Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i nazad"

Slike, priče, avanture, ulovi, opisi, komentari …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la mali od palube » 14. 08. 2012. (12:47)

Ma više ne traje... nažalost. Sad opet prodajem barku. Trenutno tražim 11000 €. Ako je ne prodam, iduće ljeto đita od Vlašića do Venecije.
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Pape » 14. 08. 2012. (13:02)

...di je sad Karamba?!...bit će na otvorenom moru s dičicom...nekoć je želju izrazija za ovim brodom...

karamba je napisao/la:mali od palube , ja mislim da bi najbolje bilo da odustaneš od kupnje tog broda pa da ga ja kupim....


...evo prilike...pomozi kolegi forumašu...i ispuni sebi želju.... :thumbup:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la sans-ego » 14. 08. 2012. (13:05)

E, da dobro zboris Pape...bice da je mrtvo more.. :thumbup: . No malo je to sve cudno ljudima koji ili plove saki dan, imaju pomorsku kulturu urodjenu ili naucenu, odgojenu posadu, razumiju "aboridjine" i obicaje, imaju razumne brode, mogu povuci tunj kad treba, razmisljanju o drugima isto kao i o sebi, nesebicno i altruisticki, ali mozda je to MoP-u odmor i to u istom stilu kako je "preuredio" barku - sto vise savjeta i sugestija (i to jako dobronamjernih i strucnih) to je veca kontra i estetsko-nauticko porazavajuca finalna solucija.

Sad zamisli istu barcicu, jednu dobru unutrasnju makinu od 30 dizelskih konja i jarbol, jedra, bez ove alpske kucice i tapisona (kakav mahagonij na palubi - to je skifo :? ) i kako tuce val bez poskakivanja i vergulanja po minornom maestralicu...ili pogledaj MoP-ova sabrana video-nedjela sa dodatnim opisom djite i "opustenog" odmora. Zato je za neke ljude more - mrtvo. Pa ga zovu i vodom.

mali od palube je napisao/la:Meni ova polušuplja diskusija o dobrom ili lošem planiranju i nije baš sasvim jasna. Kakvo planiranje?! Ja sam bio na godišnjem odmoru.


MoP malo si mazohist, a i ovi tvoji sto te prate, narocito kad se tako ljuljas po tom maestralicu i plovis 50 milja na dan "glisirajucom" brzinom od 4-6 knoti od tocke A do imaginarne i nepoznate tocke B. Naravno da ces mozda razmisliti 5 minuta po danu godisnjeg i okvirno planirati i rutu i gdje i kad ces se privezati, jer se to u pravilu radi ma i za kaic, a narocito s ovakvim skoro ne-plovnim objektom, vise vozilom (kad pogledam natkabinu bez trupa oblozenu tapisonom, ipak to malo estetski vuce na istocnonjemacku kamp kucicu) i polurazmazenom posadom zrelom za Zrce ili neku slicnu turisticku destinaciju..ali kakav ti je to argument: Pa ja sam na godisnjem. :shock: Da, jesi, ali si i na godisnjem sa drugim ljudima i prijevoznim sredstvom na javnim pomorskim putevima, a ne na plazi na rucniku relativno bezopasan za sebe i sve oko tebe.

mali od palube je napisao/la: Bili smo spremni, ako treba, drugi dan se vratiti u Vlašiće... Pa ipak je to godišnji odmor!


Nemam namjeru povlaciti neke paralele ili ne daj boze uvrijediti po niti jednoj osnovi, ali ovako nesvjesno izgubiti posadu (koja je po tvojim opisima zapravo pobjegla od tvog autoritativnog rezima plovidbe, neugodne debalansirane barke i vidjenja godisnjeg odmora) - meni bi srce puklo od tuge.

Moji su vec regularno depresivni kad moraju van sa barke, jer vise nema planiranja gdje ce se ici i kad, plivanja, ronjenja, skakanja, potapljanja udica, izronjavanja skoljki, gledanja zvijezda i druzenja sa svakakvim interesantnim ljudima koje mozda nikada vise necemo vidjeti, odkrivanja novih vala i mjesta i lucica i uspomena koje se tesko zaboravljaju..i mislm da nisam tu jedini.
Sa druge strane i kao osvrt na sve druge postove, mislim da uopce cak i nije bitno je li to Istranka ili Menorquin, nego je bitan samo jedan zen-stav, postovanje i odnos prema moru i morskom univerzumu. Sva sreca da postoji, za neke i alternativna varijanta "opustenog" godisnjeg odmora - auto, rucnik, plaza, disko, kafic i cvrsto kopno s kucicom, TV-om i klima-uredjajem.

No, eto na kraju konca - vidio si Dubrovnik - vratio si se ziv i zdrav i u jednom komadu sto je pozitivno, malo su se duhovi uzburkali, imalo se sto i za procitati kako god grenko i blekasto bilo sto je isto tako pozitivno, izbacali su se truli pomidori s bande na bandu i pitanje: - Koji je slijedeci projekat? Moj savjet: Od motornjaka - jedrilica. ;) Pa tek onda do Venecije. Ogradu obavezno ostaviti i dodati kojeg gipsanog Venecijaskog lava. Onda je to pravi kic i to s razlogom.
:wave:
slika
Avatar
sans-ego
Senior Member
 
Postovi: 974
Pridružen/a: 27. 09. 2011. (12:46)
Lokacija: Otok Susak Sansego
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Lobster u dogradnji

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la mali od palube » 15. 08. 2012. (12:10)

Ma dosadan si više i bogu i vragu s tom svojom pomorskom kulturom. Mo'š mislit' pomorske kulture sa 260 konja na malom brodu! Nigdje to ne ide skupa. A ni zen-stanje nekako nije u skladu s istim tim brojem konja. Molim te, odlijepi se od moje teme i svoju "pomorsku kulturu" glumi negdje drugdje, gdje su ljudi ili prenaivni ili maloumni!
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la lupis » 15. 08. 2012. (13:39)

mali od palube je napisao/la:Meni ova polušuplja diskusija o dobrom ili lošem planiranju i nije baš sasvim jasna. Kakvo planiranje?! Ja sam bio na godišnjem odmoru. Grubi plan je postojao - doploviti do Dubrovnika, vidjeti zidine i vratiti se natrag. A i to ne nužno. Sve ostalo - kako more i vrijeme odrede. Vozili smo četiri tinejdžerice koje u redovnim kućnim uvjetima provedu 2-3 sata dnevno u kupaonici, a sad vode imaju samo za piće i pranje zuba. Bili smo spremni, ako treba, drugi dan se vratiti u Vlašiće... Pa ipak je to godišnji odmor! Najvažnija točka "plana" jest: da nam bude dobro! I tu je plan uspio u potpunosti. Sve ostalo rješavalo se u hodu.



ja odavno tvrdim da bi đitaša bilo puno manje da nema Nokie,Samsunga, Aladina i Garmina

prema ovim ziherašima ,prije otkrića navedenih,samo su neodgovorni kreteni navigavali..,tako ispada...

"planiranje".....,čarobna riječ koju nitko nije ozbiljno shvaćao prije 10-15 godina..,more je tada bilo krcato neodgovornim likovima koji neznaju kako izgleda "milja" na starinskoj karti ,i koji nemaju pojma u koju uru će za 4 dana zapuhat bura od 20 čvorova,hahahahahahahahaa :lol:,šećer na kraju...,kad ti se jede riba dok si vezan na koncesijskoj bovi,i pitaš se "ma di ću sad nać kilo ribe",klikneš na forum i pretvoriš se u Hemingveja...,pokupiš ideje,zapališ svojih 200-300 ks,molaš cime,odvališ 30.tak milja do najbliže butige na kopnu čiju si adresu našao na netu,mobitel imaš,napraviš popis što treba,pokupiš,i do ručka si nazad na bovi neke divlje vale vanjskih otoka ..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10388
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Pape » 15. 08. 2012. (19:11)

...e moj Lupis...prije si ima fićin motor u brodu, pa bi se sa 5,45 čv uputija put Šolte, pa si se uvalija u neku valu i tamo bija par dana, pa iduću valu za vižitat si opet upalija fikusa i primistija se tamo na koji dan...pa si onda odlučija priletit na hvar/brać/drvenik, pa opet osta u par vala 10-tak dana...usput si vižita misto ako je bilo blizu, obaša si maskon cilu valu od punte do punte, naučija svaki kamenčić napamet šta je dole, brčka se i ladiška, upozna nove ljude, vidija neka nova mista...prijatelja đitaša je znalo bit nekad i u paru ili po tri-četiri broda zajedno i išli bi skupa...tu godinu bi se obiša jedan akvatorij...u 10-15-20 dana đite napravilo bi se max 100-200 milja....za iduću godinu ili bi se vratili u neku svoju valu di im je uvik bilo lipo...ili bi vidili "oni otok priko" i planiralo se za iduću godinu doć tamo u par etapa, ili čak u kompi sa nekim ko je već bija tamo... a u nebo se gledalo i poznava se svaki prdac vitra ako odnekud dođe...i odma se znalo šta će bit...slažen se da danas ovi ne znaju ni prst liznit da vide odakle puše, a kamoli koji je to vitar...a vidim neki ne znaju ni aladina, ni te samsunge ni nokije koristit...pretupi su i za to...a kamoli očekivat od njega da procjeni situaciju direktamente na moru bez ičeg...

...i iskustvo se stječe a ne ući...šta si više otoka obaša i više vrimena proveja na njima, upoznaš di ćeš, kako ćeš, šta te čeka u svakoj vali ako neki kua zapuše, odakle puše, pa čak znaš i u koju uru će zapuvat...a to se stječe godinama po moru i obilaženjem postupno, valu, po valu i proučavanjem oko sebe, i onda ne triba planiranje...sve znaš, di ćeš, s kime ćeš, ko te može tamo dočekat i šta će bit...a ne gledanjem u valjajuće pome i banane po brodu...i oće li ti "skurit" osigurać pederko sa fenom na brodu....i svađanje na svakom mulu na koji akošta ko zna kako...

...ovo šta je MoP napravija "đitu"...ovo je sve samo đita nije...ovo je samo da mi gujica vidi puta, da mogu reć bija san ja od...do...i priša puste milje...šta je vidija, di je bija, koliko je ljudi upozna, ribe uvatija, šta je onovoga naučija o moru i mistima...ništa samo vriđanje, dozna da ne može provuć svugdi karticu (??!?!?), da je ACI skup (??!??!) i da je šušur u dubrovniku (???!?!?)...i kava 18kn...jel upozna kojeg miščanina koji mu nije tija prsi probost ostima od bisa, jer upozna kojeg lanternistu, bija pozvan kod nekog miščanina da dođe opet, i negdi stvorija prijatelja i da je dobrodoša opet iduče lito...ma ustvari šta ću dalje pričat eno pogledaj temu Đitaši...pogledaj lika tamo...čovik je bija desetak dana, petnajst...gušta u svakoj vali bija je ove godine tu blizu...upozna ljude, valu, mista....iduće godine će negdi drugdi...a nije napravija mislin sve skupa ni pedeset milja...izgušta se on i familija....a ne ovi bezglavi maraton...a ništa, iduće godine...kakva Venecija...aj ti za Maroko...prinoći i vrati se nazad...i otvori temu "Put do Maroka od xxy milja, a Maroka nismo ni vidili"...e..da da ne zaboravin...izvriđaj sve puten tamo i nazad...i nemoj zaboravit spomenit Marokance, Apaše, Aboriđine ili kako ćeš ih već nazvat....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la lupis » 15. 08. 2012. (22:20)

ma nisam mislio na tebe...,možda se samo poklopilo to s samsungom,garminom i aladinom..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10388
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Od jedrilice motornjak: "Od Vlašića do Dubrovnika i nazad"

PostPostao/la Pape » 16. 08. 2012. (08:21)

...a bit će sigurno...garmina ručnog žutog iman, aladina poznan osobno...a samsunga nit u široj femili...2 od 3...moguće je...moguće....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la mali od palube » 16. 08. 2012. (09:13)

Kopirale mi cure sa svojih mobitela i fotića milijun sličica. Ja nisam slikao baš ništa. I inače me nervira kad dođem nekome u goste, a on me udavi svojim slikama s godišnjeg odmora. Zato i ovdje tek maleni, maleni dio:


Najprije Korčula. Ne zaostaje puno za Dubrovnikom. Zapravo, ne zaostaje uopće i nije mi baš jasno zašto se to ne zna:
slika


Prekrasan hotel na Lopudu, u kojemu piće i pomes nismo mogli platiti karticom:
slika


U više od dva tjedna plovidbe imali smo samo jedan dan bonacu... šteta baš:
slika


Napokon uplovaljavamo u Gruž. Atmosfera na brodu je JEEEEEE:
slika


Koliko su ovi kruzeri zaista veliki, to se na slikama i na TV-u ne može vidjeti. Pravi je dojam kad ti plovi ispred nosa:
slika


E, sad malo cure. Definitivno najljepša posada koja je ovoga ljeta plovila Jadranom:
slika


Ovo im je bila najčešća zanimacija:
slika
slika


A ovo sljedeća (izrađivale su neke narukvice od konca):
slika


Ovako bi izgledao brod nakon što bi se one konačno otpremile u grOd:
slika


Tereza i Gogica-psihologica, dvije najvjernije članice posade, na zidinama. Inače, u Prapratnom je Terezica naučila plivati bez leptirića i to je definitivno bio događaj za pamćenje:
slika


Zidine i Placa:
slika
slika


Sušenje ručnika nakon kupanja - malo vuče na čerge:
slika


"Civilizacija" na Šćedru. Uvala je zaista kao iz reklame, a dno prekriveno periskama:
slika


I ovaj se tamo sklonio od žestokog mora:
slika


Eto... Čekam još fotke s Mihaelinog fotića i Elinog mobitela. Ako bude nešto zanimljivo, objesit ću ovdje.
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la plavnik » 16. 08. 2012. (12:32)

Meni si ti Mop zakon, a drugi nek govore sto oce :thumbup:
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la COGI » 16. 08. 2012. (16:31)

Šta sam sve propustija u ova 3 dana,riknija mi comp.Samo nastavite :clap: :thumbup: :wave:
Mijenjam korišteni eurodiesel
Tko uči,taj i nauči,kad tad
Iskustvo se ne uči,ono se stiče
Čovik se uči cili život,a umre ka neznalica
Avatar
COGI
Old Senior Member
 
Postovi: 1429
Pridružen/a: 11. 02. 2012. (13:40)
Lokacija: Split - Strožanac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka,V.P. 12.5 KW

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la karamba » 17. 08. 2012. (06:38)

to su gušti !
samo naprijed :thumbup: , i meni je san otič dolje na jug ,samo da vremena malo ulovim i kad krenem neče me bit briga ni za planiranje ni za buru !
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Thomy » 17. 08. 2012. (07:23)

karamba je napisao/la:to su gušti !
samo naprijed :thumbup: , i meni je san otič dolje na jug ,samo da vremena malo ulovim i kad krenem neče me bit briga ni za planiranje ni za buru !


Jako pametno razmišljanje :thumbdown:
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2474
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la karamba » 17. 08. 2012. (11:37)

problem je što ja nevolim nikom pametovat jer svi mi imamo svoje "probleme" , ali vjerujem da je 30 % vas što čoviku solite pamet vjerojatno taman došlo s posla putem ste vozili autom 80 na sat a bilo je dozvoljeno 60 ,napravili ste s tim činom 1000% opasniju stvar i onda čovjeka razapinjete po forumu što je gudom plovio po malo jačem moru (daleko od opasnog mora) , što plovi rizičnim brodom , a tu po forumu ima guda kojim bi se odavno plovidbena trebaal uzet ,isto raznih samogradnji ,motora upitnih i slično . Meni to nije jasno , čovik ima vrhunski motor veliku gudu jest da je ružna ko noč ali daleko je od neke predpotopne olupine , stvarno ne kužim u čemu je problem , čovjek krstari i komentira put na svoj način . Opet kažem vrhunski !
Vjerujem da je cijela ekipa uživala i mislim da mop tim činom nikog nije ugrozio više nego što mi svi potencijalno možemo nekog ugrozit , to što ima kartice a ne keš to me uopče nije briga ,ima pravo uživat ko i svaki drugi , čak mu zavidim !
treba svako povuč crtu pa najprije sebe pogledat .... dajte vi svi negativci svoje putopise ,đite ,prjeđene milje pa da svi naučimo kako se pravilno plovi,pristaje,ponaša i sl.
ma,neču se više zamarat tom temom , samo mi je žao što če i on s vremenom prestat pisat pa če osim ribara nestat i putopisci ,pa čemo opet razglabat praznu slamu i komentirat razne varalice koje nikad mora vidit neče :thumbdown:
kad bi sve slike koje dobijem privatno na mail , stizale tu na forum kao nekad bilo bi pravih rasprava,,,zašto ???
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la plavnik » 17. 08. 2012. (11:52)

karamba je napisao/la:problem je što ja nevolim nikom pametovat jer svi mi imamo svoje "probleme" , ali vjerujem da je 30 % vas što čoviku solite pamet vjerojatno taman došlo s posla putem ste vozili autom 80 na sat a bilo je dozvoljeno 60 ,napravili ste s tim činom 1000% opasniju stvar i onda čovjeka razapinjete po forumu što je gudom plovio po malo jačem moru (daleko od opasnog mora) , što plovi rizičnim brodom , a tu po forumu ima guda kojim bi se odavno plovidbena trebaal uzet ,isto raznih samogradnji ,motora upitnih i slično . Meni to nije jasno , čovik ima vrhunski motor veliku gudu jest da je ružna ko noč ali daleko je od neke predpotopne olupine , stvarno ne kužim u čemu je problem , čovjek krstari i komentira put na svoj način . Opet kažem vrhunski !
Vjerujem da je cijela ekipa uživala i mislim da mop tim činom nikog nije ugrozio više nego što mi svi potencijalno možemo nekog ugrozit , to što ima kartice a ne keš to me uopče nije briga ,ima pravo uživat ko i svaki drugi , čak mu zavidim !
treba svako povuč crtu pa najprije sebe pogledat .... dajte vi svi negativci svoje putopise ,đite ,prjeđene milje pa da svi naučimo kako se pravilno plovi,pristaje,ponaša i sl.
ma,neču se više zamarat tom temom , samo mi je žao što če i on s vremenom prestat pisat pa če osim ribara nestat i putopisci ,pa čemo opet razglabat praznu slamu i komentirat razne varalice koje nikad mora vidit neče :thumbdown:
kad bi sve slike koje dobijem privatno na mail , stizale tu na forum kao nekad bilo bi pravih rasprava,,,zašto ???


:thumbup:
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

PrethodnaSljedeća

Natrag na Priče s mora i uz njega, o ribarenju … ribama

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron