od sunca
garska.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
seagull2
Member
 
Postovi: 260
Pridružen/a: 12. 01. 2011. (01:40)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sciallino 23 yanmar 4lh-hte 142 ks

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la slot » 08. 06. 2012. (09:42)

Kapo je napisao/la:Ovu sezonu u planu je 30-ak dana po srednjem Jadranu, od Molata do Kaprija,sa težištem na akvatorij oko Murtera / Kornata i svakako sa izletom na brakove Blitvenice ako vrijeme dozvoli.

aj pa se javi
voda je gradu podarila ime
Avatar
slot
Old Senior Member
 
Postovi: 4385
Pridružen/a: 14. 10. 2010. (20:08)
Lokacija: šibensko kninska županija -VODICE
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval 19 Yamaha 40/60

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la som » 10. 06. 2012. (16:40)

seagull2 je napisao/la:vela garska na hvaru je dobra pozicija ,zasticena od svega,nudi svakakve guste,sa bajbotom se moze i do hvara po provistu,vodu,malo turisticki,paklenjaci su blizu,a i moze se pjeske priko brda tko voli malo prirode,a i cista je vala nije fanag jedino izjutra koji tondin zna poc u dno vale :) ima tu i koji kolpomorto za zaronit osigurat se.. e da ima i mala kucica u koju se da zagradelat a i oladit malo od sunca


Vidi se da nisi dugo bia tamo. Nema više ništa osim bova i restorana.
Zadnja izmjena: aladin; 10. 06. 2012. (16:44); ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: uređen citat
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2958
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la Kapo » 10. 06. 2012. (22:10)

slot je napisao/la:
Kapo je napisao/la:Ovu sezonu u planu je 30-ak dana po srednjem Jadranu, od Molata do Kaprija,sa težištem na akvatorij oko Murtera / Kornata i svakako sa izletom na brakove Blitvenice ako vrijeme dozvoli.

aj pa se javi


Važi,čujemo se na PP pred polazak :thumbup:
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la zoka » 10. 06. 2012. (22:31)

Sa sjeverne strane Hvara nakon Kabla i rta Smočiguzica,otvara se velika uvala koja se zove Žukova.
Za one koji vole divljinu idealno mjesto.Nakon ulaska u Žukovu sa desne strane postoji jedna mala vala,
Priluka, jako teško uočljiva.Vala je sigurna za sidrenje,pjesak i posidonija.Jedno vrime je na ulazu u valu
bio postavljena skulptura od naplavina u obliku čovika,radi lakšeg "pronalaženja" vale.
Tamo sam već petu godinu zaredom,pa i više puta,a i ove ću.
čovik.jpg

priluka.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
zoka
Old Senior Member
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 11. 02. 2010. (10:38)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MERRY FISHER 610,YAMAHA F80

Sljedeća

Natrag na Priče s mora i uz njega, o ribarenju … ribama

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron